Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Chcemy Colobot 2 !!!

Chcecie ColoBot 2.0 ?
Tak!
97%
 97%  [ 35 ]
Nie!
2%
 2%  [ 1 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
luki2p


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 4
  Wysłany: 09-07-2009, 12:54   Chcemy Colobot 2 !!!

Witam drodzy fani Colobota
Powstają na tym forum wątki doczytące Colobota 2 - niby że powstaje gra podobna do Colobota pod tytułem "Austronaut", ale tak naprawdę to zupełnie inna bajka, ponieważ nie ma tam PROGRAMOWANIA co jest głównym wątkiem Colobota i tylko to sprawia, że ta gra jest Wyjechana na Maxa!

Obecne wersje Colobota nie pozwala graczom w zupełności wykazać się kreatywnością oraz pomysłowością.

Więc postanowiłem zbierać Podpisy aby Epsitec (główny producent gry) opracowało zupełnie nową Wersje COLOBOT`a - budowanie własnych robotów, programowanie(!!!), turnieje w trybie MultiPlayer - fajna idea, ale aby weszła w Życie musimy coś w tym kierunku zrobić, więc pierwszy krok to podpisy, więc podpisujcie się w tym wątku własnym imieniem i nazwiskiem lub Pseudonimem - możecie również wbijać Tu własne pomysły!



Pozdr.
Luki2p

[ Dodano: 09-07-2009, 12:57 ]
Podpisuję się jako: Łukasz Czerwiński
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 09-07-2009, 13:56   

Hmm wątpie żeby Epsitec się zainteresował. Kiedyś na angielskim forum napisali listy (2) z prośbami, ale oba zostały zignorowane. Może dlatego że dane kontaktowe od Epsiteca były nieaktualna...

Hmm a masz jakiś kontakt z Epsitecem. Przedstaw konkrety, jak by miała by wyglądać taka petycja. Więcej konkretów.
_________________

 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 09-07-2009, 14:22   

Oj, to be honest, wątpię, żeby coś takiego wypaliło. Prędzej my zrobimy coś większego w kierunku C2, niż Epsitec.
Inną sprawą jest, ile podpisów by ich usatysfakcjonowało. To musiała by być naprawdę duża liczba.
I jeszcze jedno, ciekawe, jakby zareagowali na wieść o tym, że użytkownicy PPC mogliby zrobić mapy i programy, a oni by się zajęli resztą, hę?
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
luki2p


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: 09-07-2009, 14:38   

Abadon napisał/a:
Hmm wątpie żeby Epsitec się zainteresował. Kiedyś na angielskim forum napisali listy (2) z prośbami, ale oba zostały zignorowane. Może dlatego że dane kontaktowe od Epsiteca były nieaktualna...

Hmm a masz jakiś kontakt z Epsitecem. Przedstaw konkrety, jak by miała by wyglądać taka petycja. Więcej konkretów.


Jeśli nie Epsitecem to znajdę kogoś innego - mam w rezerwie kilka kontaktów, ale czy tak, czy tak musze mieć dowody, że taka typu gra się przyjmie ;)
 
     
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 08-10-2009, 21:10   

Ja tam bym chciał Colobota 2. I to bardzo!
A oto lista, co bym chciał w C2:
1.Edytor map i edytor maszyn.
2.Tryb gry wieloosobowej.
3.Lepsza grafika (już Worms 3D ma lepszą).
4.Nieco większe możliwości edytowania wyglądu astronauty (może to drobiazg, ale w ew. trybie wieloosobowym już może mieć jakieś znaczenie).
5.Sound Test-czyli możliwość posłuchania muzyki z gry (jeśli tak będzie bo w obecnej wersji Colobota nie ma ŻADNEGO podkładu muzycznego).
6.Łatwiejsze misje.

PS:Ty masz kontakty z producentem Colobota?

\\lukas_j: Przypomne interpunkcje: po przecinkach i kropkach dajemy spacje!
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
Ostatnio zmieniony przez lukas_j 15-10-2009, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 08-10-2009, 22:16   

Ad. 5. Właśnie że jest, nawet na tym forum się wala.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
lukas_j 
Geek
127.0.0.1<-hack


Twoja ulubiona misja: nie wiem, lubie wiekszosc :)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 187
Skąd: localhost
Wysłany: 15-10-2009, 21:41   

Ad 3.Lepsza grafika(już Worms 3D ma lepszą!) <-- to zrob!
Ad 4.Nieco większe możliwości edytowania wyglądu astronauty(może to drobiazg,ale w ew.trybie wieloosobowym już może mieć jakieś znaczenie). <-- to samo co wcześnie, sam zrób, bo my nie mamy KODU ŹRÓDLOWEGO colobota!

Ad 6.Łatwiejsze misje. <-- Zalezy jak kto napisze, ja troszeczke misji napisalem :D
_________________
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania!
 
 
     
DemoLisH
Zbanowany


Wiek: 24
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 273
Skąd: Poznań
Wysłany: 15-10-2009, 23:34   

No to się wypowiem na temat.

