Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
Programerus 
Jestem Bogiem


Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 17-03-2012, 21:40   

To najlepiej popraw wszystkie których jeszcze nie przetłumaczyłem, bo mnie [cenzura] strzela przez te pytajniki w komentarzach.
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 17-03-2012, 22:01   

To otwórz oryginalne archiwum od Epsiteca i tam tłumacz dodając na początku ten copyright, a potem kopiuj na GitHuba.
_________________
Gość, cieszysz się, że skontaktowaliśmy się z EPSITEC?
 
 
     
Malcolm 


Wiek: 36
Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: Poland
Wysłany: 17-03-2012, 22:11   

krzys_h napisał/a:
Uznałem, że to nie problem ... (restext.cpp) i tylko tam trzeba to poprawić.


Moim zdaniem to jest bardzo duży problem, ten commit całkowicie powinien być cofnięty.

krzys trzy razy sprawdź zanim zrobisz commita, w przyszłości coś takiego może się zemścić i narobić niepotrzebnych problemów w kodzie.

Do tego nie tylko w tym pliku są problemy, w misc.cpp zrobiła się totalna kaszana, oraz w różnych plikach komentarze, które są nie do odczytania, a które mogły się przydać.

Pal licho komentarze, ale jeśli to spierniczyło działanie kodu, strach myśleć gdzie jeszcze może być taki problem. Szkoda, żeby później ktoś bezsensownie tracił czas na szukanie błędu, który się narobił przez małą nieuwagę.

Dodatkowo wrzuciłeś binarkę z programu, którego użyłeś oraz 2 pliki spoza projektu, zapewne konfiguracyjne.
Repozytorium powinno zawierać kod a wszelkie inne rzeczy dobrze jest umieszczać osobno.

// Edytowane:
P.S. Na końcu każdej dodanej i zmienionej linii jest dorzucony 1 znak z tego tajnego kodowania, które zostało użyte.
 
 
     
piotrdz 


Twoja ulubiona misja: programowanie ;)
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 55
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 17-03-2012, 22:13   

Ja zacząłem trochę działać w temacie przerzucenia kompilacji na CMake i g++.

Na razie chcę to skompilować pod Linuksem wykorzystując Wine (linkując z libwine) - powinno się udać i bez zmian działać w wersji windowsowej z DirectX.

W sumie muszę powiedzieć, że po poprawieniu koszmaru z #include'ami i kilku "naleciałości", nawet jakoś to idzie :)

Na razie nie martwcie się, działam na swojej kopii źródeł. Jak mi się uda ogarnąć temat, to mogę wrzucić moje zmiany.
 
 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 18-03-2012, 00:19   

Nie widziałem póki co żadnych zmian w kodzie poza brakiem francuskich literek w komentarzach (co nie przeszkodziło mi w tłumaczeniu) dlatego pliki które już przetłumaczyłem zostaną, natomiast następne będę wrzucał z własnego folderu.

Prosiłbym aby póki co edytować tylko pliki przetłumaczone, aby później nie nadpisywać ich własnymi, nieprzetłumaczonymi.
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
piotrdz
Gość


Wysłany: 18-03-2012, 13:39   

Mam dobrą i złą wiadomość

Dobra wiadomość: udało mi się ogarnąć kod tak, że większość modułów kompiluje się z g++ i nagłówkami wine :) . Są głównie drobne poprawki typu dołączenie nagłówka czy zmiana wielkich liter na małe w nazwach plików. Dlatego mogę je wprowadzić bez problemu po tym jak Programerus skończy tłumaczenie komentarzy.

Zła wiadomość: w kilku miejscach korzystają z funkcji niezaimplementowanych w wine, tak że na razie jesteśmy związani z Windowsem :( . W kilku miejscach nawet korzystają z nieudokumentowanych rzeczy (MSDN o nich nigdzie nie wspomina).

W kodzie znalazłem kilka dziwnych rzeczy - np. w klasach CAuto* wygląda na to, że konstruktory klasy bazowej są wywoływane dwa razy. Tak samo destruktory klasy bazowej wszędzie są wywoływane jawnie, czyli też dwa razy. Nie wiem, czy to jest błąd, czy tak ma być.
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 18-03-2012, 13:42   

piotrdz napisał/a:

Zła wiadomość: w kilku miejscach korzystają z funkcji niezaimplementowanych w wine, tak że na razie jesteśmy związani z Windowsem :( . W kilku miejscach nawet korzystają z nieudokumentowanych rzeczy (MSDN o nich nigdzie nie wspomina).
To jakim cudem działa na Wine? http://appdb.winehq.org/o...ersion&iId=8344
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
piotrdz 


Twoja ulubiona misja: programowanie ;)
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 55
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 18-03-2012, 14:33   

adiblol napisał/a:

To jakim cudem działa na Wine? http://appdb.winehq.org/o...ersion&iId=8344


Bo wykorzystuje funkcje w natywnych DLL windowsa, a nie funkcji bezpośrednio zaimplementowane w libwine. Jak pisałem, da się to ominąć, zlinkować jakoś z wrapperami tych DLL'ów, ale nie wiem jeszcze, jak to zrobić.

Lepiej będzie na razie skupić się na skompilowaniu tego pod windowsem w mingw i po kolei eliminowaniu tych specyficznych zależności. Jak kod będzie w miarę uniwersalny, to można jeszcze raz spróbować kompilacji z libwine.
 
 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-03-2012, 12:49   

@Programerus: Kodowanie poprawione, już nie musisz brać plików z oryginalnego archiwum
_________________
Gość, cieszysz się, że skontaktowaliśmy się z EPSITEC?
 
 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 19-03-2012, 14:05   

Ok, dzięki.
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012