Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Inne - Zagadka - jakiej misji to jest relief?

COLOBOT - 26-02-2009, 20:19
Temat postu: Zagadka - jakiej misji to jest relief?
Niektórzy zapewne od razu zajarzą, o co chodzi, innym przyjdzie to na pewno dużo trudniej. Wiem, że często ten temat obfituje w obszerne dyskusje.
Na razie nie powiem, co trzeba zrobić, ale na tej grafice ukryty jest relief pewnej misji. Zgadnijcie której?

Abadon - 26-02-2009, 20:27

Niech zgadnę... Tropika :-D .
DeiDara - 26-02-2009, 21:06

Centuria
DemoLisH - 26-02-2009, 21:44

tropika?
COLOBOT - 26-02-2009, 21:48

Nie chodzi mi o teksturę, tylko relief. Widzę, że nie spotkaliście się z tego typu obrazkami, są to stereogramy, po odpowiednim "dostrojeniu" oczu na grafice pojawia się trójwymiarowy obraz i to właśnie jest ten relief - czyli rzeźba terenu. Więcej szczegółów podam, jak ktoś wreszcie odgadnie, co to za planeta.
DemoLisH - 26-02-2009, 22:27

Wulkania!!!
Później mi się zmieniło wszystko na szaro po dokładnym obejrzeniu

///Błędy - Abadon

COLOBOT - 26-02-2009, 22:39

Próbujcie dalej ;) Nie trzeba tego aż tak dokładnie oglądać, ale obrazek musi stać się trójwymiarowy. Jeśli raz wam się to uda, to będziecie już na 100% pewni.
lukas_j - 27-02-2009, 09:06

nie wiem w czym to otworzyć :/ ja się grafiką nie zajmuje

to jest ziemia :D

///Błędy - Abadon
-Demolish

DeiDara - 27-02-2009, 10:08

księżyc
adiblol - 27-02-2009, 13:52

Yyy... jak na to coś trzeba patrzeć? Jednym okiem? Dwoma? Z jakiej odległości?
DeiDara - 27-02-2009, 14:12

oferni
lukas_j - 27-02-2009, 15:45

nowa ziemia :D


abadon i demolish: nie poprawiac mi tego, to nie bledy, tylko brak polskich ogonkow, jak ktos nie chce ich pisac to nie musi :evil:

//Popieram! -adiblol

Abadon - 27-02-2009, 16:11

Cytat:
abadon i demolish: nie poprawiac mi tego, to nie bledy, tylko brak polskich ogonkow, jak ktos nie chce ich pisac to nie musi :evil:


OK lukas_j, przepraszam ciebie. Wybacz po prostu chciałem coś dobrego zrobić, ale jak zwykle nic dobrego z tego nie wyszło. Od dzisiaj nie będę nikogo poprawiał, chyba że jakieś błędy ortograficzne albo co gorsza pokemonizm znajdę. Jeszcze raz przepraszam.

COLOBOT - 27-02-2009, 20:10

Jest takie powiedzenie, że ten kto umie coś robić, robi to, a ten kto nie umie uczy tego innych. Ja umiem i postaram się wyjaśnić wam o co tutaj chodzi. Poniżej jest ta sama grafika, ale na dole są dwie kropki, najpierw skupmy się na tych kropkach.

Jest kilka metod na uzyskanie efektu, ale we wszystkich chodzi o to, aby ustawić nasze soczewki w taki sposób, żeby te dwie kropki zlały się w jedną (właściwie powstaną dwie pary kropek, ale prawa kropka z lewej pary powinna połączyć się z lewą kropką prawej pary, tak żeby widoczne były trzy). Jak zobaczysz trzy kropki, natychmiast podnieś wzrok i spójrz w obrazek wyżej. Powinieneś wtedy już zobaczyć relief.
A teraz jak tego dokonać:
1. Ktoś napisał, że wystarczy szybko mrugać oczami. W moim przypadku działa, ale nie wiem jak jest u tych, którzy jeszcze tego nie robili.
2. Najlepiej, żeby obrazek był wydrukowany na kartce, tak najłatwiej wyjaśnić. Otóż należy tę kartkę (monitor) trzymać przed oczami, a jednocześnie próbować patrzeć nie na kartkę, a na ścianę, która jest za nią. Można próbować oddalać/przybliżać wzrok od obrazka.
3. Niektórzy też mówią, że trzeba zmrużyć oczy, tak jak mają Chińczycy, według mnie mała skuteczność.

A dla tych, którzy już pojęli, druga zagadka - co widać na poniższym obrazku:

DeiDara - 27-02-2009, 20:24

kstalia
DemoLisH - 27-02-2009, 21:22

ja tam nic nie widzę, chyba jestem głupi i bez wyobraźni :-> :evil: :evil: :-x :-/
lukas_j - 28-02-2009, 11:00

krystalia :d a na tym pierwszym jakies gory widze,..
colobotwymiiata - 02-03-2009, 20:39

Pierwszy relief to oczywiście księżyc!!!
A drugi obrazek to napis "Colobot"!
Ale super jak zrobiłeś te efekty z "Magicznego Oka"? Jak to jakiś program to please daj linka albo wrzuć do downloadu albo coś.

COLOBOT - 02-03-2009, 21:00

Brawo :-) 8-) Relief jest z księżyca, dokładnie z ostatniej misji lub swobodnej gry.
Ten efekt nazywa się stereogramem. Ja robiłem go programem stereogram explorer (co widać na obrazkach), aplikacja jest na licencji shareware, nie ma problemu ze znalezieniem go w googlach.

colobotwymiiata - 03-03-2009, 14:47

Wielkie dzięki admin, programik jest zajefajny :-D
DOJO - 05-03-2009, 19:06

Szybko mrugam i to g......no daje.. Chociaż też jest ciekawy efekt kiedy długo patrzysz na obrazek bez mrugania! Obrazek się wtedy zmienia! Co do stylu chińczora na kropki działa ale na obrazek jest trudno...
Abadon - 06-03-2009, 17:01

COLOBOT mógbyś stworzyć kolejną "zagatkę", ponieważ jestem ciekaw jak tym razem mi pujdzie.

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group