Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

COLOBOT ogólnie - Budynki w remoncie...

Raptor - 18-01-2011, 14:33
Temat postu: Budynki w remoncie...
Nie jestem pewien, czy jest już taki temat, ale co mi tam:
Dobra. Pewnie wszyscy już to dawno dostrzegli, ale jako że może nas ktoś nowy odwiedzi, to dzięki temu tematowi będzie wiedział.

No więc tak: czy dostrzegliście, że w katalogu diagram znajdującego się w głównym katalogu CoLoBoT-a, pewne obrazki przedstawiające ogólne obiekty z gry, różnią się od rzeczywistych? Chodzi mi tu oczywiście o pliki radar.bmp i research.bmp. W oryginalnej wersji gry (tej od Manta), oraz chyba w czasopismowej (nie bardzo pamiętam, dawno tej wersji nie instalowałem), obrazy ukazujące te dwa budynki różnią się od tych, które są oficjalnie w grze. To z pewnością pomyłka EPSITEC, ale jak myślicie, czy ma to związek z wczesnymi angielskimi, lub francuskimi wersjami CoLoBoT? Jeśli tak, to gdzie je znaleźć? I dlaczego EPSITEC zdecydował się je zmienić?

Co ciekawe, we wszystkich edycjach CeeBot, które mają te obrazy, są one zaktualizowane.

A oto to, o czym mówię (jeśli ktoś lub coś się nie połapał):

radar.bmp w CoLoBoT - widać wyraźnie śmieszną strzałkę. Dobrze, że zmienili to, bo wygląda naprawdę śmiesznie :lol: .


radar.bmp w CeeBot - wygląd właściwy dla znanych nam wersji CoLoBoT i CeeBot.


research.bmp w CoLoBoT - widać wyraźnie, że zamiast anteny satelitarnej, ma on coś, co przypomina wiatromierz.


research.bmp w CeeBot - wygląd właściwy dla znanych nam wersji CoLoBoT i CeeBot.

Sioner - 18-01-2011, 19:13

U mnie też tak jest. Ale warto zajrzeć do wcześniejszych wersji i zobaczyć to w akcji. Mam chyba coś takiego na dysku, ale nie wiem czy nie zostało zmienione. Zobaczę jak wejdę na windowsa.

[ Dodano: 18-01-2011, 21:09 ]
Wersja demo 1.17. Jest już zmienione, ale epsitec mógł to zrobić bo to pobrane z jego strony. Trzeba szukać dalej... Albo coś w stylu Colobot Beta.

Emxx52 - 19-01-2011, 18:48

@cezar.512: Odpowiem na twoją wypowiedź z innego tematu:
Cytat:
...miały wyglądać inaczej...

Zapewne domyśliłeś się, że one tak wyglądały (inaczej nie mogliby strzelić screenera :-D )
A tu znalazłem taki obrazek:

Jest też wiele innych ze starszego Colobota a dokładnie tutaj:
http://www.google.com/ima...f&aqi=&aql=&oq=

Abadon - 31-01-2011, 14:58

Mając niegdyś francuską wersję Colobota od kolegi, zwróciłem uwagę na pewien przycisk, o czym dawno temu wspominałem.


Apus - 31-01-2011, 15:30

Gdzieś już widziałem takiego screena... Własnie z możliwością zmieniania kąta lufy Phazera bez włączania kamery pokładowej.
adiblol - 31-01-2011, 16:46

Abadon: jeśli masz dostęp do tej starej wersji francuskiej to możesz sprawdzić jak wyglądają budynki z pierwszego posta w tym temacie.
Raptor - 31-01-2011, 22:57

Skąd można dostać tę starą francuską wersję? Niby znalazłem jakąś, ale była nowsza (bez nietypowych budynków i przycisków).

Poza tym, to mój setny post na forum i to w moim temacie!


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group