Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Portal i forum - Podział Działów na Nowym Forum

Raptor - 11-09-2012, 00:33

Najwięcej rzeczy robię offline (narażając się na zaległości w temacie) i w zdeterminowaniu , ale oto dowód:

Zrobiłem optymalne drzewo podziału na fora, działy i tematy dla forum. Mamy dwie możliwości:

1. Mój podział ląduje na nowej stronie i:
a) dyskusje przenosimy z tej bazy do nowej.
b) zostawiamy to forum i tworzymy zupełnie nowy bałagan wg nowego podziału.
2. W obecnym forum admin tworzy te działy i przydziela moderatora wszystkim zaufanym, stałym użytkownikom, by ci sukcesywnie przenosili tematy do odpowiednich działów. Na czas przenosin, w starych działach nie można zakładać nowych tematów ani postów. Po przenosinach usuwamy stare działy, zostawiając nowe. Robota na maksimum tydzień, ale może się wielce opłacić.

Moje nowe, uproszczone drzewo otwieramy w notatniku i wyłączamy zawijanie wierszy. Mam nadzieję, że tyłek nie boli mnie na darmo, miałem dziś (tfu, wczoraj!) poczytać wielce interesujący techno-thriller...

Simbax - 11-09-2012, 09:46

To może sobota?
konopackim - 11-09-2012, 18:40

Raptor, po przemysleniach stwierdziłem, że ten podział jest nawet porządny. Mamy jednak parę kwesti do przedyskutowania. Zacznę od tego co już jest:

* domena ( colobot.info ) - skoro już ją mamy (adiblol thx), to z niego skorzystajmy, jeżeli okaże się, że nie spełnia dobrze swojej funkcji zdobędziemy inną, bardziej elastyczną
* serwer - skoro już go mamy ( adiblol thx ) to można skorzystać. z drugiej strony może się zdarzyć systuacja, że kontakt z adiblolem się urwie i wtedy klops
* układ forum - Raptor stworzył bardzo dobry koncept, dzięki!
Do forum dev dodałbym dział info, oraz dodatkowe/równolegle (miejsce np. na dyskusje o nowym teaserze)
Zastanawiam się też nad jezykiem forum dev. Jeżeli miałby to być english, trzeba by je postawić osobno

Tak więc pozostały następujące kwestie:
(dlaczego te cholerne posty nie nabijają mi się gdy nie używam szybkiej odpowiedzi!!)
* slinik strony internetowej i forum -
Dużo osób skłania się ku joomli! . Ja jednak osobiście korzystałem z Worpressa i uważam, że jest prosty i wygodny a pacząc po sieci widzę moduły forumowe. Pytanie co będzie odpowiedniejsze dla naszych skromnych potrzeb. Może niech to będzie pierwszym zadaniem teamu webdeveloperów ;) Wiecie jak się ze sobą skontaktować.
* podział forum dev - razem czy osobno i dlaczego?
* język forum dev - wolę angielski, od razu ludzie zza granicy będą wiedzieli gdzie się odezwać

Czy o czymś zapomniałem?

tomangelo - 11-09-2012, 19:30

Wordpress też jest dobrym pomysłem, korzystam z niego, co do wyboru silnika należałoby mieć porównanie który lepszy. WP jest dosyć prosty, jednak ktoś kto korzystał z Joomla powie że on jest prosty.
Mrocza - 11-09-2012, 21:08

Chciałbym zaproponować drobne zmiany do Raptorowego układu forum.

1. Połączyć działy "Nasze programy" i "problemy programistyczne".
Rozwiązanie problemu prowadzi do powstania programu, pisanie programu stawia przed nami problemy. Nie ma sensu rozdzielać tych kwestii.

2. Połączyć działy "własne poziomy" i "modyfikacje".
Tych drugich jest za mało by tworzyć osobny dział. Szczególnie teraz kiedy pracujemy nad Goldem.

3. Nie ma sensu tworzyć poddziałów w dziale "Inne języki programowania".
Już na obecnym forum widać, że ilość postów w tych działach nie jest zatrważająca. O JavaScripcie nie wypowiedział się nikt, a o HTMLu są tylko trzy posty. Nie ma sensu tworzyć działów w których będzie tylko kilka postów.

