Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Abadon
11-09-2010, 11:25
Windows 7
Autor Wiadomość
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 23-05-2010, 18:03   

A mi Win7 się podoba,mnóstwo bajerów :-P
// NP jakie? - Bartek c++
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
Ostatnio zmieniony przez Bartek c++ 23-05-2010, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 24-05-2010, 22:00   

Cytat:

A mi Win7 się podoba,mnóstwo bajerów :-P
// NP jakie? - Bartek c++


Akurat się wtrącę, że na Linuksie też jest coś takiego. Nazywa się Compiz. ^^ I niektóre efekty są nawet lepsze niż w Windowsie. Tak, próbowałem. ^^

A ja się zgodzę z Abadonem. Spróbowałem Linuksa. Podstawowe rzeczy, tu zdjęcia, filmy, DVD, Firefox, Psi - super. ^^
Ale już przy instalacji OpenTTD, czy konfiguracji musiałem się odwoływać do konsoli. Nie jest to w sumie nic złego, ale albo trzeba zapamiętać polecenia, albo je zapisać, albo co chwila odwoływać się do Google'i, jak ja na samym początku. ^^ Potem już sobie jakoś radziłem, ale kombinować musiałem. ^^

Nie mówię tu, że Linux jest zły (Bo nie jest!), ale że jest to system dla ludzi, którzy lubią mieć totalną kontrolę nad systemem, którzy lubią kombinować. ^^


A Windows 7 używam i jestem zadowolony. ^^
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 24-05-2010, 22:44   

Wiecie że Debian Linux z uruchomionym serwerem HTTP (Apache), MySQL i DNS (Bind), oraz z grafiką X-serwer i GNOMowym login-manager'em zużywa... 75MiB pamięci RAM? Windows 2000/XP ze swoimi 200-300MiB może się schować...

Inna sprawa że Winda wymaga firewalla, a w systemach linuksowych jest on wbudowany w jądro. :P
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 12-06-2010, 13:36   

Ahh... zawiodłem się trochę na windowsie 7. Teraz mam problemy z przerzuceniem zdjęć z mojego kompakta. Większość aparatów współgra poprawnie z windows vista...
Trzeba trochę pokombinować.
_________________

 
     
FE4R 


Twoja ulubiona misja: Saari - Inwazja
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 144
Wysłany: 14-06-2010, 00:16   

adiblol napisał/a:
Czy naprawdę dla Ciebie ważniejsze jest to że "estetyka idzie w parze z wydajnością" od tego że Microsoft Cię inwigiluje?

Na jakiej podstawie śmiesz twierdzić, że Microsoft inwigiluje kogokolwiek?
I nie sądzisz, że takie zachowanie jest całkiem usprawiedliwione tym, że połowa globu tą firmę okrada...
Daruję sobie komentowanie tej technicznej gadaniny, która jest kompletnie niezrozumiała dla normalnych użytkowników. Nie uważasz, że to też jest dużą zaletą Windowsa? Prostota?
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 14-06-2010, 14:15   

Cytat:
Na jakiej podstawie śmiesz twierdzić, że Microsoft inwigiluje kogokolwiek?

http://windows7sins.org/
Przykład na szybko: kontrola legalności bez zgody użytkownika.

[ Dodano: 2010-06-14, 14:15:41 ]
FE4R napisał/a:
Nie uważasz, że to też jest dużą zaletą Windowsa? Prostota?

A w Ubuntu to po włożeniu płyty pojawia się ona na pulpicie :P
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 14-06-2010, 14:59   

Cytat:
Nie uważasz, że to też jest dużą zaletą Windowsa? Prostota?

Nie uwazasz, ze jest to prostota wynikajaca z tego, ze przez ponad 15 lat wszyscy kazali ci siedziec na windowsie?
_________________
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 14-06-2010, 15:56   

Cytat:
Przykład na szybko: kontrola legalności bez zgody użytkownika.


Jeżeli się na oryginalnego windowsa 7, to czego się bać?
_________________

 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 14-06-2010, 16:05   

Abadon napisał/a:
Jeżeli się na oryginalnego windowsa 7, to czego się bać?

Nie wiadomo, czy wraz z danymi dotyczącymi licencji nie są przesyłane jakieś inne dane... na pewno jest przesyłana konfiguracja sprzętu, i co Ty na to?
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 14-06-2010, 16:21   

A tam konfiguracja sprzętu ;-)
A microsoft nie zbiera żadnych danych osobowych itp. a to niczyja wina że Windows to closed source i trzeba kupować kod aktywacyjny jak ma się pirackiego windowsa(np.ja :cry: :evil: )
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 14-06-2010, 17:45   

Cytat:
Nie wiadomo, czy wraz z danymi dotyczącymi licencji nie są przesyłane jakieś inne dane... na pewno jest przesyłana konfiguracja sprzętu, i co Ty na to?


