Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
My Little Pony: Friendship is Magic
Autor Wiadomość
woji


Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 5
Wysłany: 11-04-2012, 18:31   

Hey!Sory że się wtrącam, bo nie jestem fanem My little pony, ale nie dziwi was dlaczego tak wiele osób(w tym mężczyzn) to ogląda?
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 11-04-2012, 18:43   

Jest dużo powodów. Niektóre są w pierwszym poście.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 21-04-2012, 21:43   

I tak zakończył się sezon drugi.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 22-04-2012, 15:21   

Brak mi słów, żeby opisać ten odcinek. Dostałbym by ode mnie ocenę arcydzieła na miarę Króla Lwa, ale jednak trochę za dużo słitaśności. 9++/10 :)

[ Dodano: 24-04-2012, 13:16 ]
Po dwóch dniach zmieniam zdanie. Nie mogę przestać nucić sobie tych piosenek i myśleć o tym, jakie to zakończenie było zajebiste. Po głębokim przemyśleniu, jednak jest bardziej epicki niż jakikolwiek inny. 10/10. Teraz trzeba czekać na 3. sezon ;/
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 02-05-2012, 14:40   

NeonTheThinker napisał/a:

  1. Cóż, w takim razie bardzo mi przykro, że natrafiliście na tym forum akurat na sezonowców. Widzicie, jeszcze przed pojawieniem się samej bajki, można było zaobserwować wiele oznak spedalenia wśród płci męskiej. Przykładów podawać nie muszę, każdy zapewne nie raz widział otapetowane męskie maszkarony, czy to w internecie, czy to rzadziej w świecie. Wraz z premierą serialu, wielu obecnych fanatyków bajki (czyli własnie "sezonowców") potraktowało ją jak jakąś dziwną modę, dającą okazję do hipsterowskiego poczucia się "odmiennym", "oryginalnym". Do takich osób można by zaliczyć choćby większość fanów internetowych bożków takich jak JJay oraz Dudul. Przez tą dziwną kampanię męskich dziwek i dzieci podjaranych nową modą, szukających powodów by poczuć się fajnym, wizerunek normalnych członków fandomu oraz całej bajki bardzo ucierpiał. Jak doświadczenie pokazuje, najbardziej widać krzykaczy - osoby siedzące w pierwszych rzędach, szczerzące swe niepojętnych kształtów i różnych odcieni żółci kły. I tak właśnie narodził się kolejny stereotyp, który niestety póki co dominuje. No dobrze, ale jak sprawa ma się z perspektywy "członka stada", a więc fana/ki serialu? Szacuje się, że liczba Bronies (bo taką ogólną nazwę przyjął fandom tej bajki) na całym świecie sięga kilku milionów, na tą liczbę składają się osoby nastoletnie i dorosłe obu płci. Sam fandom narodził się na jednym z imageboardów 4chana, który został poświęcony animacjom oraz grafice. Zaczęło się od burzliwych dyskusji o samej bajce. Źródłem zainteresowania był krytyczny artykuł na temat kreskówki sugerujący, że serial jest jedynie narzędziem marketingowym służącym do sprzedania większej ilości zabawek, a także ukazujący go jako symboliczny koniec autorskiego podejścia do animacji. Za serialem opowiedziało się wiele osób, w tym także członkowie grupy Anonymous (na dowód tego odsyłam na stronę austriackiego oddziału Anonymous: http://anonymous-austria.com/), którzy to stworzyli pierwsze fundamenty całego dzisiejszego fandomu. Jacy są Bronies i co skłoniło ich do oglądania tej bajki? Pozwolę sobie przekopiować jedną z moich poprzednich wypowiedzi, gdyż wg. mnie zawiera ona odpowiedzi na wszystkie tego typu pytania:
  2. Faceci i kobiety oglądający MLP:FiM mają te same motywy. Po pierwsze, oglądają dla przyjemności i rozluźnienia. Serial cechuje się ładną grafiką i dopracowanymi animacjami przypominającymi o tym, że Flash jeszcze nie staruszek i wciąż ma coś do powiedzenia. Prócz tego serial posiada wiele nawiązań do popkultury oraz filmów niekojarzonych przez kilkuletnich widzów, a które są zauważane przez tych starszych. Nawiązania między innymi do Władcy Pierścieni, Sherlocka Holmesa, Gwiezdnych Wojen, Harrego Pottera, a nawet Królika Bugsa. Kolejną kwestią jest artystyczna strona fandomu. Fandom Bronies to dobre miejsce dla początkujących grafików, muzyków czy nawet pisarzy. Jeśli twoja praca znajdzie się na Equestria