Czyli miałoby to wyglądać tak:

Nowy Polski Portal CoLoBoT'a

╠═ Regulamin

╠═ Portal i forum

╠═ CoLoBoT & CeeBot
║ ╠═ CoLoBoT & CeeBot Ogólnie
║ ╠═ Problemy techiczne
║ ╠═ Programy
║ ╠═ Własne poziomy i modyfikacje
║ ╚═ Inne twarze EPSITEC

╠═ CoLoBoT Gold
║ ╠═ Kod źródłowy
║ ╠═ Grafika 2D
║ ╠═ Grafika 3D
║ ╠═ SoundFX
║ ╠═ Muzyka
║ ╚═ Misje & SatCom

╠═ Beyond CoLoBoT/CoLoBoT 2/CWorld
║ ╠═ Gameplay
║ ╠═ Kod źródłowy
║ ╠═ Multiplayer
║ ╠═ Fabuła Beyond CoLoBoT/CoLoBoT 2
║ ╠═ Misje Beyond CoLoBoT/CoLoBoT 2
║ ╚═ Kurs programowania

╠═ Technologia i Informatyka
║ ╠═ Hardware: Nasze sprzęty.
║ ╠═ Software: Systemy operacyjne, programy.
║ ╠═ Warsztat i Pomysły: Nasze prace z lutownicą i programowaniem.
║ ╠═ Pogotowie: Pomoc techniczna.
║ ╚═ Inne języki i środowiska programowania.

╠═ Inne
║ ╠═ Strefa off═topu
║ ╠═ Zabawy
║ ╠═ Dziedzictwo kulturowe, media i sztuka
║ ║ ╠═ Światopogląd
║ ║ ╠═ Hobby
║ ║ ╠═ Nauka
║ ║ ╠═ Kuchnia
║ ║ ╠═ Książki
║ ║ ╠═ Muzyka
║ ║ ╠═ Filmy
║ ║ ╚═ Gry
║ ╚═ Kosz

Raptor - 11-09-2012, 21:31

1. Potwierdzam optymalizację.

2. Potwierdzam, jednak mam jedno małe ale: co będzie w przyszłości, kiedy, załóżmy, ludzie mogą skupić się masowo nad klasycznym CoLoBoT'em i robić mod'y? Cóż, to tylko przypuszczenia. Potwierdzam optymalizację.

3. W sumie potwierdzam, tak samo z "Innymi twarzami EPSITEC". Ciężko przewidzieć zainteresowanie tymi działami. Najwyżej później userzy będą się upominali o dodanie tych poddziałów*.

Tylko... gdzie forum powitalne? To taki sympatyczny dział :lol: ...





* I znowu powstanie przez to bałagan podobny do obecnego...

Simbax - 11-09-2012, 21:36

Oprócz tego proponuję jeszcze większy rygor odnośnie offtopu, bo zrobi się bałagan. Choćby taki wpis w regulaminie:
Zakaz pisania o sprawach niezwiązanych z tematem. Moderacja ma obowiązek natychmiastowego i bezpowrotnego usuwania postów, które zawierają treść niezwiązaną z tematem (nawet, jeśli jest to tylko jedno zdanie, a reszta postu wnosi bardzo wiele do dyskusji) i danie użytkownikowi łamiącemu jedno ostrzeżenie. Za kontynuowanie offtopu (gdy moderacja nie zdążyła zareagować dostatecznie szybko na post o takiej treści) moderacja ma prawo dać więcej niż jedno ostrzeżenie (nawet od razu 3).
Apropo warnów, po co właściwie był ten 100-warnowy system? Powinno być 3, maksymalnie 5 ostrzeżeń i w regulaminie powinno być wyraźnie napisane ile, za co. Maksymalna liczba ostrzeżeń = ban na forum na określony czas. Oczywiście moderatorzy powinni mieć dodatkowo możliwość banowania IP.

tomangelo - 11-09-2012, 21:37

2 i 3. Jeśli będzie taka potrzeba to doda się potrzebne poddziały, na razie nie ma po co się rozdrabniać.
Mrocza - 11-09-2012, 22:24

Forum powitalne to spam. Jak się ktoś będzie chciał przywitać to jest SB.
Simbax - 11-09-2012, 22:28

Moim zdaniem forum powitalne powinno zostać... I ustawione tak, żeby nie naliczało postów. M.in. dzięki temu działowi panuje taka miła atmosfera na forum i się traktuje innych użytkowników jak dobrych znajomych :)
Mrocza - 11-09-2012, 22:40

Można zrobić jeden temat w dziale "o forum i stronie" w formie księgi gości do której mogliby wpisywać się nowi użytkownicy dodając kilka słów o sobie. Nadal mamy przywitanie a bez osobnego działu na tysiąc tematów. Taka jest moja propozycja kompromisu.
adiblol - 11-09-2012, 23:21

Simbax napisał/a:
Oprócz tego proponuję jeszcze większy rygor odnośnie offtopu, bo zrobi się bałagan. Choćby taki wpis w regulaminie:
Zakaz pisania o sprawach niezwiązanych z tematem. Moderacja ma obowiązek natychmiastowego i bezpowrotnego usuwania postów, które zawierają treść niezwiązaną z tematem (nawet, jeśli jest to tylko jedno zdanie, a reszta postu wnosi bardzo wiele do dyskusji) i danie użytkownikowi łamiącemu jedno ostrzeżenie. Za kontynuowanie offtopu (gdy moderacja nie zdążyła zareagować dostatecznie szybko na post o takiej treści) moderacja ma prawo dać więcej niż jedno ostrzeżenie (nawet od razu 3).

