Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

COLOBOT 2 - PROGRAM DO DEKOMPILACJI COLOBOTA I DZIAŁA!!!!

bbiidduull - 21-02-2009, 20:40
Temat postu: PROGRAM DO DEKOMPILACJI COLOBOTA I DZIAŁA!!!!
Witam oto program dzięki niemu zdekompilujemy pliki exe,dll i inne.
Właśnie zdekompilowałem colobot.exe i CBot.dll :)

http://85.17.92.154/files/idafree49.exe

Naprawde działa!!!!

COLOBOT - 21-02-2009, 20:50

Co to jest za serwer?
bbiidduull - 21-02-2009, 20:54

To strony producenta tego programu. Ściagaj i tam przeciągnij i on bedzie robił sobie :)
Ale czy to napewno zdekompilowany colobot? Chyba tak bo wszytskie rzeczy są :D

P.S. plik Colobot.eui zawiera inforamcje do programowania :P

Abadon - 21-02-2009, 20:58

To fajnie. Jest wreście nadzieja że powstanie Colobot 2 :-) .

Cytat:
To strony producenta tego programu.

To znaczy Maty czy Epsiteca??

Aha co się znajduje po ściągnięciu pliku z tego linku (nie chce mi się dzisiaj ściągać).
Z góry dziękuje.

bbiidduull - 21-02-2009, 21:01

Niee. Ten program wymyslił jakiś ruski pan co ma wielką głowę. podoba się program ?
Abadon - 21-02-2009, 21:05

Cytat:
Ten program wymyslił jakiś ruski pan co ma wielką głowę.


Nie wiem dlaczego, ale szukając czegoś o Colobocie to zazwyczaj są to strony (zazwyczaj fora w których jest wątek Colobota) rosyjskie, amerykańskie i szweckie ;-) :-) .

bbiidduull - 21-02-2009, 21:08

Ale powiedzcie mi czy to zdekompiluje colobota czy jakieś gówno ?
COLOBOT - 21-02-2009, 21:11

Abadon napisał/a:
Nie wiem dlaczego, ale szukając czegoś o Colobocie to zazwyczaj są to strony (zazwyczaj fora w których jest wątek Colobota) rosyjskie, amerykańskie i szweckie ;-) :-) .

A jak ja szukam to albo francuskie albo rosyjskie. BTW EPSITEC to właśnie francuska firma jeśli się nie mylę.

Cytat:
Ale powiedzcie mi czy to zdekompiluje colobota czy jakieś gówno ?

Nie wiem co to za język jest po dekompilacji, jeśli assembler to prawdopodobnie wiele nie zmieni.

bbiidduull - 21-02-2009, 21:18

A tam coś mozna wybrać coś Ms-dos , binarne i coś tam jeszcze
Abadon - 21-02-2009, 21:21

Cytat:
BTW EPSITEC to właśnie francuska firma jeśli się nie mylę.

Tak to francuska firma, ale początkowo miała siedzibe w Szwajcari (jeżeli się nie mylę).
Co do szukania czegoś o Colobocie to bazowałem się na użytkownikach z angielskiego forum. Większość jakieś 8 miesięcy temu miała swoje stronki o Colobocie, ale teraz niestety występuje błąd że ich nie ma. Drugi sposób na którym się bazowałem to autorzy Colobota.

bbiidduull - 21-02-2009, 21:25

A wiecie ze w pliku Cbot.dll jest ukryty plik CbotDebug.txt ??? Tylko nie wiem jak go wyodrębnić :/

P.S W załaczniku zdekompilowany plik CBot.dll

adiblol - 22-02-2009, 11:03

Umowa licencyjna napisał/a:
This free version of IDA Pro is licensed to you for non-commercial
use. Commercial use requires a normal IDA Pro license.


Tłumaczenie: Ta darmowa wersja IDA Pro jest licencjonowana na Ciebie do użytku niekomercyjnego. Użytek komercyjny wymaga normalnej licencji IDA Pro.


Czyli Colobot 2 musi być darmowy. :-D :-D 8-)

colobotwymiiata - 22-02-2009, 13:50

bbiidduull napisał/a:
A wiecie ze w pliku Cbot.dll jest ukryty plik CbotDebug.txt ??? Tylko nie wiem jak go wyodrębnić :/

P.S W załaczniku zdekompilowany plik CBot.dll


A oto cytat:


returned by an exception handler?? EXCEPTION_GUARD_PAGEeA page of memory that marks the end of a data structure such as a stack or an array has been accessed?Ŕ EXCEPTION_INVALID_HANDLEAn invalid HANDLE was specifiedÎďúÎEXCEPTION_BCC_FATAL5Fatal unhandled exception in the BCC compiled programÎíúćEXCEPTION_BCC_NORMAL/Unhandled exception in the BCC compiled program?@ 
DBG_CONTROL_C#CTRL+C was input to console process˙@ DBG_CONTROL_BREAK'CTRL+BREAK was input to console process R ń Ź ‚ x l ^ T H ; 1 #  Ë v ¬ 8 #  F  Ú  ˙ ő Ů P  # ? {    ]  4  Ť ‡ I  f   ę Ń  ö  ś  ´  „ Ŕ ľ d  O

I do czego to grze służy??

adiblol - 22-02-2009, 13:53

Z czego to cytat?
DeiDara - 22-02-2009, 14:10

CbotDebug.txt chyba
Abadon - 22-02-2009, 14:25

Cytat:
DBG_CONTROL_C#CTRL+C was input to console process˙@ DBG_CONTROL_BREAK'CTRL+BREAK

To jest kombinacja klawiszy do pisania kodów (wiem żę wiecie).

