Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Przyszła kolonizacja układu słonecznego
Autor Wiadomość
SovieT-15 


Twoja ulubiona misja: A bo ja wiem
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 10
Wysłany: 28-02-2011, 19:22   Przyszła kolonizacja układu słonecznego

Czyli to co w temacie co myślicie o kolonizacji innych planet oczywiście nie za rok czy dwa ale za jakąś dekadę lub ewentualnie dwie ludzie powinni moim zdaniem rozpocząć poważne kroki w skolonizowaniu co najmniej księżyca bo kiedyś należy przeprowadzić ten pierwszy krok a potem juz z górki ...

moim zdaniem najbardziej odpowiednimi kandydatami na kolonizacje jest :

Księżyc - Jako baza wypadowa,centrum naukowe i obserwacyjne (teleskopy) oraz jako osiedla mieszkalne

Mars - To samo co księżyc do tego dochodzi wątek terraformowania czyli proces mający na celu zmienić marsa w ziemie ;D

Ceres- planeta Karłowata zbudowana z lodu na której znajduje się 5 razy więcej słodkiej wody niż na ziemi

Europa - (Księżyc Jowisza czy Saturna nie pamiętam ;p) Tez dużo lodu i wody
_________________
 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Pomógł: 3 razy
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 28-02-2011, 19:44   Re: Przyszła kolonizacja układu słonecznego

SovieT-15 napisał/a:
Czyli to co w temacie co myślicie o kolonizacji innych planet oczywiście nie za rok czy dwa ale za jakąś dekadę lub ewentualnie dwie ludzie powinni moim zdaniem rozpocząć poważne kroki w skolonizowaniu co najmniej księżyca bo kiedyś należy przeprowadzić ten pierwszy krok a potem juz z górki ...

moim zdaniem najbardziej odpowiednimi kandydatami na kolonizacje jest :

Księżyc - Jako baza wypadowa,centrum naukowe i obserwacyjne (teleskopy) oraz jako osiedla mieszkalne

Mars - To samo co księżyc do tego dochodzi wątek terraformowania czyli proces mający na celu zmienić marsa w ziemie ;D

Ceres- planeta Karłowata zbudowana z lodu na której znajduje się 5 razy więcej słodkiej wody niż na ziemi

Europa - (Księżyc Jowisza czy Saturna nie pamiętam ;p) Tez dużo lodu i wody


Nasz moonik: Heh, osiedla mieszkalne na księżycu to dopiero za jakieś 50 lat, za dekadę to najwyżej stała baza.

Mars: Wszyscy piepszą o tym jaki ten mars dobry do kolonizacji. A tam nie ma pola magnetycznego chroniącego przed wiatrem słonecznym (burza słoneczna i wszyscy zwiewają na ziemie, bo baze upiekło) i prawie NIEMA WODY, czyli wysyłamy z Ziemii. A terraformacja wymaga duuuuuuużo energii i jest bardzo powolna.

Ceres: Można wodę na marsa transportować stamtąd. :mrgreen: A tak na serio to Ceres jest bardzo mała, więc za wiele się tam nie zmieści, a poza tym jest w pasie asteroid, czyli ciężko tam dolecieć.

Europa: Księżyc Jowisza na niskiej orbicie, czyli promieniowanie Jowisza usmaży tam astronautów na smaczne skwarki.
 
     
SovieT-15 


Twoja ulubiona misja: A bo ja wiem
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 10
Wysłany: 28-02-2011, 20:54   

Aj tam ludzie to na wszystko wymyślą sposób

Apus napisał/a:
promieniowanie Jowisza

?? To jowisz promieniuje ?? po za tym w niemalże całym kosmosie występuje radiacja od gwiazd odpowiednio grube mury z ołowiu powinny dać rade

Co do postępu prac nad kolonizacją księżyca to faktycznie możemy tylko pomarzyć aby moje marzenia dotyczące dotyczące najbliższej dekady się powiodły :roll:
_________________
 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Pomógł: 3 razy
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 28-02-2011, 21:24   

SovieT-15 napisał/a:
Aj tam ludzie to na wszystko wymyślą sposób

Apus napisał/a:
promieniowanie Jowisza

?? To jowisz promieniuje ?? po za tym w niemalże całym kosmosie występuje radiacja od gwiazd odpowiednio grube mury z ołowiu powinny dać rade

Tak, promieniuje. I to naprawdę nieźle.

Co do murów z ołowiu, to jak na marsie trzeba by osłony 15 - metrowej ( :lol: ) grubości dla osłony przed promieniowaniem słońca, to wyobtaź sobie na księżycu Jowisza. ;-)
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 28-02-2011, 23:34   

SovieT-15 napisał/a:
Aj tam ludzie to na wszystko wymyślą sposób

Zdziwisz się! Poza tym przez najbliższą dekadę prawie z pewnością nie postawimy żadnego sensownego kroku w kierunku kolonizacji. Najbliższym, a zarazem najistotniejszym krokiem będzie prawdopodobnie terraformacja Marsa, która odbędzie się pewnie za 150 lat.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 01-03-2011, 00:20   

W ukladzie slonecznym jedyna rzecz ktora moze posluzyc jako miejsce do dluzszego mieszkania to Europa czyli ten wodny ksiezyc. Mars jest za zimny i ma za malo wody, ksiezyc jest za maly.
_________________
 
 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 01-03-2011, 11:49   

cezar.512 napisał/a:
najistotniejszym krokiem będzie prawdopodobnie terraformacja Marsa, która odbędzie się pewnie za 150 lat.

