Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Portal i forum - kilka slow

spider - 22-05-2012, 12:59
Temat postu: kilka slow
skoro juz sie przywitalem to moge troche ponarzekac

1. czemu strona stoi na phpBB by Przemo a nie jakims fajnym normalnym silniku nie majacym ponad 9000 dodatkow z ktorych i tak nikt nie korzysta?

2.czemu portal nie stoi na czym domyslnie do portali przystosowanym (drupal, joomla itp) wyglada to ladniej, jest elastyczniejsze i oglnie fajniejsze

3. na ponad 300 uzytkownikow nie znalazl sie nikt chetny do zrobienia jakiejs ladnej tematyczniej skorki ktora mozna by zastapic ten paskudny subSilver?

na razie to chyba tyle

Simbax - 22-05-2012, 13:52

1. Planujemy przenosiny, problem w tym, że nie ma administratora (WRIMa), a szkoda tracić bazę danych.
2. J.w.
3. Większość nie jest aktywna...

PoxiPol - 22-05-2012, 15:32

Mozna na 4 rekach wyliczyc ile aktywnych osob jest na forum. Chetnych jest duzo, ale czasu na razie malo.
Berserker - 23-05-2012, 11:33

Proponuje na 3 miesiace zmienic tematyke forum na MLP, po czym po uzbieraniu ludzi wrocic do Colobota.
Raptor - 23-05-2012, 13:08

Gorszego pomysłu nie widziałem. Wtedy będą nawalać drzwiami i oknami hejterzy, fani i w tym trolle. Musimy dbać o jakąś dobrą opinię o PPC. Mam wrażenie, że się staczamy.
Simbax - 23-05-2012, 13:12

Raptor napisał/a:
Mam wrażenie, że się staczamy.


No co ty.

Mam pomysł! Zróbmy coś.

Emxx52 - 23-05-2012, 18:48

A ja to bym zjadł batona

Tak, zróbmy coś. Chyba nie ma na razie po co zmieniać motywu strony, jakoś to wygląda, a wyczepisty wygląd nam niepotrzebny. Forum jest w końcu od tego, żeby forumować, a nie podziwiać widoki

Mrocza - 24-05-2012, 16:15

Popularność colobota spada. Dowód: http://www.google.com/ins...=colobot&cmpt=q

Mamy spore zainteresowanie w Rosji. Trzeba to wziąć pod uwagę.

Zmiany powinny nastąpić teraz albo nigdy.

Simbax - 24-05-2012, 16:40

Ale od czego zacząć?
Raptor - 24-05-2012, 17:27

Np. od naprawiania wszystkich bugów w kodzie? Gdzie się podziali Nasi programiści?
adiblol - 24-05-2012, 18:38

Raptor napisał/a:
Gdzie się podziali Nasi programiści?
Ja nie mam Win$hita i od 2 miesięcy jedyne co programuje to skrypty bashowe do konwertowania muzyki :>
krzys_h - 24-05-2012, 19:04

Jestem ale się nie znam na OpenGL i DirectX więc na obecnym etapie się nie przydam
lukas_j - 02-06-2012, 11:43

@krzys_h: ja mam to samo. Też się nie znam na OpenGL ani DirectX więc póki co mało mogę pomóc. Jedyne co ci teraz polecam to dużo czytać w necie na ten temat i wykonywać jakieś ćwiczenia, może coś ci to da. Też mam zamiar tak robić...

No niestety mało jest aktywnych użytkowników. Przeglądając tematy natrafia się prawie zawsze na te same osoby, które już się zna... Czasem pojawi się ktoś inny, ale... to czasem.

DeiDara - 28-08-2012, 21:58

Co do Rosji, podejmuję się jeżeli oczywiście chcecie przetłumaczenia kontynuacji Colobota na Rosyjski, mogę nawet podkładać głos jak to na prawdę wypali. Chciałbym również powiedzieć że na forum albo na stronie przydała by się mała grafika gdzie obcokrajowcy będą mogli zobaczyć do kogo się zwrócić, już nie mówiąc o tym że strona jest totalnie zaniedbana. :<
Simbax - 28-08-2012, 22:08

DeiDara napisał/a:
strona jest totalnie zaniedbana


Wiemy... Pracuję nad propozycją "dizajnu", mam nadzieję, że też ktoś coś robi w tym kierunku...
Postanowiliśmy zrezygnować z bazy, chyba że WRIM jednak ją udostępni w jakiś sposób. Czyli cała strona od nowa.

Mrocza - 29-08-2012, 00:00

Simbax napisał/a:
Postanowiliśmy zrezygnować z bazy,
Na prawdę? Aha.

Z resztą nowa strona nie oznacza od razu zdjęcia starej. Może nawet lepiej będzie zacząć od zera.

patrolez - 01-09-2012, 04:59

A czy przypadkowo w phpBB by Przemo nie ma wtyki w panelu do eksportowania bazy danych? Potem można przez np. konwerter przetrawić do jakiegoś CMSa.

Ale w sumie, czy jest sens? Co do dizajnu - proponuję już zaczać się inspirować ModernUI :D
http://windowsmetrostyle.com/

Simbax - 01-09-2012, 10:44

Mrocza napisał/a:
Na prawdę? Aha.


Naprawdę. Chyba, że chcesz czekać aż WRIM i adiblol się w końcu dadzą radę zgadać. Możemy czekać, przecież nigdzie się nam nie śpieszy. Strona jest brzydka, jest na niej bałagan i ma dużo niepotrzebnych funkcji, ale przecież możemy poczekać.

patrolez napisał/a:
CO do dizajnu - proponuję już zaczać się inspirować ModernUI


Oryginalne to to jest, ale lepiej opierać się na już sprawdzonych rozwiązaniach, nawet jeśli są już przestarzałe. Czyli na górze baner, zakładki, z boku lista kategorii/linków/opcji/whatever i w centralnej części newsy, forum itd.

Jeszcze mam jedno pytanie do ogółu, czy strona powinna mieć stałą szerokość czy zmienną? Tę drugą wiem, że się trudniej "programuje", ale efekt chyba jest tego wart, nie?...

patrolez - 01-09-2012, 15:22

Ja tam się zakochałem w ModernUI - najpopularniejsze ekrany to teraz 16:9 (ja mam 16:10) - bardzo podoba mi się przewijanie horyzontalne. Nie marnujesz tyle przestrzeni - zobaczcie na to forum: lewo pusto, prawo pusto :)

Co do szerokości: od niedawna spopularyzowała się nowa technika robienia stron www i zwie się "Responsive Web Design" używając "Media Quaries", a do starszych przeglądarek można to implementować przez jQuery - bardzo łatwo.
http://magazine.acreno.pl...sive-webdesign/

Co do rozdzielczości popularnych:
http://www.w3schools.com/...ers_display.asp
(jakby ktos nie zauważył w "Higher" da się zobaczyć resztę udziałów:
http://www.w3schools.com/...tion_higher.asp )


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group