Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Abadon
11-09-2010, 11:25
Windows 7
Autor Wiadomość
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 15-06-2010, 08:35   

Berserker napisał/a:
Nie jestem jakims specjalista od stosunkow polsko-irlandzkich ale tam chyba ciezko bedzie kupic KSE, a Fear mieszka wlasnie w Irlandii.

W takim razie najprościej z ubuntu.pl
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 15-06-2010, 14:46   

I tu mnie admin uprzedził. Adiblol jeśli jesteś takie bardzo antywindowsowy to skąd wiesz jak windows 7 się zachowuje. Pracowałeś z nim co najmniej 3 tygodnie żeby go w sposób sprawiedliwy ocenić? Warto mieć swoje zdanie, a nie zdanie wynikające z powszechnego przekonania inny osób.


Co do Windowsa xp i Ubuntu na moim starym kompie...
Zarówno windows jak i ubuntu bił wszelkie możliwe rekordy (szkoda że nie nagrywałem, miałbym wówczas dyplom Guinnessa). Rekord na dzień to 170 zawieszeń "windy" i 150 zawieszeń ubuntu. Rekord na godzinę to 49 w obu systemach (prawie co minuta restart). Jednego dnia zdenerwowałem się do tego stopnia że uderzyłem z całą siłą w jednostkę centralną... zmieniałem zasilacz, tydzień później monitor się spalił, musiałem kupić nowy.


Od pewnego czasu mam nowy komputer i z pracy windowsa 7 jestem zadowolony. Jeszcze ani razu się nie zaciął, ani nie widziałem blue screena.
_________________

 
     
FE4R 


Twoja ulubiona misja: Saari - Inwazja
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 144
Wysłany: 15-06-2010, 14:51   

Gdybym miał pojemniejszy dysk, to pewnie spróbowałbym drugiego systemu.
Być może niedługo sobie taki skombinuję, ale teraz pojawia się pytanie czy posiadanie Windowsa XP na partycji w jakikolwiek sposób będzie wpływało na drugi system (Linux) na dysku?

A czy przez to, co mówisz Adiblol, mamy rozumieć, że Linux lepiej wykorzystuje dostępny sprzęt?
Dajmy na to taki przykład, że GDYBY wydali Crysisa 2 na Linuxa, czy byłaby zauważalna różnica grając na Linuxie i Windowsie?
 
     
Bartek c++ 


Twoja ulubiona misja: Tropica - Czas na atak
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 390
Wysłany: 15-06-2010, 14:57   

FE4R napisał/a:
zauważalna różnica grając na Linuxie i Windowsie?
Mianowicie Na Linux były by mniejsze zacinki bo mniej ramu zużywa :)
_________________

 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 15-06-2010, 14:59   

To ciekawa zmiana... Adiblol niegdyś rzadko wspominał o GNU/Linux a częściej o windowsie ME, z którego korzystał.

//Z tego co pamiętam Windows 2000. I napisał takie zdanie, że "Ja mam win2k i będę używać do końca świata i 1 dzień dłużej." - COLOBOT
Ostatnio zmieniony przez COLOBOT 15-06-2010, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 15-06-2010, 15:00   

Ja mam XP i jestem zadowolony, nie spotykalem sie z takimi kwiatkami jak u kolegi z win7 (plik typu 'plik' - jakie to ma w ogole rozszerzenie?), ani razu mi sie nie zacial i tylko raz mialem tydzien, ze codziennie musialem zrobic formata, az skonczylo sie na calkowitym usunieciu partycji C
_________________
 
 
     
Bartek c++ 


Twoja ulubiona misja: Tropica - Czas na atak
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 390
Wysłany: 15-06-2010, 15:01   

Ja też jestem zadowolony z Windows XP bo płynniej wszystko chodzi i mogą działać na nim starsze aplikacje, chociaż MacOs X też jest imponujący...
_________________

 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 15-06-2010, 15:05   

Cytat:
(plik typu 'plik' - jakie to ma w ogole rozszerzenie?)


Yyy... nie widziałem tego. Chyba że we wcześniejszych wersjach win7 było coś takiego...
_________________

 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 15-06-2010, 15:09   

Cytat:
Dla użytkownika, Ubuntu to system, który się nie zawiesza. :mrgreen:
Dla użytkownika, Windows to system, który się zawiesza i doprowadza do frustracji.


Akurat na moim laptopie, z bliżej nieznanej przyczyny, Ubuntu działa wolniej niż Windows 7 z Aero i bajerami; nawet otwieranie części do partycjonowania trwa wieczność i nawet nie wiem, czy bym się doczekał. ^^; Akurat tak jest, zdziwiło mnie to, ale cóż. Nie chcę nawet rozpoczynać instalacji, bo nie wiem, czy się czasem nie zawiesi w trakcie. A fakt, że akurat Ubuntu 10 nie chce współpracować z moją NVidią w lapku. (Co się podobno zdarza wielu osobom)
Cóż, Lśniący Lamparcik wyraźnie nie chce zagościć na moim laptopie. ^^;

Edit: Plik "plik" to bodajże skutek wyłączenia pokazywania rozszerzeń. ^^
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 15-06-2010, 15:23   

Być może Schocker, jeszcze swojego windowsa dobrze nie spenetrowałem.

