Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Strefa off-topu - Świadomy sen

Thorin12 - 16-05-2009, 00:07
Temat postu: Świadomy sen
We miniony wtorek miałem świadomy sen. Zjawisko owe polega na zdaniu sobie sprawy z tego ze śpimy i pozwala kreować otaczający nas świat według nas. Śniło mi się ze bylem na krystalii i co dziwniejsze miałem farmę mrówek xD. Przez ostatnie dni przeglądam fora szukając odpowiedzi na pytanie jak taki sen wywołać. Każdy człowiek jest inny wiec u każdego może być inna metoda ale niektóre mogą być takie same. Jeśli ktoś już miał taki sen, niech przypomni sobie co zrobił kiedy kładł się do łóżka przed takim snem. Oczywiście może się zdarzyć przypadek zwany "Fałszywym przebudzeniem" który polega na tym, ze doznajemy szoku ale budzimy się i zaczynamy swoje poranne czynności gdy cały czas śpimy. Prawdziwe przebudzenie następuje kilka chwil później.
Programerus - 16-05-2009, 02:09

Ja też tak kiedyś miałem kilka razy. Jest to zazwyczaj sen poranny (czyli ostatni). Ja kiedyś nawet świadomie zakończyłem sen bo uznałem że był zbyt głupi. Jak chcesz spróbować coś takiego powtórzyć to najlepiej idź późno spać, nastaw sobie budzik na 9.00, wyłącz budzik ale nie wstawaj tylko znowu pozwól aby sen ogarnął twoim ciałem. I najprawdopodobniej będziesz miał wtedy sen z opcją selectable=1 :P
adiblol - 16-05-2009, 09:24

yyy... tak się składa że ja też drążę ten temat...
rzeczywiście najlepiej wychodzi rano

Kiedyś wiedziałem, że to sen i pomyślałem sobie, że chce go zakończyć... zobaczyłem przez kilka sekund czerń a następnie pulpit Windowsa :lol: i nie wyglądał tak, jakby to było moje konto na prawdziwym kompie. Po kilku sekundach się obudziłem.

Konrad - 16-05-2009, 14:35

Też miałem kilka razy świadomy sen, ale nie pamiętam co robiłem zanim położyłem się spać :) Zresztą nie sądzę aby miało to jakiś wpływ. A jeśli chciałem ten sen przerwać to zamykałem oczy, a po otwarciu widziałem swój pokój, a właściwie okno. Nie wiem czemu ale przeważnie zawsze okno widzę :P
Abadon - 16-05-2009, 21:53

Światomy sen jest bardzo ciekawy, najczęściej jest to sen poranny jak to stwierdził Programer. Najczęściej świadomy sen dopada wg. mnie gdy:
-poszliśmy późno spać, w dzień się dużo napracowaliśmy, oraz 3 czynnik obudziliśmy się gdzieś o 2.00 i dalej poszliśmy spać. Lucid Dream występuje zazwyczaj u ludzi marzycieli.

Mi kiedyś się tak zdarzyło że jednego dnia zakończyłem sen, zaś drugiego nastąpiła jego kontynuacja.

Programerus - 16-05-2009, 22:59

A ja miałem tak że kilka razy powtarzał się sen i już wiedziałem co będzie za chwilę. :)
Albo czasami gdy jeszcze się do końca nie obudzę rano (zazwyczaj kiedy wstaję wcześnie rano) przechodzą mi przez głowę jakieś zupełnie bezsensowne myśli. Prawie zawsze wydaje mi się wtedy że mam ponad Programerowe (:P) uszy, oczy albo nosy. :P

//Usunąłem zduplikowany (WTF??) post -adiblol

Thorin12 - 17-05-2009, 14:48

Wypróbowałem metodę programera i mailem sen ale nie był świadomy ;/ może dlatego ze pójcie późno spać i jeszcze ta pobudka rano sprawiła ze bylem zmęczony i nie moglem go kontrolować. Są jeszcze jakieś propozycje??
adiblol - 17-05-2009, 15:36

Tak, są bardziej fachowe strony :)
http://pl.wikibooks.org/wiki/Świadome_śnienie
http://swiadomesny.com/

Thorin12 - 17-05-2009, 17:25

Dzieki! Bede mial potrzebne zrodla ;) w natepny weekend powtorze jeszcze raz propozycje programer bo przypomnialo mi sie dzis ze wczoraj z bratem(starszym) i jego znajomymi palilismy Shishe (fajka wodna jak cos) i moze to mialo jakis wplyw
DemoLisH - 18-05-2009, 12:13

też miałem świadomy sen i z tego co pamiętam to chyba nawet otworzyłem oczy nie budząc się
DOJO - 19-05-2009, 15:39

Jestem inny! Bo nie miałem świadomego snu!! Jedyne co mi się udało to zakończyć go... I tak w ogóle to mi się mało śni. :-? WTF??

