Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Forum powitalne - Kulik Studios wita serdecznie

KulikStudios - 07-09-2012, 07:32
Temat postu: Kulik Studios wita serdecznie
Witam wszystkich niedoszłych kosmonautów :)

Nazywam się Adrian. Jestem ładny, utalentowany i mądry.
(ciekawe ile w tym prawdy :mrgreen: )

Colobota rozpocząłem w wieku 7 lat. Najpierw była to wersja demo dołączona do gazety Kaczor Donald. Początkowo nie rozumiałem o co chodzi - poustawiałem wszystkie kostki tytanu i ogniwa wokół siebie, nosiłem je itp. Gdy już jakimś cudem przeszedłem pierwszy poziom byłem po prostu podniecony tą grą. Wersja demo miała tam kilka misji, bodajże na tropice się kończyło.

Pewnego dnia wybrałem się z mamą do Tesco. Tam stała ona - zafoliowana nowa gra Colobot serii "W to mi graj" za jakieś 19.99zł. Wybłagałem mamę, no i mi kupiła.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie moja szalona fascynacja tą grą. Po powrocie ze szkoły szybko włączałem komputer by grać dalej. Grałem do późna. Colobot mi się nawet śnił! Śniło mi się, że podłączałem kable do działa fazowego a wokół było pełno wraków.

Grę skończyłem, co było dla mnie bardzo smutne. No bo przecież była taka krótka! :)

Później grę przeszedłem może 2 razy. Nie miałem ochoty przechodzić wszystkiego od nowa. Łamigłówki (zwłaszcza te z krystalii) były bardzo zniechęcające.

Tą stronę pamiętam jeszcze, jak była na jakimś biedackim xt.pl. Nie było tu właściwie nic. Obejrzałem i wyszedłem.

Oglądałem ją jeszcze kilka razy, aż pewnego dnia przeczytałem o otrzymaniu przez was kodu Colobota.

Nie przyciągnęło mnie to dalej do rejestracji. Dzisiaj zacząłem oglądać wpisy na temat rozwoju prac, i co? I postanowiłem, że nie przejdę obojętnie!

Ceebota nie umiem absolutnie. Mój najlepszy program jaki napisałem, to taki który morduje jedną mrówkę i się wyłącza.

Nie stoi to jednak na przeszkodzie, aby uczestniczyć w czymś, czego bym się nie spodziewał te 11 lat temu. Chcę uczestniczyć w tworzeniu Colobot 2!

Cóż, ewentualnie mogę zrobić napisy końcowe kto co zrobił itp ;)

Rozpisałem się konkretnie. Nie miejcie mi za złe.
Pozdrawiam serdecznie!

Raptor - 07-09-2012, 12:33

Witamy! Ciekawa historia i nawet podobna do mojej. Właściwie to wielu z nas poznało CoLoBoT'a dzięki demo w Kaczorze Donaldzie :-D lub dzięki pełnej wersji "czasopismowej" w Komputer Świat Gry. Sam mam wszystkie te wersje, łącznie z "W to mi graj!" za 19.99.

Widzę, że mimo wieku jesteś aktywny i pełen Życia. Zazdroszczę :-> .

Simbax - 07-09-2012, 14:21

Witam. No cóż, kodu źródłowego się nikt nie spodziewał, a teraz nasze marzenia się powoli zaczynają spełniać :)
Abadon - 07-09-2012, 16:57

Witam kreatywną osobę na forum. Tak trzymać :)
KulikStudios - 07-09-2012, 21:19

Dziękuję za te serdeczne powitanie.

Cytat:
Widzę, że mimo wieku jesteś aktywny i pełen Życia.


Tutaj chyba wszyscy są młodzi? :)

Mrocza - 08-09-2012, 08:15

Średnia wieku na forum to 22.5 roku. Więcej w statystykach.
PoxiPol - 14-09-2012, 10:12

Srednia to 22.5 bo najstarszy pewno ma 80 lat : P
Mrocza - 14-09-2012, 10:50

Najstarszy ma 110 lat.

No i proszę. Offtop na forum powitalnym.

Simbax - 14-09-2012, 12:41

Na forum powitalnym można, bo to takie raczej luźne rozmówki niż konkretne dyskusje. Są tu w ogóle posty naliczane?
PoxiPol - 14-09-2012, 14:27

Sprawdzmy

Tak.

Mrocza - 15-09-2012, 08:08

I co?
A może przenieść forum powitalne do offtopu?