Z czego to cytat?

To cytat chyba z CBot.dll

Kod:
bbiidduull napisał/a:
A wiecie ze w pliku Cbot.dll jest ukryty plik CbotDebug.txt ??? Tylko nie wiem jak go wyodrębnić 

P.S W załaczniku zdekompilowany plik CBot.dll



[size=18]A oto cytat:[/size]

...

lukas_j - 22-02-2009, 21:29

Po co ma byc platny colobot 2?? :P Ja jednak wole zeby był darmowy :) Bedzie lepiej :) Preferuje wolne oprogramowanie (jak linux, ktorego obecnie uzywam)

Jak otworzyc zdekompiloway plik, ktory bidul zamiescil?

DeiDara - 22-02-2009, 21:33

po to żeby ludzie którzy charowali na tę oto wspaniałą GRĘ. Mieli jakiś doPING w stwożeniu Colobota 2 :!:
[cenzura]* Co to ma być

lukas_j - 22-02-2009, 21:36

moze racja... co do serwera, z ktorego pobieramy program to linux zwrocil mi taka odpowiedz:

Kod:

lukas@lukasubuntu:~$ host 85.17.92.154
154.92.17.85.in-addr.arpa domain name pointer hosted-by.leaseweb.com.
lukas@lukasubuntu:~$


Podejrzany ten serwer... nawet dnsa nie ma, a jak sie wejdzie na hosted-by.leaseweb.com to wychodzi sam hosting. A zeby wejsc na strone glowna tego ip, to trzeba byc zalogowanym albo co (pisze forbidden)

Abadon - 22-02-2009, 21:41

Cytat:
Ja jednak wole zeby był darmowy


Ja też tak myślę, przecież wszyscy (no może nie dosłownie) wpływają w jakiś sposób na ułatwienie stworzenia Colobota 2 np. pisząc Szaloną Fabułę, przedstawiając własne propozycje, zaobserwowania itp. Ale z drugiej strony to jak DeiDara odpowiedział na pytanie:

Cytat:
Po co ma byc platny colobot 2??


Jego odpowiedz jest jak najbardziej trafna:

Cytat:
po to żeby ludzie którzy charowali na tę oto wspaniałą GRĘ. Mieli jakiś doPING w stwożeniu Colobota 2


Więc jeżeli chodzi o małą grupę, co w Colobota 2 grali, to niech będzielepiej gra bezpłatna, ale pamiętajmy że ostateczna decyzja należy do twórców gry.

lukas_j - 23-02-2009, 09:53

moze racja :) ale jesli jednak odrzuca projekt to co zrobimy? :roll:
DeiDara - 23-02-2009, 13:13

wtedy będę na studiach i sam zrobię
Konrad - 23-02-2009, 13:42

Zainstalowałem tego dekompilatora, zdekompilowałem i plik .exe i .dll ale co z tego jak nie mam pojęcia jak tam cokolwiek zrobić :mrgreen:
adiblol - 23-02-2009, 16:14

Ja tak samo...
DeiDara - 24-02-2009, 15:23

hmm no to przydatny ten program
BotTarget - 28-02-2009, 09:23

Pliki Colobot.exe i Cbot.dll można otworzyć bez tego programu.
Otwieramy Opcje Folderów(chyba panel sterowania w Windows XP)
Zmieniamy:
Ukryj rozszerzenia znanych typów plików-zaznaczamy nie,i już można modyfikować te pliki.
Najlepiej je skopiować(na wypadek,że się zepsują).
Zmieniamy nazwę np.Cbot.dll na Cbot.txt i można edytować.

Abadon - 28-02-2009, 10:05

No ciekawy sposób, kiedyś też bawiłem się w ten sposób w otwieranie różnych plików, ale zbyt dobrych wspomnień nie mam (albo gra się uszkodziła, lub nie można byłby przywrócić pliku do odpowiedniego rozszerzenia :-? ). Więc teraz raczej się nie skuszę na takie edytowanie.
COLOBOT - 28-02-2009, 11:21

BotTarget napisał/a:
Pliki Colobot.exe i Cbot.dll można otworzyć bez tego programu.
Otwieramy Opcje Folderów(chyba panel sterowania w Windows XP)
Zmieniamy:
Ukryj rozszerzenia znanych typów plików-zaznaczamy nie,i już można modyfikować te pliki.
Najlepiej je skopiować(na wypadek,że się zepsują).
Zmieniamy nazwę np.Cbot.dll na Cbot.txt i można edytować.

