Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Turnieje - [turniej] Niesamowita planeta

COLOBOT - 25-03-2009, 18:54
Temat postu: [turniej] Niesamowita planeta
Na razie nie ma jeszcze "pełnowymiarowego" turnieju, więc żebyście się nie nudzili ogłaszam konkurs na najciekawszą planetę.
Chodzi po prostu o zrobienie dowolnej misji, może to być nawet swobodna gra, byleby na własnej, zrobionej najlepiej od podstaw, planecie.
Na elementy planety skłądają się:
-relief i res (ukształtowanie terenu i złoża w podglebiu)
-tekstury terenu
-kolory budynków, robotów, obcych i kolor obiektów pod wodą
-stałe (występujące w każdej misji na bazie tej planety) drzewa, krzewy, kryształy, wraki itp.
-tekstury nieba i planety
-mgła, efekty świetlne i inne takie duperele
-tło dźwiękowe (niewymagane, aczkolwiek cenione, nie powinno zakłócać rozgrywki, więc zapomnijcie o disco polo ;-) )

Planety możecie podawać w załączniku do posta. Nie powinno być plagiatów, gdyż pomysłów na planety powinniście mieć mnóstwo.
A jaka ma być ta planeta? Najlepiej oryginalna, z jakimś zaskakującym elementem i jednocześnie jak najbardziej praktyczna, żeby można było ją ewentualnie wykorzystać jako jedną z planet w COLOBOCie 2.

A jak to będzie oceniane? Najprawdopodobniej po jakimś okresie (powiedzmy 2 miesięcy) założy się ankietkę i każdy będzie mógł głosować na swojego faworyta.

DOJO - 26-03-2009, 09:10

A ja mam SUPER POMYSŁ! Ale nic nie mówię.. ;)
Abadon - 04-04-2009, 17:44

Ja też mam super pomysł. Spróbuję coś stworzyć ciekawego.
Programerus - 09-04-2009, 17:10

Co ty tam knujesz Abadon, co?
Abadon - 09-04-2009, 19:17

Cytat:
Co ty tam knujesz Abadon, co?


A knuje dosyć fajną misję na ten turniej (mam taką nadzieję że spodoba wam się). Więcej nic nie będę pisał. Wszyscy zobaczą i zagrają misję kiedy będzie gotowa.
Apropo mam pytanie, czy więcej osób będzie robiło na ten "turnije misje" bo widzę że narazie oprócz mojego zgłoszenia to tylko DOJO jest.

colobotwymiiata - 09-04-2009, 19:26

I nie wiadomo, czy DOJO wogóle zabrał się za tą misję
adiblol - 09-04-2009, 20:13

Ja robię coś zupełnie innego... niezwiązanego z Colobotem, także nie wezmę udziału w konkursie.
colobotwymiiata - 09-04-2009, 20:41

A co jeśli można wiedzieć?
Abadon - 09-04-2009, 22:15

Co do misji na turniej, to niedługo się ona tutaj pojawi.

Cytat:
I nie wiadomo, czy DOJO wogóle zabrał się za tą misję


Hehe jak tak dalej potoczą się sprawy to colobotwymiiata wygram walkowerem. Ale sądze że DOJO napewno zrobi jakąś misję na czas.

colobotwymiiata - 11-04-2009, 11:39

Uwaga uwaga, na dzisiaj jest planowana PREMIERA poziomu mojego i Abadona(tak, robiliśmy go razem). Abadon powinien wrzucić finalną wersję dzisiaj, niewiadomo o jakiej godzinie ;) . Więcej nie napisze, nie jestem najlepszy w tego typu mowach :P
Abadon - 11-04-2009, 11:48

Jak wcześniej pisałem zrobiłem misję na ten turniej wraz z colobotwymiiata. Sam pomysł narodził się kiedy to colobotwymiiata dał mi link do swojej misji na czacie.
Była ona początkowo trochę łysawa, jak to na początku bywa i postanwiłem wraz z nim że ją dopracujemy i damy na ten turniej. Praca trwała przez okres ok. 2 tygodni. Przyjeliśmy że wkład w pracę jest równy. Oto szczegółowy opis wkładu w tą misję.
1.podstawę całości (czyli wszelkie pliki w które wkładaliśmy różne modyfikacje) założył colobotwymiiata (oparta na porcie adiblola, za co dziękujemy :-D )
:arrow: res został dopracowany przez Abadona
:arrow: relief
-clolobotwymiiata miał pomysł z tym portem oraz z „podstawkami” (ściągnięty z adiblola - podstawki :-D ) pod statki
-piramida została stworzona przez Abadona
-wydmy to efekt pracy Abadona w GIMPie
:arrow: wszelkie messege to zasługa colobotwymiiata
:arrow: ustawieniem obiektów zajął się Abadon, oprócz kilku robotów i statków
:arrow: przekaz z SatComa jest autorstwa Abadona
:arrow: wszelkimi programami zajął się colobotwymiiata
:arrow: ustawienie koloru obcych – colobotwymiiata
:arrow: ustawienie koloru robotów i budynków – Abadon
:arrow: efekty specjalne (fajerwerki, mgła) - Abadon
:arrow: tekstura wykonana za pomocą GIMPu przez Abadona
:arrow: warunki wygranej ustawiał colobotwymiiata
:arrow: o poprawną ortografię zadbał colobotwymiiata :-D

