Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: adiblol
17-09-2012, 00:02
Fabuła
Autor Wiadomość
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 10-07-2012, 13:38   

Na całym forum jest mnóstwo dobrych pomysłów, nawet w offtopach i zabawach, choćby pojedyncze post. Tak jak mówi PoxiPol, powinniśmy wyznaczyć kilka osób, którzy wszystkie pomysły z całego forum zbiorą, założą wreszcie osobny temat i zaczną wybierać, najlepiej wykluczając kolejne pomysły, aż w końcu zostaną te, które sobie nie przeszkadzają i są warte zachodu. Straciliśmy już zbyt dużo czasu na samych pomysłach i postach "chciałbym, żeby było to i tamto". Czas działać.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 10-07-2012, 14:10   

Jeszcze 9 dni szkoly dla mnie. Nie wymagajcie odemnie duzo jeszcze.
 
 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 13-07-2012, 14:19   

Mój pomysł na fabułę: pierwsze kilka misji polegałoby na zwykłych lotach w poszukiwaniu nowych rud, badaniach obcych, budowanie satelitów itp. W którejś misji znaleźlibyśmy jakieś ślady innej cywilizacji. Następne misje polegałyby na lataniu po planetach na których wykryto potencjalne szczątki tejże cywilizacji oraz szukaniu przyczyn jej wyginięcia.
Dalej nie wiem jak mogłoby się to potoczyć. Możemy w ogóle nie znaleźć nikogo z tej cywilizacji, może znajdziemy ich, wtedy mogą być przyjaźnie nastawieni lub wrogo. Innym rozwiązaniem może być że wyginęli przez zaniedbanie swej planety, zmiany klimatyczne, ew. planeta została zbombardowana przez asteroidy, a kolonie nie były w stanie się utrzymać bez dostaw z planety macierzystej.
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 21-07-2012, 13:37   

I co, pomyslow brakuje? Ja glosuje aby Abadon sie zajal organizowaniem pisazy ; )
No I macie moje pióro.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 21-07-2012, 15:55   

I mój długopis!
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
kORMORAN 
Totalne beztalencie


Twoja ulubiona misja: Terranova swobodna
Wiek: 22
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 31
Skąd: StB
Wysłany: 16-09-2012, 17:26   

A co gdyby zamiast NASA stworzyć UTSA (United Terranova Space Agency) a fabułę oprzeć o to iż badania obcych wykazują iż są oni tworem zaawansowanej bio-inżynieri i zostali stworzeni przez tajemniczą cywilizacje o której nic nie wiadomo. W ramach misji rozpoznawczo-badawczej nasz kosmonauta zostaje ponownie wybrany jako dowódca ekspedycji w której znów pomoże mu tylko garstka robotów,satelita i centrum kontroli lotów w New Houston ?

Sama rozgrywka była by bardziej nastawiona na grę logiczną na planetach odkrywało by się artefakty które można by analizować/badać lub wykorzystać w inny sposób aby poznać prawdę itp.
_________________
ZERG MUST DIE!!!



 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 16-09-2012, 17:51   

Fabułę należałoby zakończyć w taki sposób, by zostawić graczom pole do przemyśleń, wywołać filozofię na temat np. naszego pochodzenia, innych galaktyk.
BTW. na następnej sesji IRC można o fabule podyskutować.
 
     
kORMORAN 
Totalne beztalencie


Twoja ulubiona misja: Terranova swobodna
Wiek: 22
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 31
Skąd: StB
Wysłany: 16-09-2012, 18:00   

Fabuła CoLoBoTa nie zakończyła się tak aby zostawić graczowi powód do jakichś głębszych refleksji (no poza tym że nie należy zanieczyszczać ziemi itp), teoretycznie Colobot gold to nie pierwowzór ale pole do przemyśleń można by w nim umieścić np. nie wytłumaczyć faktu powstania obcych (mrówek itp) oraz pozostawić niewiele mniej pytań odnośnie tej tajemniczej cywilizacji niż na początku rozgrywki.
_________________
ZERG MUST DIE!!!



 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 17-09-2012, 00:18   

Co powiecie na prequel? Ograniczałoby to trochę możliwości fabularne, ale wydaje mi się, że fajnie było by zagrać pierwszą ekspedycją.
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
konopackim 
Tytuł domyślny


Wiek: 27
Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Hindenburg
Wysłany: 17-09-2012, 00:35   

A gdyby stworzyć całkowicie inną fabułę?

