Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Inne - Jak psuje nas facebook?

Abadon - 26-02-2011, 09:28
Temat postu: Jak psuje nas facebook?
NK, facebook - tym stronom mówimy nie. Ten chory magnes przyciąga ludzi, którzy stadnie się rejestrują.

//
Historia Pana X
"Bo jak sąsiad się zarejestrował i podał swoje dane to czemu nie mogę tego zrobić". OK, zrobię to.

po paru minutach... o fajnie są moim znajomi, ciekawe jakie dodali zdjęcia. Super, dodam komentarz: Bardzo ładnie wyglądasz, dawno Cię nie widziałem. Pozdrawiam serdecznie całą rodzinkę...

po paru miesiącach...
Uff... skończyłem pracę, a teraz szybko na "fejsa". OMG dodali znowu nowe zdjęcia, są i "komecie". Ok to ja też dodam. SuPeR!

Dodam do galerii, zdjęcia swojego mieszkania i swojej "bryki"

po jakimś czasie...
O dodali "Lubię to". O nie kolega on ma więcej tego co on lubi... Muszę go prześcignąć. Wchodzę na stronę łonet.pl i na newsy.
KIBICA miał wypadek. Cudem przeżył.
Dobre, mocne, klikam Lubię to.

Po paru latach...
Kurka ktoś mnie okradł, ale skąd wiedział gdzie mam najcenniejsze rzeczy. Dziwne dawno nie widziałem się ze znajomymi, może to ich sprawka?

Wywalili mnie z pracy, służby wojskowe nie mogą podawać swoich danych na portalach :-(

Ktoś do mnie przyszedł i wszystko wiedział o mnie. To takie niezręczne...

U kresu życia...
Syn mnie nie poznaje i nie wie o czym ze mną rozmawiać, facebóg się znudził, nie mam hobby, nie mam prawdziwych przyjaciół, nikt mnie nie odwiedza, koledzy poumierali, zostało tak niewiele czasu - a tyle w życiu chciałbym zrobić. Chciałem być prezydentem, miałem nawet duże poparcie ale ktoś znalazł kompromitujące moje zdjęcie.
Ciekawe kto mnie pochowa i z kim się spotkam po śmierci. Z faceBogiem, który zawładną nad moim życiem, nad moimi słabościami?
//


Oto wymyślona na szybko historyjka, która może przedstawić najgorsze skutki marnowania życia na portalach społecznościowych. Jest to naprawdę ogromna baza danych o ludziach, praktycznie wszyscy o wszystkim wiedzą. Bo to tak przyciąga jak magnez. I ty bądź bohaterem swoich czasów usuń konto na nk, facebooku czy po prostu przyczyń się do tego by twoje dane nie mogły być użyte przeciwko tobie. Szanuj swoją prywatność i swoje życie. Internet jest skarbnicą wiedzy, ale z umiarem korzystaj z jego bogactw.

Niektórzy tego nie rozumieją, może nie dorośli do uświadomienia sobie tego co czynią?


///
http://deser.pl/deser/1,1..._Facebook_.html

C ruels! - 26-02-2011, 10:00

Facebook i NK to Największe Zmory Internetu stworzone przez Pełną Obłudy Telewizję.
Simbax - 26-02-2011, 11:05

@up Co ma piernik (NK i Facebook) do wiatraka (telewizji)? <facepalm>

@topic Jeśli się z tego korzysta z umiarem to nic wielkiego się stać nie powinno. Problem w tym, że to bardzo dużo ludzi uzależnia. Nie jest tu winna strona tylko ludzie, którzy z niej korzystają (lub wykorzystują). Na nk usunąłem konto tylko dlatego, że wkur***** mnie te bezsensowne łańcuszki, niewiedza do czego służył śledzik, spam... Ogólnie z powodu bardzo niskiej inteligencji osób "zamieszkujących" ten portal. Eh, powinien być jakiś test zanim się da dostęp do internetu...