Jestem całkowicie przeciw. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Offtopy można wydzielać bez strat dla poziomu forum.

Pamiętaj, że regulamin służy jedynie jako podkładka do pozbywania się neokidów a dla normalnych użytkowników powinien być przezroczysty.


Cytat:

Apropo warnów, po co właściwie był ten 100-warnowy system? Powinno być 3, maksymalnie 5 ostrzeżeń

Żeby precyzyjniej ustalać wagi warnów.

Simbax - 11-09-2012, 23:36

Ok, może trochę przesadziłem, ale potem pojawić się może problem, że ktoś napisze coś odnośnie tematu, a potem jeszcze dołoży cegiełkę do offtopu w jednym poście i jak to potem wydzielić?
PoxiPol - 12-09-2012, 00:04

Cytat:
Š œ Zabawy
Š œ Dziedzictwo kulturowe, media i sztuka
Š Š œ Światopogląd
Š Š œ Hobby
Š Š œ Nauka
Š Š œ Kuchnia
Š Š œ Książki
Š Š œ Muzyka
Š Š œ Filmy
Š Š ˜ Gry

Pls stahp. Wystarczy strefa offtopu. Mozna wymyslec jakas nazwe na takie cos, jak Olimp, czy Valhalla. Takie dzielenie czegos takiego powoduje ze wiele subforum ma 2 czy 3 tematy, albo w ogole nikt w nim nie pisze. Bez sensu.

Raptor - 12-09-2012, 10:57

PoxiPol napisał/a:
Pls stahp.

Zrobiłem to na przyszłość, bądź dla ewentualnych przenosin obecnych tematów z tych działów.

Prędzej czy później może i tak nastać konieczność przywrócenia tych działów, a wrzucanie wszystkiego do jednego wora nazwanego off-top czy tam Olimp jest niezbyt zdrowe. Kiedy nastanie dłuższy czas nieaktywności na forum (a na pewno tak będzie, o czym każdy wieloletni członek tego forum na pewno wie), to off-topowe działy będą eksploatowane do granic możliwości. Wtedy jeden będzie chciał miejsce dla swojej recenzji gry czy powieści, inny będzie chciał się pochwalić swoją muzyką czy poematem, następny będzie chciał miejsce na swoje Gyigasy, Poniacze, Jurassic Parki, Anime...

Możemy zrobić tak, jak mówisz. Jednak później może się okazać, nawet wcześniej niż w przypadku "Innych języków i środowisk programowania", że administratorzy będą zmuszeni porozdzielać strefę off-topu tematycznie bo się zrobi wielotematyczny bałagan w jednym forum bez podzielonych kategorii.

Mrocza - 12-09-2012, 11:15

W praktyce to łatwiej scalić dwa działy niż rozdzielić jeden na kilka. Jeżeli nie będzie zainteresowania dużą ilością działów to się je scali bez problemu (chyba).
PoxiPol - 12-09-2012, 12:34

Moze i tak. Ale to jest offtop. Tam ma byc balagan, i niekogo to nie obchodzi. Moze sie czasem jakis temat przyklei, i to wszystko : _
Simbax - 12-09-2012, 14:41

PoxiPol napisał/a:
Tam ma byc balagan, i niekogo to nie obchodzi.


Mnie obchodzi.

Lepiej, żeby było więcej działów, nawet jeśli miałyby być puste aniżeli mniej. Lepienie kilka działów w całość to tworzenie bałaganu, a przecież właśnie chcemy zachować porządek. Im więcej działów tym lepiej. Te puste nikomu nie będą przeszkadzać, a i nikt nie będzie miał wątpliwości gdzie, jaki temat założyć i jak szukać...

PoxiPol - 12-09-2012, 15:45

Cytat:
Lepiej, żeby było więcej działów, nawet jeśli miałyby być puste aniżeli mniej.

Nie zgadzam sie. Puste subforum dodaje uczucie amatorstwa, a za duzy wybor powoduje ze w koncu trafi sie ten jeden temat dla ktorego nie ma subforum, i co wtedy?

DeiDara - 13-09-2012, 14:07

Stawiajmy na minimalizm! Jest prosty w formie. Przecież nie każdy temat musi być idealnie pogrupowany, jestem za tym żeby zostawić 3 główne działy Colobot 2, Colobot Gold i Offtop.
Simbax - 13-09-2012, 15:45

Co wy wszyscy z tym minimalizmem? Mniej działów = bałagan. Strona powstaje po to, żeby wyeliminować bałagan. Ale ok, tylko żebym potem nie czytał postów typu "nie wiedziałem do którego działu to dać, więc piszę tutaj", albo "nie chce mi się przekopywać przez 1000 stron tematów". Czy jest tu ktokolwiek kto mnie popiera?

