Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

COLOBOT 2 - Organizacja pracy

adiblol - 19-04-2009, 09:49
Temat postu: Organizacja pracy
Musimy coś z tym zrobić. Niezaprzeczalnie. Prace w ogóle nie idą, a metoda wymiany misjami jest czystą prowizorką. Przydałby się jakiś system kontroli wersji (np. CVS), ale nie sądzę, żeby sourceforge.net zaakceptował projekt będący dodatkiem i modyfikacją (w dodatku częściowo nielegalną) komercyjnej gry komputerowej.

I tu pojawia się pytanie: czy ktoś z Was ma cały czas włączonego kompa i publiczny IP? Jeśli tak to można by się pobawić w postawienie na nim CVSNT (o ile używa Windowsa) lub nawet CVS (na Linuxa :) ).

Alternatywnie, trzeba szukać jakiegoś serwisu, który oferuje CVS dla DOWOLNYCH projektów, nie tylko open source'owych.

Ponadto przydałaby się KOMPLETNA lista misji.

Programerus - 19-04-2009, 11:35

Wogóle według mnie ta gra powinna być płatna. Przecież Nie musi być nic wspólnego z CoLoBoTeM. Tylko pomysł ten sam i wykonanie podobne.
adiblol - 19-04-2009, 11:39

POWINNA być płatna???
Jeśli to potwierdzisz to przestajesz być moderatorem.

DemoLisH - 19-04-2009, 11:45

no jakby grało w nią bardzo dużo ludzi to może wprowadzilibyśmy jakieś płatności na jakieś premium account, moglibyśmy na tym nieźle zarobić, bo aż było by szkoda, że tyle ludzi w to gra, a my nie mamy z tego zysku.
Programerus - 19-04-2009, 11:49

Demolish, my nie robimy gry MMO, ani browserówki. Chociaż MMO nie było by złe. Tylko trzeba by było jakąś konwencję wymyślić żeby się nie nudziło po 1h graniu.

A co do Adiblola, chcesz się naharować i nic z tego nie mieć? I ja mam na myśli jakąś symboliczną opłatę, np 10zł albo 20zł. A Nawet można by było poszukać wydawcy np. City Interactive

DemoLisH - 19-04-2009, 11:59

Programer napisał/a:
Demolish, my nie robimy gry MMO, ani browserówki.


nie wkurzaj mnie: http://www.colobot.yoyo.p...der=asc&start=0

Programerus - 19-04-2009, 12:14

Aj. Sorka ale ja mam kiepską i krótką pamięć
COLOBOT - 19-04-2009, 14:42

Prawda jest taka, że admin się obija ;P A na serio to mam masę innej roboty, niestety przez najbliższy okres nie będę mógł się zająć COLOBOTem 2. Jak większość zapewne wie, niedługo czeka mnie matura, po maturze miesiąc rehabilitacji (o której się nie będę rozpisywał) zdrowotnej, tak więc poważniej o tym będę mógł pomyśleć o C2 dopiero w czasie wakacji. Wtedy to prace ruszą już na pewno, bo pomysł na rozruszanie już mam tylko czasu mi brakuje.

Na forum postaram się zaglądać na bieżąco, w miarę możliwości.

adiblol - 19-04-2009, 16:15

CWorld to ZUPEŁNIE CO INNEGO niż Colobot 2!!!

CWorld to gra robiona OD NOWA, na własnym silniku, darmowo i legalnie.

Colobot 2 to gra robiona na silniku od Colobota, poniekąd nielegalnie (rozpakowywanie plików DAT itp.)


Cytat:
no jakby grało w nią bardzo dużo ludzi to może wprowadzilibyśmy jakieś płatności na jakieś premium account, moglibyśmy na tym nieźle zarobić, bo aż było by szkoda, że tyle ludzi w to gra, a my nie mamy z tego zysku.

KUR**WA!!! Właśnie przez takie "faworyzowanie bogatych" przestałem grać w OGame i nie mam szacunku do Tibii. Jeśli się nie wycofasz z tego pomysłu, przestaniesz być moderatorem.

