Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
CWorld bez grafiki i fizyki?
Autor Wiadomość
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 18-03-2012, 19:55   CWorld bez grafiki i fizyki?

Pomyślałem sobie nad stworzeniem gry w której sterowałoby się w trybie tekstowym. Całość byłaby napisana w Pythonie. Gracze dostawaliby przestrzeń (zalatuje Minecraftem, wiem :> ) w której mieliby uprawnienia do robienia czegokolwiek. Musiałby być rozbudowany ACL. Oczywiście multiplayer, ale rozproszony (bez centralnego serwera).

Przestrzeń: 3D, współrzędne wymierne (w przeciwieństwie do Minecrafta gdzie są całkowite). Teren: ???

Programowalność: na swoich węzłach (serwerach i klientach zarazem) gracze mogliby oskryptować cokolwiek...

Co by dzięki temu powstało? Gracze na swojej przestrzeni mogliby tworzyć zagadki do rozwiązania przez innych graczy. Chcesz zagrać w user level'a? Podchodzisz do NPC, a on Ci alokuje przestrzeń, wypełnia obiektami i ustawia ACL abyś mógł tam wejść.

Aby nie przerodziło się to w "Minecrafta dla hackerów" należy przemyśleć sprawę surowców i terenu.

Dzięki braku fizyki i grafiki implementacja się bardzo upraszcza.



Zainspirowane przez:
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-03-2012, 20:15   

Śmierdzi mi to MUD-em (Multi User Dungeon). Chciałbyś wskrzesić ten gatunek gier?
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 18-03-2012, 20:51   

Mrocza napisał/a:

Śmierdzi mi to MUD-em (Multi User Dungeon). Chciałbyś wskrzesić ten gatunek gier?
Y NOT?
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-03-2012, 21:04   

Nie wiem czy to wypali. Mało kto pamięta czasy w których wyobraźnia była doskonałą grafiką.
Chętnie jednak zagrałbym w taką gierkę. W pełni popieram twój pomysł.
Strona techniczna to jedno. Tutaj potrzeba jeszcze szczypty twórczości. Konieczna jest wciągająca historia.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 18-03-2012, 21:36   

Doskonały pomysł. Zawsze chciałem zagrać w podobną "tekstówkę". Nawet próbowałem sam zrobić coś w tym guście, ale... Eh... Nieważne...

Mrocza napisał/a:
Konieczna jest wciągająca historia.


Jeśli dobrze zrozumiałem, to gra nie będzie miała żadnej domyślnej historii tylko pozwoli graczom na włączenie swojej wyobraźni i stworzenie własnego levelu, żeby go później udostępnić.

Musiałbym sobie ogarnąć ten gatunek, o którym wspominał Mrocza. Raz tylko widziałem coś takiego w Space Rangers. Taki turowy RPG, w którym było kilka misji typu... Hmm... Nie wiem jak to opisać, to rozrysuję schemacik:

TEKST

CZYNNOŚCI | STATYSTYKI (liczba punktów życia, aktualny stan planszy, posiadane przedmioty... w zależności od misji)

To było super.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 18-03-2012, 22:05   

Pomysł kojarzy mi się z sesjami rpg do których nigdy nie miałem cierpliwości i wytrwałości. Sama rozgrywka musiałaby być ciągle kontrolowana przez mistrza gry, a zasadny stale modyfikowane z powodu odnalezionych błędów...

Sama idea bardzo ciekawa i rozwijająca wyobraźnie... można spróbować choć będzie ciężko.
_________________

 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 19-03-2012, 00:08   

Abadon napisał/a:

Pomysł kojarzy mi się z sesjami rpg


Tak mi też. A to bardzo, bardzo dobrze! Jestem po stokroć za! Niektórzy ze straszych użytkowników PPC pewnie pamiętają moje zamiłowanie do sesji RPG. ^^
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 19-03-2012, 12:05   

Schocker napisał/a:
Niektórzy ze straszych użytkowników PPC pewnie pamiętają moje zamiłowanie do sesji RPG. ^^


Może zrobimy kiedyś coś takiego? Nigdy w takim czymś nie brałem udziału, ze względu na brak znajomych, którzy by chcieli coś takiego zrobić.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 19-03-2012, 14:40   

Simbax napisał/a:

Może zrobimy kiedyś coś takiego? Nigdy w takim czymś nie brałem udziału, ze względu na brak znajomych, którzy by chcieli coś takiego zrobić.
Na IRCu to nie to samo co w realu. Ale sam chciałbym kiedyś zagrać, z tym że mam znajomych z tych kręgów.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 19-03-2012, 16:30   

Mój znajomy prowadzi stronkę z kuzynem o sesjach rpg... Ostatnio bawiłem się z nimi w taką sesję w styczniu bieżącego roku. Krąg zainteresowania był dosyć spory. Z miesiąca na miesiąc przybywało dosyć sporo aktywnych userów. Kiedy forum padło i utracona zapisy i przebieg większości rozgrywek jakoś ten zapał u mnie przygasnął...

Jak będą na naszym forum konkrety jak to będzie wyglądało to może uda się mi pościągać ludzi. Może być całkiem ciekawie.

//Schocker jak nazywał się ten koleś z Włocławka co był na twoim forum Arcanum?
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012