DeiDara napisał/a:
Przecież nie każdy temat musi być idealnie pogrupowany,


Nie musimy też robić nowej strony. Po co, jak ma być na niej większy bałagan niż tutaj? Przecież to bez różnicy, trochę stara technologia, ale działa, no po cholerę to zmieniać. Mam pomysł, załóżmy jeden wielki dział Colobot i do niego wrzucajmy wszystkie tematy!

Raptor - 13-09-2012, 16:13

Cóż, kłótnie trwają. Ja tylko zoptymalizowałem obecny stan, eliminując niepotrzebne działy, łącząc spokrewnione, zmieniając kolejność, upraszczając gałęzie, wydzielając części składowe obu projektów... Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

I rzeczywiście - nie minimalizujmy zbytnio. Popatrzcie choćby na stronę główną obecnego forum - długo się przewija, by dojść do ShoutBox'a. Nowe drzewo, nawet w przygotowanej przeze mnie wersji surowej, wygląda na prawie połowę mniejsze. I to nam wystarcza!

Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że CoLoBoT do prostych i nieskomplikowanych gier nie należy. Mnogość obiektów, ciekawostek, bugów, easteregg'ów... Teraz wyobraźmy sobie forum jakiejś prostej gry, np. AngryBirds bądź innej ubieranki. Na pewno nie będzie zbyt dużo do opisania... Tym bardziej, że ich kod nie jest otwarty i nie ma możliwości modzenia.

DeiDara - 13-09-2012, 16:50

Simbax napisał/a:
"nie chce mi się przekopywać przez 1000 stron tematów"

Od tego jest przycisk "Szukaj"

Raptor napisał/a:
Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Może posłuchajmy co mówi lud(ankieta)?

Nie orientuję się z problematyką stron internetowych (kiedyś coś piąte przez dziesiąte), nie można po prostu pozwolić na samodzielną personalizację forum? Nie każdego interesują wszystkie działy ;)

Simbax - 13-09-2012, 16:56

Ankieta niepotrzebna, będziemy m.in. o tym dyskutować na IRCu...
PoxiPol - 13-09-2012, 18:49

Ok, nie chce subforum o nazwie muzyka, w ktorej bedzie wybor rock, w ktorym bedzie wybor hard, metal indie...
...ale 3 subforum tak jak Dei mowi to glupota. Myslalem bardziej o tym co mowi Raptor. Optymalizacja.
Simbax, nie. Nie widze aby ktokolwiek cie popieral. Prawdopodobnie nie masz rzadnego doswiadczenia w ustawianiu i prowadzeniu forum, oprocz co jaki czas modowania tutaj.

tomangelo - 13-09-2012, 19:03

Im więcej podfor tym większy kłopot dla początkującego, może to wywołać dezorientację. Jednak zmniejszając liczbę podfor do absolutnego minimum w przyszłości będziemy mieli bałagan. Należy dokładnie przemyśleć podział.
DeiDara - 13-09-2012, 19:12

PoxiPol napisał/a:
...ale 3 subforum tak jak Dei mowi to glupota.

Jak kto woli, może mój artyzm ostatnio bierze górę nade mną ;) Ale tak czy siak ja dalej jestem za trójdziałowym forum.

Simbax - 13-09-2012, 19:12

PoxiPol napisał/a:
Ok, nie chce subforum o nazwie muzyka, w ktorej bedzie wybor rock, w ktorym bedzie wybor hard, metal indie...


My się chyba nie rozumiemy.

PoxiPol napisał/a:
Myslalem bardziej o tym co mowi Raptor.


Tak, stanowczo się nie rozumiemy. Od początku byłem za drzewkiem Raptora, a wy chcieliście jeszcze mniej działów, potem DeiDara napisał o minimaliźmie z trzema działami... Zgubiłem się. O co my się kłócimy, bo mój mózg właśnie się chyba przepalił.

PoxiPol napisał/a:
rzadnego


Żadnego*

[ Dodano: 13-09-2012, 19:17 ]
PoxiPol napisał/a:
Prawdopodobnie nie masz rzadnego doswiadczenia w ustawianiu i prowadzeniu forum, oprocz co jaki czas modowania tutaj.


Nie potrzebuję doświadczenia, żeby postawić się w roli nowego użytkownika. Naprawdę, jego nic obchodzi, że niektóre subfora są puste, on chce wiedzieć gdzie jaki temat szukać i założyć i żeby strona była przejrzysta, prosta i intuicyjna.

PoxiPol - 13-09-2012, 20:12

Cytat:
Naprawdę, jego nic obchodzi, że niektóre subfora są puste.

Mylisz sie. Nowy uzytkownik jest pewny siebie, duzo pewno przezyl w internecie, a widzac forum gdzie jest pelno pustych subforum, forum wydaje mu sie opustoszone.
-Widac na forum jest w ogole brak akcji, i nie ma co sie meczyc aby w ogole sie w towarzystwo zadawac - mysli sobie, naciskajac krzyzyk w gornym prawym rogu.