Sprawdzałem te strony i to są zwykłe reklamy... ;( Nie ma czegoś normalnego, darmowego?

adiblol - 19-05-2009, 15:43

DOJO napisał/a:
Sprawdzałem te strony i to są zwykłe reklamy...

Wikibooks to na pewno nie jest komercha!!! A co do drugiego linku to trochę...

DOJO - 19-05-2009, 15:46

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadomy_sen

Artykuł z wikipedii, na pewno bardziej profesjonalny od tego z wikibooks, który posiada zawartość książki.

EDIT:

Okej, mój błąd. Nie kliknąłem żadnego linku z nagłówka. Jak się kliknie to więcej jest opisane.

adiblol - 19-05-2009, 16:13

Jak dobrze znacie angielski to tu jest wersja oryginalna:
http://en.wikibooks.org/wiki/Lucid_Dreaming

Thorin12 - 19-05-2009, 20:44

tak przeglądałem ten artykuł na wiki i zobaczyłem coś co jest zwane OOBE przeczytałem o tym i nadal nie wiem o co w tym chodzi. może ktoś mi to wytłumaczyć??
Programerus - 19-05-2009, 21:14

Po prostu tacy ludzie tak jakby wychodzą z ciała, np, patrzą na swoje ciało leżące na łóżku i mogą sobie podróżować gdzie chcą.
adiblol - 19-05-2009, 21:15

co tu jest do nierozumienia?:
http://pl.wikipedia.org/wiki/OOBE

Thorin12 - 19-05-2009, 23:40

Aha czyli to jest taka jakby śmierć ;D fajnie ze można jeszcze zrobić sobie "Ghost walka"
DemoLisH - 20-05-2009, 14:32

ja dzisiaj wypróbowałem metodę WILD i MILD, coś mi się śniło ale nie mogłem zapanować nad snem, w ogóle nie miałem tego na myśli śpiąc
lukas_j - 22-05-2009, 18:44

O, ktos poruszyl ten ciekawy temat :D A swoja drogą, drugi post w temacie (ten adiblola) to mnie rozsmieszyl. Pulpit windowsa, lol :D Widze ze masz koszmary :D
adiblol - 22-05-2009, 19:46

No to wyglądało jakby poprzednia część snu była grą, która włączyła się na pełnym ekranie :)
Swoją drogą Windows to nie koszmar...

DemoLisH - 22-05-2009, 23:42

vista to jest koszmar, jak możecie zauważyć, mam ją zainstalowaną i wiem o czym mówię
adiblol - 23-05-2009, 12:28

Ja mam Win2k więc to nie jest koszmar........
lukas_j - 25-05-2009, 21:37

Aha, wiec nie koszmar :D Ale bałbyś się wstać jak by ci sie vista snila? bo ja bym sie bał. Bałbym sie ze mi sie rower zawiesi :|
DemoLisH - 26-05-2009, 09:17

ja ze mi się komputer rozsypie wraz z systemem(vista)
adiblol - 26-05-2009, 11:17

ja bym się Visty nie bał bo miałem z nią w szkole do czynienia i jakoś mimo że się długo ładowała to nie taka zła. Chociaż interfejs bardzo lamerski to pracować się da... mimo wszystko... z tym że kompy w miarę nowe...

A w domu mam Windows 2000 i chodzi jak marzenie.... ile razy już to pisałem...


\\lukas_j: poprawilem bledzik :P
// W którą stronę te ukośniki...??? -adiblol

colobotwymiiata - 26-05-2009, 18:41

Mi się kiedyś śnił świadomy sen. Mówiłem, co chciałem, i tadąąą! Było. Poprosiłem nawet o SpaceShipa i poleciałem na księżyc. Tylko u mnie troche dziwnie świadome są te sny, bo jak chciałem odlecieć z Księżyca, to pojawił się napis "Wyczerpałeś limit życzeń!" i statek(kosmiczny oczywiście) zamiast odpalić, rozsypał się w drobny mak...
adiblol - 12-06-2009, 22:50

Czytałem o CLD, ciekawa sprawa ale mi się nie udało jeszcze osiągnąć.

