Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
mała modyfikacja...(encyklopedia CBot)
Autor Wiadomość
shoter


Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 56
Wysłany: 05-06-2009, 22:50   mała modyfikacja...(encyklopedia CBot)

Dobra...Wróciłem,moje dziwne programy z robotem 'matką' i komunikacją między robotami wrócą(chce zrobić 'myślącą' bazę :> )

Chciałbym także zmodernizować encyklopedie o języku CBot w grze,wg mnie jest tam troche mało informacji które mogą się przydać :) ,jak będzie mi się chciało to wszystko zrobić to ... zrobie :P .

i tyle modyfikacji...

co do 'myślenia' bazy , będzie to wykonane za pomocą 1 robota matki i X robotów róznofunkcyjnych.Matka ma byc na tyle mądra żeby wiedzieć ile robotów dla niej pracuje(wykorzystam tutaj kontruktor i destruktor) oraz czym są(też kontruktor).Najważniejsze będzie jednak zapisywanie/wczytywanie danych z plików textowych,mam zamiar wprowadzić taki oto format wczytywania pliku

[FUNKCJA] <ARGUMENTY>

np :
WYDOBYCIE titanium_ore

robot (nazwijmy go A) zrobi jakiś tam chwilowy string i zapisze w nim nazwe WYDOBYCIE,string ten poda do jakiejś funkcji która zwróci mu liczbe argumentów(LUB dokończy za niego prace!Wystarczyłoby podać zmienną do pliku)

oczywiście mogą być rózne funkcje

ZAGROŻENIE 125.34 43.521 34.521
BATERIA_POTRZEBNA xx yy zz <typ robota>

będzie wiele możliwości...Matka także powinna analizować jakie ma 'zaplecze' do zrobienia bazy(Czy jest converter,złoże rudy...) i będzie wydawał odpowiednie funkcje

Może to zrobie... :roll: Niebyłoby to takie trudne,jednakże byłoby w CIUL pisania...
 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 05-06-2009, 23:26   

Ahh, super że wróciłeś. Koniecznie skontaktuj się ze mną przez moje GG: 10990397

@Sorry że nie na temat ale musiałem to koniecznie napisać.
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
colobotwymiiata 
Zjem cię


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 329
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 05-06-2009, 23:39   

Powodzenia. Ja się dopiero uczę o klasach...
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 06-06-2009, 11:15   

Po co przekazywać przez stringi i się męczyć z ich konwersją itp.? Przecież można parametry przekazywać takie, jakie są. Zrezygnuj z plików tekstowych, stacji przekaźnikowych itp. na rzecz pól statycznych!

np.

Kod:
public class Rozkaz {
 static string zadanie;
 static float[] parametry_f;
 static point[] parametry_p;
 static string[] parametry_s;
}


Dzięki za przypomnienie o temacie. Postaram się zrobić jakąś kolejkę rozkazów czy co...
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
shoter


Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 56
Wysłany: 06-06-2009, 11:46   

adiblol napisał/a:
Po co przekazywać przez stringi i się męczyć z ich konwersją itp.? Przecież można parametry przekazywać takie, jakie są. Zrezygnuj z plików tekstowych, stacji przekaźnikowych itp. na rzecz pól statycznych!

np.

Kod:
public class Rozkaz {
 static string zadanie;
 static float[] parametry_f;
 static point[] parametry_p;
 static string[] parametry_s;
}


Dzięki za przypomnienie o temacie. Postaram się zrobić jakąś kolejkę rozkazów czy co...

statyczne to dobry pomysł...pomylilem sie przedtem :P


Na rozgrzewke zrobiłem program do przetapiania rudy który SAM SIE UCZY.Uczenie to może zbyt wielkie słowo...Lecz program sam sobie wylicza średnią zuużycia energi(tym razem średnią arytmetryczną,więc jako tako się nie uczy ;P).

http://shoter.pastebin.com/d11f73079

>UWAGA!!<
Program według mnie nie będzie miał zastosowania przy niestałym źródle zbierania tytanu(Czyli że musi się coraz bardziej od bazy oddalać),ma raczej zastosowanie kopalne(Kopalnia + Converter)...Jeśli któregoś z budynków nie ma to wysypuje błąd =)

oczywiście możecie zmienić początkowy prefix ("[RUDA]") , na np [Zbieracz].Program wykorzystuje 3 zmienne na cały czas działania programu (ilosc,srednia,prefix).Oraz zmienne pomonicze (lokalne)(tmp,ruda,en_current,en_end,en_roznica)...
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 06-06-2009, 14:33   

Wymyśliłem coś takiego:

Dla koordynatora: http://colobotpl.pastebin.com/d520fe2ae
Dla woła roboczego: http://colobotpl.pastebin.com/d6c5936f5
Kod dodający rozkaz do kolejki: http://colobotpl.pastebin.com/d186ca2b

Co o tym sądzicie?

[ Dodano: 06-06-2009, 16:01 ]
A tu jest najnowsza wersja, w postaci save'u!
http://g.imagehost.org/download/0844/savef005
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012