Raptor - 26-02-2011, 12:01

C ruels! napisał/a:
Pełną Obłudy Telewizję

POT :mrgreen:

Odnośnie tematu: kiedyś miałem konto na Grono.net, ale usunąłem, bo stwierdziłem, że do niczego nie jest mi ono potrzebne. Konta na FB i NK nie posiadam z tych samych powodów. Moja aktywność internetowa ogranicza się tylko do tego forum, chomika i do pobierania różnych plików z RS :-) . Denerwują mnie te wszystkie plastiki i tapety (istne roje w mojej budzie!) chodzące na przerwach do biblioteki i blokujące mi dostęp do PPC, tylko po to, by sprawdzić słit focie nowego ciastka na NK i FB! Zupełnie jakby mnie nie zauważyły! W przeciwieństwie do amatorskich i zaszumionych zdjęć, ja jestem realny w bibliotece!... Poza tym jeszcze te denerwujące i wszechobecne przyciski ''Lubię to!''...

Naprawdę, poziom inteligencji w internecie spada drastycznie!

Apus - 26-02-2011, 13:59

Z tego co wiem to facebook jest trochę bardziej cywilizowany od nk. Na nk to tylko P0|{3|\/|0|\|Y xD :-*****) siedzą, łańcuszki rozpuszczają i 5Ł!T (raczej shit) F0T|<! wstawiają. :lol:
Ale poziom inteligencji na obu portalach jest drastycznie niski.

Nie mam konta ani na facebooku ani na nk, mimo, że do założenia konta na tym drugim bardzo mnie szkolni 'koledzy' namawiają.

@cezar.512 Poziom inteligencji w internacie nie spada, tylko w pewnych miejscach grupują się ludzie o niskiej inteligencji. Ale są też miejsca gdzie większość ludzi ma normalny poziom inteligencji (np. PPC). A co do blokowania kompów w bibliotece to u mnie w budzie też to robią, tylko że więcej jest takich co oglądają 'śmieszne wypadki' na jutubie. :lol:

adiblol - 26-02-2011, 15:21

U nas w szkole (liceum) podczas przerw co najmniej 2 komputery (a jest 8) stoją odłogiem... ciekawe...

Facebook, NK i Fotka nie są przypadkiem filtrowane przez szkolny serwer proxy? :>

Też jestem namawiany przez "hedonistów" aka. "imprezowiczów" do założenia konta na NK, i tam niektórzy zamieszczają informacje o sprawdzianach, pracach domowych etc... ale na szczęście jeden z tych "bardziej pojętych i nieogarniętych konsumpcją" kolegów robi mailingi całej klasie.

Był podobny temat o NK założony na początku istnienia forum przez WRIMa.

Apus - 26-02-2011, 16:06

adiblol napisał/a:
Facebook, NK i Fotka nie są przypadkiem filtrowane przez szkolny serwer proxy? :>

Heh, u mnie w szkole blokuje czasami yt i strony z grami, czasami mam wrażenie, że po prostu przy włączeniu strony losuje czy zablokować, czy nie. Raz nawet zablokowało stronę startową. :lol:

Simbax - 26-02-2011, 16:10

U nas jest jakiś program "Opiekun ucznia". Najlepsze jest to, że z konta "studenta" można go wyłączyć wystarczy kliknąć prawym na ikonę w tray-u i wyjście :lol:
Raptor - 26-02-2011, 16:32

Simbax napisał/a:
U nas jest jakiś program "Opiekun ucznia". Najlepsze jest to, że z konta "studenta" można go wyłączyć wystarczy kliknąć prawym na ikonę w tray-u i wyjście :lol:

U mnie też jest takowy, ale rok temu wygasła licencja i nikt tego nie odinstalował, więc logują nas na ''Nauczyciela'' i nie mamy ograniczeń. A jak się wyłączy Opiekuna z zasobnika, to internet nie działa.

adiblol - 26-02-2011, 19:57

Zawsze jest https://nkac.pl/
Niedawno się dowiedziałem że YouTube obsługuje SSL... wystarczy zmienić http na https w adresie i niecenzuralne filmiki działają w szkole...

