Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 
Polski Portal COLOBOTa
COLOBOT Polish Portal

PHP - Dodawanie plików php bez ich wykonywania

lukas_j - 03-03-2012, 22:33
Temat postu: Dodawanie plików php bez ich wykonywania
Ostatnio robie mały CMS, niedługo wrzuce go na neta ;)

Teraz mam takie pytanie: robie obsługe języków. No i jezyki są w pliku php, ale ze zmienionym rozszerzeniem, po to, aby ktoś ich nie wykonał.

Ale jednak.. da sie je wykonać wybierając ten jezyk jako aktualnie uzywany. Bo w pliku z językiem są zapisane zmienne. Coś takiego jak w językach z php-fusion albo extreme-fusion. Co prawda dostęp do dodawania języków mogą mieć tylko admini, ale... jednak lepiej zabezpieczyc ten skrypt.

I tu moje pytanie - czy da się dołączyć plik tak, zeby się on nie wykonał, ale zeby dało się odczytać te zmienne? Zmiana rozszerzenia zabezpiecza tylko to, że nikt nie doda plików php, wiec nie bedzie mogł wykonać ich wpisując ich adres. Ale jednak możliwe będzie wykonanie pliku poprzez include... Cz ktoś ma jakiś pomysł jak temu zapobiec?

@EDIT: gdyby ktoś powiedział, żebym sprawdził jak to jest w extreme fusion od razu mówie, ze sprawdzałem i tam też jest include... nie zabezpieczyli się widać ;)

adiblol - 04-03-2012, 00:14

1. Olej PHP, użyj Python albo Ruby
2. Jak bardzo chcesz PHP to zapisz plik językowy w formacie YAML (prostszy od XML) i odczytuj tak: http://www.php.net/manual....yaml-parse.php

lukas_j - 04-03-2012, 00:19

hmm, dzięki, masz dobry pomysł :) popróbuje coś

a skrypcik bardzo fajny, wrzuce go też na to forum ;)

@EDIT: Nie przejdzie, nie każdy serwer ma funkcje yaml_parse...


Powered by phpBB modified by Przemo & WRIM © 2003 phpBB Group