Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Misje C2 - C2 Misja 6

Abadon - 08-05-2010, 13:11
Temat postu: C2 Misja 6
Trochę się nudziłem i stworzyłem kolejną fabułę dla już 6 misji...

Kod:
\b; Z Centrum Kontroli Houston

ELITA Cornet przygotowała dla ciebie szereg ćwiczeń. Dzięki nim możesz podszkolić swoje umiejętności w programowaniu, strzelaniu itp. Jednodniowe szkolenie dzięki uprzejmości ELITY Cornet kosztowało NASA tylko 3 mln funtów. Gospodaruj umiejętnie czas i odpręż się od wszystkich wrażeń z poprzednich misji.. Nie grozi Ci żadne niebezpieczeństwo, bądź spokojny. Udasz się do niezbadanego jak dotąd krateru na tej planecie i go dokładnie zbadasz. Dzięki nowej technologii możesz m.in. kierować i programować OS-roboty, które są imitacją obcych os. Jest to jak dotąd najlepsza  sztuczna inteligencja, w wersji beta. W niewłaściwych rękach może okazać się potężną bronią, dlatego też przyjrzyj się z bliska temu projektowi i go przetestuj.

\t; Zadania

1.Zaprogramuj działo latające tak aby zestrzeliło wszystkie Roboty TNT w bazie
2. Znajdź kostki TNT i przenieś robotem w określone miejsce (czerwona flaga)
3.Zaprogramuj szperacza  i poszukaj rudę tytanu, a następnie przetop go w hucie
4. Wyprodukuj robota nurka i pozbieraj śmieci pobliskim jeziorku
5. Zniszcz miny wykorzystując OS-rototy
6. Przygotuj odpowiednio bazę na ewentualny atak os (zbuduj odpowiedni budynek)
7. Przeczytaj część poradnika „Jak programować” autorstwa Pipoka

\b; EartHeadlines nr. 4

*Zakończyło się głosowanie na przewodniczącego ZWOLa.  Jak podała Galaktyczna Komisja Wyborcza w wyborach brało udział 6 miliardów uprawnionych wyborców.  Błędne okazały się wstępne wyniki wyborów, w których to bezapelacyjnie wygrał Abadon z 4 miliardowym poparciem. Okazało się że to właściwie adiblol wygrał wybory właśnie z 66% poparciem. Abadon i DeiDara dostali po 16% ważnych głosów.
*Kryzys gospodarczy dotknął  Nową Ziemię. Został stworzony nowy plan reform z cięciami pensji najbogatszych. Podatki zostały minimalnie podwyższone. Zdrożeją ogniwa atomowe na stacjach CPN.
*Rewolucja na rynku motoryzacyjnym. Nowa generacja silników samochodowych generacji F++. Dzięki pracy najlepszych inżynierów uzyskano bardzo energooszczędny i najbardziej jak do chwili obecnie ekologiczny silnik.
*Na konferencji  w mieście Colonization na Nowej Ziemi trwa ogólno narodowe zgromadzenie wszystkich głównych osobistości państw Starej Ziemi.

