Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Strefa off-topu - Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

adiblol - 01-11-2008, 16:31
Temat postu: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
W związku z problemami np. dotyczącymi forum ma kilka pomysłów, które możnaby zastosować.

1. Wpisywanie kodu programu CBot - nie należy wpisywać tego za pomocą geshi, lepiej skorzystać z pastebinu: http://colobotpl.pastebin.com/, wybierając jężyk C (nie c++, bo wtedy dziwnie koloruje). Powodem jest to, że system parsuje emotikony nawet w kodzie geshi i powstają dziwne teksty.
2. Publikowanie plików >2MB - nie da się na forum, niektórzy wykorzystują RapidShare, MegaUpload itp. Serwisy te mają uciążliwe procedury, np. czekanie na pobieranie. Wad tych pozbawiony jest całkowicie niekomercyjny http://imagehost.org/. Można na niego wrzucać pliki do 100MB dowolnego typu, aby uploadować nie trzeba się rejestrować i można pobierać bez czekania czy wpisywania kodu z obrazka.

I do realizacji (dla admina)
3. Admin mógłby włączyć funkcję usuwania własnych postów, bo na forum jest dużo postów zdublowanych przez przypadek
4. Zorganizować lepsze forum, np. na IPB albo na przemie.
5. Przydzielić komuś uprawnienia, np. ja mógłbym moderować działy (oprócz Colobot 2): wszystkie związane z Colobotem i Offtopic a np. Thorin12 (o ile będzie chciał) - pozostałe a jeszcze ktoś inny - komentarze i inne na portalu
6. Utworzyć dział poświęcony pomysłom dot. portalu i/lub otworzyć dział ogłoszeń.

Jak coś mi się jeszcze przypomni to zedytuję posta.
I dopisujcie inne apele i pomysły.

Thorin12 - 05-11-2008, 13:55
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
jesli chodzi o mnie to sie zgadzam proponuje jeszcze inne pomysly
- specjalne rangi na forum za ilosc postow np za 200+ postow ranga "gadula" a za 300+ "stary wyjadacz"
-(to juz bylo omawiane ale to wznowie) Jakas ciekawa skorka forum w miare mozliwosci
-no i ukryte wiadomosci xD
czekam na komentarze dot. moich pomyslow

adiblol - 05-11-2008, 14:55
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
Jakie ukryte wiadomości? Po co? :)

A z tymi rangami też przecież już są te wzięte z Colobota.

Skórka pewnie że powinna być jakaś wzorowana na Colobocie. Ja mam taką na swoim forum... wzorowana na Tropice: http://colobot.adiblol.cba.pl/forum/ - coś takiego dobre?

Thorin12, chcesz moderować forum?

PS. dopisz coś do szalonej fabuły.

Thorin12 - 05-11-2008, 15:42
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
moge byc moderatorem
co do skorki to moze byc takie tlo jak u ciebie moze jeszcze jakies zdjecia , screeny przy naglowko forum (przy tym COLOBOT)
P.S dopisalem do szalonej fabuly i teraz nie wiem czy nie przesadzilem

COLOBOT - 09-11-2008, 11:57
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
Widzę, że bez zmiany skryptu forum się nie obejdzie, bo PHP-Fusion już nie wystarcza. W takim razie będzie trzeba zmienić na PHP by Przemo lub Simple Machine Forum (tam jest gotowy konwerter bazy danych). IPB jest niestety płatny.

Skórki, uprawnienia i tego typu sprawy będziemy już robić na nowym forum - tutaj jest za dużo roboty.

A co do terminu zmiany forum - to raczej w czasie jakiejś przerwy świątecznej, bo aktualnie nie wyrabiam.

adiblol - 09-11-2008, 13:41
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
to już lepiej phpbb 3 bo jak spojrzałem w kod generowany przez przemo to mi skóra scierpła...
COLOBOT - 13-11-2008, 14:37
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
Chodzi o kod HTML? Zawsze można go zmienić.
Osobiście znam się lepiej na phpBB2 (Przemo zwłaszcza, ale zwykłe również) niż w wersji 3. Do drugiej wersji jest też więcej dodatków.

mac1e7 - 13-11-2008, 15:53
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
Ja preferuje przemo ze względu na większą liczbę dodatków i łatwiejszą obsługę :)
Thorin12 - 02-12-2008, 20:03
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
to jak zmieniamy ten skrypt czy nie?? jakbyco ja tylko o tym przypominam ;p
adiblol - 02-12-2008, 20:31
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
admin nie ma czasu na zajmowanie się portalem... sam napisał że zmieniamy w czasie przerwy świątecznej.
lukas_j - 28-01-2009, 07:40
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
phpbb jest nie fajne i ma dużo błędów :P

ja mam punbb, jest fajniejsze, na swojej stronie mam ;)

Deyes - 28-01-2009, 10:18
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
ja dołącze swoja propozycje. na forum brakuje wedlug mnie czegos jak piwa, karma, czy punkty pomogl. w phpBB2 jest np. helpMOD, lub beerMOD.
adiblol - 28-01-2009, 17:48
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
na przemie są punkty pomógł.
COLOBOT - 29-01-2009, 10:35
Temat postu: RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
Tak, na Przemie są punkty pomógł, na tym skrypcie też można doinstalować moduł rozdawania piw. Ale my piw nie będziemy mieć, bo z tym jest za dużo roboty i zaśmieciłoby to bazę danych.

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group