Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Filmy i kreskówki - Trylogia "Jurassic Park"

Abadon - 02-10-2010, 10:28
Temat postu: Trylogia "Jurassic Park"
Ostatnio dla odprężenia się obejrzałem w TVP1 przez ostatnie trzy ostatnie piątki całą trylogię. Z przyjemnością patrzyłem jak wielkie gadziny gonią co chwila ludzi. Fabuła może nie aż tak strasznie skomplikowana, ale film ma przesłanie "by nie bawić się w boga, bo konsekwencje mogą być katastrofalne". Według mnie najlepsza była druga część. W trzeciej brakowało tego "czegoś". No właśnie, pewnie za małą rolę w trójce odegrały moje ulubione Kompsognaty.
Z niecierpliwością czekam na IV część, która ponoć powstaje i niedługo ukarze się w kinie w 3D! Jeśli film się ukarze niewątpliwie będzie hitem i wybiorę się do Multikina by go obejrzeć. Z tego co słyszałem ma być ukazana walka dinozaurów z armią USA. Będzie więc bardzo ciekawie...

Simbax - 02-10-2010, 11:29

Serio kręcą czwórkę i to w 3D? :D Na pewno pójdę na to do kina :) ) A ostatnio telewizji nie oglądam, tylko wczoraj chyba trzy popularne filmy leciały naraz na różnych kanałach: właśnie Jurassic Park, Eragon (którego oglądałem pierwszy raz, moim zdaniem książka była znacznie lepsza) i Kung Fu Panda czy jakoś tak.
Abadon - 02-10-2010, 12:31

No tak. Jak coś ciekawego leci to w tym samym momencie na różnych kanałach. Choć dla mnie wybór był oczywisty. Wolę obejrzeć trzeci czy czwarty raz Jurassic Park, niż opasłą pandę pierwszy raz.
adiblol - 02-10-2010, 12:34

Najlepiej kupić na DVD albo ściągnąć.
Simbax - 02-10-2010, 13:06

Młodsi mieli trudniejszy wybór ;) "Obejrzeć smoka, dinozaura czy pande znającą kung fu?" - by my sis xD Wybrała pandę, pewnie dlatego, że ten film jest animowany ;D
Abadon - 02-10-2010, 13:17

No tak :-P .

Wiecie co mi się też podoba w Jurarskim Parku? Oprawa muzyczna Johna Williamsa. Po prostu świetna... Zarówno komponował muzykę w Gwiezdnych Wojnach jaki i w Indiana Jones.

Programerus - 02-10-2010, 13:40

Ja nic z tego nie oglądałem :) Abadon, piszę się "ukażę"!
DeiDara - 10-10-2010, 15:58

Hmm nie lubię oglądać dinozaurów są obrzydliwe ! Wole takie filmy jak Resident Evil a od ogromnych prehistorycznych stworów zombie ! :mrgreen:
Raptor - 01-11-2010, 19:17

Wow! Jestem wielbicielem Jurassic Park Trilogy i w ogule twórczością Stevena Spielberga, książek Michaela Crichtona jak i muzyki Johna Williamsa. Ba, ja się wychowałem na tym typie kina, muzyki i literatury. Zresztą urodziłem się w tym samym roku co premiera pierwszej części filmowej adaptacji (dobry znak? :-) ). Dzięki Abadon że obudziłeś ten stary i niedoceniany dzisiaj temat bo obudziłeś też bombę jaką jestem ja. Przecierz pierwsza część to ówczesny Avatar pod względem rozmachu! Jestem szczęśliwym posiadaczem Box DVD, Soundtracków i wielu innych gadżetów. Moją manię można porównać z pokémonami i ich uwielbienie do Hannah Montany i High School Musical (tyle że ich zainteresowania są baaardzo powierzchowne). Mimo wieku nadal jestem trochę dziecinny i fanatyczny (nie śmiać się! Lubię to, to znaczy że lubię!)... Przy okazji, chciałbym wysłuchać wszystkich Waszych opinii na temat wszystkiego co związane z Jurassic Park. W końcu nie tylko CoLoBoT ma dobry klimat...
Abadon - 27-12-2010, 14:35

Cezar.512 ostatnio przeglądałem filmiki na youtube.pl i natknąłem się na kilka trailerów Jurassic Park 4 Extinction. Widać że data premiery jest systematycznie przesuwana. Miała być lataem 2009, później 2010, a teraz przesunięto na 2012 rok. Nie wiem na ile to jest prawda, ale warto uzbroić się w cierpliwość bo naprawdę zapowiada się emocjonująco.

Mam nadzieję że te odwlekanie odzwierciedla się na doszlifowaniu filmu...

A oto klika trailerów:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
i wiele innych.

