Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Obsługa klawiatury & protoplasta RPG
Autor Wiadomość
shoter


Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 56
Wysłany: 28-02-2009, 13:21   

Colobot nie wiem czy na twoim kompie roboty będą już to obliczać,koło jednej stacji nadawczej masz 3 roboty
1 robot ('matka'),ma na samym dole program 'RPG'
2 robot(od liczenia) ma program licz
3 robot(latający) ma program do zasilania baterią atomową(coś tam ato rech czy coś)
zrób sobie plik (tam gdzie są skrypty mrówek) mrowka.txt i tam wsadź skrypt mrówy :)

powinno działać...
robot latający(ten co może podnosić) może produkować mrówki...(ale tylko pod sobą)
 
     
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 28-02-2009, 21:07   

Wszystkie roboty nadal stoją, ale chyba działa. Prawdopodobnie brakuje mi teraz tylko kasy.
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
     
colobotwymiiata 
Zjem cię


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 329
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 02-03-2009, 17:49   

O co w tym wszystkim chodzi????? zabiłem tą mrówkę, dorobiłem inne i też zabiłem, dalej mam 0 kasy. Nie chce mi zmieniać baterii, w ogóle nic się nie dzieje, tylko wysyłają te swoje informacje.
 
 
     
shoter


Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 56
Wysłany: 02-03-2009, 18:07   

Wolałbym zobaczyć filmik z gry...mam za mało informacji aby dowiedzieć się w czym błąd.Aby zarobić kase musisz włączyć robota liczącego(który liczy różnice $).Żeby zarobić musisz włączyć program RPG.Żeby zmienić ogniwo atomowe musisz włączyć robota latającego(program = 'nowy').Jak już masz latacza wystarczy podejść do niebieskiej flagi i poczekać...Jak dalej nie działą to nie wiem,kodu nie ma czy coś?U mnie świetnie działało :| .Aha NAJWAŻNIEJSZE!System RPG wprowadzi do swych danych robota (z działkiem) który podejdzie najbliżej robota 'matki'.

Aha.Nie dopisałem linijki dla dział organicznych(nie wiem czemu ;P )
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 02-03-2009, 18:10   

ciekawa rzecz ale niedopracowanie :(
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
colobotwymiiata 
Zjem cię


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 329
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 02-03-2009, 20:24   

achaaaaa!!!!! zapomniałem włączyć program RPG! bo tam jest CollectTitanium, pusto, pusto, pusto, pusto i nagle RPG!

PS.: Program RPG sie wiesza jak się chce zmienić herosowi baterię.
 
 
     
shoter


Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 56
Wysłany: 03-03-2009, 08:38   

Wiesza się w jakim sensie :| ?Pamiętaj że musisz uruchomić robota latającego (musi znajdować się <50 m od stacji przekaźnikowej).Oczywiście nie możesz także zapchać stacji przekaźnikowej innymi informacjami :) .Zobacz czy po podleceniu do niebieskiej flagi(Tej obok stacji przekaźnikowej,nie tej na północnym wschodzie) stacja przekaźnikowa ma parametr Atom_rech (lub recharge) 1.00.Jeśli nie sprwadź program RPG.Wejdź do funkcji ATOM w klasie hero(bohater?Nie pamiętam ;) ) i możesz sprawdzić czy wszystko działa jak należy(Krótki kod nie zajmie ci to wiele czasu).A jak nadal się nie udaje to nie wiem :| .
Zasilacz mi się chyba spalił na moim kompie(Tam gdzie miałem RPG|Patrol|Defender ;( )
 
     
colobotwymiiata 
Zjem cię


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 329
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 03-03-2009, 14:46   

shoter napisał/a:
Wiesza się w jakim sensie ?


Jak wyjmuje baterię to pisze "Obiekt Nieznany". A co do Atom_Rech to program wysyła wartość "1" nawet jak czekam na ogniwo i latacz zmienia mi 2 razy
 
 
     
bonzaii 
Ja


Twoja ulubiona misja: Moja Własna :D
Wiek: 26
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 16
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21-07-2009, 20:30   

Czy jest możliwość otrzymania jeszcze tego RPG? Bo chciałem się czegoś nauczyć o klasach, wymianie informacji między botami a nigdzie nie mogę nic znaleźć :(
 
 
     
pipok 


Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 53
Wysłany: 22-07-2009, 08:55   

bonzaii napisał/a:
chciałem się czegoś nauczyć o klasach, wymianie informacji między botami a nigdzie nie mogę nic znaleźć :(
Przecież we wbudowanej pomocy jest o klasach. Nie możesz "nigdzie" znaleźć o zastosowaniu klas do wymiany informacji miedzy botami, bo nie wykonałeś jeszcze wszystkich zadań z "Wyzwań" w Colobocie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012