Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Ogłoszenia - Prośba do moderatorów oraz użytkowników jedrus113 i Schocker

COLOBOT - 10-02-2010, 20:37
Temat postu: Prośba do moderatorów oraz użytkowników jedrus113 i Schocker
Dzisiaj w bazie pojawiły się dwa posty bez treści oraz odkryłem, że jedno z for nie policzyło trzeciego. Być może podczas zapisywania postu skrypt się przerwał (jeszcze sprawdzę czy w ogóle to jest możliwe).
Dlatego 2 rzeczy:

Moderatorów proszę o wyjaśnienie czy moderowali wczoraj któryś z poniższych wątków (Skąd się wziął nick i zabawa w ostatnią literkę)

http://www.colobot.cba.pl...?t=536&start=15
http://www.colobot.cba.pl...?t=94&start=540

Użytkowników Schocker i jedrus113 proszę o wyjaśnienie czy i kiedy pisali ostatnie posty w tych tematach i czy przypadkiem podczas zapisywania postu nie zawiesiła im się strona (co jest najprawdopodobniejsze w tej sytuacji).

Abadon - 10-02-2010, 21:06

Ostatnio sam miałem problemy z pisaniem postów. Jeden z nich mi zdublowało trzy razy. A co do moderacji tych postów to nie edytowałem.
Bartek c++ - 10-02-2010, 21:08

Wiem ze to do innych ale jak napisalem posta na PSP to bylo w poscie error" ale go skasowalem.
adiblol - 10-02-2010, 21:10

A, te znaki zapytania dodane przez admina ;)
Nie, nie moderowałem żadnego z tych tematów.

Moja hipoteza jest taka:
- wysyłający posta wysłał żądanie
- zaczął wykonywać się skrypt
- skrypt, chcąc wykonać zapytanie SQL, natrafił na kolejkę zapytań
- zanim kolejka się zrealizowała, minął max_execution_time
... i desynch gwarantowany ;)

Schocker - 10-02-2010, 22:12

Tak, pisałem i nie wykluczone że wyskoczył mi błąd 500... Bo tak było przy którymś poście, ale nie pamiętam dokładnie przy którym. ^^
Z drugiej strony, gdy wyskoczyła mi pusta lista wyników, dałem po prostu "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" i już. ^^
I jeśli by się to powtórzyło, to przepraszam. ^^

BTW: Czy opcja "Synchornizuj fora i posty" nie powinna synchronizować też tego? ^^

jedrus113 - 10-02-2010, 22:29

Ja wysłałem posta i mi jakiś błąd (nie pamiętam jaki) wyskoczył, odświeżyłem strone, i widziałem już swojego posta (pustego), nie mogłem go edytować ani napisać drugiego posta podnim.
COLOBOT - 10-02-2010, 22:34

Czyli wszystko jasne. Adiblol wyjaśnił, jak doszło do błędu.
@Schocker: Tak, synchronizacja rozwiązuje problem - usuwa wszystkie problemowe posty.


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group