Po co się męczyć? Wystarczy PPM -> Otwórz za pomocą -> Notatnik
Tylko ostrzegam - notatnik służy jedynie do przeglądania, edytowanie jest równoznaczne z uszkodzeniem pliku, do tego już trzeba używać HEX-edytorów.

adiblol - 28-02-2009, 12:27

COLOBOT napisał/a:
do tego już trzeba używać HEX-edytorów.

Dodam że dobry jest PSPad.

kluge - 03-04-2010, 02:32

Wow. Nieźle sobie radzicie. Niestety zużywacie sporo energii na motanie się w tą i w tamtą.

Wyjaśniam:
Ida jest deasemblerem i pokazuje program takim jakim jest. Aby go bardziej zrozumieć Ida "wrzuca" do kodu programu mnemoniki ważniejszych adresów i inne dodatki. Niestety pokazuje ona to co rozumie procesor komputera i system operacyjny. Nas interesuje wyższy poziom - poziom C++, do którego dostępu nie mamy. Ciekawą sprawą jest tu jednak to co widać w oknie "Export" po otwarciu i zdeasemblowaniu pliku cbot.dll. Ponieważ jest to dynamicznie dołączana biblioteka musi ona "poinformować" system jakie obiekty, metody i funkcje ona udostępnia. Zaszyta w Dll'u informacja jest przez IDA odczytywana. Można w tym momencie podpatrzyć jakie metody i funkcje z biblioteki są wystawione do wykorzystania przez inne programy i moduły. Stwarza to ewentualną szansę, na napisanie swojej własnej biblioteki, która wystawia ten sam interfejs robiąc te same rzeczy inaczej. Można tu odczytać publiczne metody klas takich jak np. CBotVar, CBotInstr i CBotTypResult. Porównując taki interfejs w bibliotekach obu gier można odkryć przyczynę wieszania się programu po podmianie bibliotek - właśnie różnicę w interfejsach obu wersji.
Tym, którzy mimo wszystko chcą się dowiedzieć więcej, co da się zrobić z IDA polecam książkę Kasperskiego "Dezasemblowanie kodu". Ci którzy są ciekawi wiedzy w niej zawartej czytają ją jak dobry kryminał.

Programerus - 08-04-2010, 19:46

http://www.colobot.cba.pl...der=asc&start=0

Hmm... Ameryki to ty chłopie nie odkryłeś...

kluge - 10-04-2010, 16:14

Programer napisał/a:
http://www.colobot.cba.pl/forum/viewtopic.php?t=317&postdays=0&postorder=asc&start=0

Hmm... Ameryki to ty chłopie nie odkryłeś...


Widziałem ten wątek na forum, oba pokazują waszą determinację w zdobywaniu wiedzy na temat działania Colobota. Nie czytałeś jednak mojego postu ze zrozumieniem:

kluge napisał/a:
Nas interesuje wyższy poziom - poziom C++, do którego dostępu nie mamy.


Poszukajcie jakiegoś programu, który wam zrobi dekompilację biblioteki i exe'ka.

Ja chwilowo mam ograniczony czas, bo kończę dwa projekty, ale co jakiś czas tu zajrzę.

Co do obietnicy zrobienia przeglądu rdzenia gry, to nie do końca wyszła, bo mam zainstalowanego tylko CeeBota.

adiblol - 10-04-2010, 16:28

kluge napisał/a:

Poszukajcie jakiegoś programu, który wam zrobi dekompilację biblioteki i exe'ka.

http://boomerang.sourceforge.net/

toceejabot - 12-04-2010, 20:32

bbiidduull napisał/a:

P.S. plik Colobot.eui zawiera inforamcje do programowania :P

Ten plik zawiera informacje tworzone po zainstalowaniu colobota wystarczy zmienić rozszerzenie *eui na *txt i można sobie poczytać.

kluge - 14-04-2010, 17:34

adiblol napisał/a:
http://boomerang.sourceforge.net/


Wow! Super. Znalazłeś! Wujek Google pomógł... :-7

Wersja wczesna alfa. Mamy szansę dołączyć do projektu i nauczyć się programować...

Wybacz mi Adiblol ten sarkazm, ale jak oni skończą ten projekt to Ty będziesz w moim wieku... Potrzebujemy czegoś bardziej sprawnego i już działającego. Wersja alfa oznacza tyle, że jak program przerobi połowę pliku i się dopiero wywali to trzeba to uznać za szczęście. I nawet jak program dekompiluje duże projekty, to w Naszym przypadku zadziała prawo Murphy'ego i dekompilator się wywali w takim miejscu, że nic się nie da zrobić.

adiblol - 14-04-2010, 17:42

Owszem, rok temu wywalał się podczas przetwarzania wyników :D Nie wiem jak teraz bo nie mam windy.
FE4R - 15-04-2010, 18:39

adiblol napisał/a:
bo nie mam windy.

Trzeba być informatykiem, żeby po schodach wchodzić. ;)

karpol - 29-04-2010, 22:45

Coś nowego w tej sprawie? Dopiero, co wróciłem na forum.

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group