Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Książki - Jakie ksiązki ?

Ksiedzu - 13-11-2010, 15:28
Temat postu: Jakie ksiązki ?
Piszcie tutaj jakie książki czytacie, podawajcie tytuły książek wartych przeczytania.
adiblol - 13-11-2010, 15:59

Oskar Andreasson "Iptables Tutorial" http://www.faqs.org/docs/iptables/
Lawrence Lessig "Wolna kultura" http://www.futrega.org/wk/
Sam Williams "W obronie wolności" http://stallman.helion.pl/
George Orwell "Rok 1984"

Berserker - 13-11-2010, 16:11

Alexander Dumas "Hrabia Monte Christo"
"Swiat Dysku" Pratchetta
Kroniki Pradawnego Mroku.

Abadon - 13-11-2010, 17:29

Alexander Dumas - "Hrabia Monte Christo"
J.R.R. Tolkien - "Hobbit, czyli tam i z powrotem" oraz "Władca pierścieni"
Alfred Szklarski - cyklu o przygodach Tomka Wilmowskiego
Juliusz Verne - "Dzieci kapitana Granta", "Napowietrzna wioska"
Arthur Conan Doyle - "Przygody Sherlocka Holmesa"

Raptor - 14-11-2010, 11:17

Polecam Michael Crichton:
The Andromeda Strain - polski tytuł Andromeda Znaczy Śmierć.
Jurassic Park - mądrzejsze od filmu.
The Lost World: Jurassic Park - sequel także mądrzejszy od filmu.
Polecam te książki, bo naprawdę dają inny, ciekawy pogląd na Naukę z takich dziedzin jak medycyna, genetyka, astronomia, prehistoria i wiele więcej.

adiblol - 14-11-2010, 12:17

No i taki problem, mamy tyle fajnych książek a i tak szkoła wymaga archaizowanych ("Krzyżacy") czy takich których nie da się czytać ze względu na budowę i język ("Iliada", "Pan Tadeusz"), niepotrzebnie wodolejskich ("Syzyfowe prace"). Co najważniejsze - większość lektur szkolnych opowiada o dawnych czasach, a większość lektur opowiadających o dawnych czasach nie ma dziś wartości praktycznych. Tutaj muszę wspomnieć o wyjątku - "Siłaczka" Żeromskiego(?) jest ponadczasowa, w dzisiejszych czasach można przypisać jej opowieść o walce oprogramowania własnościowego z wolnym oprogramowaniem (materialiści kontra idealiści). Mam nadzieję że w 3. klasie LO zgodnie z obietnicą będziemy omawiać antyutopie, w końcu często w środowiskach informatycznych porównuje się DRM do 1984.
Simbax - 14-11-2010, 12:37

Christopher Paolini - cykl "Dziedzictwo"
Robert Muchamore - cykl "CHERUB"
Anonim - "Książka bez tytułu"

Ksiedzu - 14-11-2010, 16:15

Simbax napisał/a:
Christopher Paolini - cykl "Dziedzictwo"


Także ją lubię :D

Ja polecam
Christopher Paolini - cykl "Dziedzictwo"
A. Sapkowski seria Wiedźmin
D. Brown - Anioły i demony
D. Brown - Kod da Vinci
D. Brown - Zakon Syjonu

Ja ogólnie czytam wszystko co pod rękę wpadnie :lol:

Prenumeruje 21 wiek, 21 wiek History, Panorama 21 wiek oraz Focus History :-P

Abadon - 14-11-2010, 18:24

Jeśli chodzi o czasopisma to czytam co tydzień Newsweeka, zamiast oglądać Wiadomości wolę sobie poczytać.
adiblol - 14-11-2010, 19:29

Mnie nie interesuje co się dzieje na świecie, wiem że to źle bo w przyszłości nie będę przez to chodził na wybory, ale nie mam czasu na czytanie o walkach politycznych. Konfigurowanie nginx'a jest ciekawsze!

Prenumeruję Elektronikę dla Wszystkich i czasem kupuję Młodego Technika.

