Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Portal i forum - Zabezpieczenie strony...

FE4R - 24-11-2009, 17:10
Temat postu: Zabezpieczenie strony...
Drogi Administratorze,

Chciałem się zapytać, czy strona jest poprawnie zabezpieczona, jako, że moja przeglądarka Mozilla Firefox stwierdziła, że strona i wszystkie jej 'podstrony' typu logowanie są niebezpieczne i zostały umieszczone na liście niebezpiecznych stron w ciągu ostatniego tygodnia.Uniemożliwa to zalogowanie się, pisanie postów czy serfowanie po portalu.
Użyłem przeglądarki Internet Explorer, ale i tutaj nie obyło się bez przeszkód, gdy mój Antivir (ESET Nod32 Antivirus 4) wykrył trojana 'JX cośtam exploit'. I zakończył połączenie. Udało mi się jednak zalogować i napisać tego posta.

Nie wiem czy wszystko jest w porządku ze stroną, więc piszę... być może inni tego nie doświadczyli. Ale lepiej być przezornym.

Pozdrawiam,
FE4R

adiblol - 24-11-2009, 17:29

Prawdopodobnie jest tu winny hosting - yoyo.pl - NAJGORSZY DARMOWY HOSTING, zdecydowanie...

Skorzystaj z Opery.

Anonim - 24-11-2009, 18:54

Polecam przeniesienie na free-web-host.me
3 GB miejsce i ogólnie zaufany. Sam mam na nim stronkę.
Tylko powoli chodzi panel administracyjny serwera.

PS. To nie reklama.

FE4R - 24-11-2009, 19:14
Temat postu: Re: To i tamto
FE4R napisał/a:
adiblol napisał/a:
Prawdopodobnie jest tu winny hosting - yoyo.pl - NAJGORSZY DARMOWY HOSTING, zdecydowanie...

Skorzystaj z Opery.

Pierwszą stronkę miałem na yoyo.pl i przecieki były straszne.
Chociaż teraz mam na home.pl i nie lepiej - jeden z moderatorów rozszyfrował moje hasło, nawet nie wiem jak.

adiblol - 24-11-2009, 21:32

Najlepszy jest shell.tor.hu i byethost.com :)
Abadon - 25-11-2009, 17:57

Mam też ESET Nod32 Antivirus 4, korzystał wyłącznie z Opery i antivirus nie wykrywa żadnego trojana.

[ Dodano: 25-11-2009, 18:32 ]



Dopiero teraz zauważyłem.

COLOBOT - 26-11-2009, 08:26

Problem z tego co widzę został naprawiony.
Problemy przy przeglądaniu pod Firefoxem były spowodowane znalezieniem trojana przez google. Poprosiłem więc google o ponowne zweryfikowanie zawartości i tym razem wszystko jest OK.

Jeśli u kogoś błąd podczas wyszukiwania w google nadal się pojawia, niech wykasuje ciasteczka (CTRL+SHIFT+DELETE).

Bartek c++ - 26-11-2009, 10:02

O admin wrócił witam!przepraszam źe to tu napisałem ale musiałem!
Schocker - 28-11-2009, 15:20

Bardzo dziękuję. ^^ Tyle mnie nie było na PPC, właściwie tylko przez to. I Chrome i Fx wywalały podobne ostrzeżenia, a na stronie diagnostycznej było coś o trojanie. Ok, poczekam.
Aż tu nagle, ostrzeżenia nie ma. Yayness! ^^

Schocker - 29-11-2009, 16:09

Przepraszam za double posta, ale musze to napisac. Problem pojawil sie znowu, teraz jest nawet gorzej.
Cytat:
Malicious software includes 8 trojan(s), 3 scripting exploit(s). Successful infection resulted in an average of 3 new process(es) on the target machine.


Prosibym o sprobowanie pozbycia sie tych trojanow i exploitow. ^^

PS: Przepraszam za brak polskich znakow, na Fearless Browser'ze nie ma polskiego ukladu klawiatury. ^^;

shoter - 29-11-2009, 18:56

ja takye mam wirusa...ale tzlko na colobot.yoyo.pl

typ wirusa : " HTML:IFrame-KU [Trj] "

adiblol - 29-11-2009, 20:29

A ja mam Linuxa i się nie przejmuję wirusami. Ha ha ha!
(ale za to mi Colobot nie działa ;) )

adiblol - 30-11-2009, 18:46

KIEDY ZROZUMIECIE ŻE BYETHOST.COM I HAX.TOR.HU WYMIATA?
Bartek c++ - 05-12-2009, 16:32

podajcie jakiś dobry hosting
Thorin12 - 05-12-2009, 21:09

Sorry ze pisze nie na temat ale taka proźba do Adiblola albo do COLOBOT'a :

Zapomniałem hasła do zalogowania sie na moje konto (podjąłem może tak z 7 prób przypomnienia sobie i nie udało się). Zrobiłem przypomnij hasło i chciałem zrobić to jak najszybciej (metoda kopiuj-wklej) ale ciągle jak wklejałem to pisało ze źle. Wkurzyłem się i ze spokojem zacząłem przepisywać. Ale już było za późno bo pisało ze (przysłało mi na e-maila) :

Witaj Thorin12

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (10) na twoje konto, na Polski Portal COLOBOTa
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Sro 02. Gru, 2009 20:38:54

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.

i teraz problem w tym ze pogrubiona data już minęła a ja dalej nie mogę się zalogować.
A teraz sedno: czy mógłby mnie ktoś odbanować?

Abadon - 06-12-2009, 17:34

Thorin12 przekazałem wiadomość adminowi. Colobot napisał że blokady i licznik logowań pousuwał i powinno być teraz ok. Aha jeszcze jedno: jakby coś było nie tak to admin prosi o to by ktoś się do niego odezwał.

To byłoby na tyle. Pozdrawiam.

adiblol - 07-12-2009, 21:04

Cytat:
podajcie jakiś dobry hosting

Byethost.com

FE4R - 08-12-2009, 08:43

adiblol napisał/a:
Cytat:
podajcie jakiś dobry hosting

Byethost.com

Nudny się robisz. xD

adiblol - 08-12-2009, 18:03

Znasz lepszy?

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group