Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Forum powitalne - Witam

Zaba_999 - 27-06-2012, 11:20
Temat postu: Witam
Bardzo serdecznie witam. Właśnie przeglądałem internet w poszukiwaniu informacji, czy nowy Colobot ujrzy światło dzienne i spotkała mnie miła niespodzianka.
Jako że jestem dość doświadczonym deweloperem C++ (co prawda nie gier) chciałem zaoferować swoją pomoc przy kodowaniu. :)

Mam już źródełka no próbuję to coś skompilować za pomocą mingw i gcc4.6. Jednak nie wiem jak wam się udało to zrobić bo mój gcc słusznie pluje errorami np tu:
src/CBot/CBot.cpp:3137:37: error: taking address of temporary [-fpermissive]

No i faktycznie ma rację bo przekazywanie wskaźnika do zmiennej tymczasowej jest co najmniej ryzykowne. Nie będę się tu dalej rozpisywał bo to pewnie do innego wątku trzeba dać.

Jeszcze raz witam i mam nadzieję, że sobie trochę pokodujemy.

Raptor - 27-06-2012, 12:15

Zapoznaj się z tym, co jest na GitHubie, chyba to tu -> https://github.com/adiblol/colobot

...i z najlepiej całym działem -> http://www.colobot.cba.pl/forum/viewforum.php?f=98

Portujemy tam na OpenGL i witamy w szeregach :) .

Mrocza - 27-06-2012, 13:20

Witamy, witamy...
Nasza ekipa rośnie coraz szybciej...

Simbax - 27-06-2012, 13:28

Witam.
piotrdz - 27-06-2012, 20:11

Również witam. Co do problemów z kompilacją, to wpadnij na nasz kanał IRC #colobot @ pirc.pl . Na razie jest pewien chaos z informacjami itp,, ale niedługo coś napiszę na nowym wiki. Na razie możesz właśnie przejrzeć forum albo zagadać do nas na IRC.
Emxx52 - 28-06-2012, 12:19

Cześć. No i mamy kolejnego :)
Berserker - 30-06-2012, 13:01

Proponuje zrobic ogolny temat o nazwie "Witam" i go przykleic, bo jak sie wchodzi w ten dzial to czlowiek zaczyna sie zastanawiac na sensem wszechswiata :S
Raptor - 30-06-2012, 18:12

Berserker napisał/a:
czlowiek zaczyna sie zastanawiac na sensem wszechswiata

Co, Ty też? Witaj w krainie filozofii :) .

Ja do tego działu w ogóle nie zaglądam, więc nie jest to przeszkoda. Stos "Witam" nie wygląda estetycznie, ale dział to dział. Jeden temat w poświęconym do witania dziale też nie wygląda dobrze. Każdy wolałby czuć się wyróżniony i mieć własny temat, w którym siebie przedstawia.

mati8x8 - 21-07-2012, 16:08

witam
:lol:

Raptor - 21-07-2012, 16:13

Witamy. Mógłbyś się przedstawić, zakładając nowy temat w tym dziale?

Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group