Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Linux vs. Windows
Autor Wiadomość
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 12-06-2011, 16:45   

Sioner napisał/a:

[ Dodano: 12-06-2011, 15:11 ]
Abadon napisał/a:
Oj Sioner, głosisz takie zdanie, a korzystasz z produktów microsoftu. Coś jest nie tak...
jakbym nie korzystał to skąd bym wiedizał, że jest do kitu


Przecież oczywistą rzeczą jest to żeby mieć jakieś zdanie o jakimś produkcie to trzeba go najpierw wypróbować. Ty swoją opinię już masz, więc nie widzę sensu gadania, a raczej pisania na tym forum rzeczy, które nie są przez ciebie konsekwentnie pociągane.

Teraz trochę inaczej, powoli byś lepiej zrozumiał.

Idziesz do sklepu. Kupujesz jedzenie. Po spożyciu stwierdzasz że jest to GÓWNO, GÓWNIANY KIT. Robisz antyreklamę przed sklepem. Następnie kilka dni później znowu idziesz do sklepu po zakupy. Znowu kupujesz ten sam GÓWNIANY KIT.
A teraz pytanie: Dlaczego jesz to samo gówno, skoro wcześniej stwierdziłeś że to gówniany kit i nie warto wydawać na nie pieniądze.
_________________

 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 12-06-2011, 17:14   

Taki Linux niby fajny, niby trudno go popsuć, a ja wam powiem, że to gówno prawda. W ciągu tygodnia używania Linuxa miałem z nim więcej problemów niż na Windows 7 przez miesiąc. Nie, przepraszam, 6 miesięcy. A to brak polskich liter, a to pozastawianie gdzieś jakiegoś syfu po programie, który podobno usunąłem, a to problem z połączeniem się z siecią bezprzewodową, a to brak dźwięków w Minecraft, a to błędnie odtwarzane filmy na tych niby lepszych kodekach i odtwarzaczach... Wymieniać dalej?
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 12-06-2011, 17:41   

Ja powiem tak: każdy system jest ok, zależenie od zastosowań.

Dla programistów i ludzi, którzy chcą wszystko zrobić po swojemu i znają się na rzeczy, zapewne będzie Linux. Chociażby dla programistów, mają pełną kontrolę nad systemem. Z tego co piszecie, jest dla was najlepszy, i to się liczy. Mam go na swoim G1 i jest OK, nigdy nie miałem zastrzeżeń (w przeciwieństwie do Symbiana, czy jakiegoś produktu Microsoftu, które podobno wolniej działają, aczkolwiek nie mam porównania).

Znów dla ludzi takich jak ja, którzy nie mają czasu siedzieć i grzebać w systemie, gdzie wszystko musi być łatwo dostępne i intuicyjne, jest Windows. Jestem poniekąd grafikiem 3D (a pomału wchodzę w teksturowanie) i nie wyobrażam sobie pracy na innych programach niż 3dsmax czy Photoshop (którego mam zamiar się nauczyć). Oczywiście, powiecie że są linuxowe, opensource odpowiedniki tych programów, jednak wymagają np. nieco szukania wtyczek, czy nieco więcej zabawy (jak GIMP), a profesjonaliści nie mogą sobie na to pozwolić, jeżeli deadline projektu zbliża się ogromnymi krokami.

Także myślę, że te słowa uspokoją co poniektórych, jako że wojny Pingwin-Okienko nie da się rozstrzygnąć, jedyny sposób to odmówić udziału w niej :)


Sioner, jeżeli mimo to będziesz argumentował, iż system którego używasz jest lepszy niż konkurencja, będę zmuszony Ci powiedzieć, że jesteś ignoranckim d***** oraz i*****, czego nie chciałbym robić ze względu na netykietę.
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 12-06-2011, 17:59   

Instalacja programów:
Windows:
- wejście w google
- wpisanie nazwy programu
- wejście na stronę z programem
- zamknięcie pierwszej reklamy
- wejście w "download"
- zamknięcie drugiej reklamy
- ściągnięcie
- uruchomienie pliku
- kliknięcie Tak w okienku informującym o zagrożeniach
- dalej
- akceptuj
- dalej
- dalej
- dalej
- zakończ

Debian, Ubuntu GNU/Linux:
- wejście w terminal
- aptitude search nazwa-programu
- aptitude install nazwa-programu-blablabla (zależnie od tego co wywaliło przy 'search')
- y
lub wersja mniej ambitna:
- wejście w Centrum Oprogramowania
- wpisanie nazwy w wyszukiwarkę
- kliknięcie "Zainstaluj"

Instalacja w uniksowych ze źródeł:
- wejście w google
- wpisanie nazwy programu
- wejście na stronę z programem
- wejście w "download"
- skopiowanie adresu odnośnika do paczki
- wejście w terminal
- wget <Ctrl-Shift-V>
- tar -xvf cośtam.1.2.3.tar.gz
- cd cośtam-1.2.3
- ./configure
- make
- sudo make install
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 12-06-2011, 18:08   

