Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Śmietnik / archiwum - Czy gry średniwiowieczne mogą zacofać innych ludzi???

Piter - 05-02-2009, 15:54
Temat postu: Czy gry średniwiowieczne mogą zacofać innych ludzi???
Tutaj wypowiadamy się na temat czy takie gry jak Gothic mogą zacofać ludzi(przeważnie dzieci)???

Mam w szkole dużo kolegów, którzy cały czas grają w te średniowieczne gry. Kłócimy się cały czas, że przyszłościowe są najlepsze a inni, że najlepsze są średniowieczne.
ANKIETA:

W co gracie???
Przyszłościowe
10%
Średniowieczne
90%

I to mnie dobija. Większość gra w średniowieczne a gdy wyłączą komputer to idą się bawić kijami i myślą, że są magami, łucznikami a ich stodoła to twierdza jego lub wroga.


CZEMU DO JASNEJ ANIELKI NIKT NIE GRA W PRZYSZŁOŚCIOWE GRY TYPU COLOBOT???




Czy w tych grach jest coś bardzo fajnego???
Mi się wydaje, że NIE

Dzieci stają się coraz bardziej zacofani. Niech grają w przyszłościowe gry typu COLOBOT! Niech się uczą programować C++ i Java! Niech poznają przyszły świat! Niech grają w (oczywiście też) gry internetowe typu www.xblaster.pl


Oceniajcie i opinie dodawajcie.

DeiDara - 05-02-2009, 16:04

NO ok rozumnie że komuś się podobają gry średniowieczne moim zdaniem mają też jakiś urok co prawda nawed często mi sie zdarza pograć w takie gry ( czyt: 2 tygodnie ) no ale żeby się bawic w jakichś spamerów w ogrótku to przesada WTF?!
Na moim dysku mam tylko naraznie 5 gry które są yyyyyy no nie wiem z jakiej epoki ale dobra rzucam tytyłami :arrow:
Stronchold
Settlers 5
Warcraft 3
No i takie
Zeus
Kleopatra

Ale też mam bradzo dużo gierek przysłoścoych ( nie wypisuje jak ktoś chce wiedzieć jest taki temat ulubione gry )

Ps sory za będy ale mnie to wkurwiło(czy to brzydkie słowo??)

Cytat:
Gust jest jak dupa, każdy ma swój.

hahaha dobre

COLOBOT - 05-02-2009, 16:06

Z tej ankiety wynika zainteresowanie młodych ludzi i to nie jest nic nienormalnego. Po prostu większości podobają się takie gry, a nie inne. Gust jest jak dupa, każdy ma swój.
adiblol - 05-02-2009, 16:33

Mnie bardziej dobijają siusiumajtki wchodzące na cda.pl i szukające gier. Jeśli granie sprawia im przyjemność to niech pograją sobie w jedną konkretną grę, a nie codziennie szukają po 20-50 nowych tylko po to żeby raz zagrać.

Piter, w której klasie są ci co grają w te gry historyczne?

Aha... niektóre gry historyczne są wyjątkowo idiotyczne, np. Tibia.

DeiDara - 05-02-2009, 18:26

Cytat:
Tibia

Omg weź to spal

Piter - 06-02-2009, 13:25

Cytat:
Piter, w której klasie są ci co grają w te gry historyczne?


Adiblol żebyś wiedział ja chodze do I gimnazjum a oni wciąż to grają.
DeiDara a oni też się bawią kijkami. Widziałem nawet to.

Abadon - 06-02-2009, 14:11

Co do gier o tematyce średniowiecza i poprzednich epok to w większości nie mam do nich żadnych zastrzeżeń i żadnego powodu by nazwać je że zacofują ludzi (przyznaję że nie które są bez sensu). W większości gier tego typu (nie mam namyśli Gothika i Two Worlds) uczą histrorii np. Twierdza Krzyżowiec, Zeus i Posejdon, Kleopatra, Spartan itp.

Poza tym twórcy gier teraz stawiają na gry które Piter pogardza (no wiecie graficy mogą się wykazać przedstawiając najrealistycznie tamte czasy), szkoda że nie ma gier przyszłościowych jeżeli są to w słabym wykonaniu (z powodu braku pomysłu na przykład).

adiblol - 06-02-2009, 14:14

A znacie Neverhooda? Nie wiadomo w jakich czasach się toczy.

Można ściągnąć http://thepiratebay.org/t...6/The_Neverhood
(oczywiście nielegalnie). Można też kupić na Allegro, ale moim zdaniem lepiej wypróbować piracką wersję zanim się kupi legalną, bo jest drogo (ok. 100zł).

Thorin12 - 06-02-2009, 20:20

Ja nie mam zastrzezen co do gier sredniowiecznych. to ze niektorzy ida sie bawic kijakmi na dzworze to nie oznacza ze maja cos z mozgiem. Bawienie kijakami z czasem daje poczucie tego iz mozna byc kims wiecej. A to moze sie przerodzic w cos wiecej np. Grzybowo. Czy ktorys z was Kiedys slysza o Zjezdzie wojow słowianskich w grzybowie?? Sam do tego naleze Ale to sie nie zaczelo od kijakow tylko od mojego brata ktory dostal o tym cynk. Nie tylko w Grzybowie sątakie zjazdy Sa jeszcze w Ladzie, Wolin , Braniewo itp
Piter - 07-02-2009, 23:48

Ależ żebyś wiedział. Wiem o co ci chodzi ale z tymi kijkami Thorin12 to sobie wyobrażają że są tym bohaterem z gothica i innych rzeczy. Czy u ciebie w klasie są też którzy się bawią kijkami??? U mnie sporo i to jak.
Thorin12 - 08-02-2009, 11:01

bo ja wiem czy tak sporo prawie w ogule
Losparkeros - 10-02-2009, 21:56

Ja jednak myślę że nie ma nic złego w graniu w grę on-line po kilka raz i następna.
Oczywiście trzeba wybierać dobre gry w internecie a nie otwierać stronę z kolejną grą 50 razy dziennie...

adiblol - 11-02-2009, 15:43

Losparkeros napisał/a:
Ja jednak myślę że nie ma nic złego w graniu w grę on-line po kilka raz i następna.
Ile masz lat, jeśli mogę wiedzieć?