Kolonizacja i terraformacja podobno mają się odbyć w 2030 roku...
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 01-03-2011, 13:45   

Emxx52 napisał/a:
Kolonizacja i terraformacja podobno mają się odbyć w 2030 roku...

Raczej nie tak prędko.

Po pierwsze: kryzys (potrwa max. 5 lat).
Po drugie: pozbieranie się po kryzysie (kolejne, być może 5, 10, 15 lat).
Po trzecie: przyspieszenie rozwoju technologicznego o trzy razy szybciej, niż dziś (co wymaga, jak wiadomo pieniędzy).

Dopiero wtedy będzie można poważnie myśleć o tym.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
SovieT-15 


Twoja ulubiona misja: A bo ja wiem
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 10
Wysłany: 03-03-2011, 17:40   

kto wie czy nie będzie kolejnego kryzysu ?? z tego co wiem NASA ma akcje na giełdzie jeden nieostrożny ruch i po kolonizacji planet oczywiście pozostają jeszcze takie organizacje jak ESA i Rosyjskie centrum lotów kosmicznych ale to trochę za mało chociaż podobno ruscy planują za kilka lat loty na księżyc i zbudowanie tam stałej bazy :-)
_________________
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-09-2011, 19:02   

Przydałaby się jakaś zimna wojna, która by to popchnęła na przód.

Komercyjne loty na niskiej orbicie tanieją więc myślę że to one będą napędzać to wszystko.

Baza na księżycu w pobliżu bieguna zapewni źródło paliwa i przyzwoitą prędkość startową dla lotu na marsa.

Przeszkodą w kolonizacji marsa jest tylko odległość. Panują tam lepsze warunki niż na księżycu. Ale nowe technologie silników plazmowych umożliwią dotarcie tam w miesiąc, a to wielki przełom. przeprowadzano już długotrwałe próby przetrwania astronautów w odosobnieniu.

Lepiej niż Europa do kolonizacji nadaje się Calisto położony na wyższej orbicie. wolnej od radiacji. Mars posiada chyba własne pole magnetyczne chroniące przed promieniowaniem.
 
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 27-09-2011, 19:39   

Jeden problem. Jesteśmy zbyt zacofani. Start rakiety? Toż to istna bzdura żeby startować pionowo. O wiele lepszy pomysł to wyniesienie wahadłowca za pomocą samolotu, ale o tym to nikt nie pomyślał. Kolejna bzdura to obecne silniki. Jak zrobią porządne, taz żeby podróż na marsa trwała kilkanaście dni to wtedy można zaczynać. Krótko mówiąc - jest jeszcze za wsześnie. Poczekajmy 50-100 lat.
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Wronq 


Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 27
Wysłany: 27-09-2011, 21:06   

Madman dobrze mówi. Większość silników istnieje w teorii lub rzekomo trwają nad nimi badania. Myślę, że musimy poczekać jeszcze dobre parę latek, żeby mówić o w ogóle opłacalnych (właśnie, gdzie tu są jakieś korzyści ekonomiczne?) lotach na Marsa. Jeszcze więcej przyjdzie nam poczekać na kolonizację.
Mrocza, mówisz o zimnej wojnie. Patrząc na poprzednią to był zbieg okoliczności, znalazło się jedno mocarstwo, którego ustrój skierowany był na ekspansję i inne, które chciało tej ekspansji zapobiec. Przy okazji nikt nikomu nie ufał. Teraz to raczej nie możliwe, ponieważ aktualnie w większości na świecie panuje pokój, więc jedynie zwykła - krwawa wojna pchnęła by technikę mocno do przodu. A czy chcemy krwawej wojny, której straty wyniosą pewnie wiele, wiele więcej niż kiedyś, jeżeli zaangażowane byłyby jakieś znaczące państwa? Myślę, że nie chcemy i lepiej, żeby takowej nie było.
Ja osobiście w lotach w kosmos nie widzę nic ciekawego. Jednym z czynników być może jest prestiż, każdy przecież zna Apollo 11, Gagarina, a niektórzy może Hermaszewskiego. Korzyści ekonomiczne to jedynie satelity. Natomiast myślę, że na prawdę opłacalne to będzie wtedy, gdy loty w kosmos na tyle stanieją, że możliwa będzie dzięki nim swego rodzaju turystyka.
_________________
Some people see things as they are, and say "why?". I dream things that never were and say "why not?".
 
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-09-2011, 21:13   

Madmanie czytałeś w ogóle co napisałem?

1. Loty komercyjne bazują na wynoszeniu obiektów na orbitę właśnie dzięki samolotom.
2. Wahadłowce to już przeszłość.
3. Istnieją już dość dobre silniki, ale są za drogie. Nie można polecieć za szybko bo groźne może być przeciążenie.
 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 27-09-2011, 21:46   

Silnik plazmowy? Narazie "trwaja testy", w uzyciu sa silniki jonowe roznych typow, a one maja za maly ciag, zeby wykorzystywac je do kolonizacji.

Wahadlowce startuja tylko na poczatku pionowo, pozniej po osiagnieciu I predkosci kosmicznej przechodza na poziom i dopiero z orbity okoloziemskiej leca na jakas inna orbite (dlatego sa nieoplacalne, musza korzystac z grawitacji cial niebieskich by zwiekszyc swoj zasieg ze wzgledu na to, ze paliwo schodzi cale przy starcie)
_________________
 
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-09-2011, 22:51   

Silnik plazmowy jest w pewnym sensie odmianą silnika jonowego. Inne ich typy używane są w sondach, zapewniają zbyt małe przyspieszenie do opuszczenia orbity ale zużywają mniej paliwa.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012