Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Misje C2 - C2 Misja 5

Abadon - 19-01-2010, 16:08
Temat postu: C2 Misja 5
Nie wiem czy czasem się nie pospieszyłem, ale daje tutaj fabułę do już 5 misji C2. Tradycyjnie podziękuje lukasowi_j za pomoc.

Kod:

\b; Z Centrum Kontroli Houston

Znajdujesz się na drugiej półkuli Troopix. Niestety ta część planety nie jest tak spokojna. Występuje tu duże gniazdo obcych.
Musisz działać szybko bo mrówki, osy i pająki są poddenerwowane. Ze względu na KPO (Konwencja Praw Obcych), która jeszcze nie jest zatwierdzona na tym terenie możesz jeszcze używać botów ofensywnych...
Pewne jest to, że jest to ostatnia szansa na prawne (Dekret NASA) zniszczenie obcych na tej planecie. Czeka cię ostateczna bitwa.
    ELITA Cornet śledzi twoje poczynania. Jest pod wrażeniem twoich umiejętności. Zaprasza Cię na szkolenie do świeżo wybudowanej bazie na Troopixie.

\t; Zadania
1. Przygotuj się jak najprędzej na bitwę...
2. Zniszcz wszelkich obcych
3.Powróć na poprzednią półkulę na spotkanie z ELITĄ Cornet

\b; EartHeadlines nr. 4
*Trwają wybory na lidera ZWOL. A oto lista kandydatów:
Adiblol  kod: S10001
Mrowek    kod: S10002
Gates    kod: S10003
Woji    kod: S10004
DeiDara kod: S10005
dawid[0-9]{3} kod: S10006 (1)
Abadon kod: S10007
Schocker kod: S1008
lukas_j kod: S1009
(1) - nazwa została zapisana za pomocą PCRE.

Głosy proszę wysyłać na numer 6666 w treści SMS wpisać kod kandydata.
*Urania może zaszczycić się wielkim sukcesem gospodarczym. Majątek planety jest najwyższy w całej galaktyce i wynosi 96 trylionów funtów.
*Szalejące osy: osy na jednej z pobliskich planet nowej ziemi dostały napadu szału. Taranują wysokie budynki, kradną tytan i ogniwa elektryczne.
*Orfenia z powodu braku atmosfery zostanie planetą niezamieszkała, co nie znaczy, ze niezagospodarowaną. Powstanie tam baza obserwacyjna dla astronomów z powodu mgławicy na niebie. Dzięki temu obserwatorium dowiemy się więcej o mgławicach.
*Mrówki na Saari oswojone! Dokonał tego nijaki prof. mrowek. Ludzie spokojnie mogą do nich podchodzić bez ryzyka na atak mrówek.


\t;Raport Windows 07 NG

* Użytkownicy Polskiego Portalu Colobota opracowali procesor o taktowaniu 1THZ. Statek z takim procesorem przyleci do ciebie w jednej z kolejnych misji.


// Pozwoliłem sobie edytować ;) -adiblol

adiblol - 19-01-2010, 17:13

Abadon napisał/a:
Mrowek kod: S10002
Woji kod: S10004

LOL xD
Jeszcze C ruels by się przydał :lol: , a i dawidek :lol:

Cytat:
Dokonał tego nijaki prof. mrowek.

Hm, źle się kojarzy...

Cytat:
Raport Windows 07 NG

Piszmy coś o Linuxie... promujmy wolne oprogramowanie!

Abadon - 19-01-2010, 17:21

Ok w następnych misjach usuniemy Windowsa z pokładu i zainstalujemy Linuxa, ale to dopiero kiedy będzie znany lider ZWOLa :-D .

Cytat:
LOL xD
Jeszcze C ruels by się przydał , a i dawidek

Jak chcesz adiblol, zawsze mogę zedytować posta :lol: .

