Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Portal i forum - Hosting

adiblol - 02-01-2011, 12:27
Temat postu: Hosting
Wiem że wiele osób nie może wejść na forum z powodu rzekomego wirusa. Jest to pewnie wina cba.pl bo WRIM pisał że przejrzał pliki i nie wie co jest grane.

Jednocześnie mam szybsze łącze - 4Mb/s wychodzących więc mogę robić za serwer. :>
Kto jest za przeniesieniem hostingu do mnie?

Berserker - 02-01-2011, 13:22

Mi ten wirus nie przeszkadza (Opera ftw), wiec jesli dzialanie forum bedzie conajmniej takie same to jestem za
DemoLisH - 02-01-2011, 13:32

tzn, że niby chcesz hostować ze swojego kompa? będziesz go hostował 24/h?
Raptor - 02-01-2011, 13:47

Nie mam nic przeciw. Tylko aby te przenosiny nie zniszczyły np. załączników i tym podobnych informacji w postach. Mam nadzieję też, że będzie taki sam interfejs całego forum?
adiblol - 02-01-2011, 14:37

DemoLisH napisał/a:
będziesz go hostował 24/h?

Już tak jest.

Pliki będą takie same ale uprzedzam że nie świadczę pomocy technicznej dla forum na przemie. Chętny dostanie konto FTP. Jeśli miałbym świadczyć pomoc techniczną to musiałoby być phpbb3.

Simbax - 02-01-2011, 19:15

Jestem za. Tylko mam nadzieję, że po tej zmianie nie będzie gorzej. Czasami forum mi się wczytuje pół minuty...
adiblol - 02-01-2011, 20:15

Simbax napisał/a:
Czasami forum mi się wczytuje pół minuty...

Mój serwer jest mało oblegany także opóźnień w połączeniach w ogóle nie będzie, a razem z przetwarzaniem danych (na niezbyt szybkim procesorze zresztą...) będzie to kilka sekund maksimum.

Jak WRIM się pokaże to poproszę go o pliki i zrzut bazy.

DemoLisH - 02-01-2011, 22:09

a mógłbyś mieć uruchomiony program, który przechowuje listę serwerów do MP? :D

tzn. klient MP będzie się z nim łączyć, by uzyskać IP serwerów aktualnie włączonych przez innych użytkowników, dlatego nie będzie trzeba pisać do wszystkich na forum by zagrać w MP, tylko gracz będzie widział czy jest jakiś serwer stworzony i będzie się mógł do niego podłączyć :P

adiblol - 03-01-2011, 19:35

Mógłbym.

Napisz tylko go w praktycznie dowolnym języku (byle się kompilował/interpretował na GNU/Linux).
Najlepszy byłby czysty c(++) ale wiem że z przenośnością funkcji sieciowych mogą być problemy.
Aby ich uniknąć użyj jakiegoś języka .NET 2.0 (najlepiej C#) albo Javy.
Z interpretowanych może być PHP, Python, Perl, Ruby, cokolwiek...

STEROWANIE OBOWIĄZKOWO KONSOLOWE a najlepiej bezobsługowy.

Może też działać na serwerze http (mam nginx) jako skrypt PHP.

-------------------------------------------------

Istnieje możliwość przeniesienia forum z przema na phpbb3. Zyska dzięki temu stabilność.
Muszę tylko dopaść admina i poprosić go o bazę.

[ Dodano: 2011-03-01, 23:07:58 ]
Kolejny dowód na to że CBA.PL ssie:
przez kilka minut dostawałem błąd proxy SQL, a później błąd nginx'a.
Co z przenosinami? ;)

adiblol - 06-03-2012, 15:40

Odświeżmy temat. Jaki będzie nowy system forum?
Programerus - 06-03-2012, 15:58

PHP BB3
Schocker - 06-03-2012, 16:47

Zdecydowanie phpBB 3, ewentualnie MyBB. Łatwiej pewnie będzie przejść na phpBB 3, jest ono też znacznie "lżejsze" dla serwera.
Do MyBB mam natomiast bardzo duży sentyment i go wykorzystuję do większości projektów, ze względu na dużą ilość pluginów, które są łątwe do instalacji i ogólnie spore możliwości, ale na mój gust z phpBB 3 sobie tutaj wszyscy poradzimy. ^^

Ale i tak instalacja MODów w phpBB 3 przypomina mi obieranie ziemniaka maszynką do golenia. ;)

Mrocza - 06-03-2012, 17:29

Więc ustalono php BB3

Udało się skontaktować z adminem strony? Przeprowadzka jest już możliwa?

PoxiPol - 06-03-2012, 17:38

Czy moglbym miec jakies powiazanie do waszego forum?
Wiem troche wczesne i noobowskie pytanko : P Nie oczekuje Moderatora ani nic, ale jakis Redaktor, bym mogl np poprawiac newsy czy tlumaczyc na inne jezyki : )
Do tego, od razu chcialbym powiedziec, ze na wiekszosci forum, Admini sa czerwoni, a moderatorzy zieloni. Wszyscy zazwyczaj sa do tego przyzwyczajeni, a tutaj troszke mnie rozprasza ze wszyscy sa czerwoni : P

Mrocza - 06-03-2012, 17:45

Kolorki zapewne się zmienią po przeniesieniu się na php BB3.
To nie jest raczej problemem.

