Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Misje C2 - C2 Misja 4

Abadon - 19-01-2010, 10:32
Temat postu: C2 Misja 4
Czas po raz kolejny obudzić to forum z zimowego snu. Misja 4 - Troopix. Fabuła jest mojego wykonania, pomocy tradycyjnie udzielali lukas_j i Schocker - za to dziękuje wam.

Kod:
\b; Z Centrum Kontroli Houston

Planeta, którą teraz zbadasz to Troopix. Jest to najprawdopodobniej jedno z ciał niebieskich, które odłamało się z planety macierzystej - Tropiki. Tropika w wyniku strumu oderwała część swojej powierzchni, zaś powstała dziura wypełniła się lawą. Na troopixie wykryto ogromną ilość obcych. Twoim zadaniem będzie przygotowanie platety na przyjazd "ELITY Cornet"
    ELITA Cornet została powołana dnia 2 maja 1999r. Od tamtego czasu prowadziła tajne szkolenia astronautów i służb specjalnych.
Więcej informacji o tej organizacji otrzymasz w kolejnych raportach. Tymczaem przeczytaj co masz wykonać w tej misji... ::

\t; Zadania

1. Zbadaj pobliski teren i zabezpiecz statek (zbuduj 2 wieże obronne )
2.Usuń wszelkie wraki... Użyj do tego recyclera.
3.Zgromadź tytan (10) i ogniwa atomowe (5)
4.Odnajdź starą czarną skrzynkę z Tropiki
5.Odleć na drugą półkulę planety

\b; EartHeadlines nr. 4

*Stacja GALVAX otworzyła kolejną wioskę kosmiczną. :: 17:48:27Działki sięgają niebotyczne ceny.
 *Zamach na Krystalii w stanie Al-Gabel. Zawirusowane boty zniszczyły większość budynków. Międzygwiezdna policja prowadzi śledztwo.
 *Zwolennicy wolnego oprogramowania legalnego założyło parię ZWOL. Trwają wybory na lidera partii.
*konkurs na język programowania nadal trwa! Wysyłajcie do nas wasze projekty . Wyniki konkursu w następnym numerze.... 


Teraz mam prośbę do użytkowników żeby włączyli się w tworzenie kolejnych poziomów, bo większość tylko czeka aż im się poda na tace, ale chyba na tym nie polega współpraca na forum. Przytoczę wypowiedź lukasa_j.

Cytat:
...bo tak bez sensu ze jedna osoba robi wszystko.


No właśnie... Aktywnie w ten projekt angażuje się ja, Schocker, lukas_j, colobotwymiiata.
W grupie fajniej się pracuje np. podczas jednej konferencji gg stworzyliśmy razem ponad 5 numerów EartHeadlines na przód. Teraz ten numery gazety ma Schocker.

Bartek c++ a może ty spróbujesz zrobić taki poziom do tej misji... tylko wiesz tak jak dotychczas było robione przez lukasa_j. Oczywiście nie przymuszam cię do pracy, lecz widzę że poprawiłeś się w ostatnim czasie i szybko się uczysz.

FE4R mógłby np. przygotować jakąś mapkę...
Thorin12 jakąś teksturę...
Schocker zgłosił się do tworzenia programów z SatComa...
A wszyscy inni kreatywni mogą nanosić poprawki odnośnie fabuły.

lukas_j - 19-01-2010, 10:47

No tak jak mowilem ci na gg, nie ma sensu, ze wqy piszecie, a wklejam texty do stacoma..

Moze wypadałoby rozdzielic prace, ze np. jedna osoba zrobi pliki z txtami do satcoma, inny zrobi mapke i textury, a innyu pustawia obiekty i napisze programy ;)

Co wy na to?

adiblol - 19-01-2010, 13:58

Konferencje GG ssają, IRC jest lepsze :)
Schocker - 19-01-2010, 15:29

@Adiblol: Jabber też jest lepszy. ^^
W ogóle to przeszukam mój dysk z nadzieją, że znajdę te pliki...
Mam na razie tylko numer 4ty... :/
Cytat:

\b;EartHeadlines nr. 4

*Niedługo rusza prace nad pełnomentrażowym filmie dokunentalno-naukowym pt "My tam byliśmy". Premiera przewidywana jest na wiosne przyszłego roku. O pracach nad filmem będziemy informować na bierząco!

*Niedawno zostało opublikowane demo paczki poziomów do gry Colobot, opartej na ekspedycji Colonize with Bots, o nazwie Colobot Fantasy. Ostatecznie ma być 20 misji, na 3 planetach możemy się spodziewać nowych przeciwników.

*Dziśś historyczny dzień - powołano Pierwszą Organizacje Międzygwiezdną NASA. Będzie ona pilnowaća praw obcych istot po tym jak wybuchnął strajk turystów na Krystali.

*Niejaki lukas_j wynalazl mozliwosc komunikacji miedzygwiezdnej w ciagu 1s. Teraz mozliwa jest komunikacja za pomaca internetu na dalekie odleglosci

\t;Zadania

1) Znajdź materię organiczną
2) Przetransportuj materię do fabryki robotów (która również pełni funkcję magazynu).
3) Wybuduj kopalnie rudy tytanu
4) Na najwyższym szczycie zbuduj radar
5) Zbuduj nurka i zbadaj pobliski akwen
6) Ochroń twoją bazę przed osami!!

Szukam dalej... Ok, mam jescze poprzednie numery EartHeadlines. Mogę przesłać, jesli się przydadzą.