Simbax - 14-11-2010, 19:31

Ksiedzu napisał/a:
A. Sapkowski seria Wiedźmin

Właśnie! Zupełnie zapomniałem o Wiedźminie! Wybacz mi o wielki Biały Wilku... Nie no, bez przesady xD Ale to i tak najlepsza seria jaką czytałem ;P
Aha i naprawdę polecam "Księgę bez tytułu", która jest o... "Księdze bez tytułu". Dobra na poprawę humoru :)

A z czasopism tylko i wyłącznie CD-Action ;P

Abadon - 13-02-2012, 20:29

Ostatnio pojawił się 200 numer CD-Action.
Newsweeka nie kupuję. Szkoda kasy i nerwów na politykę.

Simbax - 13-02-2012, 20:43

Abadon napisał/a:
Ostatnio pojawił się 200 numer CD-Action.


Ostatnio nie kupuję. Szkoda mi pieniędzy i nic ciekawego nie było. Może poza zapowiedzią Hitmana.

Odnośnie książek:
Lee Child - "Umrzeć próbując". Thriller. Pozwolę sobie przytoczyć cytat z okładki: "Pomysłowa i wybuchowa... Ta książka wgniata w fotel".

Jarosław Grzędowicz - cykl "Pan Lodowego Ogrodu". Dosyć specyficzna fantastyka, trochę sience fiction. Osobiście bardzo mi się podoba, właśnie kończę drugi tom.

Kontynuacja "Księgi bez tytułu", czyli "Oko księżyca" anonima. Lepsza od pierwszej części, więcej brutalności, krwi, humoru i zakręconej fabuły.

Na koniec autor: Jacek Piekara. Przede wszystkim jego cykl inkwizytorski. Za wiele o nim nie umiem napisać, pisze w prosty, przejrzysty sposób, tu i tam wrzuci trochę fantastyki. Ogólnie trochę brutalna, ale przyjemna lektura.

Berserker - 13-02-2012, 22:20

Piekara to IMO taki Sienkiewicz w wersji Lite, costam widzialem, ale od obu sie trzymam z daleka :>

"Mezczyzni, ktorzy nienawidza kobiet" Stiega Larssona - Jesli ktos ogladal "Dziewczyne z tatuazem", to ten film jest ekranizacja ksiazki. Jednak ksiazka jest po prostu duzo lepsza, moze to nie jest kryminal jak wszyscy mowia, ale ma pomyslowa fabule.

woji - 14-02-2012, 12:51

Osobiście polecam książkę pt. " Oddech diabła". Nie kojarzcie z szatanistcznymi opowiastkami, bo to przygodowa opowieść.
Abadon - 14-02-2012, 13:07

Przepadam za książkami fantasy... Polecam dla młodszych książki Clive Staples Lewis ("Opowieści z Narni"), dla starszych "Władca Pierścieni" J. R. R. Tolkiena.

Ekranizacji tych książek nie polecam, bo książka jest zawsze ciekawsza i kształci naszą wyobraźnię. Zresztą ani żadnej z tych ekranizacji nie obejrzałem do końca... inwencja twórcza reżyserów niszczy cały urok.



Z książek przygodowych polecam sagę Przygód Tomka Wilmowskiego, Alfreda Szklarskiego.

Berserker - 14-02-2012, 14:49

Tomek Wilmowski jest fajny jesli sie wytnie wszystkie wstawki biologiczno-geograficzne.
Abadon - 14-02-2012, 17:31

Racja z początku czytałem wszystkie przypisy, ale gdy zauważyłem że gubię wątek to starał się to omijać, gdy było nieistotne.


"Pan Samochodzik" wciąga... i to bardzo. Jednego dnia jak ktoś się uprze to można przeczytać kilka książek z całej sagi.

Berserker - 14-02-2012, 19:45

...w 1 nudna noc pociagiem i przeczytalem 6 pierwszych samochodzikow :) Ale z kolei ksiazki o ufo to juz nie zdolalem przeczytac, strasznie mnie znudzila.

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group