Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Układ nowego forum.

Czy zrobić dwie strony (PPC i IPC) czy jedną z opcją zmiany języka?
Dwie oddzielne strony
16%
 16%  [ 2 ]
Jedna z wyborem języka
83%
 83%  [ 10 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 10-09-2012, 20:58   

Trzeba się wziąć za tą stronę, bo nigdy się jej nie doczekamy! Graficy - propozycje designu, nie żadne menu do dalekiego w tym momencie C2, najpierw strona! Redaktorzy - zacznijcie myśleć o organizacji działów, tematów, tagów do newsów, podstronach itd.
Pozostaje jeszcze kwestia serwera. Ci od HTML, CSS i innych takich... Nie wiem.
Jeśli chodzi o bazę danych - lepiej zostawmy cały ten bajzel i zacznijmy od nowa. Ważniejsze posty będą wtedy przepisane metodą "kopiuj -> wklej".

Przydałaby się oddzielna tabela odnośnie nowej strony.

Najlepiej, jakby wszystko było jednym temacie, z aktualizowanym pierwszym postem. Co wy na to?
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 10-09-2012, 21:08   

W sumie to jeśli z bazą danych chwilowo ciężko to może faktycznie lepiej będzie zacząć od nowa. Potrzebne są przenosiny na forum godne naszego projektu.
Cały ten silnik (czy jak to się nazywa, to na czym stoi strona główna i forum) zostaje taki jak obecny czy będzie zmieniony?
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 10-09-2012, 21:15   

Simbax napisał/a:
Ważniejsze posty będą wtedy przepisane metodą "kopiuj -> wklej".

Forum moim zdaniem powinno być całkowicie nowe, od podstaw. Rzeczy stąd - programy, toolsy, edytory, unpackery, user levele... znaleźć, przeredagować/opisać i do downloadu oraz artykułów. Jak już mówiłem, sam, osobiście mogę zrobić nawet 90% tego co opisałem. Muszę mieć tylko oficjalne miejsce do tego na stronie, uprawnienia do modyfikacji tej strony i w miarę możliwości GUI w panelu redaktora.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 10-09-2012, 21:28   

Ktoś sugerował Joomla, więc nie zastanawiajmy się tylko bierzmy Joomla.
http://www.joomla.pl/

Ktoś wspominał o domenie ppc.pl żeby później użyć colobot.ppc.pl czy tam .it czy coś innego. Osobiście jestem za. Bardzo elegancki adres. Jak już wspomniałem gotów jestem nawet dopłacić jakąś niewielką sumkę.

Co do serwera to nie wiem. :/ Się nie znam.

Jakoś tak czuję, że obecnie dużym problemem stało się rozróżnienie co ma trafić do golda a co do dwójki. Taki powinien być główny podział. Osobno na wszystko powiązane z Colobot classic, osobno dla Colobot GOLD i osobno dla Colobot 2 czyli trzy główne działy. Plus offtop jeszcze.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 10-09-2012, 21:33   

Ok. Tak więc trzeba by przedyskutować/odpowiedzieć na następujące pytania:
1. Na jakim silniku ma być nowa strona? Jakie daje on możliwości?
2. Jaki design? (widziałbym to w ten sposób, że graficy by podsyłali swoje prace, a później byłaby ankieta, który wybrać... można też zrobić tak, że połączyć najlepsze elementy z każdej w jeden design)
3. Jaki/czyj serwer? Jaka domena? Czy będą reklamy?
4. Jak będzie wyglądała "hierarchia"? (tu będzie ciężko, bo zaraz wszyscy będą chcieli mieć admina... Jakieś sprytne ankiety i wybory demokratyczne? :P )
5. Jak będą posegregowane tematy i działy na forum? (w tej chwili strona musi już istnieć)

To chyba tyle na razie co mi się udało rozkminić... Każdą sprawę trzeba by było przedyskutować w osobnym temacie, bo się zrobi bałagan. Po kolei. Po jednej sprawie, dyskusja nad drugą itd. Nie jestem dobry w organizacji, ale nosz kurde niech coś się w końcu w tym kierunku ruszy konkretnego ;F
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
Ostatnio zmieniony przez Simbax 10-09-2012, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 10-09-2012, 21:33   

Artykuły/newsy są w praktyce niepotrzebne. Wystarczy download z narzędziami i FAQ z informacjami.