\t;Raport Windows 07 NG

*Zainstalowano nowe oprogramowanie czujników przeciwpożarowych
WinErr: 000 System nie znany - wymień monitor.
WinErr: 001 Windowsy załadowane - System w niebezpieczeństwie.
WinErr: 002 Nie ma błędu - jak na razie.
WinErr: 003 Błąd w dynamicznym połączeniu danych - teraz jest w każdym twoim pliku.
WinErr: 004 Błędny błąd - wszystko w porządku.
WinErr: 005 Próba użycia wielozadaniowości - system zaskoczony.
WinErr: 006 Dziwne: jest jeszcze miejsce na dysku.
WinErr: 007 Błąd gotówkowy - za mało wydałeś na hardware.
WinErr: 008 Błąd ochrony przy 0FF:1H0: próbowałeś uruchomić dwie aplikacje na raz.
WinErr: 009 Straszliwy błąd przy 1H0:25F - jejku wie, co się stało :-(
WinErr: 00A Uwaga! Plik, który edytujesz, ma ponad 3kB długości. Brak miejsca na utworzenie zapasowych kopii!!!
WinErr: 00B Brak miejsca na dysku - zwolnij przynajmniej 75 MB
WinErr: 00C Brak pamięci - dodaj więcej, więcej! WIECEJ!
WinErr: 00D Okno zamknięte - nie wyglądaj na zewnątrz.
WinErr: 00E Okno otwarte - lepiej nie zaglądaj do środka.
WinErr: 00F Ciekawe - Może nam powiesz, co się stało?
WinErr: 010 Komunikat zarezerwowany dla błędów następnych wersji.
WinErr: 011 Błąd ochrony - nic nie ruszaj! Szybko! dzwoń pod 997!
WinErr: 012 Nie wykryta klawiatura - naciśnij F1 żeby kontynuować.
WinErr: 013 Nieoczekiwany błąd - ???!@!
WinErr: 014 System się zawiesił - Naciśnij coś. I tak straciłeś dane.
WinErr: 018 Błąd fatalny - System zniszczony. Kup sobie nowy.
WinErr: 019 Błąd użytkownika - to nie nasza wina. Wcale bo nie!
WinErr: 01A Błąd ochrony - zmazałem pliki systemowe...- sorki. Zainstaluj system jeszcze raz.
WinErr: 01B Błąd ochrony - prezydent nie żyje.
WinErr: 01C Błąd niedokładności - niedokładność może być niedokładna.
WinErr: 01D System padł - niech żyje system.
WinErr: 01E Błąd wyczekiwania - Proszę czekać. I czekać. I czekać...
WinErr: 01F Komunikat zarezerwowany dla błędów następnych wersji.
WinErr: 020 Błąd w kodzie błędów - Następne komunikaty o błędach zostaną utracone.
WinErr: 042 Wirus! - Próbowałeś uruchomić w sesji dosowskiej wirusa, który działa tylko pod Windows - naciśnij OK, żeby uruchomić go w sesji Windows.
WinErr: 079 Mysz nie zainstalowana - naciśnij lewy klawisz żeby kontynuować.
WinErr: 103 Błąd zapełnienia buforu błędu - za dużo błędów do obsługi.
WinErr: 678 Czy chcesz zakończyć sesję Windows? Czy może grasz jeszcze raz?
WinErr: 683 Błąd wyczekiwania - użytkownik zasnął w czasie czekania na boot systemu.
WinErr: 815 Brak pamięci - wolnych tylko 50.312.583 bajtów.


P.S OS-roboty to nic innego jak obcy z możliwością programowania...

Emxx52 - 10-08-2010, 14:10

Abadon napisał/a:
Błędny błąd - wszystko w porządku.

Niezły pomysł.

Simbax - 10-08-2010, 15:21

Hehe, śmieszne te błędy. :mrgreen:

Edit: btw Czemu mi pokazuje pod postem, że mam rozdzielczość 1300 coś na 700 coś? Naprawdę mam 1680x1050 - czyżby za duże liczby? xP

Abadon - 10-08-2010, 15:51

Ja tych błędów nie wymyśliłem tylko znalazłem na jakimś forum. W dalszych misjach nie będzie raportu z windowsa tylko z linuksa.
Emxx52 - 11-08-2010, 15:09

Dlaczego. Możesz zrobić i z tego i z tego. ;-)
adiblol - 11-08-2010, 18:35

Emxx52 napisał/a:
Możesz zrobić i z tego i z tego.

Po co 2 systemy na komputerze pokładowym?

Abadon napisał/a:
W dalszych misjach nie będzie raportu z windowsa tylko z linuksa.

Będę mógł wieczorami pomagać, a kilka dni przed rokiem szkolnym cały dzień. Jeśli masz pomysł na jakiś formacik komputera pokładowego to napisz na XMPP.

Emxx52 - 11-08-2010, 21:27

Mogą być dwa komputery: sprawniejsza praca. :mrgreen:
Abadon - 11-08-2010, 21:34

Hmm. Zazwyczaj NASA czy też inne organizacje, firmy itp. podpisują umowę z jedną firmą.
Simbax - 11-08-2010, 22:33

A żeby korzystać z Linux-a trzeba jakąś umowę podpisywać? Przecież jest darmowy :-D
Abadon - 12-08-2010, 13:12

No tak,ale pomyśl. Co by się stało w trakcie lotu statkiem, gdyby się windows lub linux zawiesił? Na pewno takie instytucje jak NASA muszą podpisać jakąś umowę, że w przypadku takim i takim odpowiedzialność za oprogramowanie ponoszą takie i takie osoby.
Simbax - 13-08-2010, 12:39

Yhm. To róbcie jak chcecie :P Proponuję pokazywać cały czas błędy z Windowsa, a w pewnym momencie zainstaluje się Linux-a, który będzie działał bezbłędnie xD A tak poważnie to zdecydujcie się na jeden system, a nie raz to, później to.