Polega to na tym, że tworzymy sobie świat, i mogą do niego wejść inne osoby, albo wchodzimy do snu osoby i jeśli nas ta osoba z tego snu nie wypieprzy to możemy śnić wspólnie :) . Coś jak MMORPG tylko że bez lagów :) no i jesteśmy w tym sennym ciałem a nie przy kompie, więc na pewno bardziej realistyczne :) .

Całe zjawisko bazuje na tym samym co telepatia, więc naukowo nie zostało udowodnione.

Próbujcie LD, bo gra jest warta świeczki!

shoter - 15-06-2009, 18:57

pamietajcie ze to wszystko to rzeczy paranormalne(sprzeczne z nauką,przez większość ludzi nieakceptowalne).Większość nazywa to po prostu bajkami(w wielu bajkach pojawiają sie nazwy paranormalne a są całkowicie czymś innym w nich).

Także miałem świadomy sen.A robiłem tam dosyć ciekawe rzeczy ;> :oops: :oops:
OOBE(Out of Body Experience(Doświadczenie poza ciałem)) - nie probowalem,i na razie nie bede probowal
według mnie naukowe granice i tak nie są stałe.Reczy które kiedyś były paranormalne (układ heliocentryczny np) są dzisiaj normalne ;>(niestety niektóry paran. są nadal paran.).

paranormalne.pl <- tam znajdziecie coś o OOBE i o LD (także ufoki,teorie spiskowe i wiele dyskusji ORAZ dosyć ostra administracja)

adiblol - 23-06-2009, 15:56

Czy ktoś już wpadł na to, że podczas LD można sobie projektować mapki do Colobota? Ja będę próbował przy najbliższej okazji (najbliższym LD).
DOJO - 28-06-2009, 23:32

Lepiej stwórz magiczny guzik który pozwoli ci stworzyć Colobota 2 :)
jedrus113 - 27-08-2009, 22:25

Zrobiłem ten guzik za niego http://jedrus113.cba.pl/guzik/index.php
Może teraz Colobot 2 naprawde powstanie :D

colobotwymiiata - 27-08-2009, 22:36

Ja się teraz biorę za LD na poważnie. Zarejestrowałem sie na psajko.pl i właśnie próbuję metody FILD(Finger Induced Lucid Dream).


adiblol napisał/a:
Czy ktoś już wpadł na to, że podczas LD można sobie projektować mapki do Colobota? Ja będę próbował przy najbliższej okazji (najbliższym LD).




Mapki powiadasz? W śnie układasz przedmioty na planszy a rano jak się budzisz to masz obok łóżka kartkę z CreateObjectami ? :lol:

Roberto - 24-09-2009, 17:18

Ja miałem taki świadomy sen, byłem w domu, schodziłem po schodach i uświadomiłem sobie, że to sen, gdy powiedziałem w śnie, że to sen, to wokół mojego pola widzenia pojawiła sie czarna otoczka, nasilała sie z każdą sekundą myślenia o tym, że to tylko sen, dziwne, prawda?

Kiedy miałem kolejny świadomy sen, podczas myślenia o tym, że to tylko sen, nie było już tej "otoczki".

Świadome sny mogą być przyjemne, ale czasami może sie wydarzyć coś bardzo nieprzyjemnego...

ZyperPL (na Steamie) - 24-09-2009, 17:55

Roberto napisał/a:
Ja miałem taki świadomy sen, byłem w domu, schodziłem po schodach i uświadomiłem sobie, że to sen, gdy powiedziałem w śnie, że to sen, to wokół mojego pola widzenia pojawiła sie czarna otoczka, nasilała sie z każdą sekundą myślenia o tym, że to tylko sen, dziwne, prawda?

Kiedy miałem kolejny świadomy sen, podczas myślenia o tym, że to tylko sen, nie było już tej "otoczki".

Świadome sny mogą być przyjemne, ale czasami może sie wydarzyć coś bardzo nieprzyjemnego...


Jak nieprzyjemnego...
To chyba nie wiesz co to LD...
Jak masz świadomy sen to chyba możesz uświadomić się, że to TYLKO SEN i się nie bać...
Jak jest coś nieprzyjemne to wyobraź sobie, że jest przyjemnego.

colobotwymiiata - 28-09-2009, 19:50

Gratuluję LD! Mi ostatnio coś nie idzie z tym śnieniem, chyba zrobię sobie przerwę.