Daily, jest duża szansa, że w krótkim czasie zdobędziesz od kilkudziesięciu do kilkuset fanów, oferujących swą opinię i konstruktywną krytykę. Dzięki temu artysta otrzymuje motywację czerpaną ze swego małego fanklubu i inspirację czerpaną z serialu. Ponadto muzycy mają szansę zarobić, polegając na hojności Bronies i ilości odwiedzin na YouTube, która może sięgać do kilkunastu tysięcy po upływie tygodnia. Mają również szansę załapać się na akcję charytatywną organizowaną średnio co kilka miesięcy przez fandom. Polega to na tym, że zgłoszeni muzycy Bronies tworzą utwory pod hasło organizowanej akcji. Zazwyczaj zbiórki takie kończą się z kilkudziesięcioma tysiącami dolarów na koncie pomysłodawców. Nie radzę doszukiwać się jakiś ukrytych motywów natury psychologicznej, bo takowych nie ma. Po co się ogląda seriale różnej maści? Po co ludzie oglądają The Big Bang Theory czy How I Met Your Mother? Motywy są te same a co najmniej podobne. Jedynymi wadami kreskówki są uprzedzenia do niej i zła sława odziedziczona po poprzednich generacjach. Reszta to sprawa gustu.
  3. Bronies to w większości naprawdę utalentowani ludzie. Jednemu z muzyków Bronies o pseudonimie Archie udało się nawet podpisać umowę ze studiem nagraniowym, właśnie dzięki nieocenionemu wsparciu i pomocy fandomu. Jak to powiedział video-bloger That Guy With Glasses:
  4. "Now to be fair I do think the show was propably intended for much younger kids. But that’s not exuse! Just because something was intended for younger kids doesn’t give you the right not to try. If you’re really good at something, you can make anything enterteiment and anything plausible, no matter how absurd."
  5. Na pewno warto wspomnieć również o tak sławnych osobach w branży komputerowej jak Gabe Newell (współzałożyciel firmy Valve, która ma na swym koncie takie produkcje jak seria Half-Life, Portal, Counter-Strike czy Team Fortress 2) oraz Markus Persson aka Notch (głowa studia Mojang i twórca Minecrafta), którzy również są fanami tego serialu. Naprawdę bałbym się zakwestionować męskość ludzi tak ogromnego życiowego sukcesu. Oto wypowiedź Notcha i jego stanowisko wobec bajki:
  6. "I tried to claim I don’t like the new My Little Pony show but I see it’s a kinda to do. […] I’ve just realized like if I have children, that’s the kind of show I would love to share with them. And it’s very well-made. It’s obviously not made for me but I can really like some of the things in there."
  7. Wielu wśród kilkudziesięcioletnich Bronies ma już pozakładane swoje własne rodziny. Czemu by nie dzielić ze swymi pociechami zainteresowań, w celu poszerzenia z nimi kontaktu i znalezienia wspólnego języka?
  8. Uprzejmość Bronies również jest jedną z rzeczy charakterystycznych dla tego fandomu. Potrzebujesz wyjechać gdzież poza miasto na dłuższy czas, ale nie za bardzo masz się gdzie zatrzymać w obcym miejscu? Napisz o tym na forum takim jak mlppolska.pl, a w krótkim czasie dostaniesz co najmniej kilka ofert darmowego noclegu od innych Bronies. Wlepili ci mandat, ale krucho u ciebie z kasą? Napisz o tym, a Bronies złożą się dla ciebie i zapłacą daną kwotę - "oddasz kiedy będziesz miał".
  9. Kiedyś zapewne bym się z wami zgodził. A nawet śmiem stwierdzić, że wypisywałem gorsze rzeczy o tej bajce i o jej fanach, niż wszyscy tutaj przeciwnicy MLP:FiM razem wzięci. Ale obejrzałem i przekonałem się. Nie każdy musi to polubić, ale mi akurat się udało. Niestety obserwując polskie komentarze w internecie oraz postawy jakie reprezentują sobą pseudo-fani serialu, jestem zmuszony stwierdzić, że polska strona fandomu Bronies musi jeszcze trochę dojrzeć.
  10. http://www.youtube.com/watch?v=W8TCfLoyt3o


Zacząłem serię szkiców:

Myślę, że nieźle mi to wychodzi. I wiecie co? Gdyby nie MLP to raczej bym się za rysowanie nie zabrał. A nawet jeśli to niewiele osób zdecydowałoby się obejrzeć moje prace.
Zasada jest prosta. Jeżeli wrzucisz na deviantARTa przeciętny rysunek - mało kto na niego zerknie. Jeśli wrzucisz kucyka - wiele osób (bronies) spieszy z wizytą na twoim koncie. I często z dobrymi radami czy też prośbami.