Wy jestescie tak naprawde moim jedynym kontaktem pisennego polskiego, wiec dziekuje za poprawke : )

Simbax - 13-09-2012, 20:18

Ech, to nie ma sensu, bo opieramy się na na własnym "użytkowaniu" i ogólnikach. A fakt jest taki, że nie da się zadowolić wszystkich. Jednemu wyda się opustoszałe, drugiego zmotywuje do pisania, trzeci będzie miał to gdzieś. Trzeba po prostu wziąć wersję Raptora i starać się te działy jak najszybciej zapełnić czymś sensownym.
Mrocza - 13-09-2012, 21:23

Jeszcze raz napiszę! łatwiej jest scalić dwa działy niż podzielić jeden na kilka!

Zostaje tak:
Cytat:
Nowy Polski Portal CoLoBoT'a
Š
œ Regulamin
Š
œ Portal i forum
Š
œ CoLoBoT & CeeBot
Š œ CoLoBoT & CeeBot Ogólnie
Š œ Problemy techiczne
Š œ Programy
Š œ Własne poziomy i modyfikacje
Š ˜ Inne twarze EPSITEC
Š
œ CoLoBoT Gold
Š œ Kod źródłowy
Š œ Grafika 2D
Š œ Grafika 3D
Š œ SoundFX
Š œ Muzyka
Š ˜ Misje & SatCom
Š
œ Beyond CoLoBoT/CoLoBoT 2/CWorld
Š œ Gameplay
Š œ Kod źródłowy
Š œ Multiplayer
Š œ Fabuła Beyond CoLoBoT/CoLoBoT 2
Š œ Misje Beyond CoLoBoT/CoLoBoT 2
Š ˜ Kurs programowania
Š
œ Technologia i Informatyka
Š œ Hardware: Nasze sprzęty.
Š œ Software: Systemy operacyjne, programy.
Š œ Warsztat i Pomysły: Nasze prace z lutownicą i programowaniem.
Š œ Pogotowie: Pomoc techniczna.
Š ˜ Inne języki i środowiska programowania.
Š
œ Inne
Š œ Strefa offtopu
Š œ Zabawy
Š œ Dziedzictwo kulturowe, media i sztuka
Š Š œ Światopogląd
Š Š œ Hobby
Š Š œ Nauka
Š Š œ Kuchnia
Š Š œ Książki
Š Š œ Muzyka
Š Š œ Filmy
Š Š ˜ Gry
Š ˜ Kosz

PoxiPol - 13-09-2012, 21:24

Cytat:
Inne
Š œ Strefa offtopu
Š œ Zabawy
Š œ Dziedzictwo kulturowe, media i sztuka
Š Š œ Światopogląd
Š Š œ Hobby
Š Š œ Nauka
Š Š œ Kuchnia
Š Š œ Książki
Š Š œ Muzyka
Š Š œ Filmy
Š Š ˜ Gry
Š ˜ Kosz

Dalej nie.

Mrocza - 13-09-2012, 21:25

Że niby tak?

Cytat:
Inne
Š œ Strefa offtopu
Š œ Zabawy
Š œ Dziedzictwo kulturowe, media i sztuka
Š ˜ Kosz

tomangelo - 13-09-2012, 21:30

To już IMO lepiej wygląda.
PoxiPol - 13-09-2012, 22:48

Cytat:
œ Dziedzictwo kulturowe, media i sztuka

Smiesznie brzmi : )
Filozofowanie i wymiana opini
Brzmi fajniej : P

Raptor - 13-09-2012, 23:30

Śmieszy mnie ta kłótnia o zwykły dział off-top. Jeżeli będziemy przenosić obecne tematy do tych działów, to nie widzę problemu ich pustki. Wyrzuciłbym najwyżej "Kuchnię", dawniej "Gastronomia i jedzenie", 2 tematy to naprawdę mało.

Śmieszy mnie też to, że na inne działy, "CoLoBoT Gold" np., nikt nie zwrócił uwagi. Czyżbym dokonał podziału aż idealnie?
PoxiPol napisał/a:
pisennego

Pisemnego ;) .





* I jeszcze jedna mała rzecz. W dziale poświęconym CoLoBoT 2 umieściłem drobną ciekawostkę, której do tej pory nikt nie dostrzegł. Ach ta niezgoda...

PoxiPol - 13-09-2012, 23:52

Chodzi o kurs, czy nowa nazwe?
Pomysl z kursem fajny.

Raptor - 13-09-2012, 23:57

PoxiPol napisał/a:
kurs

Najn.
PoxiPol napisał/a:
nowa nazwe

Klołs. Niezupełnie nowa nazwa. Dedukcji ciąg dalszy ogłaszam.

By nie było samego off-top'u:
Czyli jednak oficjalnie wywalamy forum powitalno-przedstawialne?

