Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

COLOBOT 2 - Ćwiczenia / wyzwania

COLOBOT - 29-01-2009, 20:24
Temat postu: Ćwiczenia / wyzwania
Do COLOBOTa 2 powinny zostać załączone nie tylko nowe misje, ale również ćwiczenia i wyzwania. Ja tak myślałem, żeby od razu były wyzwania, a zamiast ćwiczeń zrobić "zabawy" np. wyścig robotów, coś takiego jak ganianie zepsutego robota po krystalii, ale jako normalny wyścig. Albo gra w kółko i krzyżyk, hodowla obcych czy poziomy do turnieju robotów i inne zwariowane urozmaicenia.
Ale wróćmy do ćwiczeń i wyzwań - tutaj też powinno być coś w rodzaju "fabuły", jak to jest w pierwszym COLOBOcie, tzn. najpierw jakieś proste funkcje do poruszania, potem strzelanie os, znajdowanie obiektów, aż do zaawansowanych funkcji na ciągach, plikach i listach.
Chodzi głównie o to, żeby oprócz podstawowych funkcji w ćwiczeniach były też operacje na listach, ciągach, odczyt i zapis z plików, funkcje typu abstime, errmode, ismovie, retobject (często używany, a nigdy nie omawiany w "jedynce").

Jeśli macie jakieś pomysły na zabawy (ja niedługo się zabiorę za "kółko i krzyżyk") to możecie je tutaj przedstawiać. Tak samo jeśli macie jakieś pomysły na uporządkowanie misji ćwiczeniowych (kolejność omawianych zagadnień i funkcji), piszcie w tym temacie.

Mr_owqa - 12-02-2009, 16:43

Fajny pomysł ;-)
Ale można to podzielić przecież na grupy. Mogą być i zabawy i ćwiczenia.

DeiDara - 12-02-2009, 21:07

no własie mr owqa ma racje
colobotwymiiata - 15-03-2009, 11:40

Z ćwiczeń to już wiele nie pozostaje, ew. można wszystkie ukryte funkcje, o których pisał COLOBOT.

PS.:Hodowla obcych? Produce?

adiblol - 15-03-2009, 11:57

Tak... sterujemy Obcymi i musimy zaprogramować żeby broniły Królową Obcych przed Działem Fazowym. :)
colobotwymiiata - 16-03-2009, 18:27

To by było za proste, bo mrówka może strzelać do działa nawet na drugim końcu świata, a działo strzeli 45m jak będzie miało dobrą pozycję.
adiblol - 16-03-2009, 19:48

Ale za to Obcy nie mają osłony w ogóle. (no z wyjątkiem Królowej)
colobotwymiiata - 16-03-2009, 20:55

No i co? Działo nawet nie zdąży podjechać i strzelić choćby raz.

[ Dodano: 27-03-2009, 19:46 ]
Ale jak coś to ja zamawiam tą misję, mam już fajny pomysł. No i chce mieć jakiś mały wkład w tego Colobota 2 :-P .


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group