Apus - 26-02-2011, 20:28

adiblol napisał/a:
Zawsze jest https://nkac.pl/
Niedawno się dowiedziałem że YouTube obsługuje SSL... wystarczy zmienić http na https w adresie i niecenzuralne filmiki działają w szkole...

A te które zostały przypadkowo zablokowane (czyt. wszystkie) też?
BTW jak działa to nkac?

//"Se poszukaj" - Abadon :D

Simbax - 02-07-2011, 11:47

Google tworzy portal społecznościowy. Być może niedługo zamiast "Lubię to" będziemy wszędzie widzieć "+1". Ciekawe czy prześcignie Facebooka, z przeglądarką im dobrze idzie, może tutaj będzie tak samo.
Apus - 02-07-2011, 13:34

Simbax napisał/a:
Google tworzy portal społecznościowy. Być może niedługo zamiast "Lubię to" będziemy wszędzie widzieć "+1". Ciekawe czy prześcignie Facebooka, z przeglądarką im dobrze idzie, może tutaj będzie tak samo.

Gdzieś widziałem poradnik, jak usunąć/zmienić na coś innego 'lubię to'. Ja ci przeszkadza, to przerób ten sposób pod przyciski gógl. :->

Simbax - 02-07-2011, 16:00

Mi w ogóle te przyciski nie przeszkadzają, niech sobie będą. Przecież nie zawalają pół ekranu i nie przeszkadzają w surfowaniu. Poza tym często obok "Lubię to" widzę to "+1", więc co? Mam mieć dwa takie same? :lol:
Apus - 02-07-2011, 17:32

Simbax napisał/a:
Poza tym często obok "Lubię to" widzę to "+1", więc co? Mam mieć dwa takie same? :lol:

A dlaczego masz mieć 2 takie same? Ja napisałem, że widziałem poradnik jak usunąć/zamienić na coś innego przycisk 'lubię to' i, że możesz przerobić ten sposób, i usuwać lub zamieniać na co innego przyciski od google. Chyba, że chcesz zamieniać jedne na drugie. :->

adiblol - 02-07-2011, 17:53

Np. można zmienić na taki:


Wiem że Facebook ma nieudokumentowaną funkcję która liczy ile osób "nie lubi tego". I jest do tego rozszerzenie do przeglądarki (nie mogę znaleźć aby udowodnić).

adiblol - 16-11-2011, 18:11

Właśnie za namową kolegów założyłem konto na FB żeby komunikować się z klasą. Od razu ucieszył mnie brak słitaśności i przejrzysty interfejs. Facebook jest narzędziem, jedynie wykorzystuje głupotę ludzką jak cała komercja na świecie. Nie zmusza użytkowników do wrzucania fotografii z zakrapianych imprez...

No i nie rozumiem ludzi którzy przesiadują na FB odświeżając ściany...

Po używaniu przez 1/2 godziny:
na plus:
- brak wpychania komerchy gdzie się da (w kontraście do GG i NK)
- niepokemoniaste kolory
- można się całkowicie ukryć
- jest niezależny od gigantów takich jak Google, choć sam jest gigantem
na minus:
- trzeba podawać prawdziwe dane (których nikt nie weryfikuje :> )
- mało zróżnicowane więzi, tj. wszyscy są znajomymi
- domyślne ustawienia pozostawiają wiele do życzenia...
- użytkownicy którzy podali prawdziwe dane mają... krótko mówiąc źle, ze względu na ich sprzedawanie
- wkur****** przyciski Lubię To (chociaż ja mam adblocka...)

pa też: http://www.colobot.cba.pl...php?p=9039#9039

Simbax - 16-11-2011, 18:33

Facebooka używam praktycznie tylko po to, żeby spamować linkami na tablicach znajomych, śledzenia niektórych sławnych/niesławnych osób i dla wszystkich news-ów w jednym miejscu. I'm happy!

[ Dodano: 16-11-2011, 18:38 ]
Oh, wait. Zapomniałem jeszcze o odpowiadaniu na bezsensowne ankiety :)


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group