Mam nadzieję że nasza praca spodoba się wam. Misja nie jest może zbyt rewelacyjna, ale ma pare elementów zaskakujących. Zapraszam do grania.

A oto link:
http://g.imagehost.org/download/0727/Mars_misja

adiblol - 11-04-2009, 11:53

Podstawki pod statki ja wymyśliłem w ESMK! Nie pamiętam czy to kiedyś dawałem na forum.

[ Dodano: 11-04-2009, 11:55 ]
Ale teren bardzo dobry!!!

colobotwymiiata - 11-04-2009, 11:57

No właśnie chciąłem sie ciebie o coś spytać: Robie misje troche ściągniętą od ciebie(ten port, twój screen mnie zainspirował). Ta pierwsza misja którą Abadon i ja przerabialiśmy powstała z tej. Mam nadzieję, że sie nie obrazisz?


PS.: To Abadon zaznacz jeszcze że adiblol miał w to swój wkład.

Abadon - 11-04-2009, 11:57

Cytat:
Ale teren bardzo dobry!!!


Dzięki za pochwałe, a o podstawkach nic nie wiedziałem. Sorry.

Cytat:
Ta pierwsza misja którą Abadon i ja przerabialiśmy powstała z tej. Mam nadzieję, że sie nie obrazisz?


Hmm a dlaczego ja tego nie wiedziałem...

colobotwymiiata - 11-04-2009, 11:58

Nie, to ja Ci nie powiedziałem. Sorry.
DemoLisH - 11-04-2009, 12:02

a na tej mapie nie powinno być chociaż 2 robotów atakujących?
colobotwymiiata - 11-04-2009, 12:04

Trzeba je zbudować. Nie ma tak lekko, w końcu to nie misja Epsiteca :D
Abadon - 11-04-2009, 12:07

No właśnie opieraliśmy się na misjach z Colobota, gdzie wszystko prawie trzeaba samemu zbudować.

P.S Przejście misji bez kodów bardzo dużo czasu zajmuje.

DOJO - 13-04-2009, 03:52

Co do mnie, nie wysmarowałem żadnej misji niestety.. Powód jest jasny - tekstury. Uwzięły się na mnie i żadna nie chce się wczytać. A beż oryginalnej tekstury o udziale ani mowa.

Może też od razu powiem jaki miałem plan.
Tworząc niesamowitą planetę, miałem na myśli zrobić coś całkiem oryginalnego.
Zamiast planety, chciałem zrobić wnętrze bazy. Niby jak? Już mówię!
Korytarze i tym podobne łatwo by się zrobiło, a sufit chciałem wykreować za pomocą wysokości nieba. I własnej tekstury nieba. Efekt był by ciekawy.
Kolejną fajną rzeczą byłby basen z podnoszącą się i opuszczającą wodą. Miała służyć do testów Subbera, itp.
Oczywiście miałem zamiar stworzyć także coś w rodzaju zoo, gdzie trzymane było by całe to kosmictwo... No i klon "Me"
Czyli troszeczkę wyjechałbym za konkurs, ponieważ do gry swobodnej plansza by się nie nadawała.. A planeta to by nie była. 8-)

colobotwymiiata - 13-04-2009, 08:30

To nie musi być swobodna gra. A jak nie chce Ci się robić, to może dasz ją tak, żeby każdy mógł pokombinować? Oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko. Może ktoś inny zrobi te tekstury. Tylko musi być jeden warunek, misja na bazie misji DOJO jest dyskwalifikowana w tym konkursie. Co Ty na to, DOJO?



PS.: Abadon chyba miałeś rację- wygramy walkowerem.

DeiDara - 13-04-2009, 09:03

Dobry pomysł Dojoi
DOJO - 13-04-2009, 10:25

Tyle że ona nawet reliefu nie ma.. Kiedy zdałem sobie sprawę z uporczywych tekstur wyrzuciłem misje. Teraz kontynuuje misję do Ceebota. (1 gotowa)

Choć mogę zrobić tą misje.. Sprawdzę czy jak dam waszą komendę dotyczącą ścieżki tekstury. Jeśli zadziała, wezmę się do pracy :D

PS: Te "i" na końcu mojego nicka to specjalnie, DeiDara?

