Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Linux vs. Windows
Autor Wiadomość
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 10-06-2011, 17:31   Linux vs. Windows

W tym temacie kłócimy się... TFU! Dyskutujemy o tym, który system jest lepszy. A to po to, żeby zakończyć spam w innych tematach :) Let battle begin!
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 10-06-2011, 17:54   

Był już taki temat autorstwa lukas_j.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 10-06-2011, 19:14   

Mogę prosić o link? Być może warto odświeżyć.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 10-06-2011, 20:36   

Myśle że taka bitwa nie ma sensu, każdy system ma swoje plusy i minusy, a to, któ jakiego żywa, zależy tylko od własnych upodobań.
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 10-06-2011, 20:43   

No to w tym temacie wymieńcie te wady i zalety :)
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 10-06-2011, 22:59   

http://osworld.pl/2008/04...pard-30-sekund/
Linux ma same zalety, Windows same wady. Nie ma co wymieniać. W linku powyżej włamali się do maca, windy ale ubuntu im się nie udało przełamać.
_________________
Gość, Windows jest do kitu. Pobierz sobie lepiej Linuxa.
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 11-06-2011, 01:33   

Sioner napisał/a:
Linux ma same zalety

Pff... Nie sądzę, że Linux ma SAME zalety! W moim przypadku to głupota!

1. Xubuntu na mojej leciwej maszynie LEDWO się zainstalować może, podczas gdy Windows 2000/XP robią to bez problemu! Tym bardziej, że minimalne wymagania Xubuntu (mniejsze od XP) są spełnione z dość dużą nadwyżką. W dodatku instalator Xubuntu ma bardzo mało możliwości, czego nie można zmienić przed instalacją. Cały instalator jest zaprojektowany jakby dla głupków, którzy nie wiedzą, co to jest wolumin i instalują system pierwszy (a nawet zerowy) raz w Życiu. Do takich ludzi się nie zaliczam i żądam półprofesjonalizmu, który mam zapewniony w Windows 2000/XP. Na koniec pozostaje jeszcze jedna wada, do której mam uraz. O kompletne spolszczenie do systemu Xubuntu, trzeba się ubiegać ''gdzieś'' w internecie, w ''jakimś'' pakiecie, co jest dla mnie niemożliwe z oczywistych powodów braku stacjonarnego połączenia z internetem.

2. Nie sądzę, by GIMP był idealny. Tak samo VLC Media Player. Oba programy się strasznie często crashują, w dodatku mają niedopracowany interfejs. Poza tym VLC źle wyświetla menu filmów DVD.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 11-06-2011, 10:00   

Nie ma DOBRYCH odpowiedników aplikacji z Windowsa na Linuxa. Przykładem jest pakiet biurowy Microsoft Office. Działa tylko na Windzie, a lepszego takiego programu pod względem funkcjonalności po prostu nie ma. A GIMP nie dorasta Photoshopowi do pięt. To co w GIMPIE się będzie robić pół godziny w PS da się zrobić kilkoma kliknięciami. Nie muszę już chyba wspominać, że w pracy grafika czas jest bardzo ważny.

[ Dodano: 11-06-2011, 10:02 ]
Ano właśnie - z Linuxa praktycznie się nie da korzystać bez internetu (chyba, że całe repozytorium masz na płytach, ale dajcie spokój...).
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 11-06-2011, 11:13   

Simbax napisał/a:
Ano właśnie - z Linuxa praktycznie się nie da korzystać bez internetu

No właśnie. Tym bardziej, że kiedyś widziałem film reklamujący Ubuntu, który informował, że system ten jest wprost ''idealny'' dla krajów rozwijających się...

