Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Pomysły - Filmy instruktażowe zamiast SatCom

KulikStudios - 18-09-2012, 21:43

Poradniki można by odświeżyć. Zrobić nowe w formie filmów instruktażowych.

już czuję odpowiedzi "po co, na co, satcom najlepszy"
UWAGA, BO KTOKOLWIEK Z NOWYCH GRACZY CHCE CZYTAĆ COKOLWIEK

przepraszam za caps lock, ale to musiałem powiększyć.

tekst do czytania jest "gołosłowny". lepiej pokazać film, na którym program napisany w CBocie działa, jest pożyteczny i fajny. to zachęci młodych do pracy i nauki

colobot miał tradycję "jest tu pełno funkcji, tworzenie map i misji oraz pisanie programów do samodzielnej pracy robota, wciśnij se F1 i czytaj i sam se zrób"

może czas skończyć z tą odstraszają tradycją?

niech Colobot 2 będzie od początku pokazany od najlepszej strony!

ps. napis na pudełku "z elementami programowania" prędzej zniechęci.

Raptor - 18-09-2012, 22:42

KulikStudios napisał/a:
ps. napis na pudełku "z elementami programowania" prędzej zniechęci.

Pudełko? Łacotojest?! Mamy czasy dystrybucji cyfrowej a CoLoBoT 2 jest otwartym projektem.

Filmy instruktażowe? Dobry IMO pomysł, tylko ktoś musiałby się popisać dobrym voice-actingiem, by dobrze wytłumaczyć to i owo. Abadon rzekomo raz napisał, że ludzie mówili mu, że ma radiowy głos. Może warto spróbować?

patrolez - 18-09-2012, 23:25

Tryb multiplayer walki robotów - jako komentatora :D Dużo byłoby rozkminiania, żeby zrobić komentowanie na poziomie Fify :D
Programerus - 18-09-2012, 23:44

Jako komentator ja mogę spróbować. Tu macie próbkę, oceńcie.

http://www.youtube.com/watch?v=929yhltPHd4

KulikStudios - 19-09-2012, 04:05

ale gejmplejami zapachniało.

Cytat:
siema tu skkf i pokaże wam jak robię bum w minecrafcie z kumplem hehe zwała.


ah te moje negatywne nastawienie do gejmplejów i vlogów..

zamieszczam w załączniku próbkę mojego głosu (to ten męski)

stosuję się do zasad nałożonych przez Adiblola.
plik jest... dętką.
(dętka = flak = flac)

Cytat:
Rozszerzenie flac jest niedozwolone


i bądź tu kurna uczciwy!

Simbax - 19-09-2012, 10:48

Obejrzyjcie moje filmiki ze StarCrafta, link do yt w podpisie. Uwielbiam komentować, muszę rozkminić jakieś dobre programy filmowe na Ubuntu :)
Raptor - 19-09-2012, 14:46

Słucham sobie Was wszystkich i stwierdzam:

Wszyscy nagrywajmy! Wszyscyśmy utalentowani i przystojni!

Tylko jedna uwaga. W oficjalnych filmikach nie powinno być:
"hmm... e, no dobra..."
"aaa..."
"eee..."
"fff..."
"rrr..."
"aaaAAA... PSik!"
"chrrr..."
"pszzz..."
"zzz..."
"...co jest!"
"weee!"
"yay!"

Po prostu bez przerywników. Warto już teraz zacząć trenować.

Sam dałbym próbkę swojego głosu, jednak nie mam żadnego urządzenia nagrywającego, które byłoby tego warte. I tak mówię przez nos, wymagam ćwiczeń, więc może być to straszne co powiem.

Kulik ma najbardziej zdecydowany głos i jego żarty mogą być w tych filmikach instruktażowych całkiem spoko.

Simbax - 19-09-2012, 14:55

We know. Codziennie ćwiczę dykcję i nagrywam filmiki głównie po to, żeby "nauczyć" się gadać i pozbyć się tych głupich nawyków typu niekontrolowany śmiech, "yyy" itp. Ze względu na brak czasu i właściwie też chęci (nie chce mi się grać, więc nie mam skąd brać mecze do komentowania ;f) właściwie rzadko to robię...
PoxiPol - 19-09-2012, 15:11

yyy...
Kulik, nagraj sie jak mowisz po angielsku.

Ja sie moim glosem nie chwale, bo nie mam czym. Akcentu angielskiego chyba nie mam.

Ciekawie by bylo zlapac kogos znanego, co sie czuje charytatywnie. Co wy na to?
'Czytal Piotr Fronczewski' : P
Moze nie wielce znanego, ale jak bysmy mieli gotowe teksty, to sprobowac mozna. Na pewno jakis naukowiec czy informatyk bylby chetny nam pomoc, zwlaszcza ze nasz cel jest bardzo - hmm - pozytywny dla ich pozycji.