Tak przy okazji: http://atom.smasher.org/error/

:)

Abadon - 14-08-2010, 13:21

Do 10 misji będzie jeszcze Windows 7 NG. Od 11 misji już Debian GNU/Linux.
Apus - 27-08-2010, 13:28

Tylko jak zrealizować OS - roboty? Nie można przecierz na pisać że trzeba wpisać kod selectinsect.
Simbax - 27-08-2010, 13:56

@up To chyba niemożliwe bez tego kodu... Z ciekawości spróbowałem użyć trainer=1 i selectable=1, ale nic z tego. Jak wpisałem select=1 to kamera była przesunięta na mrówkę, ale się nie dało nic z nią zrobić. Bez selectinsect raczej nie da rady.
Abadon - 27-08-2010, 13:57

Hmm... a widziałeś projekt "Colobot inaczej" autorstwa colobowymiiata?
Simbax - 27-08-2010, 14:02

Eee... Przecież tam trzeba było użyć kodu, żeby grać. Jeśli dobrze pamiętam.
Abadon - 27-08-2010, 14:12

Jeśli nawet tak i jest to zróbmy tak:

Polecenie w misji:
Proszę uaktywnić okno do wpisywania kodów, wpisać selectinsect i zatwierdzić.

Apus - 27-08-2010, 18:15

Abadon napisał/a:
Jeśli nawet tak i jest to zróbmy tak:

Polecenie w misji:
Proszę uaktywnić okno do wpisywania kodów, wpisać selectinsect i zatwierdzić.

Właśnie napisałem że nie można przecierz tak zrobić bo ktoś by wpisał to w innej misji i miał łatwo.
Chyba żeby napisać że to specjalny kod wpisywany na pokładzie statku kosmicznego uaktywniający OS-roboty.

Abadon - 27-08-2010, 19:29

Dokładnie to miałem na myśli. Trzeba tak kreować fabułę żeby korzystać z tego co mamy. Możemy chociażby samą nazwą "manipulować".
Apus - 27-08-2010, 20:00

Można jeszcze napisać że jest to sposób wpisywania poleceń w którym trafiają one poprzez nadajnik radiowy w satcomie do komputera pokładowego i on w tym wypadku także przez radio uruchamia OS-roboty. :mrgreen:
Abadon - 27-08-2010, 20:03

Jasne. Można bajerować na wszystkie sposoby. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.
adiblol - 27-08-2010, 20:10

Ale żeby było profesjonalnie to będzie trzeba zmodyfikować plik exe.
Abadon - 27-08-2010, 20:33

Najpierw musimy się nauczyć pracy zespołowej. Projekt C2 należy traktować jako pilot (wstęp) do pracy nad Colobotem 2, gdy przyjdzie tworzyć być może grę od podstaw, lub tak jak to ujął adiblol.
dawid960 - 15-02-2011, 23:55

A na jakiej planecie to będzie?

(Uwaga !!! tworzę 5 misję do colobota 2 jutro skończę.)

krzys_h - 06-04-2011, 20:58

Chyba wezmę tą misję... I mam już pomysł na OS-roboty.

[ Dodano: 06-04-2011, 21:01 ]
A co to mają być za obcy? OSy? Bo nie widziałem nigdzie takiej informacji.

[ Dodano: 06-04-2011, 21:05 ]
I daj tą częśc poradnika "Jak programować" do zadania siódmego.

Abadon - 09-04-2011, 09:09

Cytat:
A co to mają być za obcy? OSy? Bo nie widziałem nigdzie takiej informacji.


Na początek mogą być osy, można też zrobić gdzieś niedaleko zagrodę gdzie będą nieokrzesane jeszcze mrówki. Hehe zupełnie jak w Jurarskim Parku... W kolejnych misjach EC straci panowanie nad projektem i będą poważne kłopoty.

Poradnik pipoka

Miłej pracy.


P.S Myślę już nad stworzeniem systemu organizacji pracy C2.

krzys_h - 09-04-2011, 20:37

Skończyłem misję. Załączam archiwum, a w nim:
- 6 pierwszych misji C2
- 3 swobodne gry
- Modyfikacja napisów przy wyłączaniu gry
- Mod graficzny zmieniający filmik podczas uruchamiania

Jak zainstalować:
1) Zrobić kopię colobota
2) Usunąć zawartość wszystkich katalogów, których nowe wersje są w archiwum
3) Wypakować archiwum zgarzając się na zastępowanie plików

Następne części poradnika "Jak programować" będą przysłane w kolejnych misjach.

PS. Wiedzieliście, że mrówki przenikają przez barierki?
PS2. Mogę się dopisać do listy osób, które wzięły udział w projekcie?
//Mod graficzny daję w częściach w oddzielnym pliku, bo mi się post nie chce wysłać

[ Dodano: 09-04-2011, 21:11 ]
Zapomniałem, że od tej misji miały być raporty z satelity. Załączam archiwum z plikami (bez katalogów, każdy wie gdzie co wrzucić)

Abadon - 09-04-2011, 21:21

OK. Fajnie. Widzę że jesteś młody, masz dużo czasu i bardzo zaangażowałeś się w projekt, bardzo mi miło.