BTW, gdy już więcej wiem o LD, stwierdzam, że moje wcześniejsze relacje to nie były świadome sny, tylko sny o świadomych snach :P

Losparkeros - 28-09-2009, 22:06

[ Dodano: 28-09-2009, 22:07 ]
jedrus113 napisał/a:
Zrobiłem ten guzik za niego http://jedrus113.cba.pl/guzik/index.php
Może teraz Colobot 2 naprawde powstanie :D


Tu masz inny guzik.
Tym razem kończący. ;-)
http://www.articomp.net/humor/koniec.htm#

C ruels! - 23-10-2009, 15:23

Ja też miałem taki sen.Były w nim postacie z kreskówki,które walczyły z Twórcami Wszechświata(muszę mówić o co chodzi).
Bartek c++ - 12-06-2010, 23:03

C ruels! napisał/a:
które walczyły z Twórcami Wszechświata
Co ty robisz że takie coś ci się śni?!
Abadon - 13-06-2010, 10:20

Nie wiem czy kiedyś o tym wspominałem kiedyś miałem około rok temu CLD. W śnie uczestniczył adiblol, DOJO i ja w autobusie. Jako ciekawostkę podam to wszystkim tego samego dnia się to śniło. Później w śnie przydarzył mi się bardzo ciekawy, więc niewyobrażalny przypadek. Jak wyszedłem z owego autobusu to na przystanku spotkałem się z WRIMem. Rozmawialiśmy przez długi czas. Teraz nie pamiętam zbyt dobrze czego się rozmowa tyczyła, lecz zapamiętałem jedno. Nasz admin się mi przedstawił, a ja mu. Do dnia dzisiejszego pamiętam te imię i nazwisko. Później po prostu się obudziłem...

Ostatni LD jaki mi się przydarzył był 1 kwietnia. Kilka dni wcześniej jakoś tak zainteresowałem się katastrofami lotniczymi i atakami terrorystycznymi . Obejrzałem również bardzo interesujący materiał http://www.pentagonstrike.co.uk/pentagon_po.htm . Sen miał przebieg niemal identyczny jak w katastrofie pod Smoleńskiem, tylko że miejsce miało to przed moim domem w ogródku. Byli ranni, ja pobiegłem szybko im pomóc ale dostałem kulką "w łeb" i dalej snu niepamiętam. O tym śnie i zbiegu okoliczności dopiero sobie uświadomiłem, kiedy to kolega przypomniał mi że opowiadałem mu sen, który według niego był podobny do tej strasznej tragedii. Nie chcę już się wypowiadać na temat mojego nowego w tamtym czasie przezwiska "Stalin" i innych żartów które krążyły po szkole.
Dziwne co nie?

C ruels! - 29-06-2010, 15:46

Hej a ja mam dosyć często(2-3 razy na miesiąc)świadome sny w których były różne postacie z anime i gier(może jednak powinienem na chwilę przestać tyle grać :-? ).Byłem wtedy świadomy,ze do sen!WOW ale urwał!
Sioner - 30-06-2010, 14:20

Abadon napisał/a:
Do dnia dzisiejszego pamiętam te imię i nazwisko.

A czy jest ono zgodne z prawdziwym?

Abadon - 30-06-2010, 15:12

Cytat:
A czy jest ono zgodne z prawdziwym?


Dla dobra ogółu nie wyrażę odpowiedzi na to pytanie. Jak sam admin będzie chciał wiedzieć to on zapyta mnie... Bynajmniej tobie nic nie powiem.

Pasterz - 02-04-2011, 15:37

Moglibyśmy spróbować CLD i spotkać się wszyscy razem ...
np. przy okrągłym stole albo na pulpicie Windows.

Tylko pytanie kto byłby hostem ;-)

Apus - 02-04-2011, 16:34

@up Zdarzał mi się świadomy sen, ale zupełnie losowo, więc ja nie będę mógł wziąć udziału. :-P
Simbax - 02-04-2011, 18:41

Może to trochę dziwne, ale prawie mi się udało raz osiągnąć OOBE, ale LD nigdy. Jestem pewien, że to wtedy nie był sen, tylko coś zepsułem i w końcu nie wyszedłem z ciała... Muszę się za to wziąć na poważnie, bo szkoda marnować jednej trzeciej życia ;)
Abadon - 02-04-2011, 20:27

Ja ostatnio tylko marnie przewiduje przyszłość... że ktoś przyjedzie, albo ktoś umrze (już 4 razy niestety tak miałem).

