Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

Strefa off-topu - Dyskusja o szerokości forum

PoxiPol - 07-03-2012, 18:50

Z rozglasnianiem moge pomoc, ale lepiej pierw poczakac na przenosiny forum, bo na to forum ktos wejdzie, i wita ich szerokosc 800 czy co to jest : P Szerokosc forum powinna byc zalezna od szerokosci monitora, a nie, hihi ; 3 Powoduje to ze forum wyglada na amatorskie 'forum z gotowca'
Simbax - 07-03-2012, 19:09

PoxiPol napisał/a:
Szerokosc forum powinna byc zalezna od szerokosci monitora, a nie, hihi ; 3


Rzadko widuję takie strony...

PoxiPol - 07-03-2012, 19:16

Co to ma do rzeczy? Jest to niewygodne, a wiekszosc forum jest wlasnie taka sklejka z gotowca.
Majkel - 07-03-2012, 21:24

forum powinno być szczupłe i mieć wymiary 90/60/90
Raptor - 07-03-2012, 21:36

Off-Top


Wydzielam.

PoxiPol - 07-03-2012, 22:18

Prosze popatrzcie na GMClan.org Znana strona, i tam forum jest szerokie. Nie rozumiem czemu forum ma byc na srodku. Jest serio niewygodnie, zwlaszcza gdy pisze sie duzo tekstu, bo mala ilosc wyglad ana wieksza : P
Simbax - 07-03-2012, 22:29

To bardziej kwestia przyzwyczajenia.
Schocker - 07-03-2012, 23:11

Simbax ma rację, strony o stałej szerokości są bardziej popularne. Krótki cytat z polskiej edycji Smashing Book #2:
The Smashing Book #2 Edycja polska. napisał/a:
W większości projektowanych dziś witryn stosuje się zazwyczaj układ o stałej szerokości i centralnie umieszczonej zawartości. Badania witryn sklepów internetowych potwierdziły tę tendencję. W przeszło 90% sprawdzonych przez nas sklepów wykorzystano szablony o stałej szerokości strony, a zawartość 95% z nich zajmowała środek okna przeglądarki.

Dlaczego tak jest? Przyczyna jest prosta.
The Smashing Book napisał/a:
Fixed-width layouts are a popular choice because they are simple, intuitive and easy to implement and customize. With a fixed-width layout, you are assured that the design will look the same at different screen resolutions, so you don’t have to play a guessing game, and development time is reduced because of the fewer requirements for designing and for testing under various conditions.

A czemu na środku?
The Smashing Book napisał/a:
At the very least, centering the wrapper DIV is highly recommended, to maintain a sense of balance in the fixed-width design


Zdecydowanie preferuję fora o ustalonej szerokości, bo przynajmniej nie muszę wodzić oczami od jednej krawędzi monitora do drugiej. Może i coś takiego powoduje, że krótki tekst wydaje się dłuższy, ale, hej, przynajmniej będzie miał tyle samo linijek u każdego.

adiblol - 08-03-2012, 03:49

Schocker napisał/a:
przynajmniej nie muszę wodzić oczami od jednej krawędzi monitora do drugiej
Dokładnie tak. Dlatego w gazetach tekst jest w kolumnach.
Mrocza - 08-03-2012, 07:52

W przypadku kiedy wersy są za długie trzeba się skupić na odnalezieniu początku następnego. Kiedy wersy są krótkie robimy to nawet nieświadomie.

Nie wiem czy wy też tak macie ale mi się zdarza przeczytać w takich tekstach dwa razy jedną linijkę lub jakąś pominąć.

Simbax - 08-03-2012, 13:52

A jak komuś się nie podoba to od czego są skróty 'CTRL' + '+' i 'CTRL' + '-'. Jak jestem zmęczony to sobie powiększam, litery są większe a wersy ułożone tak samo. Poza tym na monitorach 4:3 dużej różnicy szerokość nie robi. Jak dostałem panoramiczny to na początku mi przeszkadzały te paski bo bokach, ale potem już przestałem na to zwracać uwagę i uznałem to nawet za wygodniejsze.
Emxx52 - 08-03-2012, 14:43

Simbax napisał/a:
'CTRL' + '+' i 'CTRL' + '-'.

Skrolem łatwiej... (Ctrl+tu poruszać skrolem) :P


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group