''Chłyt martengingowy'', jak to kiedyś mawiali w jednym kabarecie... Przecie wiadomo jest, że w tych krajach, do niedawna również i w Polsce, szanse na internetowe połączenie są nikłe!
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 11-06-2011, 19:06   

Simbax napisał/a:
Ano właśnie - z Linuxa praktycznie się nie da korzystać bez internetu (chyba, że całe repozytorium masz na płytach, ale dajcie spokój...).
Zdążyłem zauważyć. Ale teraz prawie każdy ma neta.
@cezar.512 Chcesz profesionalizmu? No to idź na Debiana
@Simbax Nie trzeba by odpowiedników gdyby microshit nie dążył do sławy windshita kasą. Microshit zapewnił winshitowi te aplikacje reklamując go wszelakimi sposobami. Gdyby nie to każdy z was siedziałby teraz przy Linuxie, który byłby wtedy już naprawdę najlepszym i prawie jedynym(microshit by zbankrutował) systemem.
_________________
Gość, Windows jest do kitu. Pobierz sobie lepiej Linuxa.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 11-06-2011, 19:28   

To prawda, gdyby nie popularność Windowsa zapewne dzisiaj 99% komputerów miałoby zainstalowany system Linux. Niestety pieniądze rządzą światem i dopóki producenci nie będą widzieć w Linuxie zarobku możemy zapomnieć o porządnych aplikacjach na niego. Open sourcem świata nie zwojujesz.

To naprawdę dobry system, ale ten minus, jakim jest mała liczba programów pod niego, go w większości przypadków wyklucza. Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu Microsoft się przejedzie na własnych, kiepskich pomysłach. Być może to nastąpi niedługo, Windows 8 ma być zintegrowany z Xbox Live, a jak wiemy PeCetowi gracze nie lubią płacić za jakieś "złote konta" :) Sądząc po zapowiedziach w ogóle jest to tworzone raczej pod urządzenia przenośne. Powiadam wam, ostatni system M$ będzie najgorszym. Wskazuje nawet na to zasada "wychodzi im co drugi system" ;)
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 11-06-2011, 19:40   

Sioner napisał/a:
@cezar.512 Chcesz profesionalizmu? No to idź na Debiana

Z tego co wiem, Debian ma wyższe wymagania. Poza tym, powiedziałem jasno: PÓŁprofesjonalizmu, czyli Debian to już dla mnie za dużo...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 11-06-2011, 20:06   

Sioner, ja moge powiedzieć że linux ma same wady a win same zalety. Zresztą, dlaczego winisz microsoft za to, że system jest płatny? Bo chcą zarobić i mieć porządne życie a nie jak programiści open source, ledwo ciągnąć do końca miesiąca? Zresztą system operacyjny to nie must-be, bez którego nie przeżyjesz. Samochód też potrzebuje paliwa, a jakoś nikt nie żąda go za darmo.

Wg mnie linux jest dla no-life'ów którzy nie widzą świata poza linuxem. Win jest dla ludzi, którzy nie mają czasu się babrać w jakieś głupoty, bo od tego są programiści.
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 11-06-2011, 21:26   

Dla wszystkich twierdzących że Window$ jest łatwiejszy w obsłudze polecam to: http://daubers.co.uk/category/windows/

Nie rozumiem maniaków Photoshopa, rozmawiałem kiedyś z kolegą zajmującym się grafiką i powiedział że Photoshop jest dla noobów którzy chcą usuwać pryszcze jednym kliknięciem, a GIMP jest graficznym hostem na którym można uruchamiać skrypty. Nie wiem jak w zastosowaniach profesjonalnych ale sądzę że "humanistów" może odstraszać interfejs GIMP-a.

I nigdy non-free nie będzie lepsze of free (as in freedom). http://fsf.org/
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 11-06-2011, 22:10   

Byłem kiedyś na pewnym forum graficznym i wszyscy byli zgodni co do tego, że jeśli się chce z tego żyć to tylko Photoshop. Po prostu ludziom szkoda czasu na bawienie się filtrami, zaznaczeniami i czymś tam jeszcze. Chociaż niektórzy sobie wykombinowali, żeby już nie płacić za Windowsa, uruchamiali PS pod WINE, ale wiadomo że to średnio komfortowe.

@Madman07 Dobrze prawi, polać mu!
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012