Heh... Przedwczoraj minął dokładnie rok jak w śnie przewidziałem katastrofę lotniczą... Ale rodzina się zdziwiła. Ja to racjonalnie tłumaczę w ten sposób. W tym czasie oglądałem wiele filmików na yt dotyczące katastrof lotniczych... punktem wyjścia okazał się zamach na WTC w 2001. Musiało mi się wbić do głowy i po nocy się mi się przyśniło. Taki zbieg okoliczności...
Szkoda tylko że opowiedziałem kolegom o tym śnie w szkole. Później się ze mnie śmiali "Stalin".


Ostatnio w wyniku działań zbrojnych w Libii miałem "piękny" bardzo realistyczny sen. Śniło mi się jak zawsze mój dom i miejscowość gdzie zdarzenia mają zazwyczaj miejsce. Bardzo rzadko śnią mi się nieznane mi miejsca. Zawsze jest dom... Ale do rzeczy. W śnie było wszystko karabiny, czołgi i rakieta, która właśnie ... nie wiem czy trafiła w mój dom czy w sąsiada bo się obudziłem. Byłem cały spocony i bardzo zmęczony.


P.S Simbax pamiętaj że sen jest bardzo ważny. Np. w Chinach jedną z tortur było obcinanie powiek, tak że człowiek nie dość że nie miał ochrony przed piaskiem i innymi zanieczyszczeniami to nie mógł się wyspać. Wielka ilość informacji zarejestrowana przez oczy przyczyniała się psychicznego wykończenia i śmierci.

Simbax - 02-04-2011, 20:29

Abadon napisał/a:
Zawsze jest dom...


Tzw. znak senny? :mrgreen:

Abadon - 02-04-2011, 20:33

No... ale jak mam świadomy sen z innymi osobami to jest to autobus... może dlatego że od rana często też śpię w autobusie jak jadę do szkoły.

Najdziwniejszy sen jaki mi się śnił to był... mój własny ślub i wesele. Jak miała być noc poślubna to się obudziłem. Jak na złość nie widziałem w śnie z kim się ożeniłem :-P

Kiedyś też miałem głupi sen że spałem w krypcie z nieboszczykami... tydzień później zmarł mój sąsiad.

Apus - 02-04-2011, 20:40

Raz miałem taki sen, że się zaczął, zobaczyłem statek kosmiczny podobny do tego z Colobota, dolną część z Apollo, LRV (ten taki pojazd) i ogromną polską flagę. W górnej części pola widzenia był czerwony komunikat "Nie ma flagi w pobliżu". Wszystko było w kraterze (wewnątrz było jak na księżycu, a na zewnątrz zielono). BTW, przed pójściem spać przeglądnąłem galerię portalu. :mrgreen: Zanim zobaczyłem więcej szczegółów, zorientowałem się, że to sen i doznałem takiego dziwnego szoku, (nie do opisania, dość przyjemnego) i tak jak bym się obudził, tylko przez pare sekund widziałem siebie śpiącego, tak jakby moją kopię, którą kontrolowałem przykleił ktoś do sufitu. Potem straciłem świadomość snu, pamiętam tylko, że coś mi się śniło.
Abadon - 02-04-2011, 20:42

Cytat:
Potem straciłem świadomość snu, pamiętam tylko, że coś mi się śniło.


A teraz nagle sobie na szybko przypomniałeś ?

Apus - 02-04-2011, 20:54

@Abadon Tak, przypomniałem sobie o tym śnie i napisałem w tym temacie.
Abadon - 02-04-2011, 20:56

Ja jeśli pamiętam tylko, że coś mi się śniło - a nie wiem konkretnie co. To za nic nie mogę sobie go przypomnieć.
Simbax - 02-04-2011, 21:01

Apus napisał/a:
doznałem takiego dziwnego szoku, (nie do opisania, dość przyjemnego) i tak jak bym się obudził, tylko przez pare sekund widziałem siebie śpiącego, tak jakby moją kopię, którą kontrolowałem przykleił ktoś do sufitu.


Ciało astralne podobno w trakcie snu lewituje nad fizycznym. Gdzieś tak wyczytałem. Tak w ogóle to najczęściej zapamiętuję sen, kiedy obudzę się rano i znowu zasnę... Raz mi się nawet śniło, że grałem w jakąś grę. Niby nic specjalnego, ale w trakcie czułem jednocześnie to, że jestem w łóżku i to, że siedzę przy komputerze... Ciekawy jest nasz umysł.