Abadon - 19-01-2010, 16:03

Dobre i to. A numery EartHeadlines się przydadzą.
Cytat:

Konferencje GG ssają, IRC jest lepsze

Zgadzam się z tobą, lecz nie podkreślaj czegoś bez argumentów. Jeżeli jest to nawet "oczywista oczywistość".

adiblol - 19-01-2010, 17:08

Abadon napisał/a:
Zgadzam się z tobą, lecz nie podkreślaj czegoś bez argumentów.

Nie miałem czasu na pisanie argumentów ;)

Reaper - 22-01-2010, 23:08

Cytat:
FE4R mógłby np. przygotować jakąś mapkę...
Thorin12 jakąś teksturę...
Schocker zgłosił się do tworzenia programów z SatComa...


A Reaper zrobi soundtrack... :P

Bartek c++ - 23-01-2010, 10:03

A ja jakieś łatwe programy w stylu collect titanium.
FE4R - 23-01-2010, 12:27

Gdyby adiblol wysłał mi trochę tekstur z tego generatora w stylu Jungle, to bym zrobił pod to mapkę.
adiblol - 23-01-2010, 16:21

Generator jest dostępny publicznie, nie wiem w czym problem...
Krzysztof - 03-05-2010, 21:39
Temat postu: nowa misja
Misja może się rozgrywać na Księżycu w poszukiwaniu czarnej skrzynki która
znajduje się pod wodą.

FE4R - 04-05-2010, 00:21
Temat postu: Re: nowa misja
Krzysztof napisał/a:
Misja może się rozgrywać na Księżycu w poszukiwaniu czarnej skrzynki która
znajduje się pod wodą.

Woda na księżycu, gratuluję. :roll:

adiblol - 04-05-2010, 09:28

Musimy się umówić na IRCu albo w pokoju XMPP, żeby dalej projektować fabułę...
Schocker - 04-05-2010, 14:53

adiblol napisał/a:
Musimy się umówić na IRCu albo w pokoju XMPP, żeby dalej projektować fabułę...


Ja jestem za pokojem XMPP. ^^ Ale z drugiej strony tam trzeba mieć konto chyba.
To kiedy? Czwartek wieczór, 18? ^^

Abadon - 04-05-2010, 17:59

Dlaczego akurat w czwartek o 18? Akurat mnie nie będzie. Może w piątek... Zresztą możecie sami się zająć tym, a ja sprawdzę jak sobie radzicie sami bezemnie. Napiszcie oczywiście po rozmowie raport: czyli co kto i kiedy, czyli ogólnie streścić co ustaliliście, a czego nie...

Zresztą trzeba opracować system na jakim będziemy opierać swoje działania... Nie, nie nie chodzi tu o Windowsa czy Linuxa, lecz o system pracy by nie było bałaganu. Jak chcecie to ja, adiblol i może inna rozsądna osoba na forum taki zrobi, a później się zadecyduje, który jest najlepszy...


P.S Wreszcie są jakieś posty poza strefą off-top. To ciekawe, jak WRIM się pojawia to jakoś forum ożywia. Bynajmniej się z tego bardzo cieszę. Oby tak było dalej.

adiblol - 04-05-2010, 18:33

Schocker napisał/a:
Ale z drugiej strony tam trzeba mieć konto chyba.

Abadon, Schocker, lukas_j, ja - wszyscy mamy XMPP.

Założę nowy temat z propozycją spotkań, ankietę się wymyśli jakąś ;)

Simbax - 09-01-2011, 15:27

Mogę się wziąć za tą misje? :mrgreen: Mogę wykorzystać jakąś mapę z Tropiki czy musi być własna?
Abadon - 09-01-2011, 16:13

Jak ja się cieszę. Aż proszę bardzo. Możesz oczywiście wykorzystać jakąś z Tropiki, ale równie dobrze możesz zrobić swoją od zera. Bynajmniej byleby zachowany był klimat, podobny jak na Tropice. Powodzenia :-)

Niedługo będę miał ferie (31.01.2011) to też może jedną misję zrobię.

Simbax - 24-01-2011, 17:21

A oto i moje gówieneczko :lol: Tak wiem, robiłem to długo (za długo), ale to z powodu lenistwa... Wybaczcie, już taki jestem :-|

Mapa nie była testowana! Sprawdziłem "na oko" czy misje się da wykonać i czy są wszystkie warunki wygranej. Czy się udało czy nie - sami oceńcie. Oczywiście każdy błąd wytykać. To tyle. Mam nadzieję, że z tej mojej "pracy" coś dobrego wyszło...

EDIT: STOP! Nie pobierać! Wkradł się błąd i misja się nie chce włączyć za chwile poprawka...

EDIT2: Już w porządku, przynajmniej tak myślę...

Abadon - 24-01-2011, 20:46

Brawo za wytrwałość i dotrzymanie słowa, w ferie sprawdzę i ewentualnie coś może poprawimy.
dawid960 - 24-01-2011, 21:12

Jak musi mieć 5 ogniw atomowych skoro zasobów nie ma.
I pisało że trzeba usunąć z mapy wszystkie wraki i ja nie widzę wraków w pliku scene.

Simbax - 24-01-2011, 21:24

Yyy, z porozrzucanych gdzieś rud uranu?

Wraki. Ruiny dodałem, a wraków nie ma... Trzeba było to jednak dopracować.

Przed feriami pokombinuję... Przynajmniej jest ogólna mapa. Aha, i raportu z satelity nie ma, nie wiem czy będziecie coś wymyślać?

dawid960 - 24-01-2011, 21:33

Nie widzem ich na mapie.



//ort. - Thorin12

Simbax - 24-01-2011, 21:37

Są, w dodatku niedaleko statku kosmicznego. Wystarczy tylko przez wodę przejść. Dodam, że pilnują je dwie mrówki ;p

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group