Simbax - 15-09-2012, 09:23

Można by... Chociaż na nowym forum i tak nie będą naliczane posty w tym dziale, więc myślę, że lepiej zostawić go na górze strony, żeby nowi go zobaczyli.
Raptor - 15-09-2012, 10:08

Simbax napisał/a:
na nowym forum i tak nie będą naliczane posty w tym dziale

Osobiście wolałbym, by posty były naliczane wszędzie, absolutnie, ale poza SB. Moim zdaniem człowiek powinien wiedzieć, ile rzeczywiście napisał. Jakoś do tej pory nie spotkałem się z forum, które praktykowałoby taki limit.

Co prawda temat powitalny, ale warto to przedyskutować, choćby tutaj.

Simbax - 15-09-2012, 10:54

Raptor napisał/a:
Osobiście wolałbym, by posty były naliczane wszędzie, absolutnie, ale poza SB.


Niby tak by było lepiej, ale to by była zbyt wielka zachęta dla ludzi, żeby dużo tutaj pisać. Zawsze się znajdą tacy, którym zależy na liczbie postów. Jeśli nie będą musieli się specjalnie starać (czyt. dyskutować w innych działach na poważniejsze tematy) tylko wystarczy im ucinanie sobie pogaduszek w nowymi i starymi użytkownikami to forum powitalne stanie się najaktywniejszym działem na forum, a to gorsza wizja niż aktywny offtop.

Raptor napisał/a:
Moim zdaniem człowiek powinien wiedzieć, ile rzeczywiście napisał.


Rozwiązanie bardzo proste: kilka statystyk postów. Pierwsza nalicza jedynie posty z normalnych działów (nie nalicza offtopu i forum powitalnego) i jest wyświetlona tak jak teraz, pod avatarem piszącego. Druga byłaby widoczna jedynie w profilu i pokazywałaby wszystkie posty (oczywiście z wyj. SB). Ponieważ to wciąż może być wystarczająca zachęta do offtopu, należałoby je odpowiednio nazwać:
1) Posty dyskusyjne:
2) Wszystkie posty:
Dwie, pierwsze widoczne pod avatarem, pozostałe jedynie na profilu. Ewentualnie dodać jeszcze jedną:
3) Procent w offtopie:
Nikt nie będzie chciał, żeby ta wartość przekroczyła 50%, bo będzie źle świadczyła o użytkowniku ;)
Jak po tych zabiegach ludzie będą chcieli więcej pisać w offtopie niż w normalnych tematach, to już będzie źle świadczyło o forum.

Raptor napisał/a:
Jakoś do tej pory nie spotkałem się z forum, które praktykowałoby taki limit.


Jakoś do tej pory nie spotkałem się z forum, które NIE praktykowałoby takiego limitu :)

Raptor - 15-09-2012, 11:06

Dobre rozwiązanie. Akceptuję.
KulikStudios - 15-09-2012, 19:38

13 postów w powitalnym dla mnie. Czuję się dumny :-D
Mrocza - 16-09-2012, 06:55

Z mojego wydzielono osobny temat na 40 postów.
KulikStudios - 17-09-2012, 22:25

Od dziś szpanujecie prostym, lecz chwytliwym userbarem za granicą (tego forum).



polecam i pozdrawiam.

Kod:
[URL=http://www.colobot.cba.pl][img]http://i.imgur.com/bN9Va.png[/img][/URL]

kORMORAN - 18-09-2012, 18:29

KulikStudios napisał/a:
Od dziś szpanujecie prostym, lecz chwytliwym userbarem za granicą (tego forum).

Obrazek

polecam i pozdrawiam.

Kod:
[URL=http://www.colobot.cba.pl][img]http://i.imgur.com/bN9Va.png[/img][/URL]


Offtop lvl 99

Mrocza - 18-09-2012, 22:36

@up Cytowanie posta powyżej. lvl 99.9



Forum powitalne. :mrgreen:

Raptor - 18-09-2012, 22:44

Mrocza napisał/a:
Forum powitalne. :mrgreen:

Więc witam :mrgreen: .

patrolez - 18-09-2012, 23:23

Chwila nudy, refleksji nad życiem oraz dotyczącej tego tematu i zrobiłem coś takiego:
KulikStudios - 19-09-2012, 03:44

Czuję się, jakbym narzucał trendy o.O

Zrobiłbym userbara "skróciłem swoje życie już o 878564561 minut, bo palę codziennie paczkę papierosów. a Ty kiedy zaczniesz palić? zacznij z nami na kulikstudios.wordpress.com"

ale chyba się nie zmieści..

Mrocza - 19-09-2012, 07:37

Nie ma rzeczy niemożliwych. :mrgreen:

KulikStudios - 19-09-2012, 14:06

Jesteś moim bogiem <3
Raptor - 19-09-2012, 14:18

KulikStudios napisał/a:
Jesteś moim bogiem <3

Sekciarze...
:P


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group