Berserker - 02-04-2011, 23:49

Ja nie lubie snic, bo sie wtedy nie wysypiam.
krzys_h - 03-04-2011, 20:50

Ja świadomymi snami zainteresowałem się, gdy z nudów przeglądałem dział offtopic i natrafiłem na ten temat. Było to na początku lutego i od tego czasu miałem 2 świadome sny. Pierwszym razem po 10 sek. zapomniałem, że to sen i dalej było normalnie jak co nocy, a za drugim razem zdążyłem wykonać 4 testy rzeczywistości. Były one spowodowane tylko i wyłączne czytaniem o LD. Nie działa na mnie dotąd żadna metoda. Niestety, ciągle mam problemy z zapamiętywaniem snów i może to jest problemem. Co do pomysłu wspólnego snu na forum jestem za, o ile znajdę sobie jakąś metodę na świadome sny.

[ Dodano: 04-04-2011, 08:03 ]
Dzięki wam miałem dzisiaj kolejny świadomy sen. Tak jak poprzednio, wywołany był tylko czytaniem o nim i o wspólnym śnieniu. Rozpoznałem miejsce w którym się pojawiłem bo byłem tam niedawno w zwykłym śnie. Co ciekawe była tam cała moja klasa ( wspólny sen :P ) i nasza nauczycielka próbowała nas nauczyć świadomego śnienia :D

Pasterz - 04-04-2011, 14:05

krzys_h co do problemów z LD - najlepiej jest łączyć techniki.

Np. ja też nie mogłem od razu wywołać LD jednak zacząłem zapisywać sny w notatniku po przebudzeniu się(na początku jest to troche irytujące ale po jakimś czasie zapamiętuje się więcej i więcej).Gdy już miałem zapisanych ładnych parę stron spróbowałem techniki budzenia się w nocy i bach !
Udało się. Teraz mogę śnić świadomie Prawie kiedy zechce ;-)

Simbax - 04-04-2011, 17:34

Fakt, wszędzie piszą, że dziennik snów jest obowiązkowy, przynajmniej na początku ;) Ktoś próbował metody WILD? Jak dla mnie jest ona już dla bardziej obeznanych w temacie ;P
Abadon - 04-04-2011, 20:55

Hmm... a czy zdarzyło się wam w świadomym śnie usnąć. Tzn. że śpisz sobie na łóżku, masz świadomy sen i nagle podejmujesz decyzję że idziesz spać w swojej świadomości. Mam nadzieję że zrozumieliście co mam na myśli. Jest to bardzo abstrakcyjne.
Simbax - 04-04-2011, 21:25

Wyobraź sobie, że śnisz o tym, że śnisz, że śnisz, że śnisz, że śnisz [9 godzin później], że śnisz, że śnisz o tym, że chcesz się obudzić. :lol:
Abadon - 04-04-2011, 21:31

Ale pętla... Opiszmy to funkcją!
krzys_h - 04-04-2011, 21:57

OK:
Kod:
print("Wyobraź sobie ");
while(true) print("że śnisz ");
print("że chcesz się obudzić. :P");


Wrócę do prowadzenia dziennika snów i przy okazji wypróbuję jakąś metodę... Dobranoc, miłych (i oby świadomych) snów! :P

Berserker - 04-04-2011, 22:01

Jakby mi sie udalo rekurencyjnie 3 razy zasnac to bym moze sie wreszcie wyspal :D
krzys_h - 05-04-2011, 07:55

No i niestety nie pamiętam snu mimo tego, że przed zaśnięciem całą swoją uwagę skupiałem na tym, aby go pamiętać :( Znacie jakieś sposoby na poprawienie pamięci snów?
Simbax - 05-04-2011, 17:40

krzys_h napisał/a:
Znacie jakieś sposoby na poprawienie pamięci snów?


