Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Problemy - Jak przejść misję? (Nowa Ziemia 3)

KAŚ - 19-06-2009, 11:34
Temat postu: Jak przejść misję? (Nowa Ziemia 3)
Założyłam nowy temat, więc może teraz nie będziecie się denerwować. Czy ktoś mógłby mi pomóc z przejściem misji na Ziemi. Szukam 3 klucza i nie wiem w którym miejscu jest zakopany. Szukałam w każdym miejscu gdzie są grzyby i nic :| Help!
adiblol - 19-06-2009, 12:36

Poszukaj neutralnych (brązowych) grzybów i zobacz pliki res... z nich na pewno się dowiesz :)
KAŚ - 20-06-2009, 10:17

jakie pliki res? i co za neutralne grzyby ? takie co nie zabijają? :-P
Abadon - 20-06-2009, 10:47

Pliki res jest to taka jakby mapa na której zaznaczone są odpowiednimi kolorami zasoby.

Cytat:

żeby oszczędzić sobie szukania złóż uranu, tytanu i elektrycznej ziemi, warto wejść do katalogu z grą, a następnie do folderu textures. tam są mapki które widzimy podczas gry, ale z narysowanymi źródłami (uran - żólty tytan -czerwony, prąd - zielony)


Neutralne grzyby są to takie które nie zabijają i w przeciwieństwie do trujących grzybów mają brązowy kolor.

KAŚ - 20-06-2009, 17:27

nie no kurcze. są mapki i są kolorowe plamki, ale jak to się ma do konkretnej misji i do klucza? nie pamiętacie gdzie on był bo zaraz stracę całą energię jaką mam na szukanie go i wtedy będę musiała zaczynać od nowa:|
adiblol - 20-06-2009, 20:02

Gdzieś na początku pliku misji (scene903.txt z katalogu scene) wala się linijka:
Kod:
TerrainResource image="textures\res14.bmp"

Oznacza to, że zasoby znajdują się w pliku res14.bmp z katalogu textures.

Plik ten wygląda tak:


Z niego wynika, że klucz można wykopać w południowo-zachodnim rejonie mapy. Przenosisz się tam człowiekiem, budujesz Kopalnię i tyle...

C ruels! - 09-10-2009, 17:39

Hej,a ktoś może mi powiedzieć,jak przejść misję pt.Utrata Pamięci na planecie Tropica.
adiblol - 10-10-2009, 13:20

Nie rób offtopu, załóż nowy temat!!!
Schocker - 12-10-2009, 21:42

Temat zamknięty, chyba wszystko nt. tej misji zostało wyjaśnione. ^^
-Schocker


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group