Abadon - 13-04-2009, 10:30

Hmm a byś dał tą niedokończoną misję??


Aha colobotwymiiata z tą dyskwalifikacją nie przesadzaj.

DeiDara - 13-04-2009, 11:14

Cytat:
PS: Te "i" na końcu mojego nicka to specjalnie, DeiDara?


Taa Dojoi

colobotwymiiata - 13-04-2009, 20:09

Chodzi o to, żeby żadne dziecko neo nie użyło misji Dojego(Dodżego ;) ) do wstawienia na turniej. Np. Sioner zerżnął moją misję z CI(poziom 2), przerobił ją tylko troszeczkę. I nawet o tym nie wspomniał. Nie zadał sobie trudu choćby pisaniem swoich programów. Wszystkie były moje.
DemoLisH - 13-04-2009, 22:37

muszą być 2 roboty atakujące, bo jak po wybudowaniu ich włączą sobie same program automatycznie?
DOJO - 14-04-2009, 07:08

Załącznik dostępy.

Misja jak mówiłem nie dokończona i nie starannie wykonana ze względu na uporczywe tekstury.

Abadon - 14-04-2009, 10:01

Dobra zrobiłem Ci teksture. Mam nadzieję że Ci się podoba. Wiesz dlaczego nie było tekstury. Ponieważ nie wrzuciłeś do folderu misji najprawdopodobniej i "scene01" nie miało co wczytywać.

A oto link:
http://g.imagehost.org/download/0985/Bastion_Ludzi

DemoLisH - 14-04-2009, 10:10

a ten turniej to jest w stylu "gracz vs gracz"(pvp) czy "gracz vs komputer"?
Abadon - 14-04-2009, 10:20

Admin miał na myśli turniej w stylu która lepsza planeta/misja - pojedynek pomysłów użytkowników.
DemoLisH - 14-04-2009, 10:50

Czyli te mapy nie są tworzone do turniejów w colobocie. Ja myślałem, że dział "turnieje" powstał by gracze walczyli na skrypty, a nie coś w stylu "kto stworzy lepszą mapę". Dzięki za odpowiedź.
WRIM - 14-04-2009, 15:17

DemoLisH napisał/a:
Czyli te mapy nie są tworzone do turniejów w colobocie. Ja myślałem, że dział "turnieje" powstał by gracze walczyli na skrypty, a nie coś w stylu "kto stworzy lepszą mapę". Dzięki za odpowiedź.

Właśnie po to powstał ten dział, tylko że turnieju na skrypty jeszcze nie ogłoszono.

adiblol - 14-04-2009, 15:25

DemoLisH, masz Script Fight na mojej Wiki
DOJO - 25-04-2009, 11:31

Jest!! Teksturki mi działają!!! Mogę wrócić do robienia niesamowitej planety!! :)
Abadon - 25-04-2009, 17:41

DOJO masz na myśli że tekstura ci działa na tej mapce co ci dałem w linku, czy sam sobie poradziłeś z tym problemem?
DOJO - 26-04-2009, 12:13

Skopiowałem linijkę z twojej mapy i wrzuciłem ją do mojej, zmieniłem tylko zamiast twojej teksturki na moją i działa!

PS: Wpierw ściągałem to co w linku miałeś, i działało. Ale jak zmieniłem na inną teksturkę to się zepsuło na nowo.. W końcu wtedy sobie odpuściłem. Potem włączam na nowo Colobota, moją mapkę, i... Działa!

adiblol - 03-05-2009, 12:39

Próbowałem zrealizować pomysł DOJO, niestety efekt sufitu nie jest zbyt realistyczny :(

http://f.imagehost.org/download/0382/baza_labirynt (to jest mapka do user leveli)

Abadon - 03-05-2009, 13:23

Ciekawy labirynt. Rzeczywiście sufit się nie udał, bo przy poruszaniu się on się przesuwa. Widocznie w Colobocie można robić mapki tylko do misji na planetach :-/ . Adiblol może zrób sufit jednolity to będzie bardziej realistyczny, ale niestety odbije się to na estetyce.
adiblol - 03-05-2009, 17:02

Labirynt wygenerowany w GIMPie za pomocą script-fu :P
artur - 16-04-2010, 18:08

Oto mój poziom
http://rapidshare.com/fil...Artura.rar.html

FE4R - 16-04-2010, 21:29

Udało Ci się odświeżyć temat sprzed roku. Dobra robota.
artur - 17-04-2010, 10:07

Szczerze mówiąc to jest moja pierwsza utworzona planeta.

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group