Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Kontakt z EPSITEC
Autor Wiadomość
Dravic 


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 0
Wysłany: 18-03-2012, 19:40   

Tia... Mrocza - ekspert, widzę?

Ja nie mówię o jedynce, tylko o Colobocie 2.

Poza tym, mówiąc "płatna praca" mam na myśli KICKSTARTER. Znaczy, ta kasa z Zapłonu mogłaby pójść na, no nie wiem, pensje dla programistów? Żeby nie pracowali jak nad jakimś freewarem...
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-03-2012, 19:58   

Zarabiać można nie na samym programie GPL tylko na jego dystrybucji:
Cytat:
General Public Licenses are designed to make sure that you have the freedom to distribute copies of free software (and charge for this service if you wish)


Chociaż w zasadzie to na wszystkim da się zarobić.
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 18-03-2012, 20:02   

Mrocza nie pogrążaj się...

Niektórzy biorą kasę za binarki a źródło jest publicznie dostępne... Oczywiście każdy może skompilować to osobno i udostępnić publicznie binarkę ale jak komuś się nie będzie chciało szukać to zapłaci. W przypadku aplikacji biznesowych i serwerowych można nieźle zarobić na świadczeniu pomocy technicznej.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 19-03-2012, 00:16   

KickStarter jest fajny, ale nie jestem pewien, czy wypali. W przypadku takich serwisów musielibyśmy liczyć na Amerykanów, a u nich COLOBOT chyba nie był zbyt popularny. Polacy raczej niechętnie nas wesprą, bo KS umożliwia płatności jedynie poprzez Amazon, a to się równa z powiązaniem swojej karty kredytowej (z doświadczenia wiem, że ludzie niechętnie podają swoje numery kart kredytowych w internecie). Oprócz tego z KickStartera albo dostaniemy tyle pieniędzy, ile wyznaczyliśmy na cel (lub więcej, jeśli publika będzie łaskawa), albo nic. Nie ma żadnych 50% czy czegokolwiek takiego.

Ach, jest jeszcze jeden problem związany z Kickstarterem: ich wymagania dot. rozpoczęcia zbiórki.
Cytat:
Eligibility requirements

To be eligible to start a Kickstarter project, you need to satisfy the requirements of Amazon Payments:
You are 18 years of age or older.
You are a permanent US resident with a Social Security Number (or EIN).
You have a US address, US bank account, and US state-issued ID (driver’s license).
You have a major US credit or debit card.
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
Ostatnio zmieniony przez Schocker 19-03-2012, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 19-03-2012, 12:22   

Dlatego tez, zacznijmy o tym myslec dopiero gdy bedzie nowa strona, i lepsze dopasowanie do zagranicznych chetnych, bo na razie forum jest glownie polskie, co jeszcze w tej chwili jest zrozumiale, pozniej jednak, wolal bym by bylo angielskie. Znalazl by sie wtedy jakis biznesman co by nam kickstartera zrobil. Moze nawet EPSITEC by nam pomogl z tym wtedy.
Pracujmy pracujmy. Zaraz wakacje :)
 
 
     
toshirou
Gość


Wysłany: 20-03-2012, 22:44   :)

wpis na osnews.pl zrobił reklamę ;) gratuluję panowie, mam nadzieję, że sprawa nie umrze.. miło wspominam colobota :)
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 20-03-2012, 23:33   

Chcialbym zaproponowac tez mysl nad Gumroad.com
Ciekawa strona, obczajcie. Mozna sprzedawac plik za pomoca 1 klikniecia. Taki sposob donacji zeby np sciagnac lepszy texture pack czy cos ; )
 
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 21-03-2012, 04:58   

Ja przepraszam, że się wtrącę, ale sporo offtopu się tutaj nazbierało. Może by się tak któryś moderator zdecydował coś z tym zrobić?
 
 
     
Dravic 


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 0
Wysłany: 21-03-2012, 12:25   

Mrocza napisał/a:
Ja przepraszam, że się wtrącę, ale sporo offtopu się tutaj nazbierało. Może by się tak któryś moderator zdecydował coś z tym zrobić?


Mam krótkie, proste pytanie.

Po co?
 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 24-03-2012, 20:28   

To co, wysyłamy do nich list?

1. Prośba o potwierdzenie wysyłki.
2. Pytanie, czy modele też są na licencji GNU GPL.
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 24-03-2012, 21:15   

Nie wiem.

Raczej jestem przeciw. Przynajmniej dopóki nie będzie się czym pochwalić bądź nie będziemy mieli dość pytań, dwa to jednak trochę mało.
 
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 27-03-2012, 12:40   

Zgadzam sie z Mrocza. Nie mozemy sie narzucac, mimo ze sytuacja ze stycznia moze sie powtorzyc. To jednak jest niewazne, moze sa zajeci jakims tajnym projektem?
A tak zaby was pobudzic, co jesli Valve nas zatrudni : )? Valve lubi wlasnie takie osoby co same od siebie wychodza z oryginalnymi pomyslami i praca, a internet by nam pozwolil pracowac nie wyjezdzajac do ameryki. Jesli z tego zrobbimy cos dobrego i oryginalnego, nawet jesli nie valve, to praca bedzie czekala.
 
 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 27-03-2012, 14:46   

Dlatego też wspominałem o Sursie. Przecie gdybyśmy zrobili grę na tym właśnie silniku graficznym to kto wie :-P ?
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 27-03-2012, 15:05   

Emxx, tu nie chodiz o grafike. Silnik graficzny mozemy nawet lepszy zrobic. Tu chodzi o gre.
 
 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 27-03-2012, 15:41   

No ok. Ale pewien człowiek o imieniu Garry zrobił moda na tymże silniku i dziś ma przykręcony zawór :P . Znaczy pracuje w Valve... No dobra, niech będzie, że samą grę zrobimy, ale czy zdobędziem wystarczającą sławę, żeby się nami zainteresowali?
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012