Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Audiotracki - Ścieżki Dźwiękowe z innych gier

KulikStudios - 07-09-2012, 04:34
Temat postu: Ścieżki Dźwiękowe z innych gier
Witam

Oprawę muzyczną do nowej wersji Colobota można złożyć z soundtracków starych gier (z lat 1999 mniej więcej). Sprawa jest taka, że nikt nie zwraca uwagi na prawa autorskie dot. utworu muzycznego, który był "gdzieś, kiedyś na jakieś" grze komputerowej.

Wiem z doświadczenia, że można wykorzystywać wiele starych podkładów z gier do filmów (bo tym się głównie zajmuję) i YouTube nie wykrywa tego, jako cudzy utwór.

Na początek polecałbym zapoznać się ze ścieżką dźwiękową z gry Worms Armageddon (jest ona na płycie w formacie wav).

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Mrocza - 07-09-2012, 07:12

Do czegoś takiego zawsze ktoś kiedyś może się przyczepić. Może jednak użyć muzyki na licencji CreativeCommons?
KulikStudios - 07-09-2012, 07:16

Ciężko będzie wychwycić ambient (muzykę otoczenia) za darmochę. Można oczywiście próbować, ale uważam, że to mozolne zajęcie.

Dlaczego?
Niezależni artyści chyba nie marnowaliby czasu na odgłosy otoczenia, robiliby hiciory, żeby zaistnieć.

Sam mam pakiet muzyki do filmów, wszystko można wykorzystywać za darmo. Problem w tym, że totalnie beznadziejnie to brzmi, i nie chodzi tutaj bynajmniej o jakość.

DeiDara - 07-09-2012, 07:32

Takiej muzyki właśnie jest pełno na licencji CreativeCommons! Wystarczy poszukać :) Co do muzyki z gier wiem że wyjeżdżam za rocznik ale muzyka z Fable i WoW jest genialna <3
KulikStudios - 07-09-2012, 07:36

Muzyka z WoW do Colobota 2? Może dodamy jeszcze tą z HOMM 3? :D

Nie wiem czy ktoś grał w Enclave (Starbreeze Studios). Według mnie nie ma lepszej ścieżki dźwiękowej w żadnej grze :)

Raptor - 07-09-2012, 12:07

Generalnie muzyka z CreativeCommons będzie lepszym wyborem, ewentualnie jak ktoś z forumowiczów ma syntezator... Chciałbym zaznazyć, że muzyka z jakichkolwiek Wormsów może przykuć uwagę kogokolwiek, kto grał w nie. Zbyt rozpoznawalna.
Mrocza - 07-09-2012, 14:10

KulikStudios napisał/a:
Nie wiem czy ktoś grał w Enclave (Starbreeze Studios). Według mnie nie ma lepszej ścieżki dźwiękowej w żadnej grze
Zależy co kto lubi. Osobiście urzekł mnie soundtrack z gry Jets 'n' Guns nagrany przez zespół Machinae Supremacy. Ich muzyka jest dostępna za darmo na ich stronie (nawet w wersji FLAC).
Simbax - 07-09-2012, 14:31

ŻADNYCH PLAGIATÓW. Utwory na licencji Creative Commons albo własne, autorskie. Jest na forum kilka muzyków i audiofili, na pewno coś uda się sklecić. Dlaczego?
1. Prawa autorskie! Nie wiem jak wy, ale ja nie chcę być ciągnięty po sądach albo użerać się ze skargami i usuwaniem treści z innych serwisów.
2. Oryginalność. Podejdźmy do tego profesjonalnie, a nie jakbyśmy robili projekt do szkoły i korzystali z tego co uda nam się znaleźć...

Raptor - 07-09-2012, 16:53

Do CoLoBoT'a zdecydowanie pasuje oszczędna muzyka elektroniczna z elementami ambientu. Właściwie możemy wykorzystać stare kompozycje z oryginalnego CoLoBoT oraz znaleźć coś podobnego. W tym momencie szukam czegoś, co pasowałoby do mojego skryptu do teasera. Jak macie jakieś namiary, to dajcie.
DeiDara - 08-09-2012, 13:21

Raptor, masz już go zrobionego i tylko muzyki Ci brakuje czy jak?
Raptor - 08-09-2012, 17:21

Nie, chciałbym pisać pod muzykę. Po weekendzie postaram się donieść jakiś szkic scenariusza. Obym tylko opisał to w sposób zrozumiały, by każdy potrafił to sobie wyobrazić :roll: .

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group