Autosugestia. Przed snem powtórz sobie kilka razy, że chcesz zapamiętać swój sen. Dzięki dziennikowi snów będziesz zapamiętywał coraz więcej. I zacznij od chociaż jednego w ciągu nocy, z czasem zaczniesz mieć nawet 4 dziennie ;p I nie jestem pewien, ale zaśnięcie bez utraty świadomości (czyli WILD) już usuwa ten problem. W końcu świadomości nie tracisz, więc będziesz to pamiętać tak jak np. to, co wczoraj jadłeś na obiad ;)

krzys_h - 06-04-2011, 09:11

Próbowałem tej metody jakiś czas temu, teraz spróbowałem. Po przebudzeniu nic nie pamiętałem, ale po jakiś 30 min przypomniałem sobie... 2 wycinki po 2 sekundy ze snu :P
Pasterz - 08-04-2011, 00:10

Też tak zaczynałem , ale o dziwo sen przypominał mi się po paru sekundach po przebudzeniu a nie po 30 min. :-)
Emxx52 - 26-02-2012, 20:09

Hmm... Uważam, że to bardzo piękna dyskusja. Hmm... jakieś większej kontroli mojego snu nie pamiętam, ale za to miałem sny przepowiadające przyszłość. Taki sen wyglądał tak, że widziałem jakąś sytuację tak jakby będąc tam i rozmawiałem, chodziłem, itp., a potem to wydarzyło się na prawdę, a jeżeli nie było mnie przy tym, to chociaż o tym słyszałem... Mam nadzieję, że to co napisałem jest sensowne... :P
Simbax - 26-02-2012, 20:37

Czyli Deja vu. Każdy ma takie coś.
Emxx52 - 26-02-2012, 21:12

O ile wiem to deja vu występuje wtedy, gdy wydaje się, że gdzieś gdzie się nie było, się było, czy coś się robiło co na prawdę się nie robiło. Tak, wiem, robię że sprawy jeszcze bardziej skomplikowaną, niż jest. A teraz, żeby nie było dam trochę więcej szczegółów o tych 'jasnowidzkich snach' :P
Otóż pamiętam dwa takie sny: pierwszy dotyczył szkoły i pewnego konkursu, a konkretnie śniła mi się sala pełna ławek szkolnych i uczniów. Nie pamiętam jak dokładnie zostało mi to 'przekazane' :P , ale chodziło o konkurs (najprawdopodobniej Fox z angielskiego), o którym nie wiedziałem, że miał się akurat w tym dniu odbyć... A teraz co się wydarzyło na prawdę: Przychodzę do szkoły, a tu każą mi iść na konkurs (nie był to na szczęście Fox...). A teraz pora na drugi sen, który akurat był bardziej dokładny. Otóż we śnie śniło mi się, że jestem przed domem moich dziadków i widzę za plotem, idącą moją babcię, która choruje na Altzhimera (dobrze napisałem?), co oznaczało uciekającą babcię... Ten sen można też uznać za świadomy, bo zapytałem babcię gdzie idzie. Odpowiedzi babci nie pamiętam. Po jakimś czasie moja babcia na prawdę uciekła, jednak nie było mnie przy tym... Offtopowo dodam, że wszystko skończyło się dobrze...

Madman07 - 26-02-2012, 21:38

Ja raz doświadczyłem motywu "wiesz o co chodzi ale nie możesz się ruszyć". 6.30 rano w pracy (praktyki) kimam sobie (szef o 7.00 przychodził) i w pewnym momencie się budzę. Słyszałem kolegę co dopiero przyszedł i rozmawiał z innym kumplem. Widziałem mój pokój (mini biuro), lekko uchylone drzwi, etc ale nie mogłem się ruszyć, ani głową poruszyć, ani ręką. Nie mogłem też nic mówić. Po ok. 10-15 sekundach przeszło i mogłem się ruszać. Na szczęście nie było żadnych omamów ani uczucia strachu (co bardzo często towarzyszy temu zjawisku).
Schocker - 26-02-2012, 21:52

Ja doświadczyłem świadomego snu bodajże dwa razy... Ale pewności co do tego nie mam, bo to dawno było. ^^

W jednym śnie się obudziłem w jakimś kanale, było ciemno, wszędzie dudniło, wszystko się trząsło, nagle BUM, bomba.
Tak, nawiązanie do Wojny Światowej, ale co ciekawe obok mnie siedziały gwiazdeczki Disney'a z Hanną Śmietaną na czele. o_O Byli uzbrojeni i w ogóle, ja tak wyglądałem przez wyrwę na górze i chciałem stamtąd uciec. Uciekłem.

A drugi sen dopiero był ciekawy...
Ulica. Pusto strasznie, jedynie chodnik i latarnia, do tego wszystko białe. Ale poczułem, że to tylko sen i pomyślałem "Łał, spróbuję czegoś prostego" i postanowiłem przywołać coś małego, nie pamiętam dokładnie, co... Ale wtedy się obudziłem.