Nie dodałeś do tego, że w Windows wszystko można wyklikać, a w Linux trzeba jeszcze wkuć polecenia na pamięć :)

A ze źródeł jak się skompiluje cokolwiek za pierwszym razem to naprawdę trzeba mieć szczęście.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 12-06-2011, 18:25   

Simbax napisał/a:
Nie dodałeś do tego, że w Windows wszystko można wyklikać, a w Linux trzeba jeszcze wkuć polecenia na pamięć
W GNU/Linux w Centrum Oprogramowania też można wyklikać.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 12-06-2011, 18:32   

Widzę, że wojna win/lin wychodzi z inicjatywy linux'ówców. Ci, co mają Windowsa, uznają że Linuks też jest ok i po prostu nie mają ochoty go używać. Natomiast druga strona usilnie próbuje powiedzieć nam, że Win jest zły a linux to najlepszy system ever. Cool.
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 12-06-2011, 18:51   

Madman07 napisał/a:
wychodzi z inicjatywy linux'ówców
Temat został założony z windowsa 7.
Madman07 napisał/a:
linux to najlepszy system
skoro prawda o windzie ich tak boli, to chociaż niech przyjmą to do wiadomości skoro prawdy o windzie nie mogą przyjąć.
Madman07 napisał/a:
wojna win/lin
A ponieważ wojna to walka to powstają wirusy które puszcza się wrogowi...
Madman07 napisał/a:
Cool.
Ta wojna chyba się nigdy nie skończy. :lol: Chyba, że windows 8 będzie miał ten system antypiracki, to wtedy może każdemu się przypomni, że jest lepszy system. Albo jak to będzie ktoś kto jest uzależniony od windowsa(dzieci neo) to sobie zainstaluje starszego windowsa(a raczej mu zainstalują).

[ Dodano: 12-06-2011, 18:53 ]
@edit nawet Simbax zapowiedział, że to bitwa. Może potem zrobi się jakąś sklejkę?

[ Dodano: 12-06-2011, 18:56 ]
Abadon napisał/a:
Dlaczego jesz to samo gówno, skoro wcześniej stwierdziłeś że to gówniany kit i nie warto wydawać na nie pieniądze.
Daj mi się zastanowić zaraz odpiszę. Dopiero teraz zobaczyłem, że przybyło tylko postów(coś szybko).

[ Dodano: 12-06-2011, 18:58 ]
Simbax napisał/a:
Wymieniać dalej?
Ja takiego czegoś nie mam. Teraz jestem ciekawy dlaczego tak jest... U innych działa wszystko, a u innych wcale, a powinno identycznie...

[ Dodano: 12-06-2011, 19:01 ]
Madman07 napisał/a:
którzy nie mają czasu siedzieć i grzebać w systemie
jak się umie to raz-dwa-trzy i zrobione
Madman07 napisał/a:
Sioner, jeżeli mimo to będziesz argumentował, iż system którego używasz jest lepszy niż konkurencja, będę zmuszony Ci powiedzieć, że jesteś ignoranckim d***** oraz i*****, czego nie chciałbym robić ze względu na netykietę.
To wojna a ty mi tu o netykiecie piszesz.

[ Dodano: 12-06-2011, 19:05 ]
adiblol napisał/a:
Instalacja programów
A teraz załóżmy, że ktoś chce jakiś program a nic o nim nie wie. Windowsiarz szuka w internecie i może coś tam znajdzie(czas trwania szukania zależy też od użytkownika). Linuksiarz wchodzi w centrum oprogramowania i ma wszystko postawione na tacy... I wszystko za DARMO. Bo często jest tak, że na windowsa znajdzie się coś za co trzeba zapłacić. Co do tego, że nie ma Linuxa bez internetu... W windzie 7 zauważyłem, że też jest ciężko bez neta... Ale mnie win7 nie dotyczy.
_________________
Gość, Windows jest do kitu. Pobierz sobie lepiej Linuxa.
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 12-06-2011, 20:20   

Cytat:
Daj mi się zastanowić zaraz odpiszę. Dopiero teraz zobaczyłem, że przybyło tylko postów(coś szybko).


Chociaż raz się przyznaj że ktoś ma rację... Zresztą też bym się zastanawiał nad tym dlaczego się robi to, co jest sprzeczne z własnym przekonaniem. Krótko mówiąc trudno jest się wybronić od tego że się zaprzeczyło samemu sobie. Gra się wtedy na czas i liczy na to że "agresor" zapomni o sprawie i będzie OK... nie straci się twarzy w oczach innych.
_________________

 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 12-06-2011, 20:32   

Madman07 napisał/a:
Ci, co mają Windowsa, uznają że Linuks też jest ok i po prostu nie mają ochoty go używać. Natomiast druga strona usilnie próbuje powiedzieć nam, że Win jest zły a linux to najlepszy system ever.


Ja przekonuję z dobrej woli. Po prostu żal mi użytkowników którzy muszą ręcznie szukać programu w google albo walczyć z antywirusem...

