Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Strefa off-topu - Help!

colobotwymiiata - 17-08-2009, 22:31
Temat postu: Help!
Mam mały... a właściwie duży problem. Niedawno zrobiłem backupa najważniejszych danych z mojego starego kompa(mam nowy), spakowany w Winrarze. I zabezpieczyłem, NIE WIEM PO CO HASŁEM(sorry ale sie zbulwersowałem :evil: )!!! Są oczywiście programy do odzyskiwania metodą brute force, ale przeraża mnie czas odzyskiwania, nawet przy moim porządnym dwu- rdzeniowym intelowskim procku. Czytałem gdzieś że pracę można podzielić na kilka kompów i wtedy idzie szybciej. Czy ktoś pomógłby mi odzyskać hasło? Miałem tam sporo prywatnych danych i wszystko co dotychczas zrobiłem w Colobocie z Colobotem włącznie. Wszystkie poziomy w fazie tworzenia(także szkic ogólny CI3), wszystkie prototypowe programy, których już nie pamiętam, wszystkie prawie gotowe mody do Colobota, save'y(to akurat najmiej ważne), po prostu wszystko wcięło z powodu mojej głupoty. Jeśli są chętni to po wakacjach(teraz siedzę na laptopie starej) napiszę w tym temacie.
adiblol - 17-08-2009, 22:45

Ja mogę pomóc, mój komp często godzinami stoi bezczynny, ale mam procesor 1-rdzeniowy 2.7GHz Celeron, nie wiem czy wystarczy...
Schocker - 17-08-2009, 22:48

Niestety, chyba zostaje tylko brute force. O ile dobrze pamietam, w pomocy WinRARa pisze że "Gdy zapomnisz hasła, nie móżesz go odzysakąc. nie ma "tylnych drzwi"."
Ja bym chętnei pomógł, ale mój komp to tylko jedno rdzeniowy Pentium 4 2,4 GhZ, 2 GB RAMu. Plus, jeszcze nie słysząłem o takim programie do łamania haseł, który miałby dzielić to na kilka komputerów. ^^
A jaką masz kartę graficzną? Jeśli wspiera ona technologię CUDA, szybkośc dekodowania hasła w programie Crark jest nawet 15-krotnie wyższa.

colobotwymiiata - 17-08-2009, 22:57

Schocker napisał/a:
A jaką masz kartę graficzną

Dokładnie to nie wiem. Wiem tylko, że jest cholernie mocna...

adiblol napisał/a:
ale mam procesor 1-rdzeniowy 2.7GHz Celeron, nie wiem czy wystarczy...
Schocker napisał/a:
ale mój komp to tylko jedno rdzeniowy Pentium 4 2,4 GhZ, 2 GB RAMu


Każda pomoc mile widziana

Programerus - 18-08-2009, 15:06

Hmm... A może spróbuj metody słownikowej?
colobotwymiiata - 18-08-2009, 16:57

Na pewno nie zadziała..... Żadnego normalnego słowa na pewno w haśle nie umieściłem :oops:
lukas_j - 02-09-2009, 21:25

Kurcze jak mogles hasla zapomniec. Pozostaje brutal... Ale coz, moze jest inne wyjscie?
colobotwymiiata - 04-09-2009, 14:34

Może uda mi się coś odzyskać z starego kompa. Mam dyski, bo komputer idzie do dziadka, to może przed sformatowaniem dysku uda mi się coś odzyskać.

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group