PoxiPol - 14-09-2012, 10:02

Tak naprawde, to forum jest dosyc przydatne. Nowo zarejestrowany uzytkownik ktory sie przedstawi, nie wyglada jak kompletny newbie. Taki kontrast mam z innymi forami, gdzie takiego nie ma forum, i nowi sa nielubieni, dopoki nie zrobia czegos waznego, albo szokujacego.

[ Dodano: 14-09-2012, 10:06 ]
A tak apropos tych nazw:
Cytat:
Hardware: Nasze sprzęty.
Š œ Software: Systemy operacyjne, programy.
Š œ Warsztat i Pomysły: Nasze prace z lutownicą i programowaniem.
Š œ Pogotowie: Pomoc techniczna.

wystarczy:
Cytat:
Hardware
Š œ Software
Š œ Warsztat
Š œ Pogotowie


Ah, i CoLoBot glupio wyglada. Zmiennmy wyglad nazwy na Colobot. Rozumiem pomysl za tym, ale to po prostu zaczyna wygladac na poketalk.

Simbax - 14-09-2012, 14:04

PoxiPol napisał/a:
Dalej nie.


Gdyż, bo, ponieważ? Argument o "pustości" działów został skontrowany, więc jaki jest jeszcze problem z większym podziałem offtopu?

PoxiPol - 14-09-2012, 14:24

Mozg cie boli? Przecie wlasnie spedzilismy 2 dni dyskutujac sprawe.
Simbax - 14-09-2012, 14:39

Wskaż ten argument, a nie się wykręcaj. Do niczego nie doszliśmy w tej "dyskusji".
adiblol - 14-09-2012, 14:44

Jeżeli nie używamy starej bazy do wznowienia forum to tak bym zmodyfikował obecną strukturę:

nowy dział: Portal i forum
* ogłoszenia
* dyskusje techniczne (i w tym dziale wątek powitalny)

dział "COLOBOT - Główna":
wywalić, całkowicie zastąpić innymi kategoriami

Zamiast "Gracze graczom" 2 osobne działy:
Colobot Classic i Ceebot
* misje [dyskusje o istniejących/epsitecowych]
* problemy - programowanie
* modyfikacje (np. tekstury)
* pochwal się programem
* pochwal się user levelem
* pochwal się modem

Colobot Gold
* problemy - programowanie
* pochwal się programem
* pochwal się misją
* pochwal się modem

zamiast "Główne projekty":
Colobot - dev
do uzgodnienia

"CEEBOT" wywalić

"Inne języki programowania", "Mechatronika" zrestrukturyzować wewnątrz off-topu.

Inne - uprościć integrując to co wywaliliśmy z Mechatroniki
* off-topic
* zabawy
* nauki ścisłe
* * programowanie poza Colobotem
* * informatyka i oprogramowanie
* * elektronika, modelarstwo, mechanika
* * inne
* sztuka i nauki humanistyczne
* * muzyka
* * literatura, książki i komiksy
* * filmy, kreskówki, seriale, anime
* * filozofia i światopogląd
* * inne
* * pochwal się
* inne gry komputerowe
* składzik na szczotki (MUSI zostać :mrgreen: )
* śmietnik

PoxiPol - 14-09-2012, 15:28

Adib, czytales w ogole temat?
Simbax, ja sie wykrecam? Ja tutaj daje argumenty ktore maja sens, a ty tylko zadajesz mi pytania, caly czas uzywajac 1 argument.
A wiec, summary:

-Minimalizm jest dzisiaj szanowany i propagowany.
-Puste subforum daja uczucie nieaktywnego forum.
-Duzy wybor tematow moze spowodowac za duzo wyboru, gdzie 1 temat moze pasowac do 2 dzialow.
-Ludzie z innych krajow mieli by problem zrozumiec subforum gdzie nazwy sa dlugie.
-Nowi uzytkownicy nie sa pewni czy jest sens czytac dane subforum czy nie, bo gdzies ostatni temat mogl byc z przed roku, a gdzie indziej z przed miesiaca. Gdy wyswietla sie data, zamiast 'wczoraj' albo 'czwartek', to w wiekszosci temat jest szanowany jako stary.

Ty po prostu nie mozesz zrozumiec, ze wiekszosc ma inne zdanie od ciebie, i probujesz mi wmowic ze nie wiem co robie. Na holere? Psujesz sobie tylko dzien, I ja mam ochote wyjsc i nie wrocic, bo z idiotami nie mam ochoty pracowac.
Flameoff.

adiblol - 14-09-2012, 15:39

Cytat:
Adib, czytales w ogole temat?

ta.
pierwszy post:
Cytat:
Forum. Tutaj uczymy się na błędach. Przede wszystkim nowe działy.

