Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Problemy - colobot i vista

KEICAM3 - 27-05-2009, 13:36
Temat postu: colobot i vista
na stronie producenta w wymaganiach pisze ze można włączyć colobota na viscie z direct x8 , ale mi nie chodzi wyskakuje komunikat ,,program przestał działa''

Pomocy !!!!(chce zostać przy viscie do czasu windows 7 )

colobotwymiiata - 27-05-2009, 15:28

Próbowałeś odpalić z trybami zgodności?
Abadon - 27-05-2009, 16:26

KEICAM3 opisz trochę konkretniej problem. Najprawdopodobnie wystarczy zmienić zgodność na Windows 2000 lub inny. Hmm a z tym directem to spawdź może na najnowszej wersji...
adiblol - 27-05-2009, 16:28

KEICAM3 napisał/a:
Pomocy !!!!(chce zostać przy viscie do czasu windows 7 )


Windows 7 pewnie też będzie tragedią, doradzam XP Prof, a jeśli chcesz oszczędzić kasę lub zależy Ci na stabilności (kosztem funkcji multimedialnych), kup Windowsa 2000 na Allegro (patrzyłem teraz i średnio 120zł, więc warto). Sam mam 2000 i nie narzekam...



Co do tematu - było już kilka takich tematów, o podobnych problemach proszę pisać w nich! Tępimy dzieci neo!

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf
http://adiblol.oxyhost.com/rozne/lekcja2.swf
(w obu linkach jest to samo, to tak na wypadek awarii serwera czy coś...)

Pozdrawiam
moderator
adiblol

DemoLisH - 28-05-2009, 17:19

mi jakoś colobot działa na viscie, zainstaluj najnowsze aktualizacje do visty, ściągnij najnowszego directx, ustaw tryb zgodności colobota na windows xp i uruchom jako administrator
Schocker - 31-05-2009, 17:45

Ja mam zaznaczony Tryb Zgodności z Windows XP, plus Uruchom jako administrator. Będzie się pojawiał UAC, należy mu (Oczywiście) zezwalać. Można również pobrać Norton UAC Tool. Naprawdę przydatne narzędzie. Zaznaczamy "Don't ask me again", klikamy "Allow" i komunikat nie będzie się już pojawiał. Ah, u mnie prawa strona ekranu miga; rozwiązaniem jest wyłączenie Paska Bocznego.

Rany, a mogłem tylko napisać o trybie zgodności i adminie. Cóż, tak już mam, często się rozpisuję. ^^;

DemoLisH - 03-06-2009, 15:01

adiblol napisał/a:

Windows 7 pewnie też będzie tragedią


A ja myślę, że windows 7 nie będzie zły, a nawet lepszy od visty, może nawet i od starszych wersji windowsa, ponieważ ma on być tworzony z takimi samymi funkcjami jak xp, tylko wygląd będzie ciągle taki jak w viscie

adiblol - 03-06-2009, 15:10

DemoLisH napisał/a:
ponieważ ma on być tworzony z takimi samymi funkcjami jak xp, tylko wygląd będzie ciągle taki jak w viscie

hm... przywrócenie stabilności??? Brzmi ciekawie :mrgreen:

Schocker - 03-06-2009, 15:35

A ja mam Windowsa 7, mogę wam chętnie wysłać parę screenów. Wygląda troszkę inaczej niż Vista, na pasku zadań nie ma nazw programów, są tylko ikony. Pasek boczny zniknął, zamiast tego, umieszczamy gadżety bezpośrednio na pulpicie. Jest dużo zestawów dźwięków, są też Biblioteki, które mogą zbierać muzykę, obrazy, dokumenty itp. Kalkulator został kompletnie przepisany. Łatwiej się teraz zarządza "żółtymi karteczkami", a w opcjach personalizacji jest możliwa automatyczna zmiana tapety bez dodatkowych programów. UAC jest mniej denerwujący, a tym razem ma kilka poziomów. Centrum Zabezpieczeń, znane z Windows XP, zostało zastąpione Action Center, czyli Centrum Akcji. Przypomina ona o nie zainstalowanym/nie zaktualizowanym antywirus, czy o aktualizacjach. Firewall filtruje połączenia przychodzące i wychodzące.
Za jakiś czas podrzucę wam parę screenów. ^^