Programerus - 19-09-2012, 15:44

Trzeba sobie najpierw napisać co chcemy powiedzieć i nie będzie przerw. Ja leciałem na spontanie, dlatego brzmi to trochę kiepsko.
adiblol - 19-09-2012, 16:13

Wg panelu admina FLAC jest dozwolony. Poza tym do próbek wolno używać Vorbis.
Simbax - 19-09-2012, 16:16

Tu macie mój głos bez jąkania się :P Sztywny trochę, ale przecież czytając książkę o programowaniu nie można się "wczuć". http://www.mediafire.com/?u95gsquavave7sw
KulikStudios - 19-09-2012, 17:43

Polski / Angielski / Rosyjski / Nowomowa Partyjna PRL

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

ENJOY !

PS. generalnie, to jestem potwornym piratem, ale Colobota mama kupiła mi jeszcze zanim miałem internet. obecnie i tak śmigam na piracie, bo oryginalna płyta nieco.. zdarta ^ ^

PoxiPol - 19-09-2012, 18:04

AAAAH NIEEEEEEEEE
Po angielsku mowisz jak pedofil, no offence. Do tego zle wymowiles 'invite', i przerwa przygotowawcza przed 'aqcuainted'!
Adrian tez powinienes po Polsku wymowic, moze z angielskim akcentem na ostatnio sylabe jak ci nie pasuje.
http://gmclan.org/up2845_8_Adrian.html
Ok, kto inny gada po angielsku : P?

KulikStudios - 19-09-2012, 18:20

Dupa dupa cycki gówno.

Angielski mi nie idzie. Prędzej russki jazyk. Polski jak najlepiej.

Poza tym co mnie to. Można dać napisy angielskie. Niech inni cierpią, że sami nie zrobili remake'a we własnym języku :mrgreen: .

konopackim - 19-09-2012, 19:39

Heh, po rusku mówisz zajebiście, co prawda mamy kontakt z rodowitym ruskiem. Ale jeżeli on nie zechce to możesz gadać.

Pozatym zrobił się offtop.

Raptor - 19-09-2012, 23:29

Simbax: Rzeczywiście, sztywno. Poza tym niepotrzebnie mówisz szybko, przez to niewyraźnie. Co chwila zmieniasz także tempo, co jest mocno nieczytelne dla słuchacza. Po prostu się rozluźnij, usiądź tak, by płuca mogły wykonywać swobodnie swoją pracę oraz by było Ci wygodnie i byś napinał tylko te mięśnie, które są najbardziej potrzebne.

Kulik: Miałeś instrukcję?! Ja dostałem w swojej "Taniej serii" tylko kartę rejestracyjną pomocy technicznej Manty. Farciarz, niech to szlag moją legalną kopię... nie cierpię ograniczających dystrybutorów.

Angielski już został skomentowany, nie będę poruszał, bo sam nie umiem zbyt dobrze :) .
Rosyjski idealnie, IMO.
Polski. Głos, jak już mówiłem, świetny. Dopracować musisz tylko prawidłowy odczyt zdań, by nie dzielić ich tak wyraźnie. Nie wiem, jak to ująć.

Jest dobrze chłopaki. Spróbuję to jakoś wydzielić.

kORMORAN - 20-09-2012, 17:55

KulikStudios napisał/a:

UWAGA, BO KTOKOLWIEK Z NOWYCH GRACZY CHCE CZYTAĆ COKOLWIEK


JA


KulikStudios napisał/a:

colobot miał tradycję "jest tu pełno funkcji, tworzenie map i misji oraz pisanie programów do samodzielnej pracy robota, wciśnij se F1 i czytaj i sam se zrób"

może czas skończyć z tą odstraszają tradycją?


Tradycje należy szanować a nie niszczyć

KulikStudios napisał/a:

niech Colobot 2 będzie od początku pokazany od najlepszej strony!


Zły dział tu jest CoLoBoT Gold

Simbax - 20-09-2012, 21:39

Raptor napisał/a:
Rzeczywiście, sztywno. Poza tym niepotrzebnie mówisz szybko, przez to niewyraźnie. Co chwila zmieniasz także tempo, co jest mocno nieczytelne dla słuchacza. Po prostu się rozluźnij, usiądź tak, by płuca mogły wykonywać swobodnie swoją pracę oraz by było Ci wygodnie i byś napinał tylko te mięśnie, które są najbardziej potrzebne.


Ok. http://www.mediafire.com/?fwcwtakbyk6xird
Mogę jeszcze obniżyć ton w Audacity, wtedy mój głos staje się bardziej znośny, w moim odczuciu.

KulikStudios - 20-09-2012, 22:34

nie dmuchaj mikrofonu!

ee.. nie dmuchaj w mikrofon!

poza tym jest bardzo dobrze, ale obniż głos.