Pozwoliłem dać sobie ankietę :mrgreen: ...

adiblol - 19-01-2010, 18:41

Abadon napisał/a:
ZWOL

Skąd ta nazwa? Z zabawy w ostatnią literkę? xD

Abadon - 19-01-2010, 19:46

Cytat:
Abadon napisał
ZWOL


Skąd ta nazwa? Z zabawy w ostatnią literkę? xD


Hehe... nie. Są to Zwolennicy wolnego oprogramowania legalnego.
Apropo, chciałem sprawdzić kto pierwszy znajdzie powiązanie ze ZwOLem. Nie myliłem się... pierwszy był adiblol.

Schocker - 19-01-2010, 22:08

Abadon napisał/a:
Apropo, chciałem sprawdzić kto pierwszy znajdzie powiązanie ze ZwOLem. Nie myliłem się... pierwszy był adiblol.


A ja Ci nic o tym nie pisałem, bo czułem że to zamirzone. ^^ Cóż. xD
A czemu ankieta nie pokrywa isę z listą? ^^ W liście brakuje dwóch osób - mnie i Abadona. ^^

\\Ok, już poprawiłem - Abadon

lukas_j - 24-01-2010, 19:01

WTF? Abadon wygrał? :D

@EDIT:
A moze by tak przeniesc te tematy do dzialu "pojedyncze misje"?

Abadon - 06-02-2010, 12:58

Hehe rzeczywiście wygrałem! Jestem zaskoczony :lol: . Pamiętaj lukas_j że jest jeszcze druga tura :-D .

A tematy niedługo przeniosę w odpowiednie, godne miejsce. W końcu przecież jestem adminem :-) .

lukas_j - 11-02-2010, 20:41

no :) gratulacje new adminie :P
dawid960 - 17-02-2011, 17:39
Temat postu: prototyp misji
OK dam prototyp mapy.
Problem w tej mapie to programy dla obcych.
Obcy nie mają programów.
załącznik został usunięty.

Apus - 17-02-2011, 17:56

@up WTF? Gdzie jest scene?
dawid960 - 17-02-2011, 19:21

Mój błąd

załącznik został usunięty

Apus - 19-02-2011, 18:34

@dawidek Jak scene odnosi się do resae to po jakiego grzyba dajesz res02? :lol:
Poza tym sprawdź zawsze czy relief/res/scene czasem już nie istnieje. W twojej misji po umieszczeniu scene (bez zmiany numeru) tracimy misję na krystalii, po umieszczeniu resa tracimy ten z ćwiczenia z poszukiwaniem tytanu pod ziemią, a po umieszczeniu reliefu jeden z wulkanii. :roll: BTW dobry sposób na rozwalenie Colobota debilowi który nie patrzy na numerki.

Raptor - 19-02-2011, 18:58

Najlepiej to wszystko na razie robić do user, aby nie utrudniać...
dawid960 - 19-02-2011, 19:52

kolejny mój błąd
apus: no to zrób kopię colobota.

krzys_h - 19-02-2011, 20:33

Albo zrób sobie kopię colobota wyczyszczoną ze wszystkich misji i tam wstawiaj sobie mapki do C2 (sam mam coś takiego na dysku...)
Simbax - 19-02-2011, 20:35

Ja tam i tak już dawno nie grałem w Colobot-a, więc bez robienia żadnych kopii po prostu usunąłem wszystkie pliki do misji... :mrgreen:
Apus - 19-02-2011, 20:36

krzys_h napisał/a:
Albo zrób sobie kopię colobota wyczyszczoną ze wszystkich misji i tam wstawiaj sobie mapki do C2 (sam mam coś takiego na dysku...)

Tego badziewia misją do C2 bym nie nazwał...

krzys_h - 06-04-2011, 17:32

Postanowiłem ten level też poprawić, bo był bardzo niedopracowany. Załączam paczkę 5 pierwszych leveli C2 wraz z mini-instalatorem. Wymaga oryginalnego colobota w katalogu "Colobot" w "Program Files".

[ Dodano: 09-04-2011, 10:45 ]
Poprawki do misji 3 w załączniku

[ Dodano: 09-04-2011, 13:46 ]
Teraz dopiero zauważyłem:
W sktypcie instalatora jest błąd. Katalogi help/cbot i help/objects nie kopiują się. Skopiujcie je ręcznie z wypakowanego archiwum.


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group