Raptor - 27-12-2010, 21:35

No właśnie. W swoim poście wyżej zapomniałem poruszyć temat Jurassic Park 4.
Najprawdopodobniej do realizacji JP4 nie dojdzie. Mówiła to producent całej serii, Kathleen Kennedy, prawa dłoń Stevena Spielberga od 1981 roku (czyli od realizacji Raiders Of The Lost Ark). Mimo że Studio Universal posiada już prototyp scenariusza, to jednak Kathleen uważa, że nie ma sensu ten projekt z powodu śmierci w 2007 r. Michaela Crichtona, twórcę bestsellerowych powieści z gatunku technothriller, jak i oryginalnych Jurassic Park i The Lost World: Jurassic Park.
Osobiście podzielam jej zdanie. Widząc to, co zrobili z częścią trzecią (zdecydowanie za słaby scenariusz, muzyka średnia, reżyseria tylko przyzwoita) nie jestem za tym pomysłem. Chyba że Spielberg, Williams i Koepp powrócą do tego projektu...

Abadon - 28-12-2010, 13:25

Moim zdaniem to nie porzucili jeszcze do końca projektu, skoro powstał zarodek filmu. To nie w stylu Spielberga...
Raptor - 28-12-2010, 18:18

Widzę, że Ty też interesujesz się Kinem, Abadon.

Obejrzę sobie tę filmy, które dałeś po Świętach. W każdym bądź razie czekam teraz na premierę edycji Blu-Ray całej trylogii. Rzekomo już niedługo.

Abadon - 29-12-2010, 11:50

Aż tak bardzo to się nie interesuję, lubię się po prostu od czasu do czasu odprężyć, zapominając od codzienności oglądając jakiś porządny film (nawet jeśli go wielokrotnie oglądałem).
Ostatnio np. oglądałem całą trylogię "Powrót do przyszłości". Może i film stary, ale trzyma w napięciu... choć znam go a pamięć.

Raptor - 29-12-2010, 20:59

Też to oglądałem. To jeden z ulubionych filmów mojego dzieciństwa, zaraz po trylogii Jurassic Park i Indiana Jones. Muszę to nabyć koniecznie na Box DVD albo na Blu-Ray. Do tego typu filmów mam wyjątkowe nastawienie.

Myślę, żeby kiedyś napisać solidne recenzje do tychże filmów w tym dziale.

DemoLisH - 30-12-2010, 19:44

O widze, że Harrison zagra następną część i to jeszcze w 3D! Miejmy nadzieje, że nie będzie końca świata w 2012 bo nie zdążę obejrzeć tego filmu :(
adiblol - 30-12-2010, 20:21

3D jest dla amerykańskich hedonistów. Za duży poziom realizmu w obrazie jest zły ponieważ zmniejsza użycie własnej wyobraźni. Dlatego książki są lepsze od filmów.

Tak samo w muzyce - 5.1 wymyślono aby ściągać kasę - na dobrym sprzęcie wystarczy stereo.

Raptor - 31-12-2010, 00:20

adiblol napisał/a:
Dlatego książki są lepsze od filmów.

Dlatego polecam książki Jurassic Park i The Lost World: Jurassic Park Michaela Crichtona. Są zdecydowanie bardziej rozbudowane i mądrzejsze od tych trzech filmów.

Co do tego, co napisał DemoLisH na temat Harrisona, to z pewnością tak zwane ''Fan Fiction'', na które można się łatwo nabrać. Oficjalnie Wam mówię, że żaden Jurassic Park 4: The Extinction, nie powstaje i nie ma poważnych planów na to, by powstał do roku 2012! Jeśli się mylę, możecie mnie zbanować.

DemoLisH - 31-12-2010, 17:42

Oj to nie wiedziałem, nie jestem szczególnym fanem JP(ale to wyszło w skrócie xd), Abadon mnie w błąd wprowadził :-x
Abadon - 31-12-2010, 19:30

Ja zawsze mam cichą nadzieję.
Raptor - 25-07-2011, 18:45

Odkopuję.

Abadon napisał/a:
Ja zawsze mam cichą nadzieję.

Twoja Nadzieja chyba zaczyna działać :mrgreen: !

http://www.stopklatka.pl/...932&klik=powiaz
http://www.stopklatka.pl/...ie.asp?wi=79130

Mimo wszystko i tak najbliżej mamy do premiery pierwszej trylogii na Blu-ray. I to już bardziej oficjalna informacja :-D !

http://www.blu-ray.com/news/?id=6754

Ponadto, w tym roku będą jeszcze dwie premiery nowych i podobno dość innowacyjnych filmów Spielberga. W dniach polskich premier na pewno będę w kinie :lol: !

http://en.wikipedia.org/w..._of_the_Unicorn
http://en.m.wikipedia.org/wiki/War_Horse_(film)


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group