Cytat:
A fakt, że akurat Ubuntu 10 nie chce współpracować z moją NVidią w lapku. (Co się podobno zdarza wielu osobom)


Potwierdzam. Mam kolegę, który chciał zainstalować właśnie Ubuntu 10 (też ma NVide). W połowie instalacji zawiesił się. Zainstalował w końcu Viste. Do dnia dzisiejszego żałuje że w nią zainwestował.
_________________

 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 15-06-2010, 16:22   

Cytat:
Yyy... nie widziałem tego. Chyba że we wcześniejszych wersjach win7 było coś takiego...

To bylo przy probie zapisania pliku graficznego za pomoca innego formatu (bodajze zamiast jpg gif chcialem)
_________________
 
 
     
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 15-06-2010, 16:29   

Zalety i wady Win7 wg.mnie:
Zalety :-D :
-superowo chodzi(BSOD to ja na win7 jeszcze NIGDY nie widziałem!)
-gry chodzą zajefajnie!
-do uruchomienia win7 ultimate potrzeba tylko 1 GB pamięci RAM a teraz kompy(takie ze sklepu)mają 3-8 GB RAM-u :-P
Wady :evil: :
-windows jest closed source :cry:
-BARDZO popularny system więc jest to na niego piszą najwięcej wirusów :evil:
-jak się ma pirackiego windowsa to trzeba kupić klucz aktywacyjny(180 euro za 25 znaków?!-Microsoft oszalał!)
Moim zdaniem win7 jest fajny ale jak starszy brat przyjedzie na wakacje to zainstalujemy Linux Ubuntu(nasz ukochany Wolny System OperacyjnyXD)i zobaczę jaki jest NA PRAWDĘ!
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
 
     
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 15-06-2010, 16:47   

Berserker napisał/a:
(plik typu 'plik' - jakie to ma w ogole rozszerzenie?)

Rozszerzenie to pozostałość po czasach DOS-a i archaicznego systemu plików FAT-16. W obecnie używanych FAT32 i NTFS nie ma podziału na nazwę pliku i rozszerzenie, co więcej, w systemie NTFS jeden plik może mieć wiele nazw, a teoretycznie nawet nie mieć żadnej.

C ruels! napisał/a:
-jak się ma pirackiego windowsa to trzeba kupić klucz aktywacyjny(180 euro za 25 znaków?!-Microsoft oszalał!)

Do cholery, chciałbyś mieć pirata legalnie za darmo? To jest płatny program i za niego się płaci. Zwłaszcza wersja ultimate, która skierowana jest tylko do tych nadzianych. Zwykły użytkownik kupuje Home Premium, ewentualnie Professional.

PS: Instrukcja wygenerowania BSOD'a na Windows 7 (i każdego innego windows'a): Zainstalować i podłączyć modem do neostrady, następnie zahibernować system.
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 15-06-2010, 20:34   

Abadon napisał/a:
Ja mam win2k i będę używać do końca świata i 1 dzień dłużej.

Dyskusja dotyczyła z tego co pamiętam wyboru wersji Windowsa. :)

Wracając do wad Ubuntu - 10 to faktycznie FAIL, 9 był lepszy. Debian raczej się nie zawiesza, ale trudniej zainstalować, co do używania to nie tak trudno...

Wracając do wad Windowsa - z niewiadomych przyczyn często nie działała mi hibernacja. Oczywiście nie dało się sprawdzić dlaczego, ponieważ Windows nie generował mi pięknego loga (jak każdy GNU/Linux robi w pliku /var/log/syslog).

Nie mogę przetestować Windowsa 7 ponieważ musiałbym złamać prawo ściągając. A może ściąganie bez crackowania jest legalne? Tak czy inaczej, nie mam miejsca na dysku żeby babrać się zamkniętymi systemami.

I jeszcze jeden argument: spróbujcie w Windzie zrobić obraz dysku korzystając wyłącznie z narzędzi systemowych :mrgreen: .
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 16-06-2010, 14:04   

adiblol napisał/a:
Nie mogę przetestować Windowsa 7 ponieważ musiałbym złamać prawo ściągając. A może ściąganie bez crackowania jest legalne?

Microsoft rozprowadzał betę za darmo. Jeszcze być może do lipca da się ją zainstalować. A poza tym to udostępnianie jest nielegalne, nie ściąganie.

Ten argument o robieniu obrazu dysku jest co najmniej śmieszny. Jaki kłopot ściągnąć darmowy IMGBurn czy inny freeware?
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012