Poza tym, zależy nam na popularności GNU. Im więcej użytkowników tym większa szansa że twórcy oprogramowania zaczną dostrzegać tę platformę...


Serwery, systemy biznesowe etc. opierają się na UNIXie, jego pochodnych (BSD) i klonach (Linux). UNIX był powszechnie używany w środowiskach naukowych. Nawet MacOS jest uniksowy. Aż przyszedł Bill, zrobił z-niczym-niekompatybilny system Windows i wypromował go kasą... Dlaczego? Bo widział szybki zysk w robieniu czegoś kompatybilnego z DOS-em. A gdyby trochę pomyślał i zaimplementował standard POSIX to jestem pewien że Windows cieszyłby się większym poważaniem wśród geeków, hackerów, adminów etc.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 12-06-2011, 20:37   

Sioner napisał/a:
Madman07 napisał/a:
Sioner, jeżeli mimo to będziesz argumentował, iż system którego używasz jest lepszy niż konkurencja, będę zmuszony Ci powiedzieć, że jesteś ignoranckim d***** oraz i*****, czego nie chciałbym robić ze względu na netykietę.
To wojna a ty mi tu o netykiecie piszesz.

W internecie wojna bez netykiety = flamewar. A flamewary się ucisza warnami.
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 12-06-2011, 20:40   

adiblol napisał/a:
Ja przekonuję z dobrej woli. Po prostu żal mi użytkowników którzy muszą ręcznie szukać programu w google albo walczyć z antywirusem...


Niech Ci nie będzie. Nie jest nam źle :) Wyszukanie programu to chwila moment (o ile wiadomo, czego się szuka), chociaż z antywirusami jest nieco problem. Testowałem różne i mogę powiedzieć, że avast jest fajny, za darmo, mały i szybki, nie zamula kompa, ale to tak lekko off-topic :)
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 12-06-2011, 20:50   

adiblol napisał/a:
Poza tym, zależy nam na popularności GNU. Im więcej użytkowników tym większa szansa że twórcy oprogramowania zaczną dostrzegać tę platformę...

Hahahahahahhahaha!!
Rozbawiłeś mnie.
Dopóki nie będzie można sprzedać closed source na Linuxa i coś na tym zarobić, to nikt nie będzie się interesował Linuksem.
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 12-06-2011, 21:03   

Apus napisał/a:

Dopóki nie będzie można sprzedać closed source na Linuxa i coś na tym zarobić, to nikt nie będzie się interesował Linuksem.

Można ale wysoki procent użytkowników GNU to fanatycy FLOSS i i tak nie kupią closed source. Ale można. Przykładem jest Adobe Fla$h który ma zamknięte źródło.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 12-06-2011, 21:25   

Najchetniej bym uzywal Maca, ale o ile na Linuxa sa jakies odpowiedniki programow ktorych czasem uzywam i moze w Wine odpalilbym pare gier, to na Macu juz nic nie ma. Uzywalem go kiedys (daaawno temu) i nie mialem zadnych problemow.

Nie bede tutaj za bardzo uczestniczyc w tej klotni, bo polowa osob z Linuxem to takie male C ruelsiki ktore wierza w Linuxa niczym w hiperfizyke i po prostu nie da sie z nimi rozmawiac, a wiekszosc uzytkownikow Windowsa widziala Linuxa... no, nie widziala w zyciu na oczy i jak z kims takim dyskutowac?

Ale swoje 3 grosze doloze:

Kod:
Zgadza się, prawie żadnej kontroli nad sprzętem. A teraz przykład jakie cuda potrafi jądro Linux:
 # hdparm -y /dev/sda # zatrzymanie dysku twardego
 # cpufreq-set -f (n) # ustawienie częstotliwości zegara CPU na (n) kHz
 # echo 255 > /sys/class/hwmon/hwmon1/device/pwm2 # ustawienie maksymalnej szybkości wiatraczka


Zatrzymanie dysku twardego - suuuper, niesamowicie przydatne, to taka posrednia kontrola nad diodka HDD bo innego zastosowania nie widze...

Ustawienie zegara CPU - To pewnie ma jakis ciekawy cel, ale wychodze z zalozenia, ze ten zegar jest ustawiony dobrze i ja nie musze nic mieszac.

Ustawienie predkosci wiatraczka - Jesli ci szumi w nocy to kup chlodzenie ciecza, jesli uwazasz, ze max to jest za nisko to lepiej przestan sie bawic OC.

To jest tak jak z samochodami: jezdzi nimi tyle ludzi, ale moze co dwudziesta osoba wie, w jaki sposob silnik dziala etc. Zeglarzy jest od groma, a malo kto wie, ze podczas ostrzenia rozklad sil na topie powoduje zwiekszenie przechylu. Bo po co to? Kiedy lodka sie przechyla to sie odpada i juz, a takie rzeczy powinien wiedziec bosman.

Nie po to w jakiejstam epoce kamienia lupanego wymyslono podzial pracy, zeby teraz kazdy wszystko wiedzial.
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012