Ja Ci adiblol powiem że akurat nie mam się czego wstydzić, jeśli chodzi o sprzęt. Jakby Microsoft miał jakieś hacki stosować to pewnie długo by nie pociągnął. Inwigilacja zawsze ma jakieś swoje granice... w przypadku wielkich przedsiębiorstw jakim jest obecnie Microsoft, to wątpię czy by sprawdzali nasze dyski. To jest łamanie prywatności i praw konsumenta. Zapewnie jeżeli mieliby coś w jakimś celu sprawdzać to muszą sobie najpierw poradzić z prawem, a następnie z biurokracją (żeby wszystko było na czysto). Katastrofą jednak by było gdyby szefem korporacji byłby Polak. Czyż nie? Nie mówię tu o programistach, lecz o zwykłym przedsiębiorcy, który o oprogramowaniu i informatyce nie ma zielonego pojęcia. To byłby koszmar!
Są ogólnie przyjęte zasady w każdej firmie. Ten kto nad nią kieruje ma swój rozum i przy takim "prestiżu" nie ma zamiaru popadać w tarapaty.

Innym ważnym problemem są hackerzy... ale to już materiał na inną dyskusję.

EDIT:

Czy do was też dotarł ten spam na jaberze? Ktoś mi przysłał linka i poprawił humor :D . Zresztą zobaczcie sami:


 
     
FE4R 


Twoja ulubiona misja: Saari - Inwazja
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 144
Wysłany: 14-06-2010, 21:09   

Berserker napisał/a:
Cytat:
Nie uważasz, że to też jest dużą zaletą Windowsa? Prostota?

Nie uwazasz, ze jest to prostota wynikajaca z tego, ze przez ponad 15 lat wszyscy kazali ci siedziec na windowsie?

Nawet nie wiem skąd wziąć płytę Ubuntu. Na jakiej podstawie ten system działa i jak ten sposób działania różni się od Windowsa?

Jak dla mnie Linux odpada z 2 poważnych powodów: Większość gier działa na Windowsie i wszelkie nazwy związane z Linuxem brzmią ohydnie...
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 14-06-2010, 21:59   

FE4R napisał/a:
Większość gier działa na Windowsie
Olej gry, ja tak zrobiłem i życie mi się polepszyło. :)

FE4R napisał/a:
Na jakiej podstawie ten system działa i jak ten sposób działania różni się od Windowsa?

Dla programisty i admina GNU/Linux jest prostszy w obsłudze, pozwalając jednocześnie obsługiwać sprzęt na niskim poziomie. Prostota idzie w parze z możliwościami, a takie coś zdarza się rzadko...

Dla programisty i admina Windows to prowizorka, której nie można rozbudowywać o potrzebne funkcje. Chcesz mieć bootowalny system przenośny? Nie zrobisz, albo zrobisz po trzech latach. GNU/Linuksa przystosujesz do tego w tydzień.

Dla użytkownika, Ubuntu to system, który się nie zawiesza. :mrgreen:
Dla użytkownika, Windows to system, który się zawiesza i doprowadza do frustracji.

Widziałeś kiedyś osobę kopiącą w komputer, na którym wtedy działał GNU/Linux?

A jak jesteś uzależniony od gier to można mieć kilka systemów na jednym komputerze... za długo trwa przełączanie? No to kup drugi, 200zł wystarczy :) .
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 14-06-2010, 23:23   

FE4R napisał/a:
Nawet nie wiem skąd wziąć płytę Ubuntu. Na jakiej podstawie ten system działa i jak ten sposób działania różni się od Windowsa?

W ostatnim Komputer Świecie Expert zamieszczono Ubuntu zarówno w wersji zwykłej (jakiś karmelkowy koliberek, brylantowy kutafelek czy coś takiego) jak i portable (odpalanej jako windowsowym program). Cena - niecałe 20PLN.

adiblol napisał/a:
Dla użytkownika, Ubuntu to system, który się nie zawiesza. :mrgreen:

Mnie jakoś linuks wiesza się częściej niż windows. Adiblol, nie wiesz co mówisz, bo nie używasz Windows'ów Visty i Sevena, a te się naprawdę bardzo rzadko wieszają. Blue screena na siódemce praktycznie nie widziałem.
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 14-06-2010, 23:58   

Cytat:
W ostatnim Komputer Świecie Expert zamieszczono Ubuntu zarówno w wersji zwykłej (jakiś karmelkowy koliberek, brylantowy kutafelek czy coś takiego) jak i portable (odpalanej jako windowsowym program). Cena - niecałe 20PLN.

Nie jestem jakims specjalista od stosunkow polsko-irlandzkich ale tam chyba ciezko bedzie kupic KSE, a Fear mieszka wlasnie w Irlandii.

Ja w sumie juz bym dawno mial linuxa tylko po co? Jedyne rzeczy ktore na kompie robie to:
1) spam na PPC
2) granie w durne gry
3) czasem napisze cos w C++ (ale po co, skoro nasz informatyk jest geniuszem, i sprawdza rozmiar tablicy metoda size()...)
4) marnuje czas na lazenie po necie i sciaganie roznych syfow.

Wlasciwie nic z tych rzeczy nie wymaga jakos specjalnie linuxa, wiec nie chce mi sie z nim bawic. ;p

@Fear
Jak masz dobre lacze to sciagnij i wypal na plyte, a jak masz kiepskie to znajdz kogos z dobrym.
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012