Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Inne - BASCOM

COLOBOT - 11-01-2009, 17:24
Temat postu: BASCOM
Dostałem dziś maila o takiej treści:
Cytat:
Witam może byście zrobili tak ze niby ten robocik ma wbudowany mikroprocesor np Attiny2313 i załóżmy ze nogi to port b 1 druga 2 czyli (portb.1)i(portb.2)
rece tez dwa nastepne porty za strzelanie tez by nastepny port odpowiadał itd. i by się wszystko programowało w języku Bascom ta gra mogła by bardzo dużo nauczyć początkujących prawie jak jakiś kurs a w dodatku można zrobić 3 wersje tego w Bascom assamber i np w C odp.

OD: <dawidmasny(at)interia.pl>

adiblol - 12-01-2009, 16:22
Temat postu: RE: BASCOM
Ja umiałbym to zrobić ale raczej w C a nie BASCOM'ie.

Czy ten robot byłby prawdziwy czy emulowany w kompie?

COLOBOT - 12-01-2009, 17:43
Temat postu: RE: BASCOM
Raczej w kompie. Szkoda że autor listu sam nie odwiedził forum. A innego kontaktu nie ma, bo poczta wywala błąd, że jego mail nie istnieje.
adiblol - 12-01-2009, 18:18
Temat postu: RE: BASCOM
Aha. no to mały problem... chyba że znajdziemy dobry i darmowy interpreter C. Bo z interpreterem asemblera nie będzie problemu :) ze względu na bardzo prostą składnię tego języka.

lukas_j - 27-01-2009, 21:23
Temat postu: RE: BASCOM
a nie lepiej c++? programy sa np. dev-c++ :) a jak chcecie graficzny, to np. c++ builder
a z delphi np delphi 7

adiblol - 27-01-2009, 22:10
Temat postu: RE: BASCOM
tu chodzi o interpreter np. w postaci komponentu lub dll a nie o kompilator
lukas_j - 28-01-2009, 07:33
Temat postu: RE: BASCOM
Aha, ok :) ale co to dokładnie ma być? co robicie?
adiblol - 28-01-2009, 17:41
Temat postu: RE: BASCOM
chyba emulator robota robimy. program w którym wpisujesz kod dla robota i symuluje ci jak ten robot będzie działał.
lukas_j - 27-02-2009, 09:11

ja się niedługo mikrokontrolerami zajmował będę ;) ale nie w bascomie tylko w c

///Błędy - DeiDara

Deidara, nie przesadzaj, pisze sie mikrokontroler, a nie mikro kontroler

DemoLisH - 27-02-2009, 21:24

a ma ktoś może porządny kurs elektroniki?
Abadon - 28-02-2009, 09:29

No ja nie mam jako takiego, ale warto jak chodzi o elektronikę skorzystać z portalu lukasa_j. Tam masz w artykułach podstawowe pojęcia (napięcie, prąd itp.). A kursy elektroniki są często widziane w kioskach.
adiblol - 28-02-2009, 10:35

"Wyprawy w świat elektroniki" Piotr Górecki wydawnictwo WKŁ (to sama książka)

http://sklep.avt.pl/p/pl/...sla+laczka.html (2 książki + zestaw elementów)

http://sklep.avt.pl/p/pl/...edukacyjny.html (wersja demo tego wyżej)

No i czytać "Elektronikę dla Wszystkich"!

Abadon - 28-02-2009, 10:41
Temat postu: Re: RE: BASCOM
adiblol napisał/a:
chyba emulator robota robimy. program w którym wpisujesz kod dla robota i symuluje ci jak ten robot będzie działał.


Hmm to może za pomocą BASCOMa da się "ożywić" żurawia przesuwalnego.

lukas_j - 28-02-2009, 11:00

adiblol - mam to samo! :D (te dwie ksiazki, zielona i czerwona)
adiblol - 28-02-2009, 11:46

Ja mam tylko zieloną no i nie mam zestawu elementów. Kupiłem sobie to co chciałem na własną rękę.
lukas_j - 28-02-2009, 12:16

no, je jezdze na gielde i kupuje, bo w mojej wsi nie mam elektronicznych sklepow, w sklepiej elektrycznym, bo mam tam taki sklep, gdzie sa zarowki, cyna, rozne rzeczy da sie zamowic, kostki itp (takie elektryczne, nie elektroniczne), ale o dziwo sa diody, ale po .... 1 zł, 2zł 3.20 zł !!! drogo, na gieldzie sa po 20 gr zielona i czerwona, a jkies niebieskie i biale po max 1 zl, rzadko wiecej, chyba ze te duze 10mm. A babka nie wierzyla mi jak mowilem o rezystorach(bo tam nie ma) ze sa po 5 gr, mowila ze cyganie itp :mrgreen: naprawde jak by byly po wiecej, to elektronikow bylo by malo, a urzadzania bylyby duuuuuzo drozsze... nie kupilo by sie na gieldzie karty, dysku albo plyty glownej za 10-20-30 zł xD
bbiidduull - 01-03-2009, 11:03

Chcecie się nauczyć elektroniki? Wejdz na www.elektroda.pl Ja się dzięki tej stronie nauczyłem. Acha i ten post to nie jest żadna reklama.
adiblol - 01-03-2009, 18:59

Wywalaj z elektrodą bo to komercha!!!
www.elportal.pl jest lepszy!

@down: właśnie forum to komercha! Każą płacić za ściąganie załączników. Wiecie jakie jest założenie Wikipedii? Udostępnić każdemu wiedzę za darmo!

lukas_j - 02-03-2009, 15:22

hehe, ja znam obie strony, a na elektrodzie jest fajne forum

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group