Czyli wrócił do nas Wrim! Teraz możemy się bez przeszkód przenieść.

Czy twój staż na forum nie jest zbyt krótki? Ile to dni? Pięć?

PoxiPol - 06-03-2012, 17:49

Wiem wiem, rozumiem ; )
Poczekam az sie przeniesiemy. Chcialbym przynajmnie byc w konforencji kiedy rozmawiacie jakie subforum bedziecie robic itp : )

Schocker - 06-03-2012, 17:58

Kolorki to najmniejszy problem, a co do moderatorów... IMHO i tak jest ich dość sporo (2 adminów i 4 moderatorów) jak na, nie przymierzając, dość małe forum. Spokojnie, na każdego przyjdzie pora.
A co do konferencji - ustalimy termin spotkania na IRCu i git. :)

adiblol - 11-03-2012, 16:31

Przestałem ufać swojemu serwerowi domowemu. Od aktualizacji jądra i postawienia Xen'a zaczął padać bez powodu, ostatnio uszkodził się rootfs. Poza tym CPU nie jest zbyt wydajny. Mam inne z prawami root'a:
- VPS z limitami transferu (250GiB/miesiąc) i małą przestrzenią dyskową (10GiB), wolny CPU, za to szybkie łącze (100Mbps)
- dedykowany serwer w centrum edukacji nieformalnej, zdecydowanie najlepszy, na dysku wolne 180GiB, łącze 10Mbps, 4rdzeniowy CPU, 4GiB RAMu, ale prawa admina mają tam również moi autystyczni "koledzy" (IRCownicy wiedzą o kogo chodzi)
- VPS podarowany przez infoanarchistów z telecomix.org dla telecomix.pl, od kiedy Colobot jest open source nie powinni robić problemów. Łącze dobre, gorzej z CPU i RAMem, ale i tak lepiej niż na VPSie wyżej.

PoxiPol - 11-03-2012, 18:00

Jedynka wcale by nie byla taka zla. Moglibysmy sprobowac, a pozniej jesli bedziemy mieli problem z limitami transferu, przejsc na trojke.
Dwojke bym omijal lukiem, jesli jest problem z adminami.

Schocker - 11-03-2012, 18:08

W jedynce dobre jest właściwie tylko łącze. Z drugiej strony 250 GiB transferu to mało nie jest, a i 10 GiB przestrzeni dyskowej chyba nie powinno nam póki co przeszkadzać, zakładając, że będziemy większość robić na GitHubie.
Dwójka - nie. Już kilka razy przerabiałem "współpracę" z innymi adminami serwerów, nigdy się to nie skończyło dobrze.
Co do trójki - nie wiem dokładnie, jaki tam jest procek i ile RAMu, ale nie sądzę, by PPC wymagało wielu zasobów.

Jeden albo trzy. W sumie moglibyśmy zacząć od jedynki i ewentualnie przejść na trójkę w przypadku rozpoczęcia generowania zwiększonego ruchu (nie mówię tu o jednodniowym "wykop effect", oczywiście).

PoxiPol - 11-03-2012, 18:16

Great minds think alike, Schocker ; P
Chcialem jeszcze dorzucic, ze z czasem moze sie okiazac ze jakis bogaty obconarodowiec do nas dojdzie, i nam postawi lepszy serwer : ) Nie przywiazujmy sie na razie do zadnego VPSa, nie wiadomo jak to pojdzie.

Schocker - 11-03-2012, 19:00

PoxiPol napisał/a:

Chcialem jeszcze dorzucic, ze z czasem moze sie okiazac ze jakis bogaty obconarodowiec do nas dojdzie, i nam postawi lepszy serwer : )


Tego bym nie brał po uwagę, bo jeszcze żaden obcokrajowiec do nas nie dołączył i póki co się na to nie zanosi. Nie mierzmy zbyt wysoko, bo się sparzymy.

adiblol - 11-03-2012, 20:49

Kto jest za serwerem 0 (tym który proponowałem na początku)?

Cytat:
Dwojke bym omijal lukiem, jesli jest problem z adminami.
Ci ludzie bardzo rzadko wchodzą na ten serwer, najwyżej do IRCa, poza tym nic nam nie koliduje. Jedyne dlaczego bym unikał to może komuś odwalić i walnie rm -rf / albo coś w podobie... ale nie sądzę, oberwałoby się mu wtedy od głównego admina.
Emxx52 - 11-03-2012, 23:41

W tej sytuacji proponuje lewy sierpowy i z kopa w brzuch


// Hola! Wnosi to coś do tematu? Nie widzę nic sensownego w tym poście a temat nie jest off-topowy. - Raptor


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group