Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Baner dla PPC

Modele liter "PPC" mają być:
Okrągłe
47%
 47%  [ 8 ]
Kanciaste
52%
 52%  [ 9 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 08-09-2012, 21:02   

Ja jestem cały czas za wersją okrągłą wzorowaną na napisie, który możecie zobaczyć na górze strony (czyli CoLoBoT).
Później kiedy będzie logo do Colobot 2 to można się przerzucić na wektorową wersję 2D.
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 08-09-2012, 22:19   

kORMORAN napisał/a:
Mam pomysł może by tak zrobić jakieś mikro-głosowanie na tyo czy PPC ma być w wersji kanciastej czy tej bardziej okrągłej ?

Zrobione w ankiecie.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 08-09-2012, 22:52   

Dlaczego napisałeś "poważny design"? Że niby okrągłe litery nie są poważne?
 
 
     
patrolez 
PWr


Pomógł: 2 razy
Wiek: 25
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-09-2012, 22:56   

Plik SVG szkicu Mroczy "PPC1". W Blenderze da się go importować jako ścieżki, potem da się skonwertować w meshe.

Jednak moje umiejętności korzystania z Blendera są słabe i już z godzinę się użeram z polygonami, bo ciągle wypełnia mi je nie po mojej myśli.

SVG przygotowany z myślą o ścieżkach, a nie z myślą o obrazku jako logo.

ppc.zip
Pobierz Plik ściągnięto 36 raz(y) 222,74 KB

_________________
Wszystko jest obiektem.
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 08-09-2012, 23:17   

Mrocza napisał/a:
Dlaczego napisałeś "poważny design"? Że niby okrągłe litery nie są poważne?

Przepraszam za brak obiektywizmu. Coś, co jest kanciaste, kojarzy mi się z naukami ścisłymi, ściśle trzymającymi się zasad. To przekłada się na wyobraźnię przestrzenną. Coś, co jest okrągłe, jest dla mnie po prostu głupiutkie :-P . Przepraszam za moją pedantyczność...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
DeiDara 
Derosa out.


Twoja ulubiona misja: Wszystkie z Wulkani
Pomógł: 2 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: Włocławek
Wysłany: 09-09-2012, 10:41   

Raptor napisał/a:
Przepraszam za moją pedantyczność...
Żadna pedantyczność ;) . Według mnie to jak tworzymy grę która jest osadzona w przyszłości to jakoś lekkość formy zbytnio nie pasuje, wolę kanciaste i surowe! Chyba że macie zamiar stworzyć komedię.
_________________
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
 
 
     
patrolez 
PWr


Pomógł: 2 razy
Wiek: 25
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-09-2012, 12:42   

Jeżeli kanciaste jest nowoczesne, to dalej sobie jedźcie na kwadratowych oponach albo "sześciennych" łożyskach :D
Okrągłe jest bardziej nowoczesne, bo wymaga większej mocy obliczeniowej :D

W załączniku mesh dla PPC1 Mroczy, trzeba pobawić się z poodwracaniem powierzchni.

ppc_blend.zip
Pobierz Plik ściągnięto 28 raz(y) 333,78 KB

_________________
Wszystko jest obiektem.
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 09-09-2012, 13:34   

WTF? Że niby kanciaste jest "poważne" i "naukowe"? Aha. Pokażcie mi kwadratowe serce, dlaczego istnieje coś takiego jak fale kuliste, dajcie pudełkowatą próbkę substancji chemicznej, zaprezentujcie działanie pojazdu bez kółek. Wskażcie mi planetę w kształcie sześcianu i pokażcie dzieło sztuki bez użycia krzywych. Nie możecie? To się zastanówcie nad swoim podejściem.

Kanciaste jest w rzeczywistości głupsze, prostsze.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
DeiDara 
Derosa out.


Twoja ulubiona misja: Wszystkie z Wulkani
Pomógł: 2 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: Włocławek
Wysłany: 09-09-2012, 14:52   

Ejejej. Mieszamy teraz dwa różne środowiska. Simbax powiedz mi czy jak wejdziesz do domu gdzie masz wszystko kanciaste i przypominające różnorakie bryły to pomyślisz "A pewno temu kto projektował te meble nie chciało się czekać aż wyrenderują mu się okrągłe, to sobie kanciaste se zrobił!", nie wiem co pomyślisz ale prawidłową reakcją powinno być to że uznasz wystrój za minimalistyczny i futurystyczny. Picasso się w grobie przewraca jak ktoś mówi że kanciaste jest głupie i proste!
_________________
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 09-09-2012, 15:04   

Ale to jest fakt, nie opinia. Co jest łatwiej zrobić, prostą czy krzywą? Kwadrat czy koło?