Ludzkość stworzyła roboty nie tylko jako pojazdy ale też na swój obraz i podobieństwo - Androidy, Cyborgi. Dzięki temu mają większą elastycznosc w działaniu. Jednymi z kilku pierwszych misji byłoby pierwsze zaprogramowanie takiego ludka - gdzieś w Japonii. Potem czas do przodu - wojna wiadomo. Człowiek steruje pojazdem militarnym, którego działo jest sterowane zaprogramowanymi robotami.

Albo roboty potrafiące łączyć się aby wykonywać trudniejsze zadania (prace podwodne).
Albo minigra Wesołe Miasteczko. zaprogramować maszyny tak aby ludzie nie wylecieli z wagoników

Problem mógłby pojawić się w zaawansowanym programowaniu. Więc niektóre kampanie powinny być dostępne osobno.
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 17-09-2012, 10:16   

Programerus napisał/a:
Co powiecie na prequel? Ograniczałoby to trochę możliwości fabularne, ale wydaje mi się, że fajnie było by zagrać pierwszą ekspedycją.

Niech to szlag! Przyłapałeś mnie! W Wakacje zacząłem pisać scenariusz-niespodziankę, w którym próbuję opisać wydarzenia poprzedniej ekspedycji złożonej z samych robotów. Niestety przerwałem pisanie i wolałbym dotychczasowej pracy nie publikować. Wiele pomysłów (w tym na gameplay) jest jeszcze niedopracowanych, więc wolałbym nie pokazywać ich w obecnym stanie.

Moim zdaniem prequel byłby możliwy nawet po pewnych modyfikacjach Gold'a, przez co nie będziemy musieli aż tak przebudowywać silnika do zadań arcyspecjalnych. Mimo to, może być to coś naprawdę dobrego. I w żadnym wypadku nie narażalibyśmy się na ograniczenia fabularne. Z tej historii da się wycisnąć coś naprawdę nowego.

Niestety pisanie jakichkolwiek scenariuszy zamierzam kontynuować dopiero po tym, jak ogarniemy nową stronę. Zresztą, wciąż nie wiem, czy nie powinniśmy skupić sił właśnie na niej oraz na Gold... Szybciej to ogarniemy.

http://www.colobot.cba.pl...p?p=21548#21548

[ Dodano: 17-09-2012, 10:21 ]
Albo dobra, macie, żeby nie było, że podbieram pomysły a potem piszę jako własne... Pamiętajcie, że to jeszcze surowy i niedoskonały szkic opisujący niektóre pomysły na gameplay. Musiałem opisać najpierw to, jako podwaliny warstwy fabularnej. Samej warstwy fabularnej jeszcze nie tknąłem, jednak mam liczne pomysły. Miłej alfa-lektury.

Beyond CoLoBoT Script (v0.1).txt
Pobierz Plik ściągnięto 66 raz(y) 6,67 KB

_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 17-09-2012, 15:16   

Ehh, niestety zdałem sobie sprawę, że problemem byłby brak astronauty w prequelu, CHYBA, ŻE lekko "zmodyfikowalibyśmy" fabułę w Goldzie :)
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 17-09-2012, 15:29   

Trzeba wskrzesić builderbota i dodać do golda dodatkową kampanię pierwszej ekspedycji.
Znakomity trening przed stworzeniem nowej, lepszej, niezależnej kampanii do C2.
 
 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 17-09-2012, 15:35   

Też dobry pomysł. Bo mimo wszystko warto by było zapełnić tą lukę w fabule.
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
dawid960 
Neokid
@up: to nieprawda


Twoja ulubiona misja: księżyc
Wiek: 17
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 133
Skąd: z matrixa ( XD )
Wysłany: 16-10-2012, 09:46   

Mrocza napisał/a:
Trzeba wskrzesić builderbota i dodać do golda dodatkową kampanię pierwszej ekspedycji.
Znakomity trening przed stworzeniem nowej, lepszej, niezależnej kampanii do C2.

<offtop>popieram :-) </offtop>

/// Niby co może dać Twe poparcie? - Raptor
_________________


kliknij w to, proszę
Ostatnio zmieniony przez Raptor 16-10-2012, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012