Programer napisał/a:
A co do Adiblola, chcesz się naharować i nic z tego nie mieć?
Tak, chcę. Wiesz co to Open Source? Wiesz co to GPL? Nie? To se przeczytaj, a jeśli nie popierasz to wywalę cię z moderatorów!!! Widzę że tu dużo osób ma poglądy materialistyczne. Może prościej będzie jak ja się wyrejestruję z tej strony, żebym nie musiał z takimi osobami się zadawać! PRECZ Z OPŁATAMI ZA OPROGRAMOWANIE!!! Jasne??? Nie? To jesteś noobem!
colobotwymiiata - 19-04-2009, 18:15

Absolutnie zgadzam się z wypowiedzią Adiblola.
adiblol - 19-04-2009, 18:19

No to mamy już 3 osoby (ja, colobotwymiiata, Abadon). Zakładamy osobne forum?
colobotwymiiata - 19-04-2009, 18:30

Jak nasz admin powie, że też jest za płaceniem, to naprawdę się załamię. Pozostaje nadzieja, że tak nie będzie. Hehe, jeśli będzie z nami to ta strona przestanie mieć admina :-P i głównego moderatora :-P :-P !
COLOBOT - 19-04-2009, 18:39

adiblol napisał/a:
a jeśli nie popierasz to wywalę cię z moderatorów!!!

Nie masz prawa nikomu narzucać swoich (lub nieswoich) poglądów. Powstrzymaj się z takimi wypowiedziami.

adiblol - 19-04-2009, 18:49

Ja tylko straszę... poniosło mnie bo jestem za wolnym oprogramowaniem.
colobotwymiiata - 19-04-2009, 19:34

COLOBOT, jesteś z nami, czy przeciw nam??
Abadon - 19-04-2009, 19:47

Dobra skończmy z tymi kłótniami i sporami. Póki co to niech ta gra powstanie. A czy płatna, czy nie to później będziemy dyskutować. Na tak wczesnym etapie, nie ma sensu o tym narazie rozmawiać.

Cytat:
Jak nasz admin powie, że też jest za płaceniem, to naprawdę się załamię. Pozostaje nadzieja, że tak nie będzie. Hehe, jeśli będzie z nami to ta strona przestanie mieć admina i głównego moderatora!


Ja mam taki pogląd, każdy może mieć własny zdanie i to musimy to uszanować, czy się podoba czy nie. Mimo to nie wolno obrażać, to jest najgorsze.

colobotwymiiata - 19-04-2009, 19:53

Skoro ty zostajesz, to ja chyba też zostaje. Razem tworzymy całkiem fajne mapki :-)
adiblol - 19-04-2009, 19:58

a ja mogę pisać programy dla Obcych itp.
colobotwymiiata - 19-04-2009, 20:01

To może Cie włączymy do "ekipy"? Przydałby się jeszcze ktoś do beta- testów(chętnych pewnie nie brak).
Abadon - 19-04-2009, 21:13

Cytat:
Skoro ty zostajesz, to ja chyba też zostaje. Razem tworzymy całkiem fajne mapki.


To było do mnie? No mogę pomóc w robieniu misji. Ale tak na większą skalę to chyba w wakacje. Ale jeszcze wiecie że jakiegoś planu brakuje, do Colobota 2.

Po pierwsze trzeba stworzyć określoną fabułę oraz opis jak by wyglądały poszczególne misje. Już same stworzenie misji to już coś. "Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu :-D "

lukas_j - 27-04-2009, 12:26

adiblol napisał/a:
No to mamy już 3 osoby (ja, colobotwymiiata, Abadon). Zakładamy osobne forum?


jeszcze ja :p

a co do pracy, to tak jak admin mówi, prace ruszą w wakacje jak bedziemy miec duzo czasu, a ja bede miał warsztat wyremontowany, włacze kilka kompów i na kilku bede programował :D

a co do beta testerów - ja moge być
pozatym moge sie do programowania przydać
c++, delphi itp :)


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group