Simbax - 14-09-2012, 16:07

Zaraz ci żyłka pęknie, uspokój się. No, albo wyjdź, nikt nie będzie za tobą płakał. Zauważyłem, że dużo gadasz i się wpychasz do każdej dziedziny, niby jesteś wszędzie taki doświadczony, a tak naprawdę to co zrobiłeś dla projektu, poza gadaniem i nieudolnymi próbami organizacji? [flameoff]

Uspokój się, ja próbuję ci udowodnić swoją rację a ty swoją, po to jest dyskusja. Gdyby to był temat o sztuce, to wtedy mógłbyś mi to zarzucić, w tym przypadku po prostu uznaję to za niekulturalne słowa. Aha, i to nie jest moje zdanie, tylko fakt, to też trzeba odróżniać.

PoxiPol napisał/a:
Ja tutaj daje argumenty ktore maja sens


Zaraz zobaczymy.

PoxiPol napisał/a:
-Minimalizm jest dzisiaj szanowany i propagowany.


I co z tego? Czy ja gdzieś napisałem, żeby tworzyć nie wiadomo jakie drzewka typu "Colobot Główna -> Misje -> Własne Poziomy -> Swobodne Gry -> Pustynne -> Whatever"? I co ma sztuka do podziału? Pytania retoryczne, jakbyś się mnie uczepił, że tylko zadaję pytania.

PoxiPol napisał/a:
-Puste subforum daja uczucie nieaktywnego forum.


Już nawet Raptor to zdementował, ja napisałem, że to kwestia człowieka i uczucia. W każdej dyskusji opierasz się na uczuciach?

PoxiPol napisał/a:
-Duzy wybor tematow moze spowodowac za duzo wyboru, gdzie 1 temat moze pasowac do 2 dzialow.


Nie potrzeba tu minimalizmu, tylko dobrze zrobione drzewko, napisałem, że nazwy działów nie mogą być wieloznaczne...

PoxiPol napisał/a:
-Ludzie z innych krajow mieli by problem zrozumiec subforum gdzie nazwy sa dlugie.


Dobra, tu mnie masz, nie zrozumiałem nic z tego zdania. Jakie długie nazwy? Nie wiem jak ty, ale ja cały czas mówię o drzewku działów, a nie o nazwach. W przypadku nazw się z tobą zgadzam, o wiele łatwiej zrozumieć słowa kluczowe niż długie wyrażenia.

PoxiPol napisał/a:
-Nowi uzytkownicy nie sa pewni czy jest sens czytac dane subforum czy nie, bo gdzies ostatni temat mogl byc z przed roku, a gdzie indziej z przed miesiaca. Gdy wyswietla sie data, zamiast 'wczoraj' albo 'czwartek', to w wiekszosci temat jest szanowany jako stary.


A teraz uważaj: użytkownicy z reguły nie patrzą na daty, przynajmniej większość. Zaszpanuję podobnie jak ty, że mam "doświadczenie". Odkopy to bardzo często występujące zjawisko na każdym forum. Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś się przejmował datą przy temacie. Poza tym to może dotyczyć KAŻDEGO działu. Wg. tego argumentu powinniśmy zostawić własnie te 3 główne działy, bo zawsze się znajdzie kilka nieaktywnych subfor...

PoxiPol napisał/a:
caly czas uzywajac 1 argument.


Bo nie widzę potrzeby podawania więcej, do każdego twojego argumentu podałem kontrargument, a 1 - 1 = 0. Podam ci dokładne pytanie tej dyskusji: "czy offtop ma być podzielony na więcej działów czy jeden?".

PoxiPol napisał/a:
Psujesz sobie tylko dzien


Konstruktywna, spokojna dyskusja mi nie niszczy dnia, jeśli się wyrażam zbyt agresywnie to wybacz panie, taki już jestem, że jak jestem przekonany do swoich racji to nawet krzyczę. Wada mojej osobowości.

PoxiPol napisał/a:
I ja mam ochote wyjsc i nie wrocic, bo z idiotami nie mam ochoty pracowac.


Bo mam inne zdanie od ciebie, to jestem idiotą? Aha. Odnoszę się do ciebie kulturalnie, bez obrażania, chociaż ta dyskusja wywołuje pewne emocje, więc liczę na wzajemność.

Raptor - 14-09-2012, 18:21

PoxiPol napisał/a:
-Duzy wybor tematow moze spowodowac za duzo wyboru, gdzie 1 temat moze pasowac do 2 dzialow.

Właśnie tak zoptymalizowałem, by nie było powtórzonego działu. Niestety Mrocza, aktualizując układ, usunął część szczegółowych opisów przeznaczenia działów (te po znaku":"). Chciałbym zaznaczyć, że nie są to oficjalne tytuły i trzeba by je odpowiednio nazwać, gdy drzewo się oficjalnie przyjmie
PoxiPol napisał/a:
-Nowi uzytkownicy nie sa pewni czy jest sens czytac dane subforum czy nie, bo gdzies ostatni temat mogl byc z przed roku, a gdzie indziej z przed miesiaca. Gdy wyswietla sie data, zamiast 'wczoraj' albo 'czwartek', to w wiekszosci temat jest szanowany jako stary.