Raptor - 20-09-2012, 22:51

Głos się obniży sam po paru latach.

Poezja (czy co to jest) niezbyt trafiona na odsłuch testowy filmów instruktażowych IMO. Cięższa jest interpretacja tego typu tekstu i przez to trzeba się niestety popisać również aktorsko, co nie jest nam potrzebne.

Jest dobrze, najwyżej ton głosu na początku zbyt wymuszony. Ale taki gatunek, jak już mówiłem. Tempo dobre i czytelne, jednak w filmach instruktażowych przerwy między wierszami mogą być irytujące. To oczywiście kolejna rzecz narzucona przez odczytywany przez Ciebie gatunek.
kORMORAN napisał/a:
Tradycje należy szanować a nie niszczyć

Na pewno nie zrezygnujemy z pełnej dokumentacji tekstowej, zapewniam Cię. To na razie tylko jeden z wielu branych pod uwagę konceptów.

Simbax - 21-09-2012, 15:30

KulikStudios napisał/a:
obniż głos.


Nie zrobię sobie operacji strun głosowych. Jak go na siłę próbuję obniżyć to brzmi jeszcze gorzej.

Raptor napisał/a:
Poezja (czy co to jest) niezbyt trafiona na odsłuch testowy filmów instruktażowych IMO. Cięższa jest interpretacja tego typu tekstu i przez to trzeba się niestety popisać również aktorsko, co nie jest nam potrzebne.


Dokładniej to jest krótki tekst z tylnej okładki książki Metro 2033, Dimitry Glukhovsky'iego. Swoją drogą polecam, próbuję się właśnie zabrać za drugą część.

To już (mam nadzieję) ostatnia próbka mojego głosu. Starałem się brzmieć naturalnie, mówić wyraźnie i w sposób "jestem pewny, tego co mówię": http://www.mediafire.com/?zz8tuv31zo9ecd2

Tutaj próbka przerobiona (obniżenie tonu -10%): http://www.mediafire.com/?z7k81377ncz74hf

Mrocza - 24-09-2012, 22:57

Post w wersji głosowej.

Mikrofon z kiosku za trzy złote.

PoxiPol - 25-09-2012, 08:56

Az mi sie chrzakac chce : P Ale mily masz glos mimo wszystko.
Angielski jest spoko. Ale slychac zes polak : )

Tak naprawde, przecie my jestesmy POLSKIM portalem Colobota. Jesli gra bedzie ladna, na dobrym poziomie co do bledow i dokonczona jesli chodzi o gameplay, to polski akcent nie da efektu 'braku funduszy', lecz bardziej cieply atmosferyczny klimat. W koncu ludzie wiedza ze jestesmy polakami, co innego by oczekiwali? Do tego, Mrocza masz bardzo profesjonalny glos, wiec z dobrym mikrofonem, mozna to ladnie wykorzystac.

Mrocza - 25-09-2012, 20:21

Jeszcze tylko to i już się nie odzywam.
Raptor - 26-09-2012, 22:43

Mrocza, jak dla mnie jesteś świetny, nawet w angielskim. Bardzo aktywny, z dużą ilością pozytywnej energii, głos. Dobra interpretacja wiersza. Oczywiście było też kilka błędów wpływających na czytelność odsłuchu, m.in. zbyt szybkie wypowiedzenie nicku Simbax w pierwszej wypowiedzi. Ale i tak podziwiam.

Szkoda, że nie mogę niczego nagrać... Brakuje mi sprzętu i oprogramowania* oraz jestem aktualnie zakatarzony i zachrypnięty. Tak to już jest, trochę jesiennego chłodu i chorobliwy Raptor gnuśnieje :-| rozmyślając o lasach tropikalnych :-) ...



* Dlaczego najnowszy Audacity nie działa na Windows XP, który jest na mojej lepszej maszynie? Pod 2000 na drugim komputerze funkcjonuje poprawnie. Dziwne.

Mrocza - 27-09-2012, 11:57

Ja mam 2.0.1 i mi działa na XP
Simbax - 27-09-2012, 15:06

Raptor napisał/a:
* Dlaczego najnowszy Audacity nie działa na Windows XP, który jest na mojej lepszej maszynie? Pod 2000 na drugim komputerze funkcjonuje poprawnie. Dziwne.


Jak nie działa, jak działa. Sprawdź sterowniki od karty dźwiękowej i zainstaluj najnowszą wersję Audacity.

Raptor - 27-09-2012, 20:51

Hmm, 2.0 nie działało, a nowa wersja 2.0.2 już działa. Dziwaczne.
tomangelo - 27-09-2012, 20:59

Może w wersji 2.0.2 jest jakiś bugfix naprawiający błąd który uniemożliwiał pracę

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group