Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Podział Działów na Nowym Forum
Autor Wiadomość
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 12-09-2012, 11:15   

W praktyce to łatwiej scalić dwa działy niż rozdzielić jeden na kilka. Jeżeli nie będzie zainteresowania dużą ilością działów to się je scali bez problemu (chyba).
 
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 12-09-2012, 12:34   

Moze i tak. Ale to jest offtop. Tam ma byc balagan, i niekogo to nie obchodzi. Moze sie czasem jakis temat przyklei, i to wszystko : _
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 12-09-2012, 14:41   

PoxiPol napisał/a:
Tam ma byc balagan, i niekogo to nie obchodzi.


Mnie obchodzi.

Lepiej, żeby było więcej działów, nawet jeśli miałyby być puste aniżeli mniej. Lepienie kilka działów w całość to tworzenie bałaganu, a przecież właśnie chcemy zachować porządek. Im więcej działów tym lepiej. Te puste nikomu nie będą przeszkadzać, a i nikt nie będzie miał wątpliwości gdzie, jaki temat założyć i jak szukać...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 12-09-2012, 15:45   

Cytat:
Lepiej, żeby było więcej działów, nawet jeśli miałyby być puste aniżeli mniej.

Nie zgadzam sie. Puste subforum dodaje uczucie amatorstwa, a za duzy wybor powoduje ze w koncu trafi sie ten jeden temat dla ktorego nie ma subforum, i co wtedy?
 
 
     
DeiDara 
Derosa out.


Twoja ulubiona misja: Wszystkie z Wulkani
Pomógł: 2 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: Włocławek
Wysłany: 13-09-2012, 14:07   

Stawiajmy na minimalizm! Jest prosty w formie. Przecież nie każdy temat musi być idealnie pogrupowany, jestem za tym żeby zostawić 3 główne działy Colobot 2, Colobot Gold i Offtop.
_________________
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 13-09-2012, 15:45   

Co wy wszyscy z tym minimalizmem? Mniej działów = bałagan. Strona powstaje po to, żeby wyeliminować bałagan. Ale ok, tylko żebym potem nie czytał postów typu "nie wiedziałem do którego działu to dać, więc piszę tutaj", albo "nie chce mi się przekopywać przez 1000 stron tematów". Czy jest tu ktokolwiek kto mnie popiera?

DeiDara napisał/a:
Przecież nie każdy temat musi być idealnie pogrupowany,


Nie musimy też robić nowej strony. Po co, jak ma być na niej większy bałagan niż tutaj? Przecież to bez różnicy, trochę stara technologia, ale działa, no po cholerę to zmieniać. Mam pomysł, załóżmy jeden wielki dział Colobot i do niego wrzucajmy wszystkie tematy!
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 13-09-2012, 16:13   

Cóż, kłótnie trwają. Ja tylko zoptymalizowałem obecny stan, eliminując niepotrzebne działy, łącząc spokrewnione, zmieniając kolejność, upraszczając gałęzie, wydzielając części składowe obu projektów... Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

I rzeczywiście - nie minimalizujmy zbytnio. Popatrzcie choćby na stronę główną obecnego forum - długo się przewija, by dojść do ShoutBox'a. Nowe drzewo, nawet w przygotowanej przeze mnie wersji surowej, wygląda na prawie połowę mniejsze. I to nam wystarcza!

Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że CoLoBoT do prostych i nieskomplikowanych gier nie należy. Mnogość obiektów, ciekawostek, bugów, easteregg'ów... Teraz wyobraźmy sobie forum jakiejś prostej gry, np. AngryBirds bądź innej ubieranki. Na pewno nie będzie zbyt dużo do opisania... Tym bardziej, że ich kod nie jest otwarty i nie ma możliwości modzenia.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
DeiDara 
Derosa out.


Twoja ulubiona misja: Wszystkie z Wulkani
Pomógł: 2 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: Włocławek
Wysłany: 13-09-2012, 16:50   

Simbax napisał/a:
"nie chce mi się przekopywać przez 1000 stron tematów"

Od tego jest przycisk "Szukaj"

Raptor napisał/a:
Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Może posłuchajmy co mówi lud(ankieta)?

