Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Hobby - Amon Will

Krzysztof - 10-09-2012, 19:29
Temat postu: Amon Will
Dziś w szkole miałem natchnienie :-D . Oto jego efekt (podaję tylko wstęp):

Do Amon Will zwanego "miastem tajemnic" po latach zaczęli powracać ludzie. Dlaczego "miasto tajemnic"? Teorie są różne. Jedni twierdzą że z powodu ukrytych korytarzy. Inni twierdzą że to przez legendę o skarbach. Jednak możliwe że powód to najbardziej tajemniczy człowiek świata. Człowiek który nigdy nie opuścił Amon Will. Człowiek który potrafił powodować powódź i suszę. Człowiek który mógł przez setki lat żyć w podziemnych tunelach. Człowiek o imieniu Domikor. Jak każdy człowiek przeszłości odszedł by w zapomnienie, gdyby nie to, że młody człowiek - Armaron, znalazł w swoim mieszkaniu kartkę pożółkłego papieru...

Podoba się :?:

Raptor - 10-09-2012, 20:02

Tak, tylko... o co chodzi w tym wszystkim?
kORMORAN - 10-09-2012, 20:03

dafooq ?
Krzysztof - 10-09-2012, 20:07

Raptor napisał/a:
Tak, tylko... o co chodzi w tym wszystkim?


Dowiesz się w dalszej części.

Simbax - 10-09-2012, 20:07

Podzieliłeś się z nami tylko pomysłem... Wrzuć cały tekst, po tak krótkim wstępie ciężko ocenić cokolwiek, poza np. "ciekawie się zapowiada" ;f
adiblol - 10-09-2012, 20:14

Mogłeś dorzucić do tego tematu: http://www.colobot.cba.pl...opic.php?t=1123
Krzysztof - 11-09-2012, 18:27

tekst wymyślam na bieżąco, ale mam pierwszą część:

-To bez sensu! - Armaron oparł się o krzesło, po kilkunastominutowym wpatrywaniu się w kartkę na której w ośmiu rzędach, równiutko napisane było:

a r p m m i p e
o r y u m n s w
z o i ę s e i l
n l t n ę n y i
r e u p d z u a
k u b s t r d e
y e ć i k o l s
o g a s k n y o

-A mógłbym być pierwszym który poznał tajemnice Domikora. - powiedział do siebie, gdy nagle usłyszał kroki. schował kartkę do kieszeni i zerwał się z krzesła. Powoli otwierające się drzwi ukazały ...

CDN

Buduje napięcie nie? (nie zabijecie mnie za to że przerwałem w takim momencie?)

Simbax - 11-09-2012, 18:33

Przecież to jest krótsze niż standardowe wypracowanie na polski. Napisz coś większego w OpenOffice czy czymś tam i potem tu wrzuć, zamiast takimi małymi częściami.
Krzysztof - 11-09-2012, 19:01

Simbax napisał/a:
Napisz coś większego w OpenOffice czy czymś tam i potem tu wrzuć, zamiast takimi małymi częściami.


Ciągle wymyślam więc piszę co mi do głowy przyjdzie.

C.D.:

W drzwiach stanęła znajoma Armaronowi postać, która powiedziała:
-Witaj, co robisz?
-Witaj Etornie - tu Armaron zawahał się czy zdradzić mu tajemnicę - mam problem.
-Jaki?
-Nie mogę tego odczytać - to mówiąc podał Etornowi kartkę.
-Przecież to szyfr kwadratowy! masz może kartkę papieru?
-Tak, Trzymaj. Ale... po co ci ona?
-Zaraz zobaczysz.
Etorn wziął kartkę wyciął jakiś kształt, przyłożył do tekstu, pokręcił, pokręcił i powiedział:
-Tu jest napisane:
Amon Will puste eks
peryment nie udany
muszę się ukryć sko
rpiony rdza biolog
-Nie rozumiem - stwierdził Etorn odkładając obie kartki.
-A ja tak. - Armaron wyglądał na zadowolonego.
-Niby co?
-Właśnie poznaliśmy przyczynę opuszczenia Amon Will!
-Niby jaką? - Etorn nie rozumiał o co chodzi.
-Nieudany eksperyment Domikora spowodował pojawienie się w mieście skorpionów roznoszących chorobę - "rdzę biologiczną" cokolwiek to znaczy!!!
-Rzeczywiście - przytaknął Etorn, i dodał - Ale zobacz trzecią linię kodu. wynika z niej że legenda o Domikorze ukrytym w tunelach może być prawdziwa!
-Rzeczy... - rozmowę przerwały kroki za drzwiami.
Armaron cicho podeszedł do drzwi, gdy nagle usłyszał trzask blokady. Przestraszony szarpnął klamkę. nie ustąpiła. Z wściekłości kopnął z całej siły drzwi.
-Otwierać! - wrzasnął, ale jedyną odpowiedzią był szyderczy śmiech. zaraz potem wszystkie światła zgasły.
Byli uwięzieni!