Ja kontynuacją C2 zajmę się na początku wakacji. Mam sporo planów na ten okres...

Hmm... A teraz czego potrzebujesz? Dalszego scenariusza?

Simbax - 09-04-2011, 21:33

@krzys_h Matko, ty mnie człowieku cały czas zaskakujesz. Zobaczę sobie to wszystko niestety dopiero później, ale już po załącznikach i opisie widzę, że się napracowałeś.
krzys_h - 19-04-2011, 21:41

Abadon napisał/a:
A teraz czego potrzebujesz? Dalszego scenariusza?

Tak, gdy skończę te misje, które mają już przygotowane instrukcje, potrzebny będzie dalszy scenariusz. Możesz się tym zająć w czasie gdy tworzę misje i multiplayera. Moja propozycja to dodać teraz jakąś misję na czas. A tak przy okazji: którą fabułę realizujemy? Bo na forum jest z 10.

Apus - 20-04-2011, 12:16

krzys_h napisał/a:
Moja propozycja to dodać teraz jakąś misję na czas.

Tylko jak to zrealizować? Produkcja 30 przez robala siedzącego pod ziemią? Ded czegokolwiek w niedostępnych górach?

Simbax - 20-04-2011, 13:29

Pająk w niedostępnym miejscu na mapie, który eksploduje po wyznaczonym czasie. Tylko trzeba by było jeszcze doliczyć czas na animację (zanim wybucha naprawdę mija kilka sekund).
krzys_h - 20-04-2011, 15:09

Ja myślałem o Tech'u wchodzącym w minę w wodzie otoczonej wysokimi górami :P Nie widziałem możliwości oszustwa, z wyjątkiem rozwalenie miny nurkiem (wtedy tech daje produce TNT, co powoduje niezaakceptowanie misji, wyświetlając komunikat, że gracz oszukuje). Wtedy pozostaje winmission ;)
adiblol - 20-04-2011, 16:28

Na pewno w CWorld ten problem zostanie rozwiązany poprzez zrobienie uprawnień dla skryptów i obiektów niematerialnych. Wtedy taki skrypt wywoła po prostu Game->LostMission(); Tak, CWorld jeszcze nie istnieje, wizjonierem jestem ;) :mrgreen:
Apus - 22-04-2011, 11:33

krzys_h napisał/a:
Ja myślałem o Tech'u wchodzącym w minę w wodzie otoczonej wysokimi górami :P Nie widziałem możliwości oszustwa, z wyjątkiem rozwalenie miny nurkiem (wtedy tech daje produce TNT, co powoduje niezaakceptowanie misji, wyświetlając komunikat, że gracz oszukuje). Wtedy pozostaje winmission ;)

Jak i tak jest zabezpieczenie przed rozwaleniem miny, to po co woda? Nie ma znaczenia czy minę rozwali np. LeggedSniffer, czy nurek: dajemy w programie Techa:
Kod:
if (!radar(Mine)) //Czy w CBot tak mozna?
{produce(position,orientation,TNT,"");}

Można ustawić barierki dookoła i nawet nurek nie wjedzie. ;)
BTW: Właśnie pomyślałem, że pociski robotów chyba przenikają przez wodę. Czyli można odpalić minę zdalnie.

krzys_h - 22-04-2011, 11:36

Strzelanie w minę NIE NISZCZY JEJ!!!
A co do:
Kod:
if (!radar(Mine))

kiedyś próbowałem i wyrzucił błąd. Musi być:
Kod:
if (radar(Mine)!=null)

Apus - 22-04-2011, 11:44

krzys_h napisał/a:
Strzelanie w minę NIE NISZCZY JEJ!!!

Myślałem że da się ją zniszczyć strzelaniem tak jak TNT. :-|
krzys_h napisał/a:
A co do:
Kod:
if (!radar(Mine))

kiedyś próbowałem i wyrzucił błąd. Musi być:
Kod:
if (radar(Mine)!=null)

Niby oba przekazują to samo do if. Może w CBot nie ma takiego operatora jak '!'?

krzys_h - 22-04-2011, 14:52

Jest, bo przyjmuje
Kod:
if(!jakas_zmienna_typu_bool)


[ Dodano: 22-04-2011, 19:55 ]
adiblol napisał/a:
Na pewno w CWorld ten problem zostanie rozwiązany poprzez zrobienie uprawnień dla skryptów i obiektów niematerialnych. Wtedy taki skrypt wywoła po prostu Game->LostMission(); Tak, CWorld jeszcze nie istnieje, wizjonierem jestem ;) :mrgreen:

Widziałem w demo angielskiego CeeBota funkcję lostmission(); jednak próba jej wywołania skończyła się komunikatem "Nie można wykorzystać tej funkcji w tym ćwiczeniu"


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group