Nie orientuję się z problematyką stron internetowych (kiedyś coś piąte przez dziesiąte), nie można po prostu pozwolić na samodzielną personalizację forum? Nie każdego interesują wszystkie działy ;)
_________________
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 13-09-2012, 16:56   

Ankieta niepotrzebna, będziemy m.in. o tym dyskutować na IRCu...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 13-09-2012, 18:49   

Ok, nie chce subforum o nazwie muzyka, w ktorej bedzie wybor rock, w ktorym bedzie wybor hard, metal indie...
...ale 3 subforum tak jak Dei mowi to glupota. Myslalem bardziej o tym co mowi Raptor. Optymalizacja.
Simbax, nie. Nie widze aby ktokolwiek cie popieral. Prawdopodobnie nie masz rzadnego doswiadczenia w ustawianiu i prowadzeniu forum, oprocz co jaki czas modowania tutaj.
 
 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 13-09-2012, 19:03   

Im więcej podfor tym większy kłopot dla początkującego, może to wywołać dezorientację. Jednak zmniejszając liczbę podfor do absolutnego minimum w przyszłości będziemy mieli bałagan. Należy dokładnie przemyśleć podział.
 
     
DeiDara 
Derosa out.


Twoja ulubiona misja: Wszystkie z Wulkani
Pomógł: 2 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: Włocławek
Wysłany: 13-09-2012, 19:12   

PoxiPol napisał/a:
...ale 3 subforum tak jak Dei mowi to glupota.

Jak kto woli, może mój artyzm ostatnio bierze górę nade mną ;) Ale tak czy siak ja dalej jestem za trójdziałowym forum.
_________________
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
Ostatnio zmieniony przez DeiDara 13-09-2012, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 13-09-2012, 19:12   

PoxiPol napisał/a:
Ok, nie chce subforum o nazwie muzyka, w ktorej bedzie wybor rock, w ktorym bedzie wybor hard, metal indie...


My się chyba nie rozumiemy.

PoxiPol napisał/a:
Myslalem bardziej o tym co mowi Raptor.


Tak, stanowczo się nie rozumiemy. Od początku byłem za drzewkiem Raptora, a wy chcieliście jeszcze mniej działów, potem DeiDara napisał o minimaliźmie z trzema działami... Zgubiłem się. O co my się kłócimy, bo mój mózg właśnie się chyba przepalił.

PoxiPol napisał/a:
rzadnego


Żadnego*

[ Dodano: 13-09-2012, 19:17 ]
PoxiPol napisał/a:
Prawdopodobnie nie masz rzadnego doswiadczenia w ustawianiu i prowadzeniu forum, oprocz co jaki czas modowania tutaj.


Nie potrzebuję doświadczenia, żeby postawić się w roli nowego użytkownika. Naprawdę, jego nic obchodzi, że niektóre subfora są puste, on chce wiedzieć gdzie jaki temat szukać i założyć i żeby strona była przejrzysta, prosta i intuicyjna.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 13-09-2012, 20:12   

Cytat:
Naprawdę, jego nic obchodzi, że niektóre subfora są puste.

Mylisz sie. Nowy uzytkownik jest pewny siebie, duzo pewno przezyl w internecie, a widzac forum gdzie jest pelno pustych subforum, forum wydaje mu sie opustoszone.
-Widac na forum jest w ogole brak akcji, i nie ma co sie meczyc aby w ogole sie w towarzystwo zadawac - mysli sobie, naciskajac krzyzyk w gornym prawym rogu.

Wy jestescie tak naprawde moim jedynym kontaktem pisennego polskiego, wiec dziekuje za poprawke : )
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 13-09-2012, 20:18   

Ech, to nie ma sensu, bo opieramy się na na własnym "użytkowaniu" i ogólnikach. A fakt jest taki, że nie da się zadowolić wszystkich. Jednemu wyda się opustoszałe, drugiego zmotywuje do pisania, trzeci będzie miał to gdzieś. Trzeba po prostu wziąć wersję Raptora i starać się te działy jak najszybciej zapełnić czymś sensownym.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012