Moim zdaniem by powstał C2 gdyby następujące warunki zostały spełnione:

-powstała by grupa programistów która zna się na rzeczy(głównie myślę o silniku gry bo reszta idzie z płatka),

-powstało by ODDZIELNE FORUM, bądź jakieś SPOTKANIA na czatach itp. o określonej godzinie w której wszyscy mogliby wejść razem i porozmawiać o dokonaniach i rozsyłaniem różnych plików źródłowych, graficznych lub tym podobnych,

-grupa grafików, 3D modelerów(czy jakoś tak), sounderów i możliwe, że jacyś fizycy,

-KUPA WOLNEGO CZASU(PODKREŚLAM)

To chyba wszystko, niestety większości rzeczy nam brakuje.
// Ostatniego najbardziej ;) -adiblol
_________________
Compiling [Gość.exe]...

Zapraszam na grę zwaną League of Legends:
http://signup.leagueofleg...e98cec278372604
Ostatnio zmieniony przez adiblol 16-10-2009, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Reaper 


Wiek: 19
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Opole
Wysłany: 16-10-2009, 16:23   

DemoLisH napisał/a:
No to się wypowiem na temat.

Moim zdaniem by powstał C2 gdyby następujące warunki zostały spełnione:

-powstała by grupa programistów która zna się na rzeczy(głównie myślę o silniku gry bo reszta idzie z płatka),

-powstało by ODDZIELNE FORUM, bądź jakieś SPOTKANIA na czatach itp. o określonej godzinie w której wszyscy mogliby wejść razem i porozmawiać o dokonaniach i rozsyłaniem różnych plików źródłowych, graficznych lub tym podobnych,

-grupa grafików, 3D modelerów(czy jakoś tak), sounderów i możliwe, że jacyś fizycy,

-KUPA WOLNEGO CZASU(PODKREŚLAM)



To chyba wszystko, niestety większości rzeczy nam brakuje.


Fuck you! x)

-powstała by grupa programistów która zna się na rzeczy(głównie myślę o silniku gry bo reszta idzie z płatka) - to jest zuo. 'le gdyby zuo sie nie szerzyuo... A tak na poważnie, mhm, bo silnik jest OK przecież :D Trochę wygląd pozmieniać rzeczy, kody źródłowe to się rozkoduje, tylko rzeczywiście do tego trzeba profesjonalistów :< W każdym razie ja do 3D i soundtracków czy też jakiejś grafy podchodzę na pr0. pozdr0.
-powstało by ODDZIELNE FORUM, bądź jakieś SPOTKANIA na czatach itp. o określonej godzinie w której wszyscy mogliby wejść razem i porozmawiać o dokonaniach i rozsyłaniem różnych plików źródłowych, graficznych lub tym podobnych - pierdoła, zrobić się da i każdy to może w 5 minut

-grupa grafików, 3D modelerów(czy jakoś tak), sounderów i możliwe, że jacyś fizycy - chrzanić grupę, te wszystkie rzeczy mam na karku :P

-KUPA WOLNEGO CZASU - załatwione
 
 
     
DemoLisH
Zbanowany


Wiek: 24
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 273
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-10-2009, 17:01   

Ale z ciebie dziecko, czy ty naprawdę myślisz, że grę napisaną w c++ się da odkodować??
jakby nawet odkodował ktoś to to by nie było nazwane odkodowaniem tylko napisaniem gry od nowa, widać, że nawet nie znasz podstaw assemblera, C++.

Chrzanić grupę? to czemu jeszcze nie zrobiłeś C2 skoro na dodatek masz KUPĘ WOLNEGO CZASU?

A co do spotkań napisałem to ponieważ JEST TO POTRZEBNE, a nie dlatego, że jestem pierdołą.

A na przyszłość zapamiętaj, że jestem wyżej położony w hierarchi tego forum więc uważaj na słownictwo. :evil:

I używaj cytatów jak przywołujesz teksty użytkowników, forum będzie wtedy bardziej przejrzyste. :-P
_________________
Compiling [Gość.exe]...

Zapraszam na grę zwaną League of Legends:
http://signup.leagueofleg...e98cec278372604
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 16-10-2009, 18:32   

Wykorzystywanie kodu źródłowego z gry Colobot jest nielegalne, chyba że chcemy wymagać od użytkownika posiadania legalnego Colobota, ale wtedy nie możemy modyfikować pliku exe... poza tym modyfikacja exe jest trudna.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Reaper 


Wiek: 19
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Opole
Wysłany: 16-10-2009, 19:15   

Oczywiście.
Naprawdę, nie miałem zamiaru wdawać się w jakiekolwiek obłudy czy bójki, ale ten DemoLish jest chyba położony niżej inteligentnie :/
 
 
     
DemoLisH
Zbanowany


Wiek: 24
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 273
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-10-2009, 19:25   

Wkurzasz mnie, twoje wypowiedzi nie są w ogóle konstruktywne.
A co do C2, to tak szczerze nie widzę żeby mógł kiedykolwiek powstać, a wszelka modyfikacja plików graficznych itp. to tylko mod, którego nie można nazwać Colobot'em 2 :-P 8-)
_________________
Compiling [Gość.exe]...

Zapraszam na grę zwaną League of Legends:
http://signup.leagueofleg...e98cec278372604
 
 
     
Reaper 


Wiek: 19
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Opole
Wysłany: 17-10-2009, 11:29   

Oczywiście, że nie są konstruktywne, bo nie są :)
'Le co w związku z tym?
 
 
     
dawid630
[Usunięty]



Wysłany: 17-12-2009, 17:27   

>>> podpisuję się "Dawid Wanic" <<< na dodatek mam e-mail do epsitec oto on

colobot@epsitec.ch
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012