Simbax - 11-09-2012, 19:37

To pisz to w OpenOffice albo dokumentach google! Uwierz mi, takie wymyślanie nie ma sensu. Najlepiej wymyślić sobie początek i koniec swojej historii, ewentualnie środek, a potem dopiero wymyślać wydarzenia pomiędzy początkiem a końcem. Wtedy jest mniejsza szansa, że wyjdzie z tego bezsensowna papka i jest o wiele łatwiej...

[ Dodano: 11-09-2012, 19:39 ]
Poza tym mało osób lubi patrzeć "jak się rozwija opowiadanie", nie ma sensu udostępniać tak kawałek po kawałeczku, bo nikt nic nie zrozumie... Zrób jeden, cały rozdział i dopiero wtedy wrzuć.

Krzysztof - 26-09-2012, 14:52

Przez chwilę w pokoju panowała całkowita cisza. W końcu Etorn nie wytrzymał:
-Armaron?
-Tak?
-Jak myślisz, kto... kto to zrobił?
-Nie mam pojęcia- powiedział Armaron, a następnie dodał-Bardziej mnie interesuje jak stąd wyjdziemy.
-Tajne przejścia- powiedział nagle Etorn.
-Co?!-Armaron nie rozumiał
-Możemy wyjść tajnym przejściem. Przecież w Amon Will jest ich mnóstwo.
-Więc poszukajmy-zaproponował.
Jednak mimo obstukania ścian, podłogi, oraz sufitu, a nawet ciągnięcia wszystkiego co dało się pociągnąć, nie uzyskali żadnych efektów.
-To na nic - Armaron poddał się gdy po raz trzeci uderzył głową w ścianę - Stąd nie ma innych wyjść.
-Więc co robimy?
-Musimy poczekać - powiedział Armaron i położył się na podłodze.
Etorn również się położył i obaj powoli zapadli w sen.

Armarona obudziło lekkie stuknięcie, jednak nie zwrócił na nie uwagi, a jedynie obrócił się plecami do drzwi. W jego myślach pojawił się Domikor. Jak on mógł wyglądać? Gdzie teraz jest? Kim on właściwie był? Z tych rozmyślań wyrwało go coś powoli docierającego do jego świadomości: Niezwykła cisza. Przez chwilę zastanawiał się dlaczego zwrócił na to uwagę. Nagle zrozumiał. Dźwiękiem zakłócającym ciszę było chrapanie Etorna. Czyżby się obudził?
-Etorn - powiedział cicho, a gdy nic nie usłyszał zawołał głośniej - Etorn!
W tej samej chwili uświadomił sobie co się stało. Stuknięcie było spowodowane otwieraniem drzwi. Ktoś wszedł do środka! Armaron podczołgał się do drzwi i ustawił tak aby człowiek chcący wejść lub wyjść zahaczył o jego nogi. Czekał chwilę gdy nagle usłyszał bieg... za drzwiami. Zerwał się i zaczął biec w stronę z której słyszał te kroki. Nagle intuicja podpowiedziała mu żeby się odwrócił. W samą porę. Zdążył zauważyć znikającego za rogiem człowieka. ruszył w tamtą stronę. Wybiegł za tajemniczym człowiekiem poza miasto, do lasu. Nagle przestał słyszeć bieg. Zwolnił. Usłyszał jakiś dziwny dźwięk. Popatrzył w stronę z której dochodził ten odgłos i w ostatniej chwili odskoczył na bok. Jakiś długi przedmiot przeleciał tuż przed nim i wbił się w trawę.
Armaron podszedł aby obejrzeć ten przedmiot, gdy nagle został uderzony w głowę dużym kamieniem i upadł na ziemię.
CDN.

PoxiPol - 26-09-2012, 16:47

Cytat:
-Musimy poczekać - powiedział Armaron i położył się na podłodze.
Etorn również się położył i obaj powoli zapadli w sen.

Brzmi jak niewykorzystana, nieopisana godzina, co nie jest tak naprawde taka drobnastka, zwlaszcza w takiej sytuacji. Powinines wszystko opisywac, w jakim stanie sa bohaterowie, jak wyglada pokoj, przychodzi mi do glowy CO oni posciagali, gdzie popukali?
Cytat:
Nagle intuicja podpowiedziała mu żeby się odwrócił. W samą porę. Zdążył zauważyć znikającego za rogiem człowieka. ruszył w tamtą stronę. Wybiegł za tajemniczym człowiekiem poza miasto, do lasu. Nagle przestał słyszeć bieg. Zwolnił. Usłyszał jakiś dziwny dźwięk. Popatrzył w stronę z której dochodził ten odgłos i w ostatniej chwili odskoczył na bok.

Nagle, nagle, nagle. Tez mam ten problem gdy pisze, i zawsz emi na to zwracano uwage, wiec zwracam tobie uwage : ) Do tego akcja za szybko sie zmienia, za malo opisujesz. Ciezko to sobie wyobrazic.

Krzysztof - 26-09-2012, 17:13

Dobra, postaram się poprawić.

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group