Muszę więc przyznać rację temu "NeonTheThinker ". MLP naprawde pomaga się wybić.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 02-05-2012, 14:51   

Mrocza napisał/a:
MLP naprawde pomaga się wybić.


Wrzucenie kucyka w jakikolwiek filmik, obrazek, opowiadanie, muzykę czy co tam by ludzie nie wymyślili rzeczywiście dodaje popularności. Nie jestem pewien, czy to dobrze. Na pewno świadczy o wielkości fandomu, ale to trochę dziwne... Polubić coś ze względu na kucyki...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 03-05-2012, 17:57   

 
 
     
Bartek c++ 


Twoja ulubiona misja: Tropica - Czas na atak
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 390
Wysłany: 04-05-2012, 14:00   

Ehh obejrzałem (po namowie kolegów [Brony]) 1 sezon...
Ani nie ciekawe ani nie fajne... Może ja poprostu tego nie rozumiem, lecz mnie zastanawia czemu bajka kierowana do dzieci w wieku 6-10 lat jest odbierana przez mężczyzn 16-28.
_________________

 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 04-05-2012, 14:39   

Bartek c++ napisał/a:
lecz mnie zastanawia czemu bajka kierowana do dzieci w wieku 6-10 lat jest odbierana przez mężczyzn 16-28.


Nie każcie mi się znowu powtarzać, już to tłumaczyłem i myślałem nad tym tyle razy, że mam tego po dziurki w nosie. Chodzi o kreatywny fandom i fajnych ludzi, których ta bajka zrzeszyła i wyleczenie z depresji/smutku niejednego człowieka. To tak w bardzo ogólnikowym skrócie.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 04-05-2012, 16:45   

Jesli potrzebujesz kucykow aby sie wybic z depresji i smutki, masz problemy.
 
 
     
Bartek c++ 


Twoja ulubiona misja: Tropica - Czas na atak
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 390
Wysłany: 04-05-2012, 17:11   

PoxiPol napisał/a:
Jesli potrzebujesz kucykow aby sie wybic z depresji i smutki, masz problemy.
Popieram twoją wypowiedź... Do "leczenia" depresji używa sie towarzystwa przyjaciela/znajomych przy których możesz zapomnieć o problemach i dobrze się bawić, a tu?
Tylko narysowane kucyki w małym świecie z ich malutkimi problemami...

[ Dodano: 04-05-2012, 17:14 ]
Simbax napisał/a:
Bartek c++ napisał/a:
lecz mnie zastanawia czemu bajka kierowana do dzieci w wieku 6-10 lat jest odbierana przez mężczyzn 16-28.


Nie każcie mi się znowu powtarzać, już to tłumaczyłem i myślałem nad tym tyle razy, że mam tego po dziurki w nosie. Chodzi o kreatywny fandom i fajnych ludzi, których ta bajka zrzeszyła i wyleczenie z depresji/smutku niejednego człowieka. To tak w bardzo ogólnikowym skrócie.
A nie lepiej gdzieś wyjść i poznać fajnych ludzi? :) Zabawić się i porozmawiać?
_________________

 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 04-05-2012, 17:58   

Rozśmieszyliście mnie :D Nie bawcie się w psychologów, bo wam to nie wychodzi...
1. Nie mam depresji i mimo mojej nieśmiałości mam znajomych.
2. "Kucyki" najzwyczajniej w świecie poprawiają humor, nawet po stracie bliskiej osoby. Jednych rozwesela muzyka, drugich serial dla małych dziewczynek. Umysł ludzki jest dziwny... (To co, przechodzimy do filozofowania?)

Bartek c++ napisał/a:
A nie lepiej gdzieś wyjść i poznać fajnych ludzi? Zabawić się i porozmawiać?


Jakby to napisać... Serial to takie coś, nazwijmy to zainteresowaniem. Dzięki zainteresowaniom można poznać ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. Akurat to zainteresowanie połączyło bardzo dużo fajnych ludzi, organizujemy Pony Meety, rozmawiamy ze sobą, jak odległość nie pozwala to przez Internet, chwalimy się swoją twórczością, w końcu ją ktoś doceni...