To robota dla nowego engine'u, który powinien wyświetlać u góry strony listę co najmniej 10 tematów, w których ktoś coś napisał. Nawet jeśli napisał to pół roku temu. Chyba nawet w obecnym PHP dałoby się coś takiego zrobić.

Zastanawia mnie jeszcze jedna niedoskonałość mojego drzewa - co zrobić z English Board? Jakie działy?

@adiblol: Nie potrafię sobie wyobrazić Twego drzewka w pracy. Zwłaszcza działów CoLoBoT Gold. Nie wspomnę już o off-topie, który sugeruje, że to forum jest na tematy z poradami domowymi, zamiast o CoLoBoT, technologii i programowaniu.

PoxiPol - 14-09-2012, 20:35

Ok ok, przepraszam.
Ja mam za to sklonnosc do czytania pomiedzy liniami, i czytajac twoje 'kulturalne' zwroty, widze kompletny sarkazm, a to po prostu mnie dobija.

Moze jestem w bledzie. Ja po prostu szanuje wybor subforum w tematach zwiazanym z naszym forum, ale nie widze sensu w rozbieraniu offtopu na kawalki. Najciekawsze tematy by sie przyklejalo, a reszta by sie usuwala po np roku nieaktywnosci, bo to jest offtop, nie chcemy zasmiecac serwera.

Mrocza - 15-09-2012, 07:58

Cytat:
Zastanawia mnie jeszcze jedna niedoskonałość mojego drzewa - co zrobić z English Board? Jakie działy?

Raczej analogiczne do tych polskich. Wszystko jednak zależy od wybranego silnika i tego w jakim stopniu będzie obsługiwał wielojęzyczność.

konopackim - 15-09-2012, 10:59

Dobra miszcze, skończyliście dyskusje nad jednym punktem? Nigdy nie dojdziecie do sytuacji w której każdy będzie zadowolony. Porada:
Proponuję zasugerować się działającymi schematami z innych stron (np. http://forums.wesnoth.org/ )
Plusem dla podanego przeze układu jest to że wiemy, że projekt okazał się sukcesem - czyli dobra organizacja pomogła rozwojowi gry.

Nie sądziłem, że zwykły układ forum wzbudzi tyle kontrowersji...
A jeżeli chodzi o english board to moje myślenie trochę się przewaluowało. Mom zdaniem nie warto go łączyć z ppc. Zróbmy go osobno. Sami zresztą widzimy, że forum świeci pustkami, powodów jest wiele, ale chyba głównym jest to, że nowy user widząc polski język od razu z góry zakłada brak wielojęzyczności. Pisałem zresztą na shoucie o stronie głównej, gdzie mamy napis forum angielskie (zamiast english forum ) . Oczywiście nikt z administratorów nie zmienił tego( Ale może nie widzieli i teraz ta informacja do nich trafi ). Z drugiej strony sam fakt, że ktoś napisał "forum angielskie" wydaje mi się niepowazne.
PPC powinno być cały czas PPC (że po polsku). Jeżeli Rosja zrobi community to będzie mieć RPC itd.. Powtórzę jeszcze raz. User ma od początku wiedzieć, że dobrze trafił.

Kolejna prośba. Wydzielcie dyskusję nad układem działów do innego tematu aby tutaj już nie śmiecić i zastanówmy się nad pozostałymi punktami które wcześniej wskazałem. Moderatorzy mogą zresztą przenieść te parę ostatnich postów do innego tematu.

Simbax - 15-09-2012, 12:02

konopackim napisał/a:
Wydzielcie dyskusję nad układem działów do innego tematu


Temat brzmi: Układ nowego forum. Edit: Dobra, już jest wydzielone, imo niepotrzebnie, ale ok.

konopackim napisał/a:
Z drugiej strony sam fakt, że ktoś napisał "forum angielskie" wydaje mi się niepowazne.


To faktycznie głupota.

konopackim napisał/a:
A jeżeli chodzi o english board to moje myślenie trochę się przewaluowało. Mom zdaniem nie warto go łączyć z ppc. Zróbmy go osobno.


Kiedyś była krótka rozmowa, chyba w SB, żeby nowa strona była od początku angielskojęzyczna. Jednak to nie ma sensu, nie wszyscy tutaj znają angielski w stopniu zaawansowanym, jeśli by w ogóle jeszcze coś pisali to prawdopodobnie wspomagaliby się translatorem, przez co wychodziłyby niepoprawne gramatycznie zdania, nawet jeśli nie skopiowali tekstu centralnie z translatora tylko go jeszcze próbowali poprawić przed wysłaniem... Osobne forum angielskie byłoby o tyle dobre, że Polacy mogliby na nim pisać okazyjnie i coraz bardziej się przyzwyczajali do angielskiego, aż w końcu opuszczenie PPC stałoby się jak najbardziej dobrym krokiem. Pamiętajmy, że to mimo wszystko projekt międzynarodowy i nie celujemy wyłącznie w Polskę, prędzej czy później to przejście musi nastąpić.


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group