A gwoli ścisłości to fachowo gry wg. Pitera "średniowieczne" to historyczne a przyszłościowe to futurystyczne.

DeiDara - 11-02-2009, 20:37

Mam pytanie Adiblol ci to znaczy "gwoli"
Abadon - 11-02-2009, 20:42

Gwoli oznacza:

Cytat:
gwoli «przyimek komunikujący wraz z użytym po nim rzeczownikiem cel czynności, o której mowa w zdaniu»

WRIM - 12-02-2009, 02:39

adiblol napisał/a:
A gwoli ścisłości to fachowo gry wg. Pitera "średniowieczne" to historyczne a przyszłościowe to futurystyczne.

No właśnie, mały błąd językowy. Wiadomo, że nie ma żadnych średniowiecznych gier na komputer.

cyber_J - 13-02-2009, 11:41

Kurna mać, ten walony ham gada o mnie!!!!!!!!!!!1 :evil: Ja lubie grać w gry fantastyczne (on je nazywa średniowiecznymi), a Piter ich nie lubi. I dlatego ten fan walle'go ubzdurał sobie, że ja z moimi kolegami (A W TYM Z JEGO BRAĆMI) bawimi się pałkami, czy tam kijami czy czymś tam jeszcze. O nas coś [cenzura] (sorka za brzydkie słowo) a sam przechodził walle'go z 10 razy pod rząd!!! Może lubi gry "przyszłościowe", a nie lubi "średniowiecznych" , ale czy musi pisać jakieś pierdoły na forum. Tak, od dzisiaj zacznę używać kijów, ale chyba tylko po to, aby JEBAĆ NIMI TEGO NIEDOROZWOJA!!!!!!! (tylko nie poskarż sie mamusi pietka :evil: ) ZJEB POJEBANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(sorka, ale mnie wnerwił!!!!!!!!!!!)


[cenzura] dupoliz!!!!!!! :evil:


/// cyber_J opanuj nerwy, jeżeli masz jakieś pretensje to nie wyładuj je na forum przynajmniej. Zmień podpis bo obraża ono Pitera (niezgodne jest z obowiązującą netykietą), każdy ma prawo do zdania nawet o grach i musisz to uszanować - Abadon

bbiidduull - 13-02-2009, 11:46

heh... opanuj nerwy. Siłą nic nie wskórasz. Jeden woli takie gry drugi inne i nic na to nie poradzicie. A że na tym świecie istnieją dzieci neo to juz inna sprawa :D Pozdro all
Piter - 13-02-2009, 16:15

ja nie gadałem o nim tylko o innych. A tak z resztą to tylko pomyłka z tą ankietą. Zmyśliłem. Nie kłóciliśmy się nawet. Administratorze zamknij ten temat ok???
cyber_J - 13-02-2009, 17:33

Ludzie! Chodzę z nim do klasy i tylko ja i mój kolega lubimy takie "średniowieczne gry" więc to o nas pewnie napisał te pierdoły. U nich panuje taka zasada, że gdy grają na komputerze, to każdy po pół godziny. Jego bracia też lubią takie gry, więc musiał pewnie z godzinę oglądać gry, których nienawidzi, a gdy jeszcze powkurzali go trochę (co robią czasami dla zabawy, jak to bracia) wnerwił się(albo rozpłakał bo to beksa :cry: , uraził się piterek :oops: ) i napisał takie pierdoły.

Cóż, jak się jest dziwnym to tak jest.

P.S. Podpisu nie zmienię bo to szczera prawda. Zalogowałem się tu tylko ze względu na niego, bo naprawdę nienawidzę COLOBOTA :evil: , ale wywalam już od tego waleńca.
Jak chcecie to mnie wylogujcie, lata mi to :-P
A czego można nauczyć się z xblasters i homeworlda i skąd wiesz że tak będzie w przyszłości Pietka?
I nie bawie sie żadnymi kijami czy pałami.
A to od mojego Kolegi: MASZ PRZEWALONE PITER :!:
A on to CIUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111 :!: :!: :!:

[ Dodano: 13-02-2009, 17:41 ]
Sprostowanie:
1.Tylko ja i mój kolega lubimy te gry w naszej klasie.
2.On pisał o nas i swoich braciach bo się chyba wtedy obraził na nas.
3.Nie wiem skąd taki pomysł o palkach. Chyba pisał o sobie...(albo o swoim braku pały :lol: )
4.Sam grał w Rome:Total War.
5.Wylogujcie mnie, bo nie chcę być na tej samej stronie co on!!!!!!!

[ Dodano: 13-02-2009, 17:46 ]
:evil: :evil: :evil: :evil:
:evil: :evil: :evil: :evil:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
:evil: :evil: :evil: :evil:


:evil: :evil: :evil: :evil:
:evil: :evil: :evil: :evil:
:evil: :evil: :evil: :evil:
:evil: :evil: :evil:
:evil: :evil: :evil: iter

Abadon - 13-02-2009, 19:05

Jeżeli macie dalej się spierać, obrażać to usuwam ten temat do śmietnika. Miałem nadzieję że przeprosicie się, a nie dalej sobie ucinacie nawzajem. Nie wiem czy to dobry pomysł (z usuwaniem tematu), ale to przynajmniej skończy kłótnie.

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group