Szkoda, że nie miałem dłuższego świadomego snu... :/

adiblol - 26-02-2012, 23:22

Madman07 napisał/a:
Ja raz doświadczyłem motywu "wiesz o co chodzi ale nie możesz się ruszyć". 6.30 rano w pracy (praktyki) kimam sobie (szef o 7.00 przychodził) i w pewnym momencie się budzę. Słyszałem kolegę co dopiero przyszedł i rozmawiał z innym kumplem. Widziałem mój pokój (mini biuro), lekko uchylone drzwi, etc ale nie mogłem się ruszyć, ani głową poruszyć, ani ręką. Nie mogłem też nic mówić. Po ok. 10-15 sekundach przeszło i mogłem się ruszać. Na szczęście nie było żadnych omamów ani uczucia strachu (co bardzo często towarzyszy temu zjawisku).
To się nazywa 'syndrom starej wiedźmy'. Nie miałeś uczucia strachu jak każdy kto tego doświadcza mając teoretyczną wiedzę na temat takich zjawisk ;)

Schocker napisał/a:

Ja doświadczyłem świadomego snu bodajże dwa razy... Ale pewności co do tego nie mam, bo to dawno było. ^^
Lepiej opowiedz o CLD z autobusem :>
Schocker - 26-02-2012, 23:25

adiblol napisał/a:

Schocker napisał/a:

Ja doświadczyłem świadomego snu bodajże dwa razy... Ale pewności co do tego nie mam, bo to dawno było. ^^

Lepiej opowiedz o CLD z autobusem :>


Hmm... Czy to aby nie było CLD Abadona, o którym mi tylko opowiedział? Mimo tego wszystko pamiętam. ^^

Madman07 - 26-02-2012, 23:55

adiblol napisał/a:
To się nazywa 'syndrom starej wiedźmy'. Nie miałeś uczucia strachu jak każdy kto tego doświadcza mając teoretyczną wiedzę na temat takich zjawisk ;)


Czyli że to fake? Ja się na tym nie znam, kiedyś tylko gdzieś przypadkowo czytałem o fazach snu i jakoś to zapamietałem :)

krzys_h - 29-02-2012, 22:38

Dawno nie próbowałem śnić świadomie, ale spróbuję, może mi się uda. A co od naszego spotkania w CLD:

Patrzeć się na to przez pół godziny przed zaśnięciem, myślę że ułatwi to nasze spotkanie ;)

PoxiPol - 06-03-2012, 11:35

Nie widzialem jeszcze nigdy forum gdzie nie bylo takiego tematu, haha : D
Sprobujcie tego:
Gdy lezycie, nie ruszajcie sie, i po prostu rozmyslajcie. Po jakims czasie, mysli wyjda wam z pod kontroli, ja n mam tak ze rzeczy zaczynaja miec grube konture, wszystko robi sie male i nagle wielkie itp. Po jakims czasie, wasz mozg zdecyduje ze spisz, i macie swiadomy sen, dokladnie na podstawie waszych mysli. Na mnie to dziala prawie za kazdym razem, ale duzo cwiczylem. Wazne aby podczas takiego lezenia, w ogole sie nie ruszac, nie przelykac sliny, i ignorowac jakiekolwiek swedzenie. To jest wasz mozg sprawdzajacy czy na prawde spicie ; )
Raz zrujnowalem losowy swiadomy sen. Wyszedlem na dwor, I zorientowalem sie ze moge latac. Troche podekscytowany, popatrzylem sie na pierwsza osobe, i wskazujac na niego palcem krzyknalem 'Wybuchnij!' I tylko widzialem jak gosciu zaczal sie swoja krwia dusic, odechcialo mi sie patrzec i sie obudzilem. Nie jestem normalnie taki 'agresywny' : (

adiblol - 06-03-2012, 15:29

Wczoraj spałem od 20 do 2, później poszedłem spać o 5 i miałem powtarzający się paraliż senny. Niestety za każdym razem się wybudzałem gdy odzyskiwałem świadomość. Da się jakoś temu zapobiec?
PoxiPol - 06-03-2012, 17:48

Odczekaj chwile, tzn kiedy msz swiadomosc, zignoruj ten fakt na chwile. Ja mam np problem ze zamykam oczy we snie, i musze je otworzyc, a robie to budzac sie. Po prostu odczekuje chwilke, oczy sie same otworza, i nagle odzyskuje swiadomosc.

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group