Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Inne - Nieznany obiekt - co to jest?

COLOBOT - 03-02-2009, 21:57
Temat postu: Nieznany obiekt - co to jest?
Zagadka dla wszystkich. Co to za obiekt? Skopiujcie tę linijkę i odpalcie:
Kod:
produce(space(), orientation, 30, "");

Obiekt jest przenośny, niezniszczalny działem, nie jest to żadnego typu ogniwo. Nie uwzględniany jest w save'ach. Innych właściwości doszukujcie się wy.

colobotwymiiata - 04-02-2009, 17:33
Temat postu: RE: Nieznany obiekt - co to jest?
jaa..nie mam pojęcia:niewidzialne,niezniszczalne walnięciem(straciłem 3 roboty:)),działem. Próbowałem: wsadzać do robota,elektrowni atomowej,huty,fabryki robotów...LLOOOL:o:o:o

PS:przedmioty mają numery!! np.ruda tytanu sie pojawiła jak wpisałem 31

PS.2:Próbowałem też czegoś takiego:

extern void object::Nowy()
{
object q=radar(30);
message("Kategoria to "+q.category);
}

Mało mnie szlag nie trafił jak mi odpisało: Kategoria to 30!!:@

adiblol - 04-02-2009, 17:38
Temat postu: RE: Nieznany obiekt - co to jest?
a ty wiesz admin jak się ten obiekt nazywa?
COLOBOT - 04-02-2009, 19:16
Temat postu: RE: Nieznany obiekt - co to jest?
Tak, nazywa się właśnie 30 ;) A w saveach jest zapisywany jako "type= " , po drugim save'ie już znika w ogóle
Abadon - 04-02-2009, 21:16
Temat postu: RE: Nieznany obiekt - co to jest?
Mi się wydaje że ten obiekt został stworzony "jako matka" dla tytanu, TNT itp.
Często tak twórcy gier robią. Co do tego obiektu to za pomocą edytora i programów mogli nadać właściwości (więc nie mysieli się męczyć z stworzeniem "niemego" objektu by powstał nowy nowy objekt), ale to tylko moja hipoteza.

Porost - 04-02-2009, 21:53
Temat postu: RE: Nieznany obiekt - co to jest?
To ja jeszcze pospamuję swoją hipotezą: może chcieli pod numerkiem 30 zrobić jakiś obiekt, ale porzucili go, i już się nie fatygowali wywalaniem?
COLOBOT - 04-02-2009, 21:58
Temat postu: RE: Nieznany obiekt - co to jest?
Tylko że jak dasz jako parametr nie 30 tylko 500 to robot ci nic nie wyprodukuje, więc raczej odpada.
Hunter46 - 30-03-2010, 19:58

Mi coś ten obiekt nie śmiga. Jaką macie wersje Colobota?
arkusz kalkulacyjny - 14-04-2010, 19:15

A ja wiem jak to rozwalić!!
Dajesz w "łapkę" robotowi i wsadzasz go do wody

C ruels! - 29-04-2010, 19:14

Fajne,podobne coś znalazł bartek c++ a ten obiekt to może taki obiekt baza/matka dla obiektów tworzonych w elektrowni/fabryce ogniw/hucie/kopalni/fabryce robotów ale na koniec produkcji ten obiekt-baza(niewidzialny itp.)dostaje dane właściwości i staje się danym obiektem.
Chociaż tej teorii z brakującym obiektem co go twórcy colobota już robić nie chcieli też jest dobra(jak nie chcieli wypełnić pustego miejsca pod stacją przekażnikową to kto wie co jeszcze?).

// Nic nie zrozumiałem z tego postu. Następnym razem będzie warn. -adiblol


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group