Natomiast napisałem "głupie" w odniesieniu do waszych wypowiedzi. Nazwaliście "okrągłe" komedią, że jest mniej poważne, co jest kompletną bzdurą. Jeszcze popieracie to argumentami typu "kanciaste jest bardziej naukowe". Ankieta ma rostrzygnąć co woli większość, a przy jej opcjach jest już opinia skłaniająca w stronę bardziej kanciastego wyglądu... To tak jakby zrobić ankietę "Kogo bardziej nie lubicie? Odp.1. Gejów (ci gorsi) Odp.2. Lesbijki (można przynajmniej na nie popatrzeć)".
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 09-09-2012, 15:05   

Simbax napisał/a:
WTF? Że niby kanciaste jest "poważne" i "naukowe"? Aha. Pokażcie mi kwadratowe serce, dlaczego istnieje coś takiego jak fale kuliste, dajcie pudełkowatą próbkę substancji chemicznej, zaprezentujcie działanie pojazdu bez kółek. Wskażcie mi planetę w kształcie sześcianu i pokażcie dzieło sztuki bez użycia krzywych. Nie możecie? To się zastanówcie nad swoim podejściem.

Kanciaste jest w rzeczywistości głupsze, prostsze.
Za dużo kucyków.

DeiDara napisał/a:
Ejejej. Mieszamy teraz dwa różne środowiska. Simbax powiedz mi czy jak wejdziesz do domu gdzie masz wszystko kanciaste i przypominające różnorakie bryły to pomyślisz "A pewno temu kto projektował te meble nie chciało się czekać aż wyrenderują mu się okrągłe, to sobie kanciaste se zrobił!", nie wiem co pomyślisz ale prawidłową reakcją powinno być to że uznasz wystrój za minimalistyczny i futurystyczny. Picasso się w grobie przewraca jak ktoś mówi że kanciaste jest głupie i proste!
++
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 09-09-2012, 15:10   

DeiDara napisał/a:
Simbax powiedz mi czy jak wejdziesz do domu gdzie masz wszystko kanciaste i przypominające różnorakie bryły to pomyślisz "A pewno temu kto projektował te meble nie chciało się czekać aż wyrenderują mu się okrągłe, to sobie kanciaste se zrobił!", nie wiem co pomyślisz ale prawidłową reakcją powinno być to że uznasz wystrój za minimalistyczny i futurystyczny. Picasso się w grobie przewraca jak ktoś mówi że kanciaste jest głupie i proste!


To jest pierwszy normalny argument. Tylko, że dlaczego w takim razie dyskryminujecie okrągłe nazywając je "mniej poważnym"?

[ Dodano: 09-09-2012, 15:11 ]
adiblol napisał/a:
Za dużo kucyków.


Co to ma do rzeczy?
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 09-09-2012, 16:07   

Simbax napisał/a:
To tak jakby zrobić ankietę "Kogo bardziej nie lubicie? Odp.1. Gejów (ci gorsi) Odp.2. Lesbijki (można przynajmniej na nie popatrzeć)".

Okej, zmieniłem ankietę wywalając nieobiektywne nawiasy, do których mam tendencję. Przepraszam za wszelkie kłopoty.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
kORMORAN 
Totalne beztalencie


Twoja ulubiona misja: Terranova swobodna
Wiek: 22
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 31
Skąd: StB
Wysłany: 09-09-2012, 21:43   

Simbax napisał/a:
Pokażcie mi kwadratowe serce

http://www.desktopwallpap...n-valentine.jpg może być?

Ja jestem za kanciastą wersją, takie kwadratowe klimaty zawsze jakoś kojarzyły mi się "futurystycznie" że to tak nazwę.
_________________
ZERG MUST DIE!!!



 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 14-09-2012, 13:44   

kORMORAN, mógłbyś wrzucić jeszcze raz aktualną bądź poprawioną wersję liter PPC (nawet choćby kanciastych) w wysokiej rozdzielczości? Stary link nie działa, a ja, dzięki swoim pedantycznym i wadliwym zabiegom usunąłem zaraz po zintegrowaniu z resztą banera.

Oczywiście przezroczystość wokół i brak cienia pod modelami.

Chciałbym w najbliższym czasie przebudować baner na splashscreen w dwóch wersjach, zastępujący ten z logiem Manta, w proporcjach 4:3 i 16:9.

Co do słynnej już dyskusji na temat kanciastości i krągłości - spokojnie! Jak będzie coś lepszego, zawsze można to zmienić! To kwestia tylko dwóch warstw.

Postaram się też obmyślić prawdziwy baner w proporcjach 5:1 czy coś w tym stylu, pasującego do strony.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012