Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Colobot i Linux (Wine)
Autor Wiadomość
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 17-05-2011, 15:57   

Van napisał/a:
Uruchomiłeś Colobota pod Wine?

Pod wine mi nie działa grafika, ale szybkość jest taka jak na windowsie. Uruchomiłem go po prostu na innej wirtualizacji (troszeczkę szybciej działa).
_________________
Gość, Windows jest do kitu. Pobierz sobie lepiej Linuxa.
 
 
     
Kamzor
Gość


Wysłany: 03-09-2011, 04:11   

Fajnie jakby w końcu zadziałało bo męczę się już pół nocy..
Ciekawi mnie jak z tym VirtualBox'em. Od razu po uruchomieniu jest 100% procka.. I tylko RGB emulation.. Spróbowałem zaistalować wined3d, ale nic nie zmieniło. Swoją drogą, w jaki sposób Colobot wykrywa sterowniki? Dlaczego jest tylko RGB emulation?
 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Pomógł: 3 razy
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 03-09-2011, 09:50   

Z tego co widziałem colobot wykorzystuje jeszcze DirectDraw, może to przez nie a nie przez Direct3D wykrywa sterowniki?
_________________
Gość, cieszysz się, że skontaktowaliśmy się z EPSITEC?
 
 
     
Kamzor
Gość


Wysłany: 03-09-2011, 18:38   

Totalnie nie znam się na windowsach więc słabo orientuję się co do mnie mówisz :)
W dxdiag directdraw działa. Btw, zauwarzyliście że jak zaznacza się w VirtualBox'ie opcję 'Enable 2D Video Acceleration' to colobot nie odpala? Wczoraj pojawiały mi się błędy 'No primary', a teraz 'No backbuffer'. Ktoś wie o co halo? :)
 
     
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 07-09-2011, 21:12   

Kamzor napisał/a:
Totalnie nie znam się na windowsach więc słabo orientuję się co do mnie mówisz
W dxdiag directdraw działa. Btw, zauwarzyliście że jak zaznacza się w VirtualBox'ie opcję 'Enable 2D Video Acceleration' to colobot nie odpala? Wczoraj pojawiały mi się błędy 'No primary', a teraz 'No backbuffer'. Ktoś wie o co halo?

Kiedyś tak nie było. Teraz sprawdziłem i jak się wyłączy nawet akcelację 3D to colobot startuje ale również w RPG Emulation. w dxdiag Akcelacja 3D też wyłączona. Tylko directdraw został.

[ Dodano: 07-09-2011, 21:13 ]
Wyłączenie directdraw nie zrobiło na colobocie wrażenia - nadal się wiesza. No może trochę gorzej.

// :lol: :lol: -adiblol
_________________
Gość, Windows jest do kitu. Pobierz sobie lepiej Linuxa.
Ostatnio zmieniony przez adiblol 07-09-2011, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Van 
Twardy Pingwin


Twoja ulubiona misja: Te na Krystalii
Wiek: 26
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 14
Skąd: Linux
Wysłany: 02-11-2011, 23:42   

Możliwe jest już granie w Colobota przez Wine!

Najnowsze wersje Wine, (testowałem na 1.3.33) obsługują już Colobota bez wykonywania żadnych dodatkowych czynności. Po prostu, odpalasz jedną komendą/kliknięciem i jedziesz :)



stare i nieaktualne informacje o wgrywaniu patcha usunąłem z posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012