[ Dodano: 10-09-2012, 21:44 ]
1. Gdzieś na forum już była dyskusja na ten temat tylko jak zwykle nie moge znaleść. Co z tą Joomlą?
2. Domyślny. Chyba da się go zmienić na już istniejącej stronie więc można to zrobić później.
3. No tego nie wiem!
4. Tak jak teraz. I nikt się nie bedzie o nic kłócił.
5. Cztery główne działy: C classic, C gold, C 2 i offtop. Wszystko co niezwiązane z Colobotem leci do offtopu. Kropka.
 
 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 10-09-2012, 21:45   

Joomla może być, na screenach układ prezentuje się nawet ładnie. Z tego co widzę to można do tego dograć forum, więc kolejny problem rozwiązany. Trzeba tylko będzie stworzyć styl związany z Colobotem, to będzie zadanie dla grafików.
Podział forum moim zdaniem może być.
Która domena? Tutaj akurat trzeba zastanowić się czy darmową czy płatną, czy byłaby możliwość utrzymania płatnej domeny, bo jeśli nie ma takiej pewności to może jeszcze nie ma co rzucać się na płatną, tak przynajmniej mi się wydaje.
Hierarchia - chyba obecnie mogłaby wyglądać mniej więcej tak jak jest obecnie, nie widzę jakichś przeciwwskazań.
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 10-09-2012, 21:50   

Mrocza napisał/a:
Gdzieś na forum już była dyskusja na ten temat tylko jak zwykle nie moge znaleść.


Właśnie o to chodzi, że NIC nie można znaleźć, bo wszystko jest porozrzucane po całym forum.

Mrocza napisał/a:
4. Tak jak teraz. I nikt się nie bedzie o nic kłócił.


WRIMa nie ma, a jedynego aktywnego admina jakiego widzę to adiblol. Nie mam też bladego pojęcia, kto ma dostęp do strony głównej, kto gdzieś tam. Dlatego jest potrzebny oddzielny temat.

Mrocza napisał/a:
Cztery główne działy: C classic, C gold, C 2 i offtop. Wszystko co niezwiązane z Colobotem leci do offtopu.


Ty tak mówisz, ale może ktoś ma inny pomysł? I co, będziemy się sprzeczać o wszystko w jednym temacie zmieniając co chwilę właściwy temat dyskusji? Albo dając kilometrowe cytaty do każdego zagadnienia, tak jak teraz?
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 10-09-2012, 21:54   

4 główne działy to IMO dobry pomysł, jednak jak podzielić te działy? No chyba że na forum będą tylko 4 linki między logiem a shoutboxem.
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 10-09-2012, 22:01   

Uważam, że trzeba się po prostu umówić na IRCa i koniec kropka!
W ten piatek wieczorem. Bez dyskusji. Ja czekam.
Lepiej tak niż zakładać kilka tematów i drążyć to przez najbliższy miesiąc. Ustalmy wszystko w jeden wieczór. To chyba wykonalne?
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 10-09-2012, 22:02   

Już teraz można wbić, całkiem dużo osób jest. IRC to niegłupi pomysł. Tylko może trochę wcześniej, nie zamierzam po północach siedzieć :P
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 10-09-2012, 22:04   

Lepiej umówić się z wyprzedzeniem, większa szansa że zainteresowane osoby wpadną. Poza tym faktycznie, lepiej trochę wcześniej, nie każdy może siedzieć o północy.
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 10-09-2012, 22:06   

Proponuję piątek godzina osiemnasta.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 10-09-2012, 22:10   

To jak coś to będę z opóźnieniem, bo jazdy robię. Jednak w razie jakby coś to wpadnę. Na IRCu lepiej się gada jak na forum.
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 10-09-2012, 22:13   

Może być o 19.00 albo 20.00, byleby się dużo osób zadeklarowało, że przyjdzie.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012