BTW: Microsoft już planuje Windows 8, zresztą siódemka była w planach jeszcze zanim wydali Vistę.

adiblol - 03-06-2009, 19:11

Postawię na Microsoft Virtual PC i zobaczymy co z tego wyjdzie :P

[ Dodano: 03-06-2009, 19:11 ]
Jak mi się spodoba to zainstaluję na prawdziwym HDD.

Schocker - 03-06-2009, 19:33

Do wirtualizacji jest wg. mnie o wiele lepszy Sun VirtualBox. Na nim przynajmniej uruchomisz Linuksa. XD

Ja na HDD nie będę raczej instalował, chyba, że zamiast Visty.

adiblol - 03-06-2009, 19:58

Sun Virtualbox nie odpala mi instalator na Win2k... pozostanę przy MS Virtual PC.
Schocker - 03-06-2009, 20:15

Ah, no tak. Sun VirtualBox jest tylko Dla XP/Visty. Cóż... Ale kiedyś próbowałem zainstalować Mandrivę, czy Ubuntu na MS Virtual PC i tylko czarny ekran był czy coś takiego. xD

Edit: A próbowałeś może triala/demo VMWare Workstation, albo Parrarels Desktop?

adiblol - 03-06-2009, 20:31

VmWare miałem nawet full (jest taka wersja dla firm, którą można ściągnąć... za darmo!) jak jeszcze miałem XP. Nie wiem czy jest wersja na 2k, jeśli tak to spróbuję ReactOS'a postawić :>
Schocker - 03-06-2009, 21:10

Hm. VMWare za darmo... Muszę na to zobaczyć. Nie pamiętasz może, jak się nazywało, albo coś..?
adiblol - 04-06-2009, 10:18

Vmware server, podczas rejestracji wpisujesz byle co, np. ja dałem imię Noob

[ Dodano: 05-06-2009, 17:18 ]
Yes... I DID IT!!!
http://g.imagehost.org/01..._vm_install.jpg

Deyes - 04-08-2009, 20:25

W windows seven jest opcja instalacji (i bootowania bez programów do wirtualizacji) na dysku VHD (Virtual Hard Disk). Wtedy zamiast rezerwować miejsce na dysku, tworzy nam się na partycji plik_z_wirtualnym_woluminem.vhd i możemy wywołać "normalny" rozruch.

A kątem postu Schockera: Windows 8 ma być ostatnim systemem operacyjnym z rodziny Windows (następnym systemem będzie Midori).

Schocker - 05-08-2009, 15:55

@Deyes: Tak, wiem o tym, co więcej, dysk mozna utworzyć już w momencie instalicji Widows'a Seven. Uruchamiamy Wiersz Polecenia (Shift + F10), uruchamiamy program DiskPart i wpisujemy tam:
Kod:

create vdisk file=D:\VHDs\Windows7.vhd maximum=20000

Stworzy to w tym wypadku dysk o rustalonym ozmiarze 20000 MB, w folderze D:\VHDs, gdybyśmy chcieli utworzyć dysk dynamiczny (Rozszerzający się w miarę potrzeby) wystarczy dopisać:
Kod:
type=expandable
.
Musimy jeszcze zamontować ten dysk, wpisując:
Kod:

select vdisk file=D:\VHDs\Windows7.vhd
attach vdisk

Oczywisćie ścieżkę dostosowujemy do tego, gdzie mamy wirtualny dysk. ;)

Opisałem to na podstawie bardzo dobrego artykułu na Dobreprogramy.pl ^^

Deyes - 08-08-2009, 19:00

Schocker napisał/a:
Opisałem to na podstawie bardzo dobrego artykułu na Dobreprogramy.pl ^^

A ja o tej możliwości dowiedziałem się też z dobrych programów.

PS. Sorry za off-top


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group