Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Podział Działów na Nowym Forum
Autor Wiadomość
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 14-09-2012, 16:07   

Zaraz ci żyłka pęknie, uspokój się. No, albo wyjdź, nikt nie będzie za tobą płakał. Zauważyłem, że dużo gadasz i się wpychasz do każdej dziedziny, niby jesteś wszędzie taki doświadczony, a tak naprawdę to co zrobiłeś dla projektu, poza gadaniem i nieudolnymi próbami organizacji? [flameoff]

Uspokój się, ja próbuję ci udowodnić swoją rację a ty swoją, po to jest dyskusja. Gdyby to był temat o sztuce, to wtedy mógłbyś mi to zarzucić, w tym przypadku po prostu uznaję to za niekulturalne słowa. Aha, i to nie jest moje zdanie, tylko fakt, to też trzeba odróżniać.

PoxiPol napisał/a:
Ja tutaj daje argumenty ktore maja sens


Zaraz zobaczymy.

PoxiPol napisał/a:
-Minimalizm jest dzisiaj szanowany i propagowany.


I co z tego? Czy ja gdzieś napisałem, żeby tworzyć nie wiadomo jakie drzewka typu "Colobot Główna -> Misje -> Własne Poziomy -> Swobodne Gry -> Pustynne -> Whatever"? I co ma sztuka do podziału? Pytania retoryczne, jakbyś się mnie uczepił, że tylko zadaję pytania.

PoxiPol napisał/a:
-Puste subforum daja uczucie nieaktywnego forum.


Już nawet Raptor to zdementował, ja napisałem, że to kwestia człowieka i uczucia. W każdej dyskusji opierasz się na uczuciach?

PoxiPol napisał/a:
-Duzy wybor tematow moze spowodowac za duzo wyboru, gdzie 1 temat moze pasowac do 2 dzialow.


Nie potrzeba tu minimalizmu, tylko dobrze zrobione drzewko, napisałem, że nazwy działów nie mogą być wieloznaczne...

PoxiPol napisał/a:
-Ludzie z innych krajow mieli by problem zrozumiec subforum gdzie nazwy sa dlugie.


Dobra, tu mnie masz, nie zrozumiałem nic z tego zdania. Jakie długie nazwy? Nie wiem jak ty, ale ja cały czas mówię o drzewku działów, a nie o nazwach. W przypadku nazw się z tobą zgadzam, o wiele łatwiej zrozumieć słowa kluczowe niż długie wyrażenia.

PoxiPol napisał/a:
-Nowi uzytkownicy nie sa pewni czy jest sens czytac dane subforum czy nie, bo gdzies ostatni temat mogl byc z przed roku, a gdzie indziej z przed miesiaca. Gdy wyswietla sie data, zamiast 'wczoraj' albo 'czwartek', to w wiekszosci temat jest szanowany jako stary.


A teraz uważaj: użytkownicy z reguły nie patrzą na daty, przynajmniej większość. Zaszpanuję podobnie jak ty, że mam "doświadczenie". Odkopy to bardzo często występujące zjawisko na każdym forum. Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś się przejmował datą przy temacie. Poza tym to może dotyczyć KAŻDEGO działu. Wg. tego argumentu powinniśmy zostawić własnie te 3 główne działy, bo zawsze się znajdzie kilka nieaktywnych subfor...

PoxiPol napisał/a:
caly czas uzywajac 1 argument.


Bo nie widzę potrzeby podawania więcej, do każdego twojego argumentu podałem kontrargument, a 1 - 1 = 0. Podam ci dokładne pytanie tej dyskusji: "czy offtop ma być podzielony na więcej działów czy jeden?".

PoxiPol napisał/a:
Psujesz sobie tylko dzien


Konstruktywna, spokojna dyskusja mi nie niszczy dnia, jeśli się wyrażam zbyt agresywnie to wybacz panie, taki już jestem, że jak jestem przekonany do swoich racji to nawet krzyczę. Wada mojej osobowości.

PoxiPol napisał/a:
I ja mam ochote wyjsc i nie wrocic, bo z idiotami nie mam ochoty pracowac.


Bo mam inne zdanie od ciebie, to jestem idiotą? Aha. Odnoszę się do ciebie kulturalnie, bez obrażania, chociaż ta dyskusja wywołuje pewne emocje, więc liczę na wzajemność.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 14-09-2012, 18:21   

PoxiPol napisał/a:
-Duzy wybor tematow moze spowodowac za duzo wyboru, gdzie 1 temat moze pasowac do 2 dzialow.

Właśnie tak zoptymalizowałem, by nie było powtórzonego działu. Niestety Mrocza, aktualizując układ, usunął część szczegółowych opisów przeznaczenia działów (te po znaku":"). Chciałbym zaznaczyć, że nie są to oficjalne tytuły i trzeba by je odpowiednio nazwać, gdy drzewo się oficjalnie przyjmie
PoxiPol napisał/a:
-Nowi uzytkownicy nie sa pewni czy jest sens czytac dane subforum czy nie, bo gdzies ostatni temat mogl byc z przed roku, a gdzie indziej z przed miesiaca. Gdy wyswietla sie data, zamiast 'wczoraj' albo 'czwartek', to w wiekszosci temat jest szanowany jako stary.

To robota dla nowego engine'u, który powinien wyświetlać u góry strony listę co najmniej 10 tematów, w których ktoś coś napisał. Nawet jeśli napisał to pół roku temu. Chyba nawet w obecnym PHP dałoby się coś takiego zrobić.

Zastanawia mnie jeszcze jedna niedoskonałość mojego drzewa - co zrobić z English Board? Jakie działy?

@adiblol: Nie potrafię sobie wyobrazić Twego drzewka w pracy. Zwłaszcza działów CoLoBoT Gold. Nie wspomnę już o off-topie, który sugeruje, że to forum jest na tematy z poradami domowymi, zamiast o CoLoBoT, technologii i programowaniu.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 14-09-2012, 20:35   

Ok ok, przepraszam.
Ja mam za to sklonnosc do czytania pomiedzy liniami, i czytajac twoje 'kulturalne' zwroty, widze kompletny sarkazm, a to po prostu mnie dobija.

Moze jestem w bledzie. Ja po prostu szanuje wybor subforum w tematach zwiazanym z naszym forum, ale nie widze sensu w rozbieraniu offtopu na kawalki. Najciekawsze tematy by sie przyklejalo, a reszta by sie usuwala po np roku nieaktywnosci, bo to jest offtop, nie chcemy zasmiecac serwera.
 
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 15-09-2012, 07:58   

Cytat:
Zastanawia mnie jeszcze jedna niedoskonałość mojego drzewa - co zrobić z English Board? Jakie działy?

Raczej analogiczne do tych polskich. Wszystko jednak zależy od wybranego silnika i tego w jakim stopniu będzie obsługiwał wielojęzyczność.
 
 
     
konopackim 
Tytuł domyślny


Wiek: 27
Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Hindenburg
Wysłany: 15-09-2012, 10:59   

Dobra miszcze, skończyliście dyskusje nad jednym punktem? Nigdy nie dojdziecie do sytuacji w której każdy będzie zadowolony. Porada:
Proponuję zasugerować się działającymi schematami z innych stron (np. http://forums.wesnoth.org/ )
Plusem dla podanego przeze układu jest to że wiemy, że projekt okazał się sukcesem - czyli dobra organizacja pomogła rozwojowi gry.

Nie sądziłem, że zwykły układ forum wzbudzi tyle kontrowersji...
A jeżeli chodzi o english board to moje myślenie trochę się przewaluowało. Mom zdaniem nie warto go łączyć z ppc. Zróbmy go osobno. Sami zresztą widzimy, że forum świeci pustkami, powodów jest wiele, ale chyba głównym jest to, że nowy user widząc polski język od razu z góry zakłada brak wielojęzyczności. Pisałem zresztą na shoucie o stronie głównej, gdzie mamy napis forum angielskie (zamiast english forum ) . Oczywiście nikt z administratorów nie zmienił tego( Ale może nie widzieli i teraz ta informacja do nich trafi ). Z drugiej strony sam fakt, że ktoś napisał "forum angielskie" wydaje mi się niepowazne.
PPC powinno być cały czas PPC (że po polsku). Jeżeli Rosja zrobi community to będzie mieć RPC itd.. Powtórzę jeszcze raz. User ma od początku wiedzieć, że dobrze trafił.

Kolejna prośba. Wydzielcie dyskusję nad układem działów do innego tematu aby tutaj już nie śmiecić i zastanówmy się nad pozostałymi punktami które wcześniej wskazałem. Moderatorzy mogą zresztą przenieść te parę ostatnich postów do innego tematu.
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 15-09-2012, 12:02   

konopackim napisał/a:
Wydzielcie dyskusję nad układem działów do innego tematu


Temat brzmi: Układ nowego forum. Edit: Dobra, już jest wydzielone, imo niepotrzebnie, ale ok.

konopackim napisał/a:
Z drugiej strony sam fakt, że ktoś napisał "forum angielskie" wydaje mi się niepowazne.


To faktycznie głupota.

konopackim napisał/a:
A jeżeli chodzi o english board to moje myślenie trochę się przewaluowało. Mom zdaniem nie warto go łączyć z ppc. Zróbmy go osobno.


Kiedyś była krótka rozmowa, chyba w SB, żeby nowa strona była od początku angielskojęzyczna. Jednak to nie ma sensu, nie wszyscy tutaj znają angielski w stopniu zaawansowanym, jeśli by w ogóle jeszcze coś pisali to prawdopodobnie wspomagaliby się translatorem, przez co wychodziłyby niepoprawne gramatycznie zdania, nawet jeśli nie skopiowali tekstu centralnie z translatora tylko go jeszcze próbowali poprawić przed wysłaniem... Osobne forum angielskie byłoby o tyle dobre, że Polacy mogliby na nim pisać okazyjnie i coraz bardziej się przyzwyczajali do angielskiego, aż w końcu opuszczenie PPC stałoby się jak najbardziej dobrym krokiem. Pamiętajmy, że to mimo wszystko projekt międzynarodowy i nie celujemy wyłącznie w Polskę, prędzej czy później to przejście musi nastąpić.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012