Ile razy obejrzałem serial, hmm... No, raz. Czy coś się dzięki temu we mnie zmieniło? Nie. Zacząłem się interesować fandomem i poznawać bronych? Niewiele później. Czy coś się dzięki we mnie zmieniło? Tak.

Czuję się, jakbym prowadził wykład. Tylko nie przepadający ludzie za tym serialem tego zrozumieć nie mogą.

Hmm... Może tak... Wszyscy tutaj graliśmy w Colobota. Czy coś w nas to zmieniło? Nie. Dzięki temu znaleźliśmy tę stronę, udzielamy się na forum i w pewnym sensie się znamy... Czy coś w nas to zmieniło? Chyba... tak. Dzięki ludziom, którzy mają to samo zainteresowanie.

MLP to po prostu kolejna rzecz, która pomaga poznawać nowych ludzi, dżizas, już sam tytuł o tym mówi "Przyjaźń to Magia". Tutaj może nie tak bardzo, bo się tylko komunikujemy przez kabel, ale zrozumcie wreszcie o co mi chodzi. LUDZIE zmieniają, nie serial. Dostosowujemy się do środowiska, że się tak wyrażę. Ale to już inny temat, ktoś to gdzieś zgrabnie opisał, może wrzucę link...

[ Dodano: 04-05-2012, 20:06 ]
Tak sobie myślę i patrzę na te swoje posty...

Daję sobie spokój z wytłumaczeniem tego, po prostu uznam za fakt, że po prostu dla niektórych to jest fajne... Bo tak. Kropka.

I proszę przestać traktować słowa jak równania matematyczne. Niech każdy sobie interpretuje to jak chce, mam to gdzieś.

Chyba dodam ten temat do ignorowanych, niech sobie to nawet ktoś usunie. Dwie osoby tylko piszą o samym fandomie i serialu, a reszta się dziwi i im się to nie podoba. To forum nie jest odpowiednim miejscem na taki temat, oczywiście jestem za głupi, żebym doszedł do takiego wniosku wcześniej, eh...

Dam jeszcze link do filmu, po którym rzygałem tęczą, że się tak wyrażę. Po co? Opowiada o fandomie, nie serialu. W sumie nie wiem, może to coś rozjaśni, a jak nie to się poddaję. Z napisami, jakby ktoś był z angielskim na bakier.

http://www.youtube.com/watch?v=W8TCfLoyt3o
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Bartek c++ 


Twoja ulubiona misja: Tropica - Czas na atak
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 390
Wysłany: 04-05-2012, 22:29   

Mi się to po prostu nie podoba :> Przecież obowiązuje wolność słowa :) Czyli mogę wyrażać swoje zdanie na ten temat :)
_________________

 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 04-05-2012, 22:34   

Bartek c++ napisał/a:
Mi się to po prostu nie podoba


Szanuję, ale poczułem się urażony tym tekstem odnośnie depresji, zwłaszcza, że nie użyłem go w znaczeniu ciężkiej choroby psychicznej tylko głębokiego smutku i przygnębienia np. po stracie bliskiej osoby. Poza tym wcześniej napisałeś

Bartek c++ napisał/a:
zastanawia czemu bajka kierowana do dzieci w wieku 6-10 lat jest odbierana przez mężczyzn 16-28.


Próbuję sobie na to pytanie odpowiedzieć od początku mojej historii z mlp, ze skutkiem takim, jaki widać powyżej.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-05-2012, 23:02   

Simbax napisał/a:
po stracie bliskiej osoby

Dlaczego to powtarzasz? Straciłeś kogoś czy po prostu oczytałeś się "My Little Dashie"?

Bartek c++ napisał/a:
A nie lepiej gdzieś wyjść i poznać fajnych ludzi? Zabawić się i porozmawiać?

Sierpień, Kutno - Spotkanie polskich bronies. Świetna okazja aby wyjść i poznać fajnych ludzi. :-D

Bartek c++ napisał/a:
mogę wyrażać swoje zdanie na ten temat

Ktoś ci tutaj tego zabrania?

PoxiPol napisał/a:
Jesli potrzebujesz kucykow aby sie wybic z depresji i smutki, masz problemy.